Сімейний бюджет - поняття, структура і ведення!

 1. Сімейний бюджет - поняття, структура і ведення! Чи замислювалися Ви коли-небудь над таким поняттям,...
 2. Вклади до 818% річних
 3. Ведення сімейного бюджету.
 4. Як правильно скласти план сімейного бюджету?
 5. Складання таблиці сімейного бюджету.
 6. Почни заробляти від 10 000 рублів в день вже сьогодні!
 7. Сімейний бюджет - поняття, структура і ведення!
 8. Я заробляю по 500-1500 $ в місяць на цих проектах
 9. Вклади до 818% річних
 10. Ведення сімейного бюджету.
 11. Як правильно скласти план сімейного бюджету?
 12. Складання таблиці сімейного бюджету.
 13. Почни заробляти від 10 000 рублів в день вже сьогодні!
 14. Сімейний бюджет - поняття, структура і ведення!
 15. Я заробляю по 500-1500 $ в місяць на цих проектах
 16. Вклади до 818% річних
 17. Ведення сімейного бюджету.
 18. Як правильно скласти план сімейного бюджету?
 19. Складання таблиці сімейного бюджету.
 20. Почни заробляти від 10 000 рублів в день вже сьогодні!

Сімейний бюджет - поняття, структура і ведення!

Чи замислювалися Ви коли-небудь над таким поняттям, як сімейний бюджет, що це таке, з чого він складається, і як його вести? Є сім'ї, які живуть в достатку і вміють розпоряджатися своїми фінансами, а інші - постійно в боргах і не можуть звести кінці з кінцями. Чому таке відбувається?

Безумовно, що цим питанням задавався безліч сімей нашого часу. Одним з основних відповідей на це питання є те, що ці люди не знайомі з поняттям сімейного бюджету, і вмінням його планувати. Витрачати гроші без роздумів може кожен, а щоб правильно розподіляти свої витрати і доходи, цього необхідно вчитися.

Наскільки правильно Ви складете і розподіліть бюджет своєї сім'ї, настільки благополучним буде Ваш фінансовий стан в майбутньому. Тим більше, це безпосередньо впливає на те, чи зможете Ви купити собі квартиру, машину або інші блага цивілізації.

Я заробляю по 500-1500 $ в місяць на цих проектах

Вклади до 818% річних
Бонуси на депозити від блогу Blogvestor
Страховки інвестицій для кожного нашого партнера
Особисті фінанси з супроводом і підтримкою 24/7

ВИБРАТИ ПРОЕКТ


Ведення сімейного бюджету.

Вигідне примноження грошей в мережі від 50 $!

Всі способи інвестування в одному курсі, підпишись і отримай прямо зараз.

Для початківців інвесторів 8 Відео Уроків Дивитись безкоштовно

Найбільша кількість розбіжностей і конфліктів в сім'ї відбувається саме через гроші. Навіть, можна сказати, в більшості своїй, присутність або відсутність грошей у спільному сімейному бюджеті дуже впливають на взаємовідносини між чоловіком і дружиною, а також на взаємини з родичами і на виховання дітей.

Часто буває так, що загальні доходи сім'ї цілком пристойні, а невміння правильно ними розпоряджатися призводить до того, що грошей завжди не вистачає. Тому доводиться їх позичати або у друзів, або у рідних. Через це виникають постійні конфлікти і суперечки, а також виникає невдоволення і агресія до іншої половинці, які можуть довести і до розлучення.

Що ж це таке - сімейний бюджет? Простіше кажучи, це повний перелік всіх Ваших витрат і доходів за якийсь період часу. Зазвичай цей період становить один місяць. Це, свого роду, фінансовий план. Зручніше його складати у вигляді таблиці, про яку ми поговоримо трохи пізніше. Наскільки грамотно і правильно Ви зможете скласти Ваш сімейний фінансовий план, а також як точно будете його дотримуватися при виконанні, настільки і будете успішні в матеріальному плані.

Як правильно скласти план сімейного бюджету?

В першу чергу, при плануванні сімейного бюджету, необхідно визначити його тип, який притаманний Вашій родині. Для цього необхідно визначитися, який у Вас буде бюджет: загальний, змішаний або роздільний. Перед початком складання сімейного бюджету потрібно зробити аналіз Ваших доходів і витрат за останні місяці. Тому бажано заздалегідь вести облік Ваших грошей. Після отримання таких даних буде легше скласти план сімейного бюджету на майбутній місяць.

