Бронзові барани для свердловського кабміну і дизайнерські валянки адміністрації Сургута. РЕЙТИНГ найшикарніших новорічних держзакупівель: Новини Накануне.RU

Бронзові барани для свердловського кабміну і дизайнерські валянки адміністрації Сургута. РЕЙТИНГ найшикарніших новорічних держзакупівель

Підсумковий моніторинг новорічних тендерів органів влади і держкомпаній, проведений активістами проекту ОНФ "За чесні закупівлі" виявив федеральних лідерів марнотратства. В абсолютних показниках витрати чиновників і компаній з державною участю справу проти Леоніда Кучми для своїх співробітників у порівнянні з минулим роком значно знизилися: в цьому році було проаналізовано 150 закупівель на загальну суму 35 млн руб., Тоді як в минулому році тільки 8 найбільш марнотратних закупівель подарунків і сувенірів перевищували суму 75 млн руб. Проте деякі відомства і підприємства вирішили дозволити собі необгрунтовано дорогі подарунки, передає кореспондент Накануне.RU.

Читайте також:

Лідером рейтингу ОНФ стало Федеральне казенне установа "Центр господарського та сервісного забезпечення управління Міністерства внутрішніх справ РФ по Ханти-Мансійському автономному окрузі - Югрі". як вже повідомляло агентство, для працівників Югорской поліції були закуплені сувеніри на загальну суму 8,4 млн руб. У їх числі п'ять "Зубов мамонта" (фігурка "мамонта" з добірного викопного матеріалу, кістки і натурального бивня мамонта), 835 об'ємних карт з об'єктами по ХМАО-Югрі (різьблений, декоративний багет з патиною і елементами золота) і 180 сувенірних бочок з нафтою з прозорого акрилу (у верхній частині розташована нафтова качалка з пластика золотого кольору, а в нижній - конус у вигляді краплі з нафтою всередині).

У цей список також входять п'ять бронзових жіночих фігурок, які символізують Югру, 10 сувенірів "Росія" з бронзи і мінералу змійовик в формі войовничої жінки в кольчузі з мечем і щитом, 20 наборів сувенірних дерев'яних шахів зі штучного каменю в формі фігурок корінних жителів Півночі, а також 10 дивних композицій з кістки у вигляді "трьох оленів, тягнуть автомобіль типу" УАЗ ". також у святковому наборі Центру МВС - наручний годинник, сувенірні сталеві шашки, ножі зі сталевим клинком з ручкою з венге або карельської берези; 100 білих кави них і чайних порцелянових наборів на 4 персони і сувенірні тарілки, а також 200 смартфонів і відеореєстраторів.

також у святковому наборі Центру МВС - наручний годинник, сувенірні сталеві шашки, ножі зі сталевим клинком з ручкою з венге або карельської берези; 100 білих кави  них і чайних порцелянових наборів на 4 персони і сувенірні тарілки, а також 200 смартфонів і відеореєстраторів

На другому місці з величезним ціновим відривом "Служба експлуатації будівель і споруд" Самарської області. За 2,850 млн руб. співробітників планується здивувати дорогими фотоапаратами (100 шт.) по 28,5 тис. руб. з високим ступенем світлочутливості.

На третьому рейтингу - "Судово-експертний центр федеральної протипожежної служби по місту Москві".

"Центр замовив подарункові сертифікати для вузького кола своїх співробітників на суму 2,320 млн руб. Шість сертифікатів - по 120 тис. Руб., Два - по 100 тис. Руб., 14 - по 80 тис. Руб., 3 - по 70 тис. руб. і один сертифікат на суму в 50 тис. руб. Сертифікати "повинні бути новими" і надавати їх власникові право придбання широкого переліку непродовольчих товарів, включаючи "велику побутову техніку, програмне забезпечення, дрібні електроприлади, товари для здоров'я і краси, книги, системи безпеки ", - розповіли в русі" За чесні закупівлі ".

Міністерство сільського господарства Калузької області теж потрапило в ТОП, закупивши для своїх співробітників на 1,140 млн руб.подарочние сертифікати на техніку, але не сільськогосподарську, а побутову. Так, 3 сертифікати - вартістю 50 тис. Руб., 2 сертифікати - по 35 тис. Руб., 8 сертифікатів - по 30 тис. Руб., 15 - по 25 тис. Руб., 21 - по 20 тис. Руб. і один сертифікат на 18 тис. руб. Термін дії даних сертифікатів - з моменту його отримання і до 31 серпня 2015 р З огляду на зростання цін на техніку, в інтересах власників подарункових карт отоварити їх якомога швидше.

МВС Амурської області теж вирішило побалувати своїх співробітників подарунками. Але оскільки грошей на це було виділено всього 906,5 тис. Руб., То і розгулятися фантазії було особливо ніде. "Під ялинкою" силовики знайдуть планшети (14 штук), смартфони (15), ноутбуки (10), фотоапарати (14), телевізори (9) і зовнішні жорсткі диски (15).

Під ялинкою силовики знайдуть планшети (14 штук), смартфони (15), ноутбуки (10), фотоапарати (14), телевізори (9) і зовнішні жорсткі диски (15)

На шостій позиції - адміністрація Сургута яка, судячи з усього, справедливо розсудила, що подарунки повинні бути одночасно і красивими, і практичними, а тому замовила двісті пар валянок ручної роботи з вишивкою за 808 тис. руб. по 4 тис. руб. за пару. У багатьох інших регіонах цю закупівлю можна було б віднести до розкоші, але тільки не в Сургуті, де навіть у найспекотніші літні місяці температура в середньому тримається в діапазоні 14-18 градусів тепла. І документи тендера підтверджують, що в Сургуті знають толк в справжніх валянках: в техзавданні йдеться, що вони повинні бути "з 100% овечої вовни без сторонніх домішок".

На сьомому місці - уряд Свердловської області із закупівлею на 489,6 тис. Руб. На ці гроші уральські чиновники захотіли придбати ціле стадо бронзових баранів - 68 шт. по 5,9 тис. руб. за одиницю.

Фігурка сидить на камені барана, повинна тримати копитцями щільно наповнений саквояж.

По-своєму підійшла до підбору правильної символіки наступного 2015 р окружна адміністрація міста Якутська, що опинилася на восьмому місці з постачанням сувенірів в національному стилі, виготовленого з порцеляни. Вона готова заплатити 486,9 тис. Руб. за набір з 184 виробів з фарфору. Це посудина "Чороон" (для кумису), набір з 9 фарфорових статуеток по епосу "Олонхо" із зображенням дев'яти міфологічних героїв, набір китийа (священна чаша народу Саха, в якій здійснювалися приношення для священних духів).

Дев'яте місце посів Санкт-Петербурзький "Національний медико-хірургічний центр імені М. І. Пирогова", який вирішив зробити ставку на алкоголь, замовивши ігристі вина і шампанське, загальною вартістю понад 213 тис. Руб. У цей список, крім іншого, увійшло шампанське "Вдова Кліко" (25 пляшок по 3,545 тис. Руб. За штуку), "Моет" і "Шандон Імперіал" (15 пляшок по 2,790 тис. Руб. За штуку).

Останнє місце в подарунковому рейтингу ОНФ зайняло відділення поліції "Рибінська", яке за 102 тис. Руб. набуває для співробітників електроніку. Особливий інтерес в цьому замовленні викликають радар-детектори (10 шт. По 3,966 тис. Руб.). Навіщо поліцейським пристрою по "виявлення будь-яких поліцейських пристроїв", що застосовуються в якості захисту від штрафів за перевищення швидкості, залишається тільки здогадуватися.