Таблиця витрат і доходів сімейного бюджету в Excel - Домашня бухгалтерія в таблицях

 1. Таблиця витрат і доходів сімейного бюджету в Excel Навіщо контролювати сімейний бюджет?
 2. Опитування: Таблиці Excel досить для контролю сімейного бюджету?
 3. Облік витрат і доходів сім'ї в таблиці Excel
 4. Добірка безкоштовних шаблонів Excel для складання бюджету
 5. Таблиці Excel проти програми «Домашня бухгалтерія»: що вибрати?
 6. Ведення домашньої бухгалтерії в програмі «Економка»
 7. Відео на тему сімейного бюджету в Excel
 8. Таблиця витрат і доходів сімейного бюджету в Excel
 9. Навіщо контролювати сімейний бюджет?
 10. Опитування: Таблиці Excel досить для контролю сімейного бюджету?
 11. Облік витрат і доходів сім'ї в таблиці Excel
 12. Добірка безкоштовних шаблонів Excel для складання бюджету
 13. Таблиці Excel проти програми «Домашня бухгалтерія»: що вибрати?
 14. Ведення домашньої бухгалтерії в програмі «Економка»
 15. Відео на тему сімейного бюджету в Excel
 16. Таблиця витрат і доходів сімейного бюджету в Excel
 17. Навіщо контролювати сімейний бюджет?
 18. Опитування: Таблиці Excel досить для контролю сімейного бюджету?
 19. Облік витрат і доходів сім'ї в таблиці Excel
 20. Добірка безкоштовних шаблонів Excel для складання бюджету
 21. Таблиці Excel проти програми «Домашня бухгалтерія»: що вибрати?
 22. Ведення домашньої бухгалтерії в програмі «Економка»
 23. Відео на тему сімейного бюджету в Excel

Таблиця витрат і доходів сімейного бюджету в Excel

Навіщо контролювати сімейний бюджет?

Проблема нестачі грошей актуальна для більшості сучасних сімей Проблема нестачі грошей актуальна для більшості сучасних сімей. Багато буквально мріють про те, щоб розплатитися з боргами і почати нове фінансове життя. В умовах кризи тягар маленьку зарплату, кредитів і боргів, зачіпає майже всі сім'ї без винятку. Саме тому люди прагнуть контролювати свої витрати. Суть економії витрат не в тому, що люди жадібні, а в тому, щоб знайти фінансову стабільність і поглянути на свій бюджет тверезо і неупереджено.

Користь контролю фінансового потоку очевидна - це зниження витрат. Чим більше ви зекономили, тим більше впевненості в завтрашньому дні. Заощаджені гроші можна пустити на формування фінансової подушки, яка дозволить вам деякий час відчувати себе комфортно, наприклад, якщо ви залишилися без роботи.

Головний ворог на шляху фінансового контролю - це лінь. Люди спочатку загоряються ідеєю контролювати сімейний бюджет, а потім швидко остигають і втрачають інтерес до своїх фінансів. Щоб уникнути подібного ефекту, потрібно обзавестися новою звичної - контролювати свої витрати постійно. Найважчий період - це перший місяць. Потім контроль входить в звичку, і ви продовжуєте діяти автоматично. До того ж плоди своїх «трудів» ви побачите відразу - ваші витрати дивним чином скоротяться. Ви особисто переконатися в тому, що деякі витрати були зайвими і від них без шкоди для сім'ї можна відмовитися.

Опитування: Таблиці Excel досить для контролю сімейного бюджету?

Облік витрат і доходів сім'ї в таблиці Excel

Якщо ви новачок в справі складання сімейного бюджету, то перш ніж використовувати потужні і платні інструменти для ведення домашньої бухгалтерії, спробуйте вести бюджет сім'ї в простій таблиці Excel. Користь такого рішення очевидна - ви не витрачаєте гроші на програми, і пробуєте свої сили в справі контролю фінансів. З іншого боку, якщо ви купили програму, то це буде вас стимулювати - раз витратили гроші, значить потрібно вести облік.

Починати складання сімейного бюджету краще в простій таблиці, в якій вам все зрозуміло. Згодом можна ускладнювати і доповнювати її.

Читайте також:

Головний принцип складання фінансового плану полягає в тому, щоб розбити витрати і доходи на різні категорії і вести облік по кожен з цих категорій. Як показує досвід, починати потрібно з невеликого числа категорій (10-15 буде досить). Ось приблизний список категорій витрат для складання сімейного бюджету:

 • автомобіль
 • побутові потреби
 • Шкідливі звички
 • Гігієна та санітарія
 • діти
 • квартплата
 • Кредит / борги
 • Одяг та косметика
 • Поїздки (транспорт, таксі)
 • Продукти харчування
 • Розваги і подарунки
 • Зв'язок (телефон, інтернет)

Розглянемо витрати і доходи сімейного бюджету на прикладі цієї таблиці .