Основні його складові, які включають два напрямки - це витрати і доходи.

Витрати діляться на 4 категорії:
 1. обов'язкові витрати;
 2. витрати на дітей;
 3. витрати на сім'ю;
 4. особисті витрати.
А доходи на дві:
 1. доходи чоловіка;
 2. доходи дружини.

При розрахунку витрат обов'язково потрібно враховувати відповідність дохідної частини. Наступні складові фінансового плану та сімейного бюджету - це резервний фонд та інвестиції. Розглянемо основні складові сімейного бюджету більш докладно.

1Первая складова - це дохід. У нього, як було зазначено раніше, включаються доходи дружини і чоловіка (якщо у Вас загальний бюджет). Тут, в принципі, все ясно. Зазвичай це питання більше займає чоловіків, як глав сімей. Як заробити фінанси вони вже вирішують самостійно. Тут можуть бути використані, як основна робота, так і додаткові підробітки, кар'єрний ріст і т.п.

У тому випадку, коли заробітки чоловіка не відрізняються стабільністю, наприклад, він має маленький оклад і працює на відсоток від продажів, тоді необхідно відкладати частину грошей на рахунок в банку, для того, щоб підстрахуватися на момент зменшення продажів. Зробити це буде нескладно. В той місяць, коли виходить велика сума, відкласти двадцять відсотків від неї на депозит. Якщо дозволяє дохід, то відсоток може бути більше.

2Вторая складова бюджету - витрата. У цьому пункті витрати повинні відповідати доходам, а не перевищувати їх. При порушенні цієї умови виникають борги. Тому краще дотримуватися цього правила. Для того щоб зменшити витратну частину Вашого бюджету, можна скористатися наступними порадами.

* Порада перша - менше купувати
* Порада перша - менше купувати. По-перше, Ви заощадите свій час, і у Вас з'явиться більше вільних годин для себе або дітей. По-друге, Ви скоротите Ваші витрати, і від цього Ваш бюджет тільки виграє. Наприклад, якщо Ви купите менше їжі, в такому випадку це допоможе поліпшити здоров'я і знизити вагу (якщо Ви цього потребуєте). А також розвантажить холодильник, і Ви менше будете викидати прострочених продуктів.

Для цього потрібно заздалегідь складати список продуктів і речей, які Ви збираєтеся купити, слідувати йому і не робити спонтанних покупок. Варто не звертати уваги на поради психологів і рекламу, які рекомендують для підняття настрою пройтися по магазинах. Це може тільки сприяти зайвим і непотрібним розтрат, а бюджет від цього лише постраждає.

Звичайно, спочатку буде важкувато, тому що доведеться подолати свої звички, але потім Ви навчитеся собою керувати. І Ваш настрій стане значно краще, коли у Вашому гаманці будуть постійно перебувати гроші, ніж в разі при їх відсутності.

* Порада друга - дешевше купувати. Дуже часто піддаючись впливу реклами, люди купують дорогі речі, хоча можна було б купити такий продукт і дешевше. Наприклад, Ви купуєте дорогий комп'ютер тільки тому, що він був добре розрекламований, має велику кількість різноманітних функцій (про які більшість не мають поняття) і Ви порахували його престижним.

Насправді, основне завдання цієї машини, не в тому, щоб прикрасити Ваше житло. Ви переплатили гроші за непотрібні функції, якими ніколи не скористаєтеся. Звичайно, це не стосується тих моментів, коли Ви програміст і використовуєте всі можливості комп'ютера.

У більшості випадків, такі покупці - звичайні люди. Існує достатня кількість способів утриматися від спокус і купити дешевше. Потрібно тримати свої бажання під контролем, пошукати варіанти в інших магазинах і навчитися торгуватися.

* Порада третя - аналізуйте. Якщо Ви почнете записувати Ваші витрати, а потім проводити їх аналіз, бажано в письмовому вигляді, то зможете дізнатися про себе багато цікавого. В тому числі, куди і чому йдуть Ваші гроші у великих кількостях. Таких моментів можна не помічати при здійсненні покупок. Це допоможе Вам контролювати видаткову частину бюджету.

