Валюта Китаю

 1. Валюта Китаю: курс до рубля
 2. Курс валют в Китаї
 3. Китай: валюта / долар
 4. З якою валютою їхати в Китай?
 5. Девальвація валют в Китаї
 6. Графік і динаміка китайського юаня
 7. Обмін валюти в Китаї
 8. Історичні етапи розвитку китайської валюти
 9. Сучасна історія валюти
 10. Економічний стан і поширеність китайської валюти
 11. Кредитні Картки і банкомати
 12. Валютне регулювання в Китаї

Як сучасної національної валюти КНР використовується китайський юань. Міжнародне позначення валюти - CNY (код 156). У фінансових джерелах також часто зустрічається вираз «юань женьміньбі». Звертаємо увагу на те, що так національна китайська валюта позначалася в ОКВ (Класифікація валют) аж до 2009 року. На даний момент китайські гроші офіційно класифікуються в Росії як просто «юані». Валюта має дві дробові одиниці - цзяо (1/10 частина юаня), а також фень (1/100 юаня). Банкноти представлені 1, 5, 10, 20, 50 і 100 юанями. Монети - 1, 2, і 5 фенямі; 1 і 5 цзяо, а також 1 металевим юанем.

"У міжбанківському обороті SWIFT китайський юань традиційно займає одну з найбільш значущих позицій, хоча при цьому сильно поступається як американським доларам, так і євро. Китайська валюта не є вільно конвертованою і досить жорстко прив'язана до долара ".

Валюта Китаю: курс до рубля

Співвідношення юанів і рублів протягом останнього року було вельми стабільним, демонструючи незначні коливання. В середньому офіційний курс Центробанку Росії на вересень 2015 року становив 10,31 російських рублів за 1 китайський юань. У свою чергу, 1 рубль в означений період офіційно коштував 0,10 юаня (близько 9,70 юаня за 100 RUB). Для порівняння - на початок 2015 роки (1.01.2015) за 100 рублів можна було купити 11,04 юаня, а за 1 юань - 9,06 російських рублів. Нагадаємо: йдеться про офіційні курси Центрального банку Росії.

Курс валют в Китаї

Познайомитися з офіційними курсами основних світових валют по відношенню до юаня можна на безлічі російськомовних сайтів, регулярно оновлюють інформацію за даними Народного Банку Китаю. Проект Порівняй також публікує зміни в курсах найбільш затребуваних валют світу, до яких, без сумніву, належить юань женьміньбі. Дізнатися курс юаня до рубля, долара, євро або іншим грошових одиниць можна у відповідному розділі «Обмін валют». Нагадуємо, що публікуються офіційні курси відрізняються від реальних банківських, а також курсів, що встановлюються комерційними валютними пунктами.

Китай: валюта / долар

Як уже згадувалося, китайський юань не підлягає вільної конвертації, і одночасно з цим його курс досить стабільний по відношенню до американського долара протягом останніх років. Так, в 2015 році (вересень) 1 долар США коштував 6,36 юаня. На початку 2015 року - 6, 21 юаня. Станом на вересень 2014 го співвідношення становило 6,14 юаня за 1 долар, а на січень 2010-го - відповідно 6,83 юаня за 1 USD. На прикладі такого довільного вибірки можна легко переконатися, що китайська валюта дійсно прив'язана і стабільна до долара, а на динаміку практично не вплинула (точніше, вплинула незначно) навіть девальвація юаня, проведена в кінці літа 2015-го.

З якою валютою їхати в Китай?

Рекомендованої для поїздки в Китай валютою традиційно вважається долар. При цьому практично повсюдно можна обміняти і інші валюти - євро і рублі. Багато мандрівників вважають за краще брати в поїздку рублеву карту і розплачуватися їй.

"Не забувайте попереджати банк-емітент про те, що ви плануєте використовувати картку для оплати товарів і послуг в Китаї - в іншому випадку, її можуть просто заблокувати з міркувань безпеки".

У прикордонному з Росією китайському місті Суйфеньхе з недавнього часу почав офіційне ходіння російський рубль. Такий спецрежим був введений з метою експерименту. Якщо останній виявиться успішним, Народний Банк Китаю може розширити географію регіонів з вільним ходінням рубля (втім, це будуть все ті ж прикордонні області).

Девальвація валют в Китаї

11 серпня 2015 Народним Банком Китаю було проведено офіційне зниження курсу (девальвація) юаня по відношенню до USD на 1,9%, що, по суті, є рекордним на даний момент показником. На наступний день юань продовжив зниження курсу, впавши ще на 1,6%. Після цього Народний Банк заявив, що не бачить об'єктивних передумов для подальшої девальвації, і юань зміцнився в курсі. При цьому КНР девальвував власну валюту досить несподівано, ніж викликало чимало хвилювань в світовому фінансовому середовищі.

Графік і динаміка китайського юаня

Курс валют в КНР досить стабільний. Після останньої офіційної девальвації національної валюти, яка сталася в 2015 році, китайський юань залишається на своїх позиціях. Як зазначає Лоу Цзівей - міністр фінансів КНР, ніяких передумов для ревальвації долара щодо національної валюти немає. Такий висновок базується на економічних показниках країни в цілому. Активне зростання промисловості і наявність величезної кількості виробничих площ найбільших корпорацій світу забезпечує активний розвиток Китаю і зміцнення юаня. В останнє десятиліття відзначається також стрімкий розвиток власного виробництва, особливо в таких галузях господарської діяльності, як легка промисловість і техніка. Юань вважається однією з найстабільніших валют у світовій економіці.