Тут ми бачимо три розділи: доходи, витрати і звіт. У розділі «витрати» ми ввели вищевказані категорії. Біля кожної категорії знаходиться осередок, що містить сумарний витрата за місяць (сума всіх днів праворуч). В області «дні місяця» вводяться щоденні витрати. Фактично це повний звіт за місяць за видатками вашого сімейного бюджету. Дана таблиця дає наступну інформацію: витрати за кожен день, за кожну тиждень, за місяць, а також підсумкові витрати по кожній категорії.

Що стосується формул, які використані в цій таблиці, то вони дуже прості. Наприклад, сумарний витрата по категорії «автомобіль» обчислюється за формулою = СУММ (F14: AJ14). Тобто це сума за всі дні по рядку номер 14. Сума витрат за день розраховується так: = СУММ (F14: F25) - підсумовуються всі цифри в стовпці F c 14-й по 25-ю рядок.

Аналогічним чином влаштований розділ «доходи». У цій таблиці є категорії доходів бюджету і сума, яка їй відповідає. В осередку «підсумок» сума всіх категорій (= СУММ (E5: E8)) в стовпці Е з 5-го по 8-й рядок. Розділ «звіт» влаштований ще простіше. Тут дублюється інформація з осередків E9 і F28. Сальдо (дохід мінус витрата) - це різниця між цими осередками.

Тепер давайте усложним нашу таблицю витрат. Введемо нові стовпці «план витрати» і «відхилення» ( скачати таблицю витрат і доходів ). Це потрібно для більш точного планування бюджету сім'ї. Наприклад, ви знаєте, що витрати на автомобіль зазвичай складають 5000 руб / міс, а квартплата дорівнює 3000 руб / міс. Якщо нам заздалегідь відомі витрати, то ми можемо скласти бюджет на місяць або навіть на рік.

Знаючи свої щомісячні витрати і доходи, можна планувати великі покупки. Наприклад, доходи сім'ї 70 000 руб / міс, а витрати 50 000 руб / міс. Значить, кожен місяць ви можете відкладати 20 000 руб. А через рік ви будете власником великої суми - 240 000 рублей.

Таким чином, стовпці «план витрати» і «відхилення» потрібні для довготривалого планування бюджету. Якщо значення в стовпці «відхилення» негативне (підсвічено червоним), то ви відхилилися від плану. Відхилення розраховується за формулою = F14-E14 (тобто різниця між планом і фактичними витратами по категорії).

Як бути, якщо в якийсь місяць ви відхилилися від плану? Якщо відхилення незначне, то в наступному місяці потрібно постаратися заощадити на даній категорії. Наприклад, в нашій таблиці в категорії «одяг і косметика» є відхилення на -3950 руб. Значить, в наступному місяці бажано витратити на цю групу товарів 2050 рублів (6000 мінус 3950). Тоді в середньому за два місяці у вас не буде відхилення від плану: (2050 + 9950) / 2 = 12000/2 = 6000.

Використовуючи наші дані з таблиці витрат, побудуємо звіт за витратами у вигляді діаграми.

Аналогічно будуємо звіт по доходах сімейного бюджету.

Користь цих звітів очевидна. По-перше, ми отримуємо візуальне уявлення про бюджет, а по-друге, можна простежити долю кожної категорії в процентах. У нашому випадку найвитратніші статті - «одяг і косметика» (19%), «продукти харчування» (15%) і «кредит» (15%).

У програмі Excel є готові шаблони, які дозволяють в два кліка створити потрібні таблиці. Якщо зайти в меню «Файл» і вибрати пункт «Створити», то програма запропонує вам створити готовий проект на базі наявних шаблонів. До нашої теми належать такі шаблони: «Типовий сімейний бюджет», «Сімейний бюджет (місячний)», «Простий бюджет витрат», «Особистий бюджет», «півмісячних домашній бюджет», «Бюджет студента на місяць», «Калькулятор особистих витрат» .

Добірка безкоштовних шаблонів Excel для складання бюджету

Безкоштовно скачати готові таблиці Excel можна за цим посиланням:

Перші дві таблиці розглянуті в даній статті. Третя таблиця докладно описана в статті про домашню бухгалтерію . Четверта добірка - це архів, що містить стандартні шаблони з табличного процесора Excel.

Спробуйте завантажити і попрацювати з кожної таблицею. Розглянувши всі шаблони, ви напевно знайдете таблицю, яка підходить саме для вашого сімейного бюджету.