* Порада четверта - профілактичні заходи щодо попередження зайвих витрат. Наприклад, якщо Ви перебуваєте на кухні і збираєтеся готувати їжу, надіньте фартух, рукавички або робочий одяг, а не робіть це у Вашій повсякденній одязі.

Таким чином, незважаючи на витрати на рукавички і т.п., Ваші речі прослужать значно довше і не доведеться витрачатися на покупку нових. Або, для того, щоб продовжити термін служби взуття, краще використовувати засоби для її захисту - креми, лаки і т.д. Багато рекомендацій подібного роду можна знайти на інтернет-ресурсах і їх використовувати.

3Третья складова сімейного бюджету - це власне житло. Є сім'ї, які проживають з батьками. Це створює певні незручності для всіх і додаткові приводи для конфліктів, тому такий стан речей має бути тимчасовим. Наприклад, до того моменту, поки Ви не купите своє житло, необхідно включити в сімейний бюджет накопичення грошей на придбання своєї квартири або будинку.

4Резервная частина бюджету включає в себе частину грошей, яка може знадобитися в непередбачених випадках. Вона може зберігатися як щомісяця, так і протягом багатьох років. Це Ваша підстраховка, це Ваша фінансова подушка безпеки.

Наприклад, один з подружжя втратив роботу або звільнився, і дохід сім'ї зменшився на якийсь час. Резерв повинен бути розрахований на проживання сім'ї в період до декількох місяців. Щоб дочекатися того моменту, коли людина знову отримає роботу і почне отримувати дохід. Або несподівано ламається пральна машина. У цьому випадку теж використовуються резервні гроші.

5Еще однієї складової сімейного бюджету є інвестиції . Це частина грошей, які будуть приносити пасивний дохід. Наприклад, акції, депозити, нерухомість і т.п. У цій видаткової частини можуть бути включені і кредити, які Ви взяли на покупку необхідних меблів, побутової техніки тощо

Найкраще, звичайно, відразу позбутися від усіх боргів, кредитів і більше їх не накопичувати. Тому що тиск щомісячних виплат психологічно негативно впливає на людину. Але, якщо Ви вже взяли кредит, то постарайтеся якомога швидше його виплатити і накопичити інвестиційний капітал, який потім зможете використовувати для отримання пасивного доходу.

І ще один важливий момент. Перед початком планування сімейного бюджету варто з'ясувати погляди обох подружжя на формування витрат і життєві цілі. Якого рівня життя Ви хочете досягти? Чи будете Ви вкладати гроші в освіту, створення свого бізнесу і т.п. Як Ви ставитеся до кредитів, інвестування? Які матеріальні цінності плануєте придбати, і які кошти при цьому збираєтеся використовувати - особисті накопичення, кредити, взяті в борг у родичів і друзів і т.п.? І тільки після цього приступати до складання Вашого фінансового плану або сімейного бюджету.

Складання таблиці сімейного бюджету.

Зараз ми впритул підійшли до складання таблиці, в якій будуть розписані Ваші фінансові потоки. Скласти таку таблицю можна вручну на папері або за допомогою комп'ютерних програм (Word, Excel і ін.). Існують і спеціальні програми для ведення домашньої бухгалтерії, якими теж можна скористатися. Однією з таких програм є домашня бухгалтерія Alzex Personal Finance (Рекомендую користуватися саме їй). Натисніть на картинку, щоб її збільшити.

Почни заробляти від 10 000 рублів в день вже сьогодні!

Моніторинг найкращих і перевірених проектів для заробітку в Рунеті.

Огляди проектів покрокові інструкції Допомога онлайн

Якщо Ви не бажаєте користуватися програмою, то нижче представлена ​​приблизна таблиця бюджету сім'ї, складена в документі Word. Бюджет розписувати краще досить докладно, щоб, по можливості, врахувати всі деталі.

Як видно з вищенаведеної таблиці, спочатку вказуються доходи сім'ї. Потім плануються обов'язкові витрати, які включають в себе: обов'язкові платежі - погашення боргів, створення заощаджень і резервів, а також формування сімейного капіталу.

