Сімейний бюджет.

 1. Сімейний бюджет. Щодня кожна людина не тільки заробляє гроші, а й витрачає їх. При цьому у більшості...
 2. Частина 2. Створення Вашого бюджету.
 3. Частина 3. Ведіть свій бюджет професійно.
 4. Додати коментар
 5. Частина 1. Відстеження доходів і витрат.
 6. Частина 2. Створення Вашого бюджету.
 7. Частина 3. Ведіть свій бюджет професійно.
 8. Додати коментар
 9. Частина 1. Відстеження доходів і витрат.
 10. Частина 2. Створення Вашого бюджету.
 11. Частина 3. Ведіть свій бюджет професійно.

Сімейний бюджет.

Щодня кожна людина не тільки заробляє гроші, а й витрачає їх. При цьому у більшості процес "розбазарювання" грошей є хаотичним, тому багато людей просто не знають, як дожити до наступної зарплати. Часто навіть буває так, що людина не знає, куди він витратив гроші тиждень тому або навіть вчора. В результаті такого ведення сімейного бюджету людина не просто не в змозі закрити свої борги (наприклад, кредити), а й постійно їх збільшує. Щоб цього не відбувалося, тут, на Будинку Знань, Ви дізнаєтеся, як правильно вести свій домашній бюджет, а також зможете завантажити необхідні прості таблиці.

Отже, ведення сімейного бюджету допоможе Вам позбутися від боргів, а також подбати про своє фінансове майбутнє. В результаті цього Ви станете більш щасливим, більш розслабленим і більш впевненим у своєму майбутньому людиною. Складений Вами бюджет, в залежності від обставин, не обов'язково буде гарантувати зменшення витрат, але зате Ви точно навчитеся вирішувати фінансові питання більш ефективніше.

Частина 1. Відстеження доходів і витрат.

Зберіть все, що необхідно для початку відстеження історії витрат. Для цього, звичайно, збирають останні рахунки, включаючи рахунки за кредитками, за комунальні, інтернет, ТВ, телефон, а також квитанції, які допоможуть Вам максимально точно визначити, скільки грошей Ви щомісяця витрачаєте.

Розгляньте можливість використання програм, призначених допомогти вести сімейний бюджет. Програмне забезпечення "Домашня бухгалтерія" або "Сімейний бюджет" є новим трендом в сфері фінансів. У них вбудовані інструменти для підрахунку фінансів. Вони можуть допомогти Вам налаштувати бюджет, а подальша аналітика в майбутньому сприятиме створенню проекту грошових потоків. В результаті Ви зможете краще розуміти свої звички витрачати гроші. Ось список деяких популярних програм по веденню домашнього бюджету:

 • Домашня бухгалтерія
 • Family 12
 • MyBudjet (Мій бюджет)
 • Бухгалтерія сім'ї
 • Mint
 • Quicken Microsoft Money (Майкрософт Гроші)
 • AceMoney
 • BudgetPulse

Створіть електронну таблицю Excel для ведення бюджету. Якщо для складання бюджету Ви не бажаєте використовувати програми, то Ви можете відстежувати свої фінанси за допомогою простої електронної таблиці. Ваша мета - скласти графік всіх річних витрат і доходів, тому зробіть таблицю, яка буде наочно показувати всю необхідну для цього інформацію. Це дозволить швидко виявити області, в яких можна буде витрачати гроші "розумнішими".

 • Перший стовпець, починаючи з А1, зробіть номером.
 • У другому стовпці, починаючи з В1 записуйте місяць.
 • У третій стовпець можна записувати дати доходів і витрат.
 • У четвертий стовпець пишіть назви доходів і витрат.
 • У п'ятий і шостий стовпчики (E і F) прописуйте суми самих Дохов / витрат.
 • Щоб уникнути плутанини, витрати, які Ви робили за один день, можна групувати. Якщо немає, то тоді додавайте нові рядки. Точно так же робіть і з доходами. Ви можете групувати витрати разом з назвами. Наприклад, в "комунальні послуги" можна включити електроенергію, газ, воду і телефонні рахунки.
 • Також можете, якщо є бажання, в витрати включити такі елементи (обов'язкові), які віднімаються безпосередньо з зарплати. Це може бути страхування, податки або пенсійні накопичення. Якщо вони не будуть включені, то переконаєтеся, що в колонці "доходи" Ви вказали свій чистий (після вирахування) дохід, а не валовий (загальний).