Таблиці Excel проти програми «Домашня бухгалтерія»: що вибрати?

У кожного способу ведення домашньої бухгалтерії є свої переваги і недоліки. Якщо ви ніколи не вели домашню бухгалтерію і слабо володієте комп'ютером, то краще починати облік фінансів за допомогою звичайному зошиті. Заносите в неї в довільній формі всі витрати і доходи, а в кінці місяця берете калькулятор і зводите дебет з кредитом.

Якщо рівень ваших знань дозволяє користуватися табличним процесором Excel або аналогічною програмою, то сміливо завантажуйте шаблони таблиць домашнього бюджету і починайте облік в електронному вигляді.

Коли функціонал таблиць вас вже не влаштовує, можна використовувати спеціалізовані програми. Почніть з самого простого софта для ведення особистого бухгалтерії, а вже потім, коли отримаєте реальний досвід, можна придбати повноцінну програму для ПК або для смартфона. Більш детальну інформацію про програми обліку фінансів можна подивитися в наступних статтях:

Плюси використання таблиць Excel очевидні. Це просте, зрозуміле і безкоштовне рішення. Також є можливість отримати додаткові навички роботи з табличним процесором. До мінусів можна віднести низьку продуктивність, слабку наочність, а також обмежений функціонал.

У спеціалізованих програм ведення сімейного бюджету є тільки один мінус - майже весь нормальний софт є платним. Тут актуальний лише одне питання - яка програма найякісніша і найдешевша? Плюси у програм такі: висока швидкодія, наочне уявлення даних, безліч звітів, технічна підтримка з боку розробника, безкоштовне оновлення.

Якщо ви хочете спробувати свої сили в сфері планування сімейного бюджету, але при цьому не готові платити гроші, то завантажуйте безкоштовно шаблони таблиць і приступайте до справи. Якщо у вас вже є досвід в області домашньої бухгалтерії, і ви хочете використовувати більш досконалі інструменти, то рекомендуємо встановити просту і недорогу програму під назвою Покоївка . Розглянемо основи ведення особистого бухгалтерії за допомогою «Економка».

Ведення домашньої бухгалтерії в програмі «Економка»

Детальний опис програми можна подивитися на цій сторінці . Функціонал «Економка» влаштований просто: є два головних розділи: доходи і витрати.

Щоб додати витрата, потрібно натиснути кнопку «Додати» (розташована вгорі ліворуч). Потім слід вибрати користувача, категорію витрати і ввести суму. Наприклад, в нашому випадку видаткову операцію зробив користувач Олег, категорія витрати: «Сім'я і діти», категорія: «Іграшки», а сума дорівнює 1500 руб. Кошти будуть списані з рахунку «Готівкові».

Аналогічним чином влаштований розділ «Доходи». Рахунки користувачів настроюються в розділі «Користувачі». Ви можете додати будь-яку кількість рахунків в різній валюті. Наприклад, один рахунок може бути рублевих, другий доларовим, третій в Євро і т.п. Принцип роботи програми простий - коли ви додаєте видаткову операцію, то гроші списуються з обраного рахунки, а коли дохідну, то гроші навпаки зараховуються на рахунок.

Щоб побудувати звіт, потрібно в розділі «Звіти» вибрати тип звіту, вказати часовий інтервал (якщо потрібно) і натиснути кнопку «Побудувати».

Щоб побудувати звіт, потрібно в розділі «Звіти» вибрати тип звіту, вказати часовий інтервал (якщо потрібно) і натиснути кнопку «Побудувати»

Як бачите, все просто! Програма самостійно побудує звіти і вкаже вам на самі витратні статті. Використовуючи звіти і таблицю витрат, ви зможете більш ефективно управляти своїм сімейним бюджетом.

Відео на тему сімейного бюджету в Excel

На просторах інтернету є чимало відеороликів, присвячених питанням сімейного бюджету. Головне, щоб ви не тільки дивилися, читали і слухали, а й на практиці застосовували отримані знання. Контролюючи свій бюджет, ви скорочуєте зайві витрати і збільшуєте накопичення.

Таблиця витрат і доходів сімейного бюджету в Excel


Навіщо контролювати сімейний бюджет?

Проблема нестачі грошей актуальна для більшості сучасних сімей Проблема нестачі грошей актуальна для більшості сучасних сімей. Багато буквально мріють про те, щоб розплатитися з боргами і почати нове фінансове життя. В умовах кризи тягар маленьку зарплату, кредитів і боргів, зачіпає майже всі сім'ї без винятку. Саме тому люди прагнуть контролювати свої витрати. Суть економії витрат не в тому, що люди жадібні, а в тому, щоб знайти фінансову стабільність і поглянути на свій бюджет тверезо і неупереджено.

