Сімейний бюджет - таблиця для планування, ведення домашнього бюджету

 1. Сімейний бюджет - таблиця для планування, ведення домашнього бюджету 1 Починаємо з фундаментальних основ
 2. 2 Лист «Розподіл доходів» - планування сімейного бюджету
 3. 3 Лист «Облік перевитрати» - правильне планування витрат
 4. 4 Лист «Реальні витрати» - строгий контроль
 5. 5 Облік інвестицій та депозитів
 6. Сімейний бюджет - таблиця для планування, ведення домашнього бюджету
 7. 2 Лист «Розподіл доходів» - планування сімейного бюджету
 8. 3 Лист «Облік перевитрати» - правильне планування витрат
 9. 4 Лист «Реальні витрати» - строгий контроль
 10. 5 Облік інвестицій та депозитів
 11. Сімейний бюджет - таблиця для планування, ведення домашнього бюджету
 12. 2 Лист «Розподіл доходів» - планування сімейного бюджету
 13. 3 Лист «Облік перевитрати» - правильне планування витрат
 14. 4 Лист «Реальні витрати» - строгий контроль
 15. 5 Облік інвестицій та депозитів

Сімейний бюджет - таблиця для планування, ведення домашнього бюджету

1 Починаємо з фундаментальних основ

По суті, управління фінансами в домашньому господарстві можна розділити на чотири основні функції:

 1. контролююча;
 2. регулююча;
 3. розподільна;
 4. Керуюча інвестиціями.

Для реалізації всіх необхідних завдань по раціоналізації ведення домашнього бюджету потрібно мати максимум інформації про те, як саме ваша сім'я розпоряджається грошима. При цьому необхідно наочно візуалізувати для себе те, як ви розподіляєте гроші і наскільки ваші методики розподілу коштів ефективні.

У нашій таблиці ми постараємося поєднати завдання зі збору інформації, контролю, розподілу і регулювання зовнішніх і внутрішніх фінансових потоків сім'ї.

Табличка допоможе вам розпланувати бюджет на місяць і зробити його ведення максимально інформативним. При цьому табличку відносно легко скласти навіть тим, хто не має уявлення про принципи роботи в програмі MS Excel. Невеликий огляд сторінок облікової книги перед тим, як ми розберемо використані формули і опишемо те, як працює автоматизована таблиця.

Лист "Розподілу доходів" дозволить відразу ж скласти чіткий план розподілу сімейного доходу, позначити обов'язкові витрати і заощадження, а вже потім займатися організацією наступного листа "Облік перевитрати". Багато сімей стикаються з широко зустрічається проблемою - відсутність інформації про власні витратах. Вони не можуть ефективно розрахувати, скільки грошей їм потрібно щомісяця. Звичайно ж, не можна очікувати результатів від обліку витрат, який не дає можливості визначити масштаби перевитрати грошей.

Лист "Облік перевитрати" дозволить скласти оптимальний план витрат на місяць вперед і в кінці місяця побачити реальну різницю між запланованими платежами і фактичними витратами. Використовуючи цю інформацію, можна скорегувати свій бюджет на наступний місяць без особливих проблем. Останній лист для нас необов'язковий і є лише засобом автоматизації записів про проведені платежі і покупках.

Відразу ж попередимо, що ми будемо часто користуватися функціями "СУММ", "-" і посиланнями на інші листи, щоб наша таблиця робила за нас більшість обчислень в майбутньому. Створіть 3 листа в книзі Excel з відповідними назвами і дотримуйтесь простих кроків з нашими коментарями.

2 Лист «Розподіл доходів» - планування сімейного бюджету

Починати планування потрібно з підрахунку загального щомісячного доходу з усіх потенційних джерел. У нашій таблиці ми взяли за приклад сім'ю з 4 чоловік. Подружньої пари, їх дитини і бабусі. Ми вже багато разів говорили раніше, що потрібно постійно створювати нові джерела доходу шляхом інвестування і підробітку, щоб кожен місяць мати додатковий прихід в сімейний бюджет.

У нашій таблиці представлені основні доходи нашої "віртуальної сім'ї". У список входять:

 • Заробітні плати;
 • Соціальні допомоги;
 • Орендна плата з квартири, що здається;
 • Премія в поточному місяці.