Запишіть свої бюджетні дані за минулі 12 місяців. Почніть ведення своєї таблиці з того, що додайте в неї Ваші витрати і доходи, отримані і зроблені за останні 12 місяців. Для цього можете використовувати дані з Вашої банківської виписки та витягу по кредитній карті. Це допоможе Вам більш детально зрозуміти Ваші доходи і витрати за минулий рік.

Це допоможе Вам більш детально зрозуміти Ваші доходи і витрати за минулий рік

Визначте загальну щомісячну історію доходів. Ви на фіксованій зарплати, тому точно знаєте, скільки грошей ви приносите додому в тиждень? А може Ви фрілансер, чий дохід кожного місяця різний? Документування річний історії доходів і витрат надасть точне уявлення про Ваших середніх щомісячних доходи.

 • Якщо Ви незалежний підприємець або фрілансер, то пам'ятайте, що додому ви приносите не ту суму, яку заробляєте. Наприклад, Ви можете щомісяця приносити додому 1000 $, але це гроші без вирахування податків. Визначте, скільки Ви повинні заплатити грошей у вигляді податків, а потім відніміть їх з щомісячного доходу. Таким чином Ви більш точно визначте, скільки грошей Ви заробляєте чистими.
 • Якщо Ви є найманим працівником, то, на відміну від деяких підприємців, Ви не повинні враховувати можливе повернення податку від Вашого загального доходу. У Вашому щомісячному доході повинно відображатися тільки те, що залишається після сплати податків.

Таблиця "Сімейний бюджет"

Записуйте в таблицю всі свої щоденні витрати. Які рахунки Ви зобов'язані оплачувати щомісяця? Чи потрібні Україні щотижня витрачаєте на бензин і продукти? Чи ходите Ви щоп'ятниці з друзями на вечерю або раз в тиждень в кіно? Скільки грошей іде у Вас на шопінг? Більшість людей зазвичай занижують суму щомісячних витрат, тому стеження за річними фактичними витратами допоможе Вам скласти точне уявлення, які у Вас звички витрачати гроші.

Зробіть аналіз доходів і, природно, витрат. Якщо доходи менші витрат, то Ви живете далеко за межами Ваших коштів. Ваш бюджет необхідно розділити на дві групи:

 • Фіксовані витрати. Сюди входять регулярні витрати (щомісячні), такі як рахунки за комунальні послуги, страхування, кредити, борги, їжа, необхідні предмети і покупки (одяг і побутові товари).
 • Дискреційні витрати. Дискреційні витрати - це нефіксовані витрати, що відбуваються "за бажанням". До цієї категорії входять такі елементи, як розваги, засоби на відпустку та інші надмірності.

Частина 2. Створення Вашого бюджету.

Створіть попередній бюджет. Історія витрат, яку Ви створите за допомогою "Частини 1", допоможе Вам у створенні максимально точного попереднього бюджету. Спочатку підрахуйте фіксовані витрати і доходи, після чого вирішите, як хочете витратити свої дискреційні гроші.

 • Щоб підрахувати фіксовані (постійні) витрати, Ви повинні взяти середньомісячну суму за останній рік, і додати до неї близько 5%. Наприклад, якщо рахунок за електрику залежить від сезону, а в середньому Ви платите близько 20 $ на місяць, то Ви повинні оцінити рахунок в $ 21 в місяць.
 • Обов'язково враховуйте будь-які зміни фіксованих витрат, такі як, наприклад, погашення кредиту на освіту або додавання оплати за новий автомобіль.

Встановіть цілі для основної маси Ваших дискреційних витрат. Тепер, визначивши, скільки дискреційних грошей у Вас має щомісяця бути на залишку, вирішите, як Ви бажаєте їх витратити. Мета при цьому повинна бути чіткою і однозначною. Ось приклади деяких короткострокових цілей:

Бюджет залишків Ваших дискреційних витрат. Дана частина Вашого бюджету - все про виявлення цінностей. Які у Вас цінності і як Ви бажаєте витратити свої гроші, щоб їх реалізувати? Гроші, в кінці кінців, не самоціль, а засіб для досягнення цілей.

 • Якою людиною Ви є, і що Вам подобається? Більшість людей в кінцевому підсумку витрачають гроші на захоплення, хобі або благодійність. Думайте про це як про почуття задоволення або як про інвестиції в досвід.
 • Подумайте, від чого Ви стаєте дійсно щасливим. Вважається, що люди, що витрачають гроші на досвід насправді більш щасливі, ніж люди, що витрачають їх на речі.
 • Виділіть більше фінансів на подорожі та відпочинок.

Частина 3. Ведіть свій бюджет професійно.