Користь контролю фінансового потоку очевидна - це зниження витрат. Чим більше ви зекономили, тим більше впевненості в завтрашньому дні. Заощаджені гроші можна пустити на формування фінансової подушки, яка дозволить вам деякий час відчувати себе комфортно, наприклад, якщо ви залишилися без роботи.

Головний ворог на шляху фінансового контролю - це лінь. Люди спочатку загоряються ідеєю контролювати сімейний бюджет, а потім швидко остигають і втрачають інтерес до своїх фінансів. Щоб уникнути подібного ефекту, потрібно обзавестися новою звичної - контролювати свої витрати постійно. Найважчий період - це перший місяць. Потім контроль входить в звичку, і ви продовжуєте діяти автоматично. До того ж плоди своїх «трудів» ви побачите відразу - ваші витрати дивним чином скоротяться. Ви особисто переконатися в тому, що деякі витрати були зайвими і від них без шкоди для сім'ї можна відмовитися.

Опитування: Таблиці Excel досить для контролю сімейного бюджету?

Облік витрат і доходів сім'ї в таблиці Excel

Якщо ви новачок в справі складання сімейного бюджету, то перш ніж використовувати потужні і платні інструменти для ведення домашньої бухгалтерії, спробуйте вести бюджет сім'ї в простій таблиці Excel. Користь такого рішення очевидна - ви не витрачаєте гроші на програми, і пробуєте свої сили в справі контролю фінансів. З іншого боку, якщо ви купили програму, то це буде вас стимулювати - раз витратили гроші, значить потрібно вести облік.

Починати складання сімейного бюджету краще в простій таблиці, в якій вам все зрозуміло. Згодом можна ускладнювати і доповнювати її.

Читайте також:

Головний принцип складання фінансового плану полягає в тому, щоб розбити витрати і доходи на різні категорії і вести облік по кожен з цих категорій. Як показує досвід, починати потрібно з невеликого числа категорій (10-15 буде досить). Ось приблизний список категорій витрат для складання сімейного бюджету:

 • автомобіль
 • побутові потреби
 • Шкідливі звички
 • Гігієна та санітарія
 • діти
 • квартплата
 • Кредит / борги
 • Одяг та косметика
 • Поїздки (транспорт, таксі)
 • Продукти харчування
 • Розваги і подарунки
 • Зв'язок (телефон, інтернет)

Розглянемо витрати і доходи сімейного бюджету на прикладі цієї таблиці .

Тут ми бачимо три розділи: доходи, витрати і звіт. У розділі «витрати» ми ввели вищевказані категорії. Біля кожної категорії знаходиться осередок, що містить сумарний витрата за місяць (сума всіх днів праворуч). В області «дні місяця» вводяться щоденні витрати. Фактично це повний звіт за місяць за видатками вашого сімейного бюджету. Дана таблиця дає наступну інформацію: витрати за кожен день, за кожну тиждень, за місяць, а також підсумкові витрати по кожній категорії.

Що стосується формул, які використані в цій таблиці, то вони дуже прості. Наприклад, сумарний витрата по категорії «автомобіль» обчислюється за формулою = СУММ (F14: AJ14). Тобто це сума за всі дні по рядку номер 14. Сума витрат за день розраховується так: = СУММ (F14: F25) - підсумовуються всі цифри в стовпці F c 14-й по 25-ю рядок.

Аналогічним чином влаштований розділ «доходи». У цій таблиці є категорії доходів бюджету і сума, яка їй відповідає. В осередку «підсумок» сума всіх категорій (= СУММ (E5: E8)) в стовпці Е з 5-го по 8-й рядок. Розділ «звіт» влаштований ще простіше. Тут дублюється інформація з осередків E9 і F28. Сальдо (дохід мінус витрата) - це різниця між цими осередками.

Тепер давайте усложним нашу таблицю витрат. Введемо нові стовпці «план витрати» і «відхилення» ( скачати таблицю витрат і доходів ). Це потрібно для більш точного планування бюджету сім'ї. Наприклад, ви знаєте, що витрати на автомобіль зазвичай складають 5000 руб / міс, а квартплата дорівнює 3000 руб / міс. Якщо нам заздалегідь відомі витрати, то ми можемо скласти бюджет на місяць або навіть на рік.

Знаючи свої щомісячні витрати і доходи, можна планувати великі покупки. Наприклад, доходи сім'ї 70 000 руб / міс, а витрати 50 000 руб / міс. Значить, кожен місяць ви можете відкладати 20 000 руб. А через рік ви будете власником великої суми - 240 000 рублей.

