Сімейний бюджет: тонкощі складання та необхідність прогнозу

  1. Чому необхідно планувати витрати?
  2. Як сімейний бюджет допоможе заощадити?
  3. Від теорії до практики: конкретна економія

Сімейний бюджет, багато хто вважає, що саме це словосполучення псує всю романтику відносин. Втім, є й інша точка зору, згідно з якою сімейний бюджет - це справжній початок відносин, перевірка на міцність, якщо завгодно. Відповідно до цієї точки зору, як тільки сімейна пара взялася за формування бюджету, то вона готова до подальших труднощів життя. Важко сказати чи має сімейний бюджет якийсь стосунок до щастя і благополуччя молодят, проте, то що він - це ефективна економічна структура ніяких сумнівів немає. Сімейний бюджет дозволяє парі сформувати спільні інтереси і направити доходи на досягнення найбільш пріоритетних цілей.

З теоретичної точки зору, сімейний бюджет - це по суті структура доходів і витрат домогосподарства, сполучна ланка побажань суб'єкта і його можливостей. Сімейний бюджет спрямований на досягнення взаєморозуміння пари в питанні економічної сфери. При цьому питання про те, як вести сімейний бюджет повинен виникати відразу ж, щоб уникнути непорозумінь в подальшому. На жаль, зовсім не рідкісні випадки, коли сімейна пара переживала певні труднощі у відносинах лише через фінансові розбіжності. Якщо продемонструвати людині, скільки конфліктів виникають через різний пріоритетів для витрачання грошей, то він буде серйозно здивований. При цьому людина цілком може давати поради щодо економії сімейного бюджету, при цьому залишаючись абсолютно глухим до проблем у власній осередку суспільства.

Спершу необхідно усвідомити, що таке бюджет і в чому полягають його особливості. В принципі сімейний бюджет відрізняється від федерального тільки масштабом і кількістю взаємозв'язків із зовнішнім середовищем. В іншому це такий же план доходів і витрат, а також перелік найбільш пріоритетних статей витрат. Бюджет витрат і доходів необхідний для того, що побажання відповідали можливостям. Економічна структура будь-якого рівня вкрай нетерпима до ризиків будь-якого роду. Будучи сама по собі досить хаотичною, економіка стає просто некерованою при внесенні неврахованих змінних. Якщо мова йде про сім'ю, то такий змінної виступають позапланові витрати однієї зі сторін. Сімейний бюджет - це єдина можливість звести до мінімуму хаотичні коливання в структурі, нехай, навіть якщо вона зовсім крихітна в масштабах ринку.

Чому необхідно планувати витрати?

Планування сімейного бюджету на місяць необхідно по цілому ряду причин. По-перше, це нестабільність економіки. Якщо мова не йде про командній економіці, то ринок будь-якої країни підданий постійному тиску з боку зовнішнього середовища. Якщо взяти до уваги коливання не тільки в родині, а й в державі в цілому, то ринкове середовище стає непередбачуваною. Простіше кажучи, знати в точності наперед, що знадобиться протягом місяця необхідно для того, щоб в разі гострої необхідності можна було вивудити частина грошей з плану. В іншому випадку при екстрених обставин людині змушений шукати кошти в іншому місці, наприклад, оформити кредит, що далеко не кращий варіант.

Статті витрат сімейного бюджету повинні бути впорядковані і ранжовані за релевантністю. Найбільш пріоритетні витрати погашаються в першу чергу, більш толерантні до очікування статті можуть отримати частину коштів з резерву. Можливо такий підхід здасться з боку трохи жорстким, проте, на практиці сімейне життя повинна поєднувати інтереси обох сторін, навіть якщо вони суперечать один одному. Такий своєрідний компроміс здатний поліпшити взаєморозуміння сторін і їх фінансову благонадійність. При цьому не менш важлива і економія сімейного бюджету. Навчившись формувати такий план витрат і доходів, необхідно приступити до можливих скорочення витрат і економії коштів для більш вагомою цілі.

Як сімейний бюджет допоможе заощадити?

Способи економії сімейного бюджету великі, загальнодоступні і адаптивні. Згодом кожна сім'я привносить щось своє в цей процес. Головне - це сконцентруватися на тому, що план витрат і доходів необхідний, вести його неухильно, і постійно привносити в процес щось нове. В цьому випадку, через деякий час складання плану витрат і доходів стане практично автоматичної процедурою, і у людини не виникне ніяких труднощів в його формуванні. Однак, на перших парах досить важко привчити сім'ю до економічної дисципліни, тому і потрібні деякі поради з цього процесу.