І тільки після цього варто почати планування поточних витрат, до яких відносяться: загальні витрати - постійні, змінні, витрати на дітей, а також особисті витрати чоловіка і дружини. Можна додати в таблицю і витрати непередбачені. Вони можуть становити до десяти відсотків від загальної суми доходів.

Витрати в сімейному бюджеті можуть бути різними і їх бажано детально розписати. При складанні таблиці, відразу впишіть всі витрати, при цьому можна їх розділити на підвиди. Зазвичай, в родині щомісячні витрати щодо однакові.

Тому Вам потрібно буде тільки міняти деякі цифри в таблиці щомісяця, а постійні витрати можуть не змінюватися. Що стосується заповнення колонок, то тут можна відзначити такий момент. Колонку «План» потрібно заповнювати на початку місяця. А колонка «Факт» - заповнюється в кінці прожитого місяці. І Ви зможете наочно побачити всі Ваші доходи і витрати.

При заповненні таблиці за допомогою програми Ексель, в рядках «Разом» і стовпчику «Відхилення», можна встановити автоматичний підрахунок суми. Це допоможе заощадити час при підрахунках. Запропонована таблиця може змінюватися, так, як Вам буде завгодно. Її можна відредагувати саме під Ваші потреби.

При складанні таблиці змішаного сімейного бюджету потрібно заздалегідь формувати в певному обсязі особисті витрати чоловіка і особисті витрати дружини. Це можуть бути відсотки від загального сімейного доходу, відсотки від власних доходів та ін. І тільки після цього решту розподіляти на потреби сім'ї.

Крім загальних сімейних заощаджень або капіталу, кожен з подружжя може мати свої особисті заощадження або накопичення, які вони будуть направляти на досягнення своїх цілей. Наприклад, чоловік може збирати на дорогу вудку або спінінг, а дружина - на придбання шубки.

Якщо у сім'ї є роздільний бюджет, в такому випадку загальна таблиця сімейного бюджету буде містити дві таблиці особистого бюджету чоловіка і дружини. Кожна така таблиця буде мати тільки персональні доходи подружжя. А видаткова частина буде містити оплату загальних витрат на сім'ю, витрат на утримання дітей та свої особисті витрати.

Складання таблиці не відніме у Вас багато часу і не складе певної складності. А позитивний ефект від її формування Ви побачите після першого місяця. Якщо будете слідувати своїм планом, то зможете істотно заощадити фінансові кошти, які будуть спрямовані на підвищення Вашого добробуту. Це можна досягти шляхом постійного контролю витрат і обліку фінансових коштів.

У будь-якому випадку, у Вас тепер буде уявлення про те, як управляти сімейним бюджетом, щоб мати можливість скоротити витрати і здобути фінансову стабільність. А коли, Ви отримаєте зекономлені таким чином гроші, у Вас з'явиться додаткова мотивація сформувати таблицю сімейного бюджету і в наступні часи.

А для того, щоб уберегти себе від зайвих витрат, скористайтеся рекомендаціями, як можна контролювати свої витрати на кожен день. Наприклад, такими. Позначте загальну суму, яку Ви плануєте витратити за місяць. Розділіть її на кількість днів у поточному місяці. Так Ви отримаєте той грошовий максимум, який можете витрачати без побоювання, що перевищите витрати.

У тому випадку, якщо витрати поточного дня перевищили плановану норму, на наступний день зменшите свої витрати, для того, щоб відновився баланс. Але не варто зловживати економією. Все добре тільки в міру. Є певні речі, на яких не можна заощаджувати. Наприклад - повноцінне і здорове харчування, гарну освіту і якісний відпочинок.

Наприклад - повноцінне і здорове харчування, гарну освіту і якісний відпочинок

Якщо ця стаття, з якої ми з Вами дізналися, що таке сімейний бюджет, розібрали його структуру і за допомогою зразкової таблиці з'ясували, як його правильно вести, була Вам корисна - понажимайте по кнопках, і расшарьте цю інформацію в соціальних мережах. Дякуємо!

Сімейний бюджет - поняття, структура і ведення!

Чи замислювалися Ви коли-небудь над таким поняттям, як сімейний бюджет, що це таке, з чого він складається, і як його вести? Є сім'ї, які живуть в достатку і вміють розпоряджатися своїми фінансами, а інші - постійно в боргах і не можуть звести кінці з кінцями. Чому таке відбувається?