Доходи потрібно записати до копійки. Як бачите, сама таблиця досить проста, оформити її можна, як завгодно. На зображенні нижче видно формули, які використовуються для відповідних осередків. Автоматичний підрахунок спрощує ведення бюджету і при цьому дозволяє побачити засоби, якими володіє ваш сімейний бюджет після проведення всіх обов'язкових платежів та внесення частини коштів в ощадні та інвестиційні фонди сімейного фінансового плану.

Скласти дану таблицю не складе особливих труднощів. Цей лист буде основою для нашої подальшої роботи. Для спрощення подальшої роботи пропонуємо вам повністю слідувати нашій інструкції і використовувати ті ж осередку, що і ми. Не всі читачі знайомі з принципами роботи Excel, їм буде набагато простіше просто скопіювати всі дії, щоб зрозуміти, як працює таблиця.

Не всі читачі знайомі з принципами роботи Excel, їм буде набагато простіше просто скопіювати всі дії, щоб зрозуміти, як працює таблиця

Дуже важливо відразу ж робити чіткі обмеження у витратах - спочатку виплачуємо кредити і борги, потім відкладаємо в екстрену "скарбничку" і гроші на інвестиції, потім вже думаємо про основні фінансові проектах (великі покупки). Гроші, що залишилися можна розподілити за видатковими статтями.

3 Лист «Облік перевитрати» - правильне планування витрат

Для того, щоб планування сімейного бюджету було ефективним, потрібно володіти інформацією про витрати. Перевитрата - це нормально, але потрібно контролювати ліміти надмірної витрати грошей, регулювати допустимі значення витратних статей і коригувати бюджет в залежності від отриманої інформації. Цей лист дуже важливий для підвищення інформативності сімейного балансу.

Вести облік буде набагато простіше, якщо категоризувати витрати домашнього господарства. Ми в нашій табличці запропонували максимально спрощені категорії витрат, щоб не ускладнювати наше "віртуальне" планування. На зображенні нижче представлено короткий опис листа.

На зображенні нижче представлено короткий опис листа

Трохи про стовпці "Рекомендація" і тому, як він може допомогти вести бюджет. У стовпці "Значення в%" все осередки потрібно налаштувати наступним чином:

 1. Вибираємо комірки;
 2. Права кнопка миші -> формат осередків;
 3. Вибираємо "процентний";
 4. Число десяткових знаків "0" для ясності.

Остання осередок шпальти - просто сума відсотків, так простіше стежити, щоб сума значень не перевищувала 100. Ви можете розподілити витрати сімейного бюджету таким чином, щоб вони "ідеально вписалися" в доступну суму. Це дозволить краще уявляти собі, які частки від доходів йдуть на ті чи інші потреби сім'ї.

Принцип складання цього листа книги ми вказали нижче на зображенні. Все досить просто і зрозуміло.

Все досить просто і зрозуміло

Цей лист автоматично підраховує обсяги перевитрати або економії. Ви зможете в наочній формі вести облік всіх витрат сім'ї і коригувати бюджет на наступний місяць, спираючись на інформацію з даного листа в поточному місяці. Щоб зробити свої витрати більш детальними, ми рекомендуємо скласти третій лист "Реальні витрати", в якому можна буде вести облік всіх витрат в більш докладної формі.

Записувати напрямки витрат грошей можна і окремо. З психологічної точки зору набагато краще вести записи в окремому блокноті - це дозволить майже фізично відчути обсяги витрат і краще їх запам'ятати на підсвідомому рівні. Окремо потрібно вести і записи про інвестування. Про це ми поговоримо трохи пізніше.

4 Лист «Реальні витрати» - строгий контроль

На зображенні нижче показано таблиця листа "Реальні витрати". Це детальний список основних витрат сім'ї. На суму відповідних осередків робимо посилання з листа "Облік перевитрати". Формула буде виглядати так: "= СУММ ( 'РЕАЛЬНІ ВИТРАТИ'! C2: C5)". Робимо таку формулу для кожного осередку в другому аркуші. Діапазон осередків може бути як завгодно великим.