Таким чином, стовпці «план витрати» і «відхилення» потрібні для довготривалого планування бюджету. Якщо значення в стовпці «відхилення» негативне (підсвічено червоним), то ви відхилилися від плану. Відхилення розраховується за формулою = F14-E14 (тобто різниця між планом і фактичними витратами по категорії).

Як бути, якщо в якийсь місяць ви відхилилися від плану? Якщо відхилення незначне, то в наступному місяці потрібно постаратися заощадити на даній категорії. Наприклад, в нашій таблиці в категорії «одяг і косметика» є відхилення на -3950 руб. Значить, в наступному місяці бажано витратити на цю групу товарів 2050 рублів (6000 мінус 3950). Тоді в середньому за два місяці у вас не буде відхилення від плану: (2050 + 9950) / 2 = 12000/2 = 6000.

Використовуючи наші дані з таблиці витрат, побудуємо звіт за витратами у вигляді діаграми.

Аналогічно будуємо звіт по доходах сімейного бюджету.

Користь цих звітів очевидна. По-перше, ми отримуємо візуальне уявлення про бюджет, а по-друге, можна простежити долю кожної категорії в процентах. У нашому випадку найвитратніші статті - «одяг і косметика» (19%), «продукти харчування» (15%) і «кредит» (15%).

У програмі Excel є готові шаблони, які дозволяють в два кліка створити потрібні таблиці. Якщо зайти в меню «Файл» і вибрати пункт «Створити», то програма запропонує вам створити готовий проект на базі наявних шаблонів. До нашої теми належать такі шаблони: «Типовий сімейний бюджет», «Сімейний бюджет (місячний)», «Простий бюджет витрат», «Особистий бюджет», «півмісячних домашній бюджет», «Бюджет студента на місяць», «Калькулятор особистих витрат» .

Добірка безкоштовних шаблонів Excel для складання бюджету

Безкоштовно скачати готові таблиці Excel можна за цим посиланням:

Перші дві таблиці розглянуті в даній статті. Третя таблиця докладно описана в статті про домашню бухгалтерію . Четверта добірка - це архів, що містить стандартні шаблони з табличного процесора Excel.

Спробуйте завантажити і попрацювати з кожної таблицею. Розглянувши всі шаблони, ви напевно знайдете таблицю, яка підходить саме для вашого сімейного бюджету.

Таблиці Excel проти програми «Домашня бухгалтерія»: що вибрати?

У кожного способу ведення домашньої бухгалтерії є свої переваги і недоліки. Якщо ви ніколи не вели домашню бухгалтерію і слабо володієте комп'ютером, то краще починати облік фінансів за допомогою звичайному зошиті. Заносите в неї в довільній формі всі витрати і доходи, а в кінці місяця берете калькулятор і зводите дебет з кредитом.

Якщо рівень ваших знань дозволяє користуватися табличним процесором Excel або аналогічною програмою, то сміливо завантажуйте шаблони таблиць домашнього бюджету і починайте облік в електронному вигляді.

Коли функціонал таблиць вас вже не влаштовує, можна використовувати спеціалізовані програми. Почніть з самого простого софта для ведення особистого бухгалтерії, а вже потім, коли отримаєте реальний досвід, можна придбати повноцінну програму для ПК або для смартфона. Більш детальну інформацію про програми обліку фінансів можна подивитися в наступних статтях:

Плюси використання таблиць Excel очевидні. Це просте, зрозуміле і безкоштовне рішення. Також є можливість отримати додаткові навички роботи з табличним процесором. До мінусів можна віднести низьку продуктивність, слабку наочність, а також обмежений функціонал.

У спеціалізованих програм ведення сімейного бюджету є тільки один мінус - майже весь нормальний софт є платним. Тут актуальний лише одне питання - яка програма найякісніша і найдешевша? Плюси у програм такі: висока швидкодія, наочне уявлення даних, безліч звітів, технічна підтримка з боку розробника, безкоштовне оновлення.

Якщо ви хочете спробувати свої сили в сфері планування сімейного бюджету, але при цьому не готові платити гроші, то завантажуйте безкоштовно шаблони таблиць і приступайте до справи. Якщо у вас вже є досвід в області домашньої бухгалтерії, і ви хочете використовувати більш досконалі інструменти, то рекомендуємо встановити просту і недорогу програму під назвою Покоївка . Розглянемо основи ведення особистого бухгалтерії за допомогою «Економка».

Ведення домашньої бухгалтерії в програмі «Економка»

Детальний опис програми можна подивитися на цій сторінці . Функціонал «Економка» влаштований просто: є два головних розділи: доходи і витрати.