Безумовно, що цим питанням задавався безліч сімей нашого часу. Одним з основних відповідей на це питання є те, що ці люди не знайомі з поняттям сімейного бюджету, і вмінням його планувати. Витрачати гроші без роздумів може кожен, а щоб правильно розподіляти свої витрати і доходи, цього необхідно вчитися.

Наскільки правильно Ви складете і розподіліть бюджет своєї сім'ї, настільки благополучним буде Ваш фінансовий стан в майбутньому. Тим більше, це безпосередньо впливає на те, чи зможете Ви купити собі квартиру, машину або інші блага цивілізації.

Я заробляю по 500-1500 $ в місяць на цих проектах

Вклади до 818% річних
Бонуси на депозити від блогу Blogvestor
Страховки інвестицій для кожного нашого партнера
Особисті фінанси з супроводом і підтримкою 24/7

ВИБРАТИ ПРОЕКТ


Ведення сімейного бюджету.

Вигідне примноження грошей в мережі від 50 $!

Всі способи інвестування в одному курсі, підпишись і отримай прямо зараз.

Для початківців інвесторів 8 Відео Уроків Дивитись безкоштовно

Найбільша кількість розбіжностей і конфліктів в сім'ї відбувається саме через гроші. Навіть, можна сказати, в більшості своїй, присутність або відсутність грошей у спільному сімейному бюджеті дуже впливають на взаємовідносини між чоловіком і дружиною, а також на взаємини з родичами і на виховання дітей.

Часто буває так, що загальні доходи сім'ї цілком пристойні, а невміння правильно ними розпоряджатися призводить до того, що грошей завжди не вистачає. Тому доводиться їх позичати або у друзів, або у рідних. Через це виникають постійні конфлікти і суперечки, а також виникає невдоволення і агресія до іншої половинці, які можуть довести і до розлучення.

Що ж це таке - сімейний бюджет? Простіше кажучи, це повний перелік всіх Ваших витрат і доходів за якийсь період часу. Зазвичай цей період становить один місяць. Це, свого роду, фінансовий план. Зручніше його складати у вигляді таблиці, про яку ми поговоримо трохи пізніше. Наскільки грамотно і правильно Ви зможете скласти Ваш сімейний фінансовий план, а також як точно будете його дотримуватися при виконанні, настільки і будете успішні в матеріальному плані.

Як правильно скласти план сімейного бюджету?

В першу чергу, при плануванні сімейного бюджету, необхідно визначити його тип, який притаманний Вашій родині. Для цього необхідно визначитися, який у Вас буде бюджет: загальний, змішаний або роздільний. Перед початком складання сімейного бюджету потрібно зробити аналіз Ваших доходів і витрат за останні місяці. Тому бажано заздалегідь вести облік Ваших грошей. Після отримання таких даних буде легше скласти план сімейного бюджету на майбутній місяць.

Основні його складові, які включають два напрямки - це витрати і доходи.

Витрати діляться на 4 категорії:
 1. обов'язкові витрати;
 2. витрати на дітей;
 3. витрати на сім'ю;
 4. особисті витрати.
А доходи на дві:
 1. доходи чоловіка;
 2. доходи дружини.

При розрахунку витрат обов'язково потрібно враховувати відповідність дохідної частини. Наступні складові фінансового плану та сімейного бюджету - це резервний фонд та інвестиції. Розглянемо основні складові сімейного бюджету більш докладно.

1Первая складова - це дохід. У нього, як було зазначено раніше, включаються доходи дружини і чоловіка (якщо у Вас загальний бюджет). Тут, в принципі, все ясно. Зазвичай це питання більше займає чоловіків, як глав сімей. Як заробити фінанси вони вже вирішують самостійно. Тут можуть бути використані, як основна робота, так і додаткові підробітки, кар'єрний ріст і т.п.

У тому випадку, коли заробітки чоловіка не відрізняються стабільністю, наприклад, він має маленький оклад і працює на відсоток від продажів, тоді необхідно відкладати частину грошей на рахунок в банку, для того, щоб підстрахуватися на момент зменшення продажів. Зробити це буде нескладно. В той місяць, коли виходить велика сума, відкласти двадцять відсотків від неї на депозит. Якщо дозволяє дохід, то відсоток може бути більше.