Ви можете вести облік всіх витрат своєї сім'ї і при цьому постійно бачити, на що саме пішли гроші. Виглядати таблиця може і так:

МОЇ ВИТРАТИ Найменування Сума Похід в кіно (морозиво, снеки, напої) 940 Одяг (джемпер, пальто, білизна, взуття) 7200 Продукти харчування (йогурти, сезонні овочі і фрукти, ін.) 2575 Комунальні послуги (електрика, газ, вода, вивезення сміття) 2160 Розваги (нічний клуб, ресторан, катання на лижах) 2980 РАЗОМ: 15855
Автоматичне підведення місячних підсумків на основі цього листа змусить вас задуматися про раціональність тих чи інших покупок, якщо перевитрата буде значним. Якщо бачити, скільки грошей реально було витрачено даремно, то наступний місяць буде набагато більш стриманим в плані реалізації сьогохвилинних бажань і витрат на розваги.

5 Облік інвестицій та депозитів

Бажано також вести річний облік заощаджень та інвестицій. Ми навели достатньо простий приклад в інший зведеної табличці. Тут ми підсумовуємо прибутки та збитки від інвестицій і стежимо за грошима в банку. Інтернет-інвестування - це відмінний спосіб реалізувати потенціал капіталу, який формується при правильній економії коштів в сім'ї.

Це також додаткове джерело доходу, який тим ефективніше, чим більше часу ви приділяєте управління своїми вкладеннями. Найбільш вигідним способом інвестування є передача грошей в довірче управління за допомогою інвестування в ПАММ-рахунки. Такі інвестиції можуть бути дуже ефективними, вони ліквідні, їх легко поповнювати і відстежувати прибутки і збитки.

Щоб скоротити ймовірність збитків, потрібно правильно вибирати "своїх" трейдерів, грунтуючись на відкритій інформації про результати їх діяльності. Ви можете переглянути наш рейтинг ПАММ-рахунків , Щоб дізнатися більше про інвестування в цю область. У табличці річного обліку потрібно відзначати свої щомісячні успіхи чи поразки на фінансовому ринку, підсумовувати гроші, які ви відкладаєте на інвестиції.

У цьому випадку результати управління фінансами будуть наочними, стануть мотивацією на більш активну інвестиційну діяльність. Спробуйте сумістити наші поради, як досягти максимальної ефективності сімейного бюджету, з рекомендаціями щодо ведення річного інвестиційного балансу, і ви самі здивуєтеся результатами.

Сімейний бюджет - таблиця для планування, ведення домашнього бюджету

1 Починаємо з фундаментальних основ

По суті, управління фінансами в домашньому господарстві можна розділити на чотири основні функції:

 1. контролююча;
 2. регулююча;
 3. розподільна;
 4. Керуюча інвестиціями.

Для реалізації всіх необхідних завдань по раціоналізації ведення домашнього бюджету потрібно мати максимум інформації про те, як саме ваша сім'я розпоряджається грошима. При цьому необхідно наочно візуалізувати для себе те, як ви розподіляєте гроші і наскільки ваші методики розподілу коштів ефективні.

У нашій таблиці ми постараємося поєднати завдання зі збору інформації, контролю, розподілу і регулювання зовнішніх і внутрішніх фінансових потоків сім'ї.

Табличка допоможе вам розпланувати бюджет на місяць і зробити його ведення максимально інформативним. При цьому табличку відносно легко скласти навіть тим, хто не має уявлення про принципи роботи в програмі MS Excel. Невеликий огляд сторінок облікової книги перед тим, як ми розберемо використані формули і опишемо те, як працює автоматизована таблиця.

Лист "Розподілу доходів" дозволить відразу ж скласти чіткий план розподілу сімейного доходу, позначити обов'язкові витрати і заощадження, а вже потім займатися організацією наступного листа "Облік перевитрати". Багато сімей стикаються з широко зустрічається проблемою - відсутність інформації про власні витратах. Вони не можуть ефективно розрахувати, скільки грошей їм потрібно щомісяця. Звичайно ж, не можна очікувати результатів від обліку витрат, який не дає можливості визначити масштаби перевитрати грошей.

Лист "Облік перевитрати" дозволить скласти оптимальний план витрат на місяць вперед і в кінці місяця побачити реальну різницю між запланованими платежами і фактичними витратами. Використовуючи цю інформацію, можна скорегувати свій бюджет на наступний місяць без особливих проблем. Останній лист для нас необов'язковий і є лише засобом автоматизації записів про проведені платежі і покупках.