Чи не смітите грошима і дотримуйтеся свого бюджету. Це головне правило складання бюджету, і в значній мірі єдине. Це здається очевидним, але вийти за рамки бюджету досить легко, навіть якщо Ви живете в поодинці. Враховуйте свої звички витрат і те, що при цьому Ваші гроші йдуть.

Спробуйте зменшити витрати. Великі витрати можуть бути не дуже приємним, але в той же час вони можуть стати найбільш ефективним способом, щоб залишитися в межах бюджету. Наприклад, збираючись йти в щорічну відпустку, залишіться в цьому році будинку.

 • Спробувати виявити і урізати будь-які дорогі предмети розкоші. Наприклад, якщо Ви любите дороге вино або віддаєте перевагу щотижневий масаж, то скоротіть частоту цих "ласощів", ​​щоб витрачати на них гроші не частіше разу на місяць або навіть в два місяці.
 • Економте гроші на дрібних витратах, купуючи дешевші бренди та частіше харчуючись будинку. Намагайтеся не виходити на вулицю, щоб поїсти частіше, ніж 1-2 рази на тиждень.
 • Визначте, чи в змозі Ви зменшити фіксовані витрати шляхом переходу на менш дорогі тарифні плани. Наприклад, скоротіть свій ТВ-пакет або постарайтеся підвищити енергоефективність будинку.

Періодично можете балувати себе, але в розумних межах. Чи не Ви повинні працювати на гроші, а вони на Вас. Якщо Ви не бажаєте відчувати себе рабом свого бюджету або грошей в цілому, щомісяця дозволяйте собі маленькі задоволення, які не будуть порушувати бюджет.

 • Не варто зловживати звий власною системою винагород. Не робіть так, щоб Ваші нагороди ставали контрпродуктивними і негативно впливали на бюджет. Ідея в тому, щоб побалувати себе менше, більш дешевими предметами (випити латте або купити нову сорочку) і, щоб не розоритися на більш дорогі предмети, такі як шикарний відпустку або дорогі туфлі.

Погашайте заборгованість по кредитній карті щомісяця. Якщо Ви використовуєте кредитні картки , То щоб уникнути дорогих зборів, Ви повинні намагатися кожен місяць утримувати на них нульовий баланс. Не маючи можливість погасити поточні борги відразу, зробіть собі за мету позбавлення від кредитів протягом розумного найближчого періоду часу.

 • Спробуйте робити щоденні покупки за готівкові кошти. Це може допомогти Вам контролювати витрати, так як люди більш обізнані про гроші, які вони витрачають при використанні готівки, ніж при оплатах картками.

Чи не розраховувати на надприбутки. Не вмикайте в потенційні (негарантовані) джерела доходів такі бонуси як, наприклад, річні премії, спадщину або повернення податків. Враховуйте в своєму бюджеті тільки гарантовані гроші.

Цікаве на Ютубі:

Схожі матеріали:

Сподобалася стаття?
Поділіться нею з друзями

Помилка в тексті?
Виділіть її та Натисніть:
Помилка в тексті

Ще по темі:

Якщо стаття Вам корисна,
не соромтеся і залишайте свої коментарі.
Дякую за відвідування.

Додати коментар

Сімейний бюджет.

Щодня кожна людина не тільки заробляє гроші, а й витрачає їх. При цьому у більшості процес "розбазарювання" грошей є хаотичним, тому багато людей просто не знають, як дожити до наступної зарплати. Часто навіть буває так, що людина не знає, куди він витратив гроші тиждень тому або навіть вчора. В результаті такого ведення сімейного бюджету людина не просто не в змозі закрити свої борги (наприклад, кредити), а й постійно їх збільшує. Щоб цього не відбувалося, тут, на Будинку Знань, Ви дізнаєтеся, як правильно вести свій домашній бюджет, а також зможете завантажити необхідні прості таблиці.

Отже, ведення сімейного бюджету допоможе Вам позбутися від боргів, а також подбати про своє фінансове майбутнє. В результаті цього Ви станете більш щасливим, більш розслабленим і більш впевненим у своєму майбутньому людиною. Складений Вами бюджет, в залежності від обставин, не обов'язково буде гарантувати зменшення витрат, але зате Ви точно навчитеся вирішувати фінансові питання більш ефективніше.

Частина 1. Відстеження доходів і витрат.

Зберіть все, що необхідно для початку відстеження історії витрат. Для цього, звичайно, збирають останні рахунки, включаючи рахунки за кредитками, за комунальні, інтернет, ТВ, телефон, а також квитанції, які допоможуть Вам максимально точно визначити, скільки грошей Ви щомісяця витрачаєте.