2Вторая складова бюджету - витрата. У цьому пункті витрати повинні відповідати доходам, а не перевищувати їх. При порушенні цієї умови виникають борги. Тому краще дотримуватися цього правила. Для того щоб зменшити витратну частину Вашого бюджету, можна скористатися наступними порадами.

* Порада перша - менше купувати
* Порада перша - менше купувати. По-перше, Ви заощадите свій час, і у Вас з'явиться більше вільних годин для себе або дітей. По-друге, Ви скоротите Ваші витрати, і від цього Ваш бюджет тільки виграє. Наприклад, якщо Ви купите менше їжі, в такому випадку це допоможе поліпшити здоров'я і знизити вагу (якщо Ви цього потребуєте). А також розвантажить холодильник, і Ви менше будете викидати прострочених продуктів.

Для цього потрібно заздалегідь складати список продуктів і речей, які Ви збираєтеся купити, слідувати йому і не робити спонтанних покупок. Варто не звертати уваги на поради психологів і рекламу, які рекомендують для підняття настрою пройтися по магазинах. Це може тільки сприяти зайвим і непотрібним розтрат, а бюджет від цього лише постраждає.

Звичайно, спочатку буде важкувато, тому що доведеться подолати свої звички, але потім Ви навчитеся собою керувати. І Ваш настрій стане значно краще, коли у Вашому гаманці будуть постійно перебувати гроші, ніж в разі при їх відсутності.

* Порада друга - дешевше купувати. Дуже часто піддаючись впливу реклами, люди купують дорогі речі, хоча можна було б купити такий продукт і дешевше. Наприклад, Ви купуєте дорогий комп'ютер тільки тому, що він був добре розрекламований, має велику кількість різноманітних функцій (про які більшість не мають поняття) і Ви порахували його престижним.

Насправді, основне завдання цієї машини, не в тому, щоб прикрасити Ваше житло. Ви переплатили гроші за непотрібні функції, якими ніколи не скористаєтеся. Звичайно, це не стосується тих моментів, коли Ви програміст і використовуєте всі можливості комп'ютера.

У більшості випадків, такі покупці - звичайні люди. Існує достатня кількість способів утриматися від спокус і купити дешевше. Потрібно тримати свої бажання під контролем, пошукати варіанти в інших магазинах і навчитися торгуватися.

* Порада третя - аналізуйте. Якщо Ви почнете записувати Ваші витрати, а потім проводити їх аналіз, бажано в письмовому вигляді, то зможете дізнатися про себе багато цікавого. В тому числі, куди і чому йдуть Ваші гроші у великих кількостях. Таких моментів можна не помічати при здійсненні покупок. Це допоможе Вам контролювати видаткову частину бюджету.

* Порада четверта - профілактичні заходи щодо попередження зайвих витрат. Наприклад, якщо Ви перебуваєте на кухні і збираєтеся готувати їжу, надіньте фартух, рукавички або робочий одяг, а не робіть це у Вашій повсякденній одязі.

Таким чином, незважаючи на витрати на рукавички і т.п., Ваші речі прослужать значно довше і не доведеться витрачатися на покупку нових. Або, для того, щоб продовжити термін служби взуття, краще використовувати засоби для її захисту - креми, лаки і т.д. Багато рекомендацій подібного роду можна знайти на інтернет-ресурсах і їх використовувати.

3Третья складова сімейного бюджету - це власне житло. Є сім'ї, які проживають з батьками. Це створює певні незручності для всіх і додаткові приводи для конфліктів, тому такий стан речей має бути тимчасовим. Наприклад, до того моменту, поки Ви не купите своє житло, необхідно включити в сімейний бюджет накопичення грошей на придбання своєї квартири або будинку.

4Резервная частина бюджету включає в себе частину грошей, яка може знадобитися в непередбачених випадках. Вона може зберігатися як щомісяця, так і протягом багатьох років. Це Ваша підстраховка, це Ваша фінансова подушка безпеки.

Наприклад, один з подружжя втратив роботу або звільнився, і дохід сім'ї зменшився на якийсь час. Резерв повинен бути розрахований на проживання сім'ї в період до декількох місяців. Щоб дочекатися того моменту, коли людина знову отримає роботу і почне отримувати дохід. Або несподівано ламається пральна машина. У цьому випадку теж використовуються резервні гроші.