Щоб додати витрата, потрібно натиснути кнопку «Додати» (розташована вгорі ліворуч). Потім слід вибрати користувача, категорію витрати і ввести суму. Наприклад, в нашому випадку видаткову операцію зробив користувач Олег, категорія витрати: «Сім'я і діти», категорія: «Іграшки», а сума дорівнює 1500 руб. Кошти будуть списані з рахунку «Готівкові».

Аналогічним чином влаштований розділ «Доходи». Рахунки користувачів настроюються в розділі «Користувачі». Ви можете додати будь-яку кількість рахунків в різній валюті. Наприклад, один рахунок може бути рублевих, другий доларовим, третій в Євро і т.п. Принцип роботи програми простий - коли ви додаєте видаткову операцію, то гроші списуються з обраного рахунки, а коли дохідну, то гроші навпаки зараховуються на рахунок.

Щоб побудувати звіт, потрібно в розділі «Звіти» вибрати тип звіту, вказати часовий інтервал (якщо потрібно) і натиснути кнопку «Побудувати».

Щоб побудувати звіт, потрібно в розділі «Звіти» вибрати тип звіту, вказати часовий інтервал (якщо потрібно) і натиснути кнопку «Побудувати»

Як бачите, все просто! Програма самостійно побудує звіти і вкаже вам на самі витратні статті. Використовуючи звіти і таблицю витрат, ви зможете більш ефективно управляти своїм сімейним бюджетом.

Відео на тему сімейного бюджету в Excel

На просторах інтернету є чимало відеороликів, присвячених питанням сімейного бюджету. Головне, щоб ви не тільки дивилися, читали і слухали, а й на практиці застосовували отримані знання. Контролюючи свій бюджет, ви скорочуєте зайві витрати і збільшуєте накопичення.

Таблиця витрат і доходів сімейного бюджету в Excel


Навіщо контролювати сімейний бюджет?

Проблема нестачі грошей актуальна для більшості сучасних сімей Проблема нестачі грошей актуальна для більшості сучасних сімей. Багато буквально мріють про те, щоб розплатитися з боргами і почати нове фінансове життя. В умовах кризи тягар маленьку зарплату, кредитів і боргів, зачіпає майже всі сім'ї без винятку. Саме тому люди прагнуть контролювати свої витрати. Суть економії витрат не в тому, що люди жадібні, а в тому, щоб знайти фінансову стабільність і поглянути на свій бюджет тверезо і неупереджено.

Користь контролю фінансового потоку очевидна - це зниження витрат. Чим більше ви зекономили, тим більше впевненості в завтрашньому дні. Заощаджені гроші можна пустити на формування фінансової подушки, яка дозволить вам деякий час відчувати себе комфортно, наприклад, якщо ви залишилися без роботи.

Головний ворог на шляху фінансового контролю - це лінь. Люди спочатку загоряються ідеєю контролювати сімейний бюджет, а потім швидко остигають і втрачають інтерес до своїх фінансів. Щоб уникнути подібного ефекту, потрібно обзавестися новою звичної - контролювати свої витрати постійно. Найважчий період - це перший місяць. Потім контроль входить в звичку, і ви продовжуєте діяти автоматично. До того ж плоди своїх «трудів» ви побачите відразу - ваші витрати дивним чином скоротяться. Ви особисто переконатися в тому, що деякі витрати були зайвими і від них без шкоди для сім'ї можна відмовитися.

Опитування: Таблиці Excel досить для контролю сімейного бюджету?

Облік витрат і доходів сім'ї в таблиці Excel

Якщо ви новачок в справі складання сімейного бюджету, то перш ніж використовувати потужні і платні інструменти для ведення домашньої бухгалтерії, спробуйте вести бюджет сім'ї в простій таблиці Excel. Користь такого рішення очевидна - ви не витрачаєте гроші на програми, і пробуєте свої сили в справі контролю фінансів. З іншого боку, якщо ви купили програму, то це буде вас стимулювати - раз витратили гроші, значить потрібно вести облік.

Починати складання сімейного бюджету краще в простій таблиці, в якій вам все зрозуміло. Згодом можна ускладнювати і доповнювати її.

Читайте також:

Головний принцип складання фінансового плану полягає в тому, щоб розбити витрати і доходи на різні категорії і вести облік по кожен з цих категорій. Як показує досвід, починати потрібно з невеликого числа категорій (10-15 буде досить). Ось приблизний список категорій витрат для складання сімейного бюджету:

 • автомобіль
 • побутові потреби
 • Шкідливі звички
 • Гігієна та санітарія
 • діти
 • квартплата
 • Кредит / борги
 • Одяг та косметика
 • Поїздки (транспорт, таксі)
 • Продукти харчування
 • Розваги і подарунки
 • Зв'язок (телефон, інтернет)

Розглянемо витрати і доходи сімейного бюджету на прикладі цієї таблиці .