Відразу ж попередимо, що ми будемо часто користуватися функціями "СУММ", "-" і посиланнями на інші листи, щоб наша таблиця робила за нас більшість обчислень в майбутньому. Створіть 3 листа в книзі Excel з відповідними назвами і дотримуйтесь простих кроків з нашими коментарями.

2 Лист «Розподіл доходів» - планування сімейного бюджету

Починати планування потрібно з підрахунку загального щомісячного доходу з усіх потенційних джерел. У нашій таблиці ми взяли за приклад сім'ю з 4 чоловік. Подружньої пари, їх дитини і бабусі. Ми вже багато разів говорили раніше, що потрібно постійно створювати нові джерела доходу шляхом інвестування і підробітку, щоб кожен місяць мати додатковий прихід в сімейний бюджет.

У нашій таблиці представлені основні доходи нашої "віртуальної сім'ї". У список входять:

 • Заробітні плати;
 • Соціальні допомоги;
 • Орендна плата з квартири, що здається;
 • Премія в поточному місяці.

Доходи потрібно записати до копійки. Як бачите, сама таблиця досить проста, оформити її можна, як завгодно. На зображенні нижче видно формули, які використовуються для відповідних осередків. Автоматичний підрахунок спрощує ведення бюджету і при цьому дозволяє побачити засоби, якими володіє ваш сімейний бюджет після проведення всіх обов'язкових платежів та внесення частини коштів в ощадні та інвестиційні фонди сімейного фінансового плану.

Скласти дану таблицю не складе особливих труднощів. Цей лист буде основою для нашої подальшої роботи. Для спрощення подальшої роботи пропонуємо вам повністю слідувати нашій інструкції і використовувати ті ж осередку, що і ми. Не всі читачі знайомі з принципами роботи Excel, їм буде набагато простіше просто скопіювати всі дії, щоб зрозуміти, як працює таблиця.

Не всі читачі знайомі з принципами роботи Excel, їм буде набагато простіше просто скопіювати всі дії, щоб зрозуміти, як працює таблиця

Дуже важливо відразу ж робити чіткі обмеження у витратах - спочатку виплачуємо кредити і борги, потім відкладаємо в екстрену "скарбничку" і гроші на інвестиції, потім вже думаємо про основні фінансові проектах (великі покупки). Гроші, що залишилися можна розподілити за видатковими статтями.

3 Лист «Облік перевитрати» - правильне планування витрат

Для того, щоб планування сімейного бюджету було ефективним, потрібно володіти інформацією про витрати. Перевитрата - це нормально, але потрібно контролювати ліміти надмірної витрати грошей, регулювати допустимі значення витратних статей і коригувати бюджет в залежності від отриманої інформації. Цей лист дуже важливий для підвищення інформативності сімейного балансу.

Вести облік буде набагато простіше, якщо категоризувати витрати домашнього господарства. Ми в нашій табличці запропонували максимально спрощені категорії витрат, щоб не ускладнювати наше "віртуальне" планування. На зображенні нижче представлено короткий опис листа.

На зображенні нижче представлено короткий опис листа

Трохи про стовпці "Рекомендація" і тому, як він може допомогти вести бюджет. У стовпці "Значення в%" все осередки потрібно налаштувати наступним чином:

 1. Вибираємо комірки;
 2. Права кнопка миші -> формат осередків;
 3. Вибираємо "процентний";
 4. Число десяткових знаків "0" для ясності.

Остання осередок шпальти - просто сума відсотків, так простіше стежити, щоб сума значень не перевищувала 100. Ви можете розподілити витрати сімейного бюджету таким чином, щоб вони "ідеально вписалися" в доступну суму. Це дозволить краще уявляти собі, які частки від доходів йдуть на ті чи інші потреби сім'ї.

Принцип складання цього листа книги ми вказали нижче на зображенні. Все досить просто і зрозуміло.

Все досить просто і зрозуміло

Цей лист автоматично підраховує обсяги перевитрати або економії. Ви зможете в наочній формі вести облік всіх витрат сім'ї і коригувати бюджет на наступний місяць, спираючись на інформацію з даного листа в поточному місяці. Щоб зробити свої витрати більш детальними, ми рекомендуємо скласти третій лист "Реальні витрати", в якому можна буде вести облік всіх витрат в більш докладної формі.