Розгляньте можливість використання програм, призначених допомогти вести сімейний бюджет. Програмне забезпечення "Домашня бухгалтерія" або "Сімейний бюджет" є новим трендом в сфері фінансів. У них вбудовані інструменти для підрахунку фінансів. Вони можуть допомогти Вам налаштувати бюджет, а подальша аналітика в майбутньому сприятиме створенню проекту грошових потоків. В результаті Ви зможете краще розуміти свої звички витрачати гроші. Ось список деяких популярних програм по веденню домашнього бюджету:

 • Домашня бухгалтерія
 • Family 12
 • MyBudjet (Мій бюджет)
 • Бухгалтерія сім'ї
 • Mint
 • Quicken Microsoft Money (Майкрософт Гроші)
 • AceMoney
 • BudgetPulse

Створіть електронну таблицю Excel для ведення бюджету. Якщо для складання бюджету Ви не бажаєте використовувати програми, то Ви можете відстежувати свої фінанси за допомогою простої електронної таблиці. Ваша мета - скласти графік всіх річних витрат і доходів, тому зробіть таблицю, яка буде наочно показувати всю необхідну для цього інформацію. Це дозволить швидко виявити області, в яких можна буде витрачати гроші "розумнішими".

 • Перший стовпець, починаючи з А1, зробіть номером.
 • У другому стовпці, починаючи з В1 записуйте місяць.
 • У третій стовпець можна записувати дати доходів і витрат.
 • У четвертий стовпець пишіть назви доходів і витрат.
 • У п'ятий і шостий стовпчики (E і F) прописуйте суми самих Дохов / витрат.
 • Щоб уникнути плутанини, витрати, які Ви робили за один день, можна групувати. Якщо немає, то тоді додавайте нові рядки. Точно так же робіть і з доходами. Ви можете групувати витрати разом з назвами. Наприклад, в "комунальні послуги" можна включити електроенергію, газ, воду і телефонні рахунки.
 • Також можете, якщо є бажання, в витрати включити такі елементи (обов'язкові), які віднімаються безпосередньо з зарплати. Це може бути страхування, податки або пенсійні накопичення. Якщо вони не будуть включені, то переконаєтеся, що в колонці "доходи" Ви вказали свій чистий (після вирахування) дохід, а не валовий (загальний).

Запишіть свої бюджетні дані за минулі 12 місяців. Почніть ведення своєї таблиці з того, що додайте в неї Ваші витрати і доходи, отримані і зроблені за останні 12 місяців. Для цього можете використовувати дані з Вашої банківської виписки та витягу по кредитній карті. Це допоможе Вам більш детально зрозуміти Ваші доходи і витрати за минулий рік.

Це допоможе Вам більш детально зрозуміти Ваші доходи і витрати за минулий рік

Визначте загальну щомісячну історію доходів. Ви на фіксованій зарплати, тому точно знаєте, скільки грошей ви приносите додому в тиждень? А може Ви фрілансер, чий дохід кожного місяця різний? Документування річний історії доходів і витрат надасть точне уявлення про Ваших середніх щомісячних доходи.

 • Якщо Ви незалежний підприємець або фрілансер, то пам'ятайте, що додому ви приносите не ту суму, яку заробляєте. Наприклад, Ви можете щомісяця приносити додому 1000 $, але це гроші без вирахування податків. Визначте, скільки Ви повинні заплатити грошей у вигляді податків, а потім відніміть їх з щомісячного доходу. Таким чином Ви більш точно визначте, скільки грошей Ви заробляєте чистими.
 • Якщо Ви є найманим працівником, то, на відміну від деяких підприємців, Ви не повинні враховувати можливе повернення податку від Вашого загального доходу. У Вашому щомісячному доході повинно відображатися тільки те, що залишається після сплати податків.

Таблиця "Сімейний бюджет"

Записуйте в таблицю всі свої щоденні витрати. Які рахунки Ви зобов'язані оплачувати щомісяця? Чи потрібні Україні щотижня витрачаєте на бензин і продукти? Чи ходите Ви щоп'ятниці з друзями на вечерю або раз в тиждень в кіно? Скільки грошей іде у Вас на шопінг? Більшість людей зазвичай занижують суму щомісячних витрат, тому стеження за річними фактичними витратами допоможе Вам скласти точне уявлення, які у Вас звички витрачати гроші.