Тут ми бачимо три розділи: доходи, витрати і звіт. У розділі «витрати» ми ввели вищевказані категорії. Біля кожної категорії знаходиться осередок, що містить сумарний витрата за місяць (сума всіх днів праворуч). В області «дні місяця» вводяться щоденні витрати. Фактично це повний звіт за місяць за видатками вашого сімейного бюджету. Дана таблиця дає наступну інформацію: витрати за кожен день, за кожну тиждень, за місяць, а також підсумкові витрати по кожній категорії.

Що стосується формул, які використані в цій таблиці, то вони дуже прості. Наприклад, сумарний витрата по категорії «автомобіль» обчислюється за формулою = СУММ (F14: AJ14). Тобто це сума за всі дні по рядку номер 14. Сума витрат за день розраховується так: = СУММ (F14: F25) - підсумовуються всі цифри в стовпці F c 14-й по 25-ю рядок.

Аналогічним чином влаштований розділ «доходи». У цій таблиці є категорії доходів бюджету і сума, яка їй відповідає. В осередку «підсумок» сума всіх категорій (= СУММ (E5: E8)) в стовпці Е з 5-го по 8-й рядок. Розділ «звіт» влаштований ще простіше. Тут дублюється інформація з осередків E9 і F28. Сальдо (дохід мінус витрата) - це різниця між цими осередками.

Тепер давайте усложним нашу таблицю витрат. Введемо нові стовпці «план витрати» і «відхилення» ( скачати таблицю витрат і доходів ). Це потрібно для більш точного планування бюджету сім'ї. Наприклад, ви знаєте, що витрати на автомобіль зазвичай складають 5000 руб / міс, а квартплата дорівнює 3000 руб / міс. Якщо нам заздалегідь відомі витрати, то ми можемо скласти бюджет на місяць або навіть на рік.

Знаючи свої щомісячні витрати і доходи, можна планувати великі покупки. Наприклад, доходи сім'ї 70 000 руб / міс, а витрати 50 000 руб / міс. Значить, кожен місяць ви можете відкладати 20 000 руб. А через рік ви будете власником великої суми - 240 000 рублей.

Таким чином, стовпці «план витрати» і «відхилення» потрібні для довготривалого планування бюджету. Якщо значення в стовпці «відхилення» негативне (підсвічено червоним), то ви відхилилися від плану. Відхилення розраховується за формулою = F14-E14 (тобто різниця між планом і фактичними витратами по категорії).

Як бути, якщо в якийсь місяць ви відхилилися від плану? Якщо відхилення незначне, то в наступному місяці потрібно постаратися заощадити на даній категорії. Наприклад, в нашій таблиці в категорії «одяг і косметика» є відхилення на -3950 руб. Значить, в наступному місяці бажано витратити на цю групу товарів 2050 рублів (6000 мінус 3950). Тоді в середньому за два місяці у вас не буде відхилення від плану: (2050 + 9950) / 2 = 12000/2 = 6000.

Використовуючи наші дані з таблиці витрат, побудуємо звіт за витратами у вигляді діаграми.

Аналогічно будуємо звіт по доходах сімейного бюджету.

Користь цих звітів очевидна. По-перше, ми отримуємо візуальне уявлення про бюджет, а по-друге, можна простежити долю кожної категорії в процентах. У нашому випадку найвитратніші статті - «одяг і косметика» (19%), «продукти харчування» (15%) і «кредит» (15%).

У програмі Excel є готові шаблони, які дозволяють в два кліка створити потрібні таблиці. Якщо зайти в меню «Файл» і вибрати пункт «Створити», то програма запропонує вам створити готовий проект на базі наявних шаблонів. До нашої теми належать такі шаблони: «Типовий сімейний бюджет», «Сімейний бюджет (місячний)», «Простий бюджет витрат», «Особистий бюджет», «півмісячних домашній бюджет», «Бюджет студента на місяць», «Калькулятор особистих витрат» .

Добірка безкоштовних шаблонів Excel для складання бюджету

Безкоштовно скачати готові таблиці Excel можна за цим посиланням:

Перші дві таблиці розглянуті в даній статті. Третя таблиця докладно описана в статті про домашню бухгалтерію . Четверта добірка - це архів, що містить стандартні шаблони з табличного процесора Excel.

Спробуйте завантажити і попрацювати з кожної таблицею. Розглянувши всі шаблони, ви напевно знайдете таблицю, яка підходить саме для вашого сімейного бюджету.

Таблиці Excel проти програми «Домашня бухгалтерія»: що вибрати?