Записувати напрямки витрат грошей можна і окремо. З психологічної точки зору набагато краще вести записи в окремому блокноті - це дозволить майже фізично відчути обсяги витрат і краще їх запам'ятати на підсвідомому рівні. Окремо потрібно вести і записи про інвестування. Про це ми поговоримо трохи пізніше.

4 Лист «Реальні витрати» - строгий контроль

На зображенні нижче показано таблиця листа "Реальні витрати". Це детальний список основних витрат сім'ї. На суму відповідних осередків робимо посилання з листа "Облік перевитрати". Формула буде виглядати так: "= СУММ ( 'РЕАЛЬНІ ВИТРАТИ'! C2: C5)". Робимо таку формулу для кожного осередку в другому аркуші. Діапазон осередків може бути як завгодно великим.

Ви можете вести облік всіх витрат своєї сім'ї і при цьому постійно бачити, на що саме пішли гроші. Виглядати таблиця може і так:

МОЇ ВИТРАТИ Найменування Сума Похід в кіно (морозиво, снеки, напої) 940 Одяг (джемпер, пальто, білизна, взуття) 7200 Продукти харчування (йогурти, сезонні овочі і фрукти, ін.) 2575 Комунальні послуги (електрика, газ, вода, вивезення сміття) 2160 Розваги (нічний клуб, ресторан, катання на лижах) 2980 РАЗОМ: 15855
Автоматичне підведення місячних підсумків на основі цього листа змусить вас задуматися про раціональність тих чи інших покупок, якщо перевитрата буде значним. Якщо бачити, скільки грошей реально було витрачено даремно, то наступний місяць буде набагато більш стриманим в плані реалізації сьогохвилинних бажань і витрат на розваги.

5 Облік інвестицій та депозитів

Бажано також вести річний облік заощаджень та інвестицій. Ми навели достатньо простий приклад в інший зведеної табличці. Тут ми підсумовуємо прибутки та збитки від інвестицій і стежимо за грошима в банку. Інтернет-інвестування - це відмінний спосіб реалізувати потенціал капіталу, який формується при правильній економії коштів в сім'ї.

Це також додаткове джерело доходу, який тим ефективніше, чим більше часу ви приділяєте управління своїми вкладеннями. Найбільш вигідним способом інвестування є передача грошей в довірче управління за допомогою інвестування в ПАММ-рахунки. Такі інвестиції можуть бути дуже ефективними, вони ліквідні, їх легко поповнювати і відстежувати прибутки і збитки.

Щоб скоротити ймовірність збитків, потрібно правильно вибирати "своїх" трейдерів, грунтуючись на відкритій інформації про результати їх діяльності. Ви можете переглянути наш рейтинг ПАММ-рахунків , Щоб дізнатися більше про інвестування в цю область. У табличці річного обліку потрібно відзначати свої щомісячні успіхи чи поразки на фінансовому ринку, підсумовувати гроші, які ви відкладаєте на інвестиції.

У цьому випадку результати управління фінансами будуть наочними, стануть мотивацією на більш активну інвестиційну діяльність. Спробуйте сумістити наші поради, як досягти максимальної ефективності сімейного бюджету, з рекомендаціями щодо ведення річного інвестиційного балансу, і ви самі здивуєтеся результатами.

Сімейний бюджет - таблиця для планування, ведення домашнього бюджету

1 Починаємо з фундаментальних основ

По суті, управління фінансами в домашньому господарстві можна розділити на чотири основні функції:

 1. контролююча;
 2. регулююча;
 3. розподільна;
 4. Керуюча інвестиціями.

Для реалізації всіх необхідних завдань по раціоналізації ведення домашнього бюджету потрібно мати максимум інформації про те, як саме ваша сім'я розпоряджається грошима. При цьому необхідно наочно візуалізувати для себе те, як ви розподіляєте гроші і наскільки ваші методики розподілу коштів ефективні.

У нашій таблиці ми постараємося поєднати завдання зі збору інформації, контролю, розподілу і регулювання зовнішніх і внутрішніх фінансових потоків сім'ї.

Табличка допоможе вам розпланувати бюджет на місяць і зробити його ведення максимально інформативним. При цьому табличку відносно легко скласти навіть тим, хто не має уявлення про принципи роботи в програмі MS Excel. Невеликий огляд сторінок облікової книги перед тим, як ми розберемо використані формули і опишемо те, як працює автоматизована таблиця.