Зробіть аналіз доходів і, природно, витрат. Якщо доходи менші витрат, то Ви живете далеко за межами Ваших коштів. Ваш бюджет необхідно розділити на дві групи:

 • Фіксовані витрати. Сюди входять регулярні витрати (щомісячні), такі як рахунки за комунальні послуги, страхування, кредити, борги, їжа, необхідні предмети і покупки (одяг і побутові товари).
 • Дискреційні витрати. Дискреційні витрати - це нефіксовані витрати, що відбуваються "за бажанням". До цієї категорії входять такі елементи, як розваги, засоби на відпустку та інші надмірності.

Частина 2. Створення Вашого бюджету.

Створіть попередній бюджет. Історія витрат, яку Ви створите за допомогою "Частини 1", допоможе Вам у створенні максимально точного попереднього бюджету. Спочатку підрахуйте фіксовані витрати і доходи, після чого вирішите, як хочете витратити свої дискреційні гроші.

 • Щоб підрахувати фіксовані (постійні) витрати, Ви повинні взяти середньомісячну суму за останній рік, і додати до неї близько 5%. Наприклад, якщо рахунок за електрику залежить від сезону, а в середньому Ви платите близько 20 $ на місяць, то Ви повинні оцінити рахунок в $ 21 в місяць.
 • Обов'язково враховуйте будь-які зміни фіксованих витрат, такі як, наприклад, погашення кредиту на освіту або додавання оплати за новий автомобіль.

Встановіть цілі для основної маси Ваших дискреційних витрат. Тепер, визначивши, скільки дискреційних грошей у Вас має щомісяця бути на залишку, вирішите, як Ви бажаєте їх витратити. Мета при цьому повинна бути чіткою і однозначною. Ось приклади деяких короткострокових цілей:

Бюджет залишків Ваших дискреційних витрат. Дана частина Вашого бюджету - все про виявлення цінностей. Які у Вас цінності і як Ви бажаєте витратити свої гроші, щоб їх реалізувати? Гроші, в кінці кінців, не самоціль, а засіб для досягнення цілей.

 • Якою людиною Ви є, і що Вам подобається? Більшість людей в кінцевому підсумку витрачають гроші на захоплення, хобі або благодійність. Думайте про це як про почуття задоволення або як про інвестиції в досвід.
 • Подумайте, від чого Ви стаєте дійсно щасливим. Вважається, що люди, що витрачають гроші на досвід насправді більш щасливі, ніж люди, що витрачають їх на речі.
 • Виділіть більше фінансів на подорожі та відпочинок.

Частина 3. Ведіть свій бюджет професійно.

Чи не смітите грошима і дотримуйтеся свого бюджету. Це головне правило складання бюджету, і в значній мірі єдине. Це здається очевидним, але вийти за рамки бюджету досить легко, навіть якщо Ви живете в поодинці. Враховуйте свої звички витрат і те, що при цьому Ваші гроші йдуть.

Спробуйте зменшити витрати. Великі витрати можуть бути не дуже приємним, але в той же час вони можуть стати найбільш ефективним способом, щоб залишитися в межах бюджету. Наприклад, збираючись йти в щорічну відпустку, залишіться в цьому році будинку.

 • Спробувати виявити і урізати будь-які дорогі предмети розкоші. Наприклад, якщо Ви любите дороге вино або віддаєте перевагу щотижневий масаж, то скоротіть частоту цих "ласощів", ​​щоб витрачати на них гроші не частіше разу на місяць або навіть в два місяці.
 • Економте гроші на дрібних витратах, купуючи дешевші бренди та частіше харчуючись будинку. Намагайтеся не виходити на вулицю, щоб поїсти частіше, ніж 1-2 рази на тиждень.
 • Визначте, чи в змозі Ви зменшити фіксовані витрати шляхом переходу на менш дорогі тарифні плани. Наприклад, скоротіть свій ТВ-пакет або постарайтеся підвищити енергоефективність будинку.

Періодично можете балувати себе, але в розумних межах. Чи не Ви повинні працювати на гроші, а вони на Вас. Якщо Ви не бажаєте відчувати себе рабом свого бюджету або грошей в цілому, щомісяця дозволяйте собі маленькі задоволення, які не будуть порушувати бюджет.

 • Не варто зловживати звий власною системою винагород. Не робіть так, щоб Ваші нагороди ставали контрпродуктивними і негативно впливали на бюджет. Ідея в тому, щоб побалувати себе менше, більш дешевими предметами (випити латте або купити нову сорочку) і, щоб не розоритися на більш дорогі предмети, такі як шикарний відпустку або дорогі туфлі.