У кожного способу ведення домашньої бухгалтерії є свої переваги і недоліки. Якщо ви ніколи не вели домашню бухгалтерію і слабо володієте комп'ютером, то краще починати облік фінансів за допомогою звичайному зошиті. Заносите в неї в довільній формі всі витрати і доходи, а в кінці місяця берете калькулятор і зводите дебет з кредитом.

Якщо рівень ваших знань дозволяє користуватися табличним процесором Excel або аналогічною програмою, то сміливо завантажуйте шаблони таблиць домашнього бюджету і починайте облік в електронному вигляді.

Коли функціонал таблиць вас вже не влаштовує, можна використовувати спеціалізовані програми. Почніть з самого простого софта для ведення особистого бухгалтерії, а вже потім, коли отримаєте реальний досвід, можна придбати повноцінну програму для ПК або для смартфона. Більш детальну інформацію про програми обліку фінансів можна подивитися в наступних статтях:

Плюси використання таблиць Excel очевидні. Це просте, зрозуміле і безкоштовне рішення. Також є можливість отримати додаткові навички роботи з табличним процесором. До мінусів можна віднести низьку продуктивність, слабку наочність, а також обмежений функціонал.

У спеціалізованих програм ведення сімейного бюджету є тільки один мінус - майже весь нормальний софт є платним. Тут актуальний лише одне питання - яка програма найякісніша і найдешевша? Плюси у програм такі: висока швидкодія, наочне уявлення даних, безліч звітів, технічна підтримка з боку розробника, безкоштовне оновлення.

Якщо ви хочете спробувати свої сили в сфері планування сімейного бюджету, але при цьому не готові платити гроші, то завантажуйте безкоштовно шаблони таблиць і приступайте до справи. Якщо у вас вже є досвід в області домашньої бухгалтерії, і ви хочете використовувати більш досконалі інструменти, то рекомендуємо встановити просту і недорогу програму під назвою Покоївка . Розглянемо основи ведення особистого бухгалтерії за допомогою «Економка».

Ведення домашньої бухгалтерії в програмі «Економка»

Детальний опис програми можна подивитися на цій сторінці . Функціонал «Економка» влаштований просто: є два головних розділи: доходи і витрати.

Щоб додати витрата, потрібно натиснути кнопку «Додати» (розташована вгорі ліворуч). Потім слід вибрати користувача, категорію витрати і ввести суму. Наприклад, в нашому випадку видаткову операцію зробив користувач Олег, категорія витрати: «Сім'я і діти», категорія: «Іграшки», а сума дорівнює 1500 руб. Кошти будуть списані з рахунку «Готівкові».

Аналогічним чином влаштований розділ «Доходи». Рахунки користувачів настроюються в розділі «Користувачі». Ви можете додати будь-яку кількість рахунків в різній валюті. Наприклад, один рахунок може бути рублевих, другий доларовим, третій в Євро і т.п. Принцип роботи програми простий - коли ви додаєте видаткову операцію, то гроші списуються з обраного рахунки, а коли дохідну, то гроші навпаки зараховуються на рахунок.

Щоб побудувати звіт, потрібно в розділі «Звіти» вибрати тип звіту, вказати часовий інтервал (якщо потрібно) і натиснути кнопку «Побудувати».

Щоб побудувати звіт, потрібно в розділі «Звіти» вибрати тип звіту, вказати часовий інтервал (якщо потрібно) і натиснути кнопку «Побудувати»

Як бачите, все просто! Програма самостійно побудує звіти і вкаже вам на самі витратні статті. Використовуючи звіти і таблицю витрат, ви зможете більш ефективно управляти своїм сімейним бюджетом.

Відео на тему сімейного бюджету в Excel

На просторах інтернету є чимало відеороликів, присвячених питанням сімейного бюджету. Головне, щоб ви не тільки дивилися, читали і слухали, а й на практиці застосовували отримані знання. Контролюючи свій бюджет, ви скорочуєте зайві витрати і збільшуєте накопичення.

Таблиця витрат і доходів сімейного бюджету в Excel Навіщо контролювати сімейний бюджет?
Опитування: Таблиці Excel досить для контролю сімейного бюджету?
Опитування: Таблиці Excel досить для контролю сімейного бюджету?
Опитування: Таблиці Excel досить для контролю сімейного бюджету?
Опитування: Таблиці Excel досить для контролю сімейного бюджету?
Як бути, якщо в якийсь місяць ви відхилилися від плану?
Таблиці Excel проти програми «Домашня бухгалтерія»: що вибрати?
Тут актуальний лише одне питання - яка програма найякісніша і найдешевша?
Таблиця витрат і доходів сімейного бюджету в Excel Навіщо контролювати сімейний бюджет?
Опитування: Таблиці Excel досить для контролю сімейного бюджету?