Лист "Розподілу доходів" дозволить відразу ж скласти чіткий план розподілу сімейного доходу, позначити обов'язкові витрати і заощадження, а вже потім займатися організацією наступного листа "Облік перевитрати". Багато сімей стикаються з широко зустрічається проблемою - відсутність інформації про власні витратах. Вони не можуть ефективно розрахувати, скільки грошей їм потрібно щомісяця. Звичайно ж, не можна очікувати результатів від обліку витрат, який не дає можливості визначити масштаби перевитрати грошей.

Лист "Облік перевитрати" дозволить скласти оптимальний план витрат на місяць вперед і в кінці місяця побачити реальну різницю між запланованими платежами і фактичними витратами. Використовуючи цю інформацію, можна скорегувати свій бюджет на наступний місяць без особливих проблем. Останній лист для нас необов'язковий і є лише засобом автоматизації записів про проведені платежі і покупках.

Відразу ж попередимо, що ми будемо часто користуватися функціями "СУММ", "-" і посиланнями на інші листи, щоб наша таблиця робила за нас більшість обчислень в майбутньому. Створіть 3 листа в книзі Excel з відповідними назвами і дотримуйтесь простих кроків з нашими коментарями.

2 Лист «Розподіл доходів» - планування сімейного бюджету

Починати планування потрібно з підрахунку загального щомісячного доходу з усіх потенційних джерел. У нашій таблиці ми взяли за приклад сім'ю з 4 чоловік. Подружньої пари, їх дитини і бабусі. Ми вже багато разів говорили раніше, що потрібно постійно створювати нові джерела доходу шляхом інвестування і підробітку, щоб кожен місяць мати додатковий прихід в сімейний бюджет.

У нашій таблиці представлені основні доходи нашої "віртуальної сім'ї". У список входять:

 • Заробітні плати;
 • Соціальні допомоги;
 • Орендна плата з квартири, що здається;
 • Премія в поточному місяці.

Доходи потрібно записати до копійки. Як бачите, сама таблиця досить проста, оформити її можна, як завгодно. На зображенні нижче видно формули, які використовуються для відповідних осередків. Автоматичний підрахунок спрощує ведення бюджету і при цьому дозволяє побачити засоби, якими володіє ваш сімейний бюджет після проведення всіх обов'язкових платежів та внесення частини коштів в ощадні та інвестиційні фонди сімейного фінансового плану.

Скласти дану таблицю не складе особливих труднощів. Цей лист буде основою для нашої подальшої роботи. Для спрощення подальшої роботи пропонуємо вам повністю слідувати нашій інструкції і використовувати ті ж осередку, що і ми. Не всі читачі знайомі з принципами роботи Excel, їм буде набагато простіше просто скопіювати всі дії, щоб зрозуміти, як працює таблиця.

Не всі читачі знайомі з принципами роботи Excel, їм буде набагато простіше просто скопіювати всі дії, щоб зрозуміти, як працює таблиця

Дуже важливо відразу ж робити чіткі обмеження у витратах - спочатку виплачуємо кредити і борги, потім відкладаємо в екстрену "скарбничку" і гроші на інвестиції, потім вже думаємо про основні фінансові проектах (великі покупки). Гроші, що залишилися можна розподілити за видатковими статтями.

3 Лист «Облік перевитрати» - правильне планування витрат

Для того, щоб планування сімейного бюджету було ефективним, потрібно володіти інформацією про витрати. Перевитрата - це нормально, але потрібно контролювати ліміти надмірної витрати грошей, регулювати допустимі значення витратних статей і коригувати бюджет в залежності від отриманої інформації. Цей лист дуже важливий для підвищення інформативності сімейного балансу.

Вести облік буде набагато простіше, якщо категоризувати витрати домашнього господарства. Ми в нашій табличці запропонували максимально спрощені категорії витрат, щоб не ускладнювати наше "віртуальне" планування. На зображенні нижче представлено короткий опис листа.

На зображенні нижче представлено короткий опис листа

Трохи про стовпці "Рекомендація" і тому, як він може допомогти вести бюджет. У стовпці "Значення в%" все осередки потрібно налаштувати наступним чином:

 1. Вибираємо комірки;
 2. Права кнопка миші -> формат осередків;
 3. Вибираємо "процентний";
 4. Число десяткових знаків "0" для ясності.

