【Біржові котирування онлайн в реальному часі】 ᐈ Курс валют Форекс (Forex) online на сьогодні / завтра ᐈ Поточні індекси валютних пар і акцій

 1. Тип котирувань
 2. Що впливає на котирування, як прогнозувати їх рух?
 3. висновок

Розберемо приклади:

 • EURUSD - тут базова валюта євро. Обмінний курс (котирування) показує, скільки потрібно віддати другий валюти (доларів) для придбання 1 євро. У нашому прикладі за 1 євро дають $ 1,21220;

У нашому прикладі за 1 євро дають $ 1,21220;

 • у випадку з акціями в назві другої валюти ви не побачите. Вартість цінних паперів (для американських акцій) вказується в доларах.

Вартість цінних паперів (для американських акцій) вказується в доларах

Стежачи за курсом в торговому терміналі, ви побачите 2 значення (ціни Bid і Ask), що відрізняються останнім знаком після коми. Це не помилка терміналу і не шахрайство з боку брокера, це т.зв. двустороняя котирування. За ціною Ask трейдер купує, за ціною Bid продає.

Тип котирувань

Класифікація наводиться в залежності від того, яка валюта коштує на першому місці. Долар використовується як резервна валюта, тому орієнтуватися будемо на те, де в позначенні валютної пари знаходиться ця валюта.

виділяють:

 • прямі котирування - долар на першому місці. Наприклад, запис виду USDJPY означає, що вартість долара виражається в ієнах. У торговому ми терміналі бачимо, скільки коштує долар в ієнах;
 • зворотні - в цьому випадку долар зміщується на друге місце. Приклад - GBPUSD, EURUSD, тобто вартість національної валюти виражається в доларах;
 • крос-курси - котирування в цьому випадку долара не містять зовсім. Приклади популярних кросів - EURGBP, GBPJPY. Ознайомитися з повним списком доступних для торгівлі інструментів можна в торговому терміналі, поділу на прямі, зворотні і крос-курси немає.

Ознайомитися з повним списком доступних для торгівлі інструментів можна в торговому терміналі, поділу на прямі, зворотні і крос-курси немає

Прямі та зворотні курси легко перераховуються. Наприклад, запис виду USDRUR означає, що 1 долар оцінюється в 60 рублів, для отримання зворотного курсу просто ділимо 1 на 60 і отримуємо RURUSD = 0,0167, тобто 1 рубль оцінюється в 1,67 американських цента. Котирування без використання долара перераховуються трохи складніше, хоча вплив «американця» є і у випадку з ними.

Тут в справу вступає математика, розглянемо приклад розрахунку. Припустимо, обчислюється курс GBPJPY. Для цього знадобиться курс GBPUSD (нехай він дорівнює 1,36345) і USDJPY (курс 111,141) тепер отримуємо шуканий крос:

Для розрахунку крос курсів беруться 2 пари. У нашому прикладі долар в чисельнику і знаменнику скорочується, а ми отримуємо шукане значення GBPJPY, на скріншоті вище видно, що його значення розраховане вірно. Невелика відмінність пояснюється тим, що за час розрахунку значення курсів валюти встигло змінитися.

Що впливає на котирування, як прогнозувати їх рух?

Графіки показують, що проблем з волатильністю у найбільш популярних валютних пар (це стосується і сировинних товарів, акцій) немає. Поведінка котирувань безпосередньо залежить від процесів, що відбуваються в економіці країн. Наприклад, якщо вийде звіт, в якому несподівано ВВП єврозони виявиться більше очікуваного, на графіку швидше за все побачимо різке зміцнення європейської валюти.

Так що макроекономічна статистика - той драйвер, завдяки якому на ринку форекс ми бачимо руху валютних пар. З масиву новин рекомендуємо в економічному календарі на сайті брокера відбирати тільки ті, які позначені як особливо важливі. Враховувати потрібно:

 • публікацію даних по зайнятості, безробіття;
 • статистику по квартальному і річному зростанню ВВП;
 • дані по інфляції;
 • статистику по роздрібних продажах;
 • зміна процентної ставки;
 • заяви регуляторів. Навіть тональність заяви впливає на поведінку курсів;
 • форс-мажорні чинники.

Навіть тональність заяви впливає на поведінку курсів;  форс-мажорні чинники

Незважаючи на удаваний хаос, прогнозувати поведінку валютних пар можна. В розділі на нашому сайті, присвяченому торговим стратегіям, зібраний не один десяток робочих торгових систем. У деяких для прогнозування використовується тільки графічний аналіз, в інших - набір індикаторів. Головне, не порушувати правила ТС, і тоді ви зможете триматися в плюсі.

висновок

Вартість валюти залежить від маси факторів, тут і макроекономічна статистика впливає, і заяви перших осіб регуляторів, навіть на чутках валютні пари показують непогані руху. Саме зміна курсу дозволяє трейдерам заробляти, потрібно тільки навчитися купувати дешевше і продавати дорожче (або навпаки). Ця нехитра на перший погляд схема дозволяє трейдеру стати незалежним у фінансовому плані, тому трейдинг і став настільки популярним.

Що впливає на котирування, як прогнозувати їх рух?