Погашайте заборгованість по кредитній карті щомісяця. Якщо Ви використовуєте кредитні картки , То щоб уникнути дорогих зборів, Ви повинні намагатися кожен місяць утримувати на них нульовий баланс. Не маючи можливість погасити поточні борги відразу, зробіть собі за мету позбавлення від кредитів протягом розумного найближчого періоду часу.

 • Спробуйте робити щоденні покупки за готівкові кошти. Це може допомогти Вам контролювати витрати, так як люди більш обізнані про гроші, які вони витрачають при використанні готівки, ніж при оплатах картками.

Чи не розраховувати на надприбутки. Не вмикайте в потенційні (негарантовані) джерела доходів такі бонуси як, наприклад, річні премії, спадщину або повернення податків. Враховуйте в своєму бюджеті тільки гарантовані гроші.

Цікаве на Ютубі:

Схожі матеріали:

Сподобалася стаття?
Поділіться нею з друзями

Помилка в тексті?
Виділіть її та Натисніть:
Помилка в тексті

Ще по темі:

Якщо стаття Вам корисна,
не соромтеся і залишайте свої коментарі.
Дякую за відвідування.

Додати коментар

Сімейний бюджет.

Щодня кожна людина не тільки заробляє гроші, а й витрачає їх. При цьому у більшості процес "розбазарювання" грошей є хаотичним, тому багато людей просто не знають, як дожити до наступної зарплати. Часто навіть буває так, що людина не знає, куди він витратив гроші тиждень тому або навіть вчора. В результаті такого ведення сімейного бюджету людина не просто не в змозі закрити свої борги (наприклад, кредити), а й постійно їх збільшує. Щоб цього не відбувалося, тут, на Будинку Знань, Ви дізнаєтеся, як правильно вести свій домашній бюджет, а також зможете завантажити необхідні прості таблиці.

Отже, ведення сімейного бюджету допоможе Вам позбутися від боргів, а також подбати про своє фінансове майбутнє. В результаті цього Ви станете більш щасливим, більш розслабленим і більш впевненим у своєму майбутньому людиною. Складений Вами бюджет, в залежності від обставин, не обов'язково буде гарантувати зменшення витрат, але зате Ви точно навчитеся вирішувати фінансові питання більш ефективніше.

Частина 1. Відстеження доходів і витрат.

Зберіть все, що необхідно для початку відстеження історії витрат. Для цього, звичайно, збирають останні рахунки, включаючи рахунки за кредитками, за комунальні, інтернет, ТВ, телефон, а також квитанції, які допоможуть Вам максимально точно визначити, скільки грошей Ви щомісяця витрачаєте.

Розгляньте можливість використання програм, призначених допомогти вести сімейний бюджет. Програмне забезпечення "Домашня бухгалтерія" або "Сімейний бюджет" є новим трендом в сфері фінансів. У них вбудовані інструменти для підрахунку фінансів. Вони можуть допомогти Вам налаштувати бюджет, а подальша аналітика в майбутньому сприятиме створенню проекту грошових потоків. В результаті Ви зможете краще розуміти свої звички витрачати гроші. Ось список деяких популярних програм по веденню домашнього бюджету:

 • Домашня бухгалтерія
 • Family 12
 • MyBudjet (Мій бюджет)
 • Бухгалтерія сім'ї
 • Mint
 • Quicken Microsoft Money (Майкрософт Гроші)
 • AceMoney
 • BudgetPulse

Створіть електронну таблицю Excel для ведення бюджету. Якщо для складання бюджету Ви не бажаєте використовувати програми, то Ви можете відстежувати свої фінанси за допомогою простої електронної таблиці. Ваша мета - скласти графік всіх річних витрат і доходів, тому зробіть таблицю, яка буде наочно показувати всю необхідну для цього інформацію. Це дозволить швидко виявити області, в яких можна буде витрачати гроші "розумнішими".

 • Перший стовпець, починаючи з А1, зробіть номером.
 • У другому стовпці, починаючи з В1 записуйте місяць.
 • У третій стовпець можна записувати дати доходів і витрат.
 • У четвертий стовпець пишіть назви доходів і витрат.
 • У п'ятий і шостий стовпчики (E і F) прописуйте суми самих Дохов / витрат.
 • Щоб уникнути плутанини, витрати, які Ви робили за один день, можна групувати. Якщо немає, то тоді додавайте нові рядки. Точно так же робіть і з доходами. Ви можете групувати витрати разом з назвами. Наприклад, в "комунальні послуги" можна включити електроенергію, газ, воду і телефонні рахунки.
 • Також можете, якщо є бажання, в витрати включити такі елементи (обов'язкові), які віднімаються безпосередньо з зарплати. Це може бути страхування, податки або пенсійні накопичення. Якщо вони не будуть включені, то переконаєтеся, що в колонці "доходи" Ви вказали свій чистий (після вирахування) дохід, а не валовий (загальний).