Питання про те, як розподілити сімейний бюджет повинен виникати відразу ж після отримання будь-якого доходу. При цьому дохід сім'ї акумулюється і витрачається згідно найбільш пріоритетним потребам. Саме в цьому випадку немає місця власним бюджетам кожного з членів сім'ї. Капітал повинен бути зібраний в один об'ємний фонд, з якого і будуть відбуватися подальші витрати. По-перше, це поставить всіх членів сім'ї на один щабель в суспільстві, вирівняє їх. По-друге, спільні цілі завжди більш пріоритетними, ніж амбіції кожного суб'єкта окремо. Економія сімейного бюджету вимагає акумуляції капіталу, незалежно від рівня доходів кожного.

Безпосередньо ведення сімейного бюджету починається з формування витрат. Витрати для кожної людини ранжуються по-різному, з-за того, що пріоритетність потреб у кожної людини різна. План повинен враховувати особливості кожного з сім'ї і максимально можливо задовольняти потреби всіх, без шкоди інтересам інших сторін. Статті витрат повинні бути конкретними і чіткими, економія і бюджет не терплять розмитості цілей. Формувати їх - це ціле мистецтво, яке вимагає чималого досвіду. Як не дивно, далеко не завжди економічний суб'єкт може усвідомити, чого він хоче.

Від теорії до практики: конкретна економія

Питання як економити дуже тісно пов'язаний з дилемою про те, як правильно розподілити сімейний бюджет. В першу чергу - це пріоритети. Кожна стаття видатків має бути по-своєму оцінена пріоритетністю. Сімейному бюджету властива необхідність в розподілі коштів на найбільш важливі витрати. Ведення такого плану вимагає від сім'ї неухильного дотримання первісної схемою. Тобто не можна міняти своє рішення щодо найбільш важливої ​​статті витрат щомісяця або день. Головні витрати задовольняються в першу чергу, після чого вже можна витрачати капітал на менш важливі цілі.

Заощадити на витратах можна вже на етапі виникнення завдання планувати бюджет. Йдеться про коректне формулювання основної мети. У корпоративній культурі така мета називається місією. Ведення підприємницької діяльності вимагає від управлінця формування єдиної мети для працівників, які будуть слідувати їй. Це необхідно для того, щоб спрямувати зусилля співробітників в єдине русло, зробити їх більш міцним колективом. Хто сказав, що корпоративний досвід непридатний в умовах формування сім'ї? Втім, це не означає, що у формуванні місії не треба враховувати особисті цілі і амбіції, зовсім немає. Вони повинні доповнювати основне завдання.

Правильно скласти бюджет мало, необхідно також вміло розраховувати витрати і вести бухгалтерію. Під час ведення обліку витрат необхідно особливу увагу приділити незапланованих витрат. Їх число має побут мінімальним, і постійно зменшаться. Чим менше сім'я витрачає на стихійні покупки, тим ефективніше в підсумку стане їх бюджет. Для ведення таких розрахунків прекрасно підійде спеціалізована програма. Програма для ведення сімейного бюджету замінює собою стандартний софт для ведення бухгалтерії на підприємстві. Завантажити таке забезпечення можна абсолютно безкоштовно. Вникнути же в нього здатний навіть дитина. За місяць угледіти кожну витрату важко, проте можна скласти таблицю витрат і простежити яких з них були досконалі необдумано.

Завантажити таку таблицю можна теж цілком безкоштовно, після чого отримати ще й пораду про те, як розрахувати її правильно. Вести таку такі записи необхідно щомісяця, будь то таблиця або електронна програма. Економити і в цей же час проводити планування сімейного бюджету цілком можливо, більш того, саме так і слід чинити. В ідеалі вже на моменті появи перших витрат необхідно чітко розуміти, де і як можна економити. Таблиця не продемонструє цього, такий досвід стає можливим методом проб і помилок. Звичайно вести таку схему непросто, цілий місяць економити, складати фінанси, часто багатьом це не під силу. Завжди хоче побалувати себе чимось неймовірно гарним, однак, планування сімейного бюджету вимагає дисципліни.

Можливо буде необхідно вести календар найбільш витратних днів і проводити аналіз покупок в той момент. Можливо доведеться направити фінанси зовсім не на те, що хочеться. Можливо навіть доведеться вести облік витрат коханої людини, що далеко не завжди сприймається належним чином. Швидше за все доведеться засунути особисті інтереси в довгий ящик. Цілий місяць пропрацювавши, доведеться віддати особисті гроші в загальний фонд. Щомісяця планувати, рахувати і вести облік замість того, щоб витрачати на те, чого душа бажає.

Економити важко, неймовірно складно, однак, робити це необхідно. Можливо саме справжня сімейна життя починається з домінування слова треба, над бажаннями. Програма сімейний бюджет - це той пошуковий запит, з якого можна почати, після чого економіка сім'ї стане по справжньому ефективною. Адже такий інтерес доступний безкоштовно, що вже можна розглядати як економію.


Чому необхідно планувати витрати?
Як сімейний бюджет допоможе заощадити?
Чому необхідно планувати витрати?
Як сімейний бюджет допоможе заощадити?
Хто сказав, що корпоративний досвід непридатний в умовах формування сім'ї?