5Еще однієї складової сімейного бюджету є інвестиції . Це частина грошей, які будуть приносити пасивний дохід. Наприклад, акції, депозити, нерухомість і т.п. У цій видаткової частини можуть бути включені і кредити, які Ви взяли на покупку необхідних меблів, побутової техніки тощо

Найкраще, звичайно, відразу позбутися від усіх боргів, кредитів і більше їх не накопичувати. Тому що тиск щомісячних виплат психологічно негативно впливає на людину. Але, якщо Ви вже взяли кредит, то постарайтеся якомога швидше його виплатити і накопичити інвестиційний капітал, який потім зможете використовувати для отримання пасивного доходу.

І ще один важливий момент. Перед початком планування сімейного бюджету варто з'ясувати погляди обох подружжя на формування витрат і життєві цілі. Якого рівня життя Ви хочете досягти? Чи будете Ви вкладати гроші в освіту, створення свого бізнесу і т.п. Як Ви ставитеся до кредитів, інвестування? Які матеріальні цінності плануєте придбати, і які кошти при цьому збираєтеся використовувати - особисті накопичення, кредити, взяті в борг у родичів і друзів і т.п.? І тільки після цього приступати до складання Вашого фінансового плану або сімейного бюджету.

Складання таблиці сімейного бюджету.

Зараз ми впритул підійшли до складання таблиці, в якій будуть розписані Ваші фінансові потоки. Скласти таку таблицю можна вручну на папері або за допомогою комп'ютерних програм (Word, Excel і ін.). Існують і спеціальні програми для ведення домашньої бухгалтерії, якими теж можна скористатися. Однією з таких програм є домашня бухгалтерія Alzex Personal Finance (Рекомендую користуватися саме їй). Натисніть на картинку, щоб її збільшити.

Почни заробляти від 10 000 рублів в день вже сьогодні!

Моніторинг найкращих і перевірених проектів для заробітку в Рунеті.

Огляди проектів покрокові інструкції Допомога онлайн

Якщо Ви не бажаєте користуватися програмою, то нижче представлена ​​приблизна таблиця бюджету сім'ї, складена в документі Word. Бюджет розписувати краще досить докладно, щоб, по можливості, врахувати всі деталі.

Як видно з вищенаведеної таблиці, спочатку вказуються доходи сім'ї. Потім плануються обов'язкові витрати, які включають в себе: обов'язкові платежі - погашення боргів, створення заощаджень і резервів, а також формування сімейного капіталу.

І тільки після цього варто почати планування поточних витрат, до яких відносяться: загальні витрати - постійні, змінні, витрати на дітей, а також особисті витрати чоловіка і дружини. Можна додати в таблицю і витрати непередбачені. Вони можуть становити до десяти відсотків від загальної суми доходів.

Витрати в сімейному бюджеті можуть бути різними і їх бажано детально розписати. При складанні таблиці, відразу впишіть всі витрати, при цьому можна їх розділити на підвиди. Зазвичай, в родині щомісячні витрати щодо однакові.

Тому Вам потрібно буде тільки міняти деякі цифри в таблиці щомісяця, а постійні витрати можуть не змінюватися. Що стосується заповнення колонок, то тут можна відзначити такий момент. Колонку «План» потрібно заповнювати на початку місяця. А колонка «Факт» - заповнюється в кінці прожитого місяці. І Ви зможете наочно побачити всі Ваші доходи і витрати.

При заповненні таблиці за допомогою програми Ексель, в рядках «Разом» і стовпчику «Відхилення», можна встановити автоматичний підрахунок суми. Це допоможе заощадити час при підрахунках. Запропонована таблиця може змінюватися, так, як Вам буде завгодно. Її можна відредагувати саме під Ваші потреби.

При складанні таблиці змішаного сімейного бюджету потрібно заздалегідь формувати в певному обсязі особисті витрати чоловіка і особисті витрати дружини. Це можуть бути відсотки від загального сімейного доходу, відсотки від власних доходів та ін. І тільки після цього решту розподіляти на потреби сім'ї.

Крім загальних сімейних заощаджень або капіталу, кожен з подружжя може мати свої особисті заощадження або накопичення, які вони будуть направляти на досягнення своїх цілей. Наприклад, чоловік може збирати на дорогу вудку або спінінг, а дружина - на придбання шубки.