Обмін валюти в Китаї

Для поїздки в Китай буде потрібно місцева валюта, однак, обмін валюти поза країною - завдання непросте. Крім цього, курс обміну часто менш вигідний, ніж безпосередньо в КНР. Здійснювати подібні операції краще в банківській установі, оскільки обмінні пункти в країні з'явилися відносно недавно, а їх кількість незначна. Обмін з рук в Китаї досить небезпечний. Оптимальною валютою для купівлі юанів служить долар або євро. Навіть у великих містах продати рублі буде досить складно. Коливання курсу в різних фінансових установах незначне, так як ставка строго регламентується державою і відхилення, допустимі в комерційних банках вкрай малі, то купити грошові знаки КНР можна в найближчому банку з послугою з обміну валюти.

Історичні етапи розвитку китайської валюти

Юань або «кругла монета» - це сучасний вид грошових знаків, що існує в країні з 1948 року, коли була проведена масова заміна і вилучення всіх видів інших валют. Однак свій початок грошові відносини в Китаї беруть 3000-4000 років тому. Про це свідчать збережені письмена і наявність ієрогліфа, що означає «гроші».

1-й етап: V століття - 221 рік до н.е. - бронзові елементи, що нагадують по виду лопату та ніж.

2-й етап: 260 -210 року до н.е. - поява круглої монети з квадратним отвором. Створення єдиної валюти. Така форма зберігалася аж до ХХ століття.

3-й етап: 960-1279 року активно використовувалися монети з міді, бронзи, свинцю. Об'єднання регіонів в єдину державу також дало поштовх розвитку економіки і ринкових відносин. З'явилися перші «літаючі гроші» - письмові векселі.

4-й етап: 1279-1368 - паперові гроші остаточно витісняють злитки. Угоди з оплатою золотом стають під забороною, створюється єдина грошова система країни.

5-й етап: 1368-1644 - в цей період основною валютою служить Ліанг (36 грамовий злиток срібла). Тільки до середини століття паперові гроші знову починають активно використовувати.

6-й етап: XIX століття - 1835 - використовуються грошові знаки інших країн, активно триває експлуатація Ліанга, з'являється фен і дзяо - більш дрібні одиниці виміру.

7-й етап: в 1935 році в ужиток знову вводяться паперові гроші. Замість прив'язки до сріблу, орієнтиром стає золото.

Замість прив'язки до сріблу, орієнтиром стає золото

Сучасна історія валюти

У 1948 році в якості національної валюти починають використовувати женьміньбі - народну валюту. В цей же період сформувався єдиний державний банк Китаю, кореляція золотого юаня до долара становила 4: 1. Тривалий час курс був нестабільним і залежав від безлічі факторів. Тільки до 1974 після прив'язки до долара пішла деяка стабілізація. Однак, розвиток ринкових відносин зі східними країнами та активне зростання економіки змусив уряд піти в 2005 році на встановлення вільного курсу. Цей крок був економічно доцільним. Починаючи з 2006 року курс національної валюти зміцнюється в середньому на 7%.

Економічний стан і поширеність китайської валюти

З огляду на стабільність юаня і сприятливий прогноз, більшість інвестицій в КНР відбувається в юанях. Женьміньбі залишаються єдиним можливим варіантом розрахунку в Китаї, однак здійснити обмін валют не складає труднощів - більшість банків країни надають послуги з обміну доларів і євро на юань. Складніше купити національні гроші за рублі. Така можливість є виключно в межують з Російською Федерацією містах.

Світова економічна криза зробив національну валюту КНР однією з найстійкіших і стабільних, а економічний підйом країни зміцнив юань і вивів його на світову арену. Китайські гроші наближаються до рівня долара США і євро і мають високі шанси стати світовою резервною валютою.

Кредитні Картки і банкомати

У країні знаходиться величезна кількість банкоматів. Оскільки курс обміну регулюється державою, то конвертація здійснюється за стандартним курсом. Комісія варіюється від 1 до 2%. До обслуговування приймаються всі основні види карт:

 • Master Card;
 • Visa;
 • American Express;
 • JSB card;
 • Dinersclub.

Розрахунок в магазинах картою також доступний. Торгові центри та супермаркети, де є така можливість, оснащені спеціальною позначкою на вході. Однак, перш ніж використовувати кредитну карту в банкоматах Китаю, слід завчасно повідомити про це в банк-емітент. У зв'язку з істотними відмінностями програмного забезпечення в терміналах РФ і Китаю можливе блокування пластика.

Валютне регулювання в Китаї

У Китаї існує система державного валютного контролю. Всі розрахунково-касові операції проводяться в національних грошах. Використання інших валют можливо лише для юридичних осіб і при розрахунку із зарубіжними контрагентами.

Для такого роду процедури проводиться стандартна транзакція - переказ валюти за заявкою. Після операції підприємство зобов'язане надати імпортну або експортну декларацію з митної служби. Весь процес повинен відбуватися в термін не більше 90 днів.

Експлуатація валюти також можлива при капітальних операціях. У перелік дозволених операцій входить кредитування, прямі інвестиції або цінні папери.

Порада від Порівняй:

Пам'ятайте, що поблизу російського кордону досить активно ходять російські рублі - ними можна розплатитися (зрозуміло, неофіційно) у багатьох торгових точках, що активно використовується любителями китайського шопінгу. Для поїздки «вглиб» країни рекомендується запастися доларовим резервом. У китайських банкоматах існує обмеження по сумі, тому перед вчиненням великих покупок запасіться необхідною сумою в юанях заздалегідь.

З якою валютою їхати в Китай?