Запишіть свої бюджетні дані за минулі 12 місяців. Почніть ведення своєї таблиці з того, що додайте в неї Ваші витрати і доходи, отримані і зроблені за останні 12 місяців. Для цього можете використовувати дані з Вашої банківської виписки та витягу по кредитній карті. Це допоможе Вам більш детально зрозуміти Ваші доходи і витрати за минулий рік.

Це допоможе Вам більш детально зрозуміти Ваші доходи і витрати за минулий рік

Визначте загальну щомісячну історію доходів. Ви на фіксованій зарплати, тому точно знаєте, скільки грошей ви приносите додому в тиждень? А може Ви фрілансер, чий дохід кожного місяця різний? Документування річний історії доходів і витрат надасть точне уявлення про Ваших середніх щомісячних доходи.

 • Якщо Ви незалежний підприємець або фрілансер, то пам'ятайте, що додому ви приносите не ту суму, яку заробляєте. Наприклад, Ви можете щомісяця приносити додому 1000 $, але це гроші без вирахування податків. Визначте, скільки Ви повинні заплатити грошей у вигляді податків, а потім відніміть їх з щомісячного доходу. Таким чином Ви більш точно визначте, скільки грошей Ви заробляєте чистими.
 • Якщо Ви є найманим працівником, то, на відміну від деяких підприємців, Ви не повинні враховувати можливе повернення податку від Вашого загального доходу. У Вашому щомісячному доході повинно відображатися тільки те, що залишається після сплати податків.

Таблиця "Сімейний бюджет"

Записуйте в таблицю всі свої щоденні витрати. Які рахунки Ви зобов'язані оплачувати щомісяця? Чи потрібні Україні щотижня витрачаєте на бензин і продукти? Чи ходите Ви щоп'ятниці з друзями на вечерю або раз в тиждень в кіно? Скільки грошей іде у Вас на шопінг? Більшість людей зазвичай занижують суму щомісячних витрат, тому стеження за річними фактичними витратами допоможе Вам скласти точне уявлення, які у Вас звички витрачати гроші.

Зробіть аналіз доходів і, природно, витрат. Якщо доходи менші витрат, то Ви живете далеко за межами Ваших коштів. Ваш бюджет необхідно розділити на дві групи:

 • Фіксовані витрати. Сюди входять регулярні витрати (щомісячні), такі як рахунки за комунальні послуги, страхування, кредити, борги, їжа, необхідні предмети і покупки (одяг і побутові товари).
 • Дискреційні витрати. Дискреційні витрати - це нефіксовані витрати, що відбуваються "за бажанням". До цієї категорії входять такі елементи, як розваги, засоби на відпустку та інші надмірності.

Частина 2. Створення Вашого бюджету.

Створіть попередній бюджет. Історія витрат, яку Ви створите за допомогою "Частини 1", допоможе Вам у створенні максимально точного попереднього бюджету. Спочатку підрахуйте фіксовані витрати і доходи, після чого вирішите, як хочете витратити свої дискреційні гроші.

 • Щоб підрахувати фіксовані (постійні) витрати, Ви повинні взяти середньомісячну суму за останній рік, і додати до неї близько 5%. Наприклад, якщо рахунок за електрику залежить від сезону, а в середньому Ви платите близько 20 $ на місяць, то Ви повинні оцінити рахунок в $ 21 в місяць.
 • Обов'язково враховуйте будь-які зміни фіксованих витрат, такі як, наприклад, погашення кредиту на освіту або додавання оплати за новий автомобіль.

Встановіть цілі для основної маси Ваших дискреційних витрат. Тепер, визначивши, скільки дискреційних грошей у Вас має щомісяця бути на залишку, вирішите, як Ви бажаєте їх витратити. Мета при цьому повинна бути чіткою і однозначною. Ось приклади деяких короткострокових цілей:

Бюджет залишків Ваших дискреційних витрат. Дана частина Вашого бюджету - все про виявлення цінностей. Які у Вас цінності і як Ви бажаєте витратити свої гроші, щоб їх реалізувати? Гроші, в кінці кінців, не самоціль, а засіб для досягнення цілей.