Остання осередок шпальти - просто сума відсотків, так простіше стежити, щоб сума значень не перевищувала 100. Ви можете розподілити витрати сімейного бюджету таким чином, щоб вони "ідеально вписалися" в доступну суму. Це дозволить краще уявляти собі, які частки від доходів йдуть на ті чи інші потреби сім'ї.

Принцип складання цього листа книги ми вказали нижче на зображенні. Все досить просто і зрозуміло.

Все досить просто і зрозуміло

Цей лист автоматично підраховує обсяги перевитрати або економії. Ви зможете в наочній формі вести облік всіх витрат сім'ї і коригувати бюджет на наступний місяць, спираючись на інформацію з даного листа в поточному місяці. Щоб зробити свої витрати більш детальними, ми рекомендуємо скласти третій лист "Реальні витрати", в якому можна буде вести облік всіх витрат в більш докладної формі.

Записувати напрямки витрат грошей можна і окремо. З психологічної точки зору набагато краще вести записи в окремому блокноті - це дозволить майже фізично відчути обсяги витрат і краще їх запам'ятати на підсвідомому рівні. Окремо потрібно вести і записи про інвестування. Про це ми поговоримо трохи пізніше.

4 Лист «Реальні витрати» - строгий контроль

На зображенні нижче показано таблиця листа "Реальні витрати". Це детальний список основних витрат сім'ї. На суму відповідних осередків робимо посилання з листа "Облік перевитрати". Формула буде виглядати так: "= СУММ ( 'РЕАЛЬНІ ВИТРАТИ'! C2: C5)". Робимо таку формулу для кожного осередку в другому аркуші. Діапазон осередків може бути як завгодно великим.

Ви можете вести облік всіх витрат своєї сім'ї і при цьому постійно бачити, на що саме пішли гроші. Виглядати таблиця може і так:

МОЇ ВИТРАТИ Найменування Сума Похід в кіно (морозиво, снеки, напої) 940 Одяг (джемпер, пальто, білизна, взуття) 7200 Продукти харчування (йогурти, сезонні овочі і фрукти, ін.) 2575 Комунальні послуги (електрика, газ, вода, вивезення сміття) 2160 Розваги (нічний клуб, ресторан, катання на лижах) 2980 РАЗОМ: 15855
Автоматичне підведення місячних підсумків на основі цього листа змусить вас задуматися про раціональність тих чи інших покупок, якщо перевитрата буде значним. Якщо бачити, скільки грошей реально було витрачено даремно, то наступний місяць буде набагато більш стриманим в плані реалізації сьогохвилинних бажань і витрат на розваги.

5 Облік інвестицій та депозитів

Бажано також вести річний облік заощаджень та інвестицій. Ми навели достатньо простий приклад в інший зведеної табличці. Тут ми підсумовуємо прибутки та збитки від інвестицій і стежимо за грошима в банку. Інтернет-інвестування - це відмінний спосіб реалізувати потенціал капіталу, який формується при правильній економії коштів в сім'ї.

Це також додаткове джерело доходу, який тим ефективніше, чим більше часу ви приділяєте управління своїми вкладеннями. Найбільш вигідним способом інвестування є передача грошей в довірче управління за допомогою інвестування в ПАММ-рахунки. Такі інвестиції можуть бути дуже ефективними, вони ліквідні, їх легко поповнювати і відстежувати прибутки і збитки.

Щоб скоротити ймовірність збитків, потрібно правильно вибирати "своїх" трейдерів, грунтуючись на відкритій інформації про результати їх діяльності. Ви можете переглянути наш рейтинг ПАММ-рахунків , Щоб дізнатися більше про інвестування в цю область. У табличці річного обліку потрібно відзначати свої щомісячні успіхи чи поразки на фінансовому ринку, підсумовувати гроші, які ви відкладаєте на інвестиції.

У цьому випадку результати управління фінансами будуть наочними, стануть мотивацією на більш активну інвестиційну діяльність. Спробуйте сумістити наші поради, як досягти максимальної ефективності сімейного бюджету, з рекомендаціями щодо ведення річного інвестиційного балансу, і ви самі здивуєтеся результатами.