 • Якою людиною Ви є, і що Вам подобається? Більшість людей в кінцевому підсумку витрачають гроші на захоплення, хобі або благодійність. Думайте про це як про почуття задоволення або як про інвестиції в досвід.
 • Подумайте, від чого Ви стаєте дійсно щасливим. Вважається, що люди, що витрачають гроші на досвід насправді більш щасливі, ніж люди, що витрачають їх на речі.
 • Виділіть більше фінансів на подорожі та відпочинок.

Частина 3. Ведіть свій бюджет професійно.

Чи не смітите грошима і дотримуйтеся свого бюджету. Це головне правило складання бюджету, і в значній мірі єдине. Це здається очевидним, але вийти за рамки бюджету досить легко, навіть якщо Ви живете в поодинці. Враховуйте свої звички витрат і те, що при цьому Ваші гроші йдуть.

Спробуйте зменшити витрати. Великі витрати можуть бути не дуже приємним, але в той же час вони можуть стати найбільш ефективним способом, щоб залишитися в межах бюджету. Наприклад, збираючись йти в щорічну відпустку, залишіться в цьому році будинку.

 • Спробувати виявити і урізати будь-які дорогі предмети розкоші. Наприклад, якщо Ви любите дороге вино або віддаєте перевагу щотижневий масаж, то скоротіть частоту цих "ласощів", ​​щоб витрачати на них гроші не частіше разу на місяць або навіть в два місяці.
 • Економте гроші на дрібних витратах, купуючи дешевші бренди та частіше харчуючись будинку. Намагайтеся не виходити на вулицю, щоб поїсти частіше, ніж 1-2 рази на тиждень.
 • Визначте, чи в змозі Ви зменшити фіксовані витрати шляхом переходу на менш дорогі тарифні плани. Наприклад, скоротіть свій ТВ-пакет або постарайтеся підвищити енергоефективність будинку.

Періодично можете балувати себе, але в розумних межах. Чи не Ви повинні працювати на гроші, а вони на Вас. Якщо Ви не бажаєте відчувати себе рабом свого бюджету або грошей в цілому, щомісяця дозволяйте собі маленькі задоволення, які не будуть порушувати бюджет.

 • Не варто зловживати звий власною системою винагород. Не робіть так, щоб Ваші нагороди ставали контрпродуктивними і негативно впливали на бюджет. Ідея в тому, щоб побалувати себе менше, більш дешевими предметами (випити латте або купити нову сорочку) і, щоб не розоритися на більш дорогі предмети, такі як шикарний відпустку або дорогі туфлі.

Погашайте заборгованість по кредитній карті щомісяця. Якщо Ви використовуєте кредитні картки , То щоб уникнути дорогих зборів, Ви повинні намагатися кожен місяць утримувати на них нульовий баланс. Не маючи можливість погасити поточні борги відразу, зробіть собі за мету позбавлення від кредитів протягом розумного найближчого періоду часу.

 • Спробуйте робити щоденні покупки за готівкові кошти. Це може допомогти Вам контролювати витрати, так як люди більш обізнані про гроші, які вони витрачають при використанні готівки, ніж при оплатах картками.

Чи не розраховувати на надприбутки. Не вмикайте в потенційні (негарантовані) джерела доходів такі бонуси як, наприклад, річні премії, спадщину або повернення податків. Враховуйте в своєму бюджеті тільки гарантовані гроші.

Цікаве на Ютубі:

Схожі матеріали:

Сподобалася стаття?
Поділіться нею з друзями

Помилка в тексті?
Виділіть її та Натисніть:
Помилка в тексті

Ще по темі:

Якщо стаття Вам корисна,
не соромтеся і залишайте свої коментарі.
Дякую за відвідування.

Додати коментар

Ви на фіксованій зарплати, тому точно знаєте, скільки грошей ви приносите додому в тиждень?
А може Ви фрілансер, чий дохід кожного місяця різний?
Які рахунки Ви зобов'язані оплачувати щомісяця?
Чи потрібні Україні щотижня витрачаєте на бензин і продукти?
Чи ходите Ви щоп'ятниці з друзями на вечерю або раз в тиждень в кіно?
Скільки грошей іде у Вас на шопінг?
Які у Вас цінності і як Ви бажаєте витратити свої гроші, щоб їх реалізувати?
Якою людиною Ви є, і що Вам подобається?
Ви на фіксованій зарплати, тому точно знаєте, скільки грошей ви приносите додому в тиждень?
А може Ви фрілансер, чий дохід кожного місяця різний?