Якщо у сім'ї є роздільний бюджет, в такому випадку загальна таблиця сімейного бюджету буде містити дві таблиці особистого бюджету чоловіка і дружини. Кожна така таблиця буде мати тільки персональні доходи подружжя. А видаткова частина буде містити оплату загальних витрат на сім'ю, витрат на утримання дітей та свої особисті витрати.

Складання таблиці не відніме у Вас багато часу і не складе певної складності. А позитивний ефект від її формування Ви побачите після першого місяця. Якщо будете слідувати своїм планом, то зможете істотно заощадити фінансові кошти, які будуть спрямовані на підвищення Вашого добробуту. Це можна досягти шляхом постійного контролю витрат і обліку фінансових коштів.

У будь-якому випадку, у Вас тепер буде уявлення про те, як управляти сімейним бюджетом, щоб мати можливість скоротити витрати і здобути фінансову стабільність. А коли, Ви отримаєте зекономлені таким чином гроші, у Вас з'явиться додаткова мотивація сформувати таблицю сімейного бюджету і в наступні часи.

А для того, щоб уберегти себе від зайвих витрат, скористайтеся рекомендаціями, як можна контролювати свої витрати на кожен день. Наприклад, такими. Позначте загальну суму, яку Ви плануєте витратити за місяць. Розділіть її на кількість днів у поточному місяці. Так Ви отримаєте той грошовий максимум, який можете витрачати без побоювання, що перевищите витрати.

У тому випадку, якщо витрати поточного дня перевищили плановану норму, на наступний день зменшите свої витрати, для того, щоб відновився баланс. Але не варто зловживати економією. Все добре тільки в міру. Є певні речі, на яких не можна заощаджувати. Наприклад - повноцінне і здорове харчування, гарну освіту і якісний відпочинок.

Наприклад - повноцінне і здорове харчування, гарну освіту і якісний відпочинок

Якщо ця стаття, з якої ми з Вами дізналися, що таке сімейний бюджет, розібрали його структуру і за допомогою зразкової таблиці з'ясували, як його правильно вести, була Вам корисна - понажимайте по кнопках, і расшарьте цю інформацію в соціальних мережах. Спасибі!

Сімейний бюджет - поняття, структура і ведення!

Чи замислювалися Ви коли-небудь над таким поняттям, як сімейний бюджет, що це таке, з чого він складається, і як його вести? Є сім'ї, які живуть в достатку і вміють розпоряджатися своїми фінансами, а інші - постійно в боргах і не можуть звести кінці з кінцями. Чому таке відбувається?

Безумовно, що цим питанням задавався безліч сімей нашого часу. Одним з основних відповідей на це питання є те, що ці люди не знайомі з поняттям сімейного бюджету, і вмінням його планувати. Витрачати гроші без роздумів може кожен, а щоб правильно розподіляти свої витрати і доходи, цього необхідно вчитися.

Наскільки правильно Ви складете і розподіліть бюджет своєї сім'ї, настільки благополучним буде Ваш фінансовий стан в майбутньому. Тим більше, це безпосередньо впливає на те, чи зможете Ви купити собі квартиру, машину або інші блага цивілізації.

Я заробляю по 500-1500 $ в місяць на цих проектах

Вклади до 818% річних
Бонуси на депозити від блогу Blogvestor
Страховки інвестицій для кожного нашого партнера
Особисті фінанси з супроводом і підтримкою 24/7

ВИБРАТИ ПРОЕКТ


Ведення сімейного бюджету.

Вигідне примноження грошей в мережі від 50 $!

Всі способи інвестування в одному курсі, підпишись і отримай прямо зараз.

Для початківців інвесторів 8 Відео Уроків Дивитись безкоштовно

Найбільша кількість розбіжностей і конфліктів в сім'ї відбувається саме через гроші. Навіть, можна сказати, в більшості своїй, присутність або відсутність грошей у спільному сімейному бюджеті дуже впливають на взаємовідносини між чоловіком і дружиною, а також на взаємини з родичами і на виховання дітей.

Часто буває так, що загальні доходи сім'ї цілком пристойні, а невміння правильно ними розпоряджатися призводить до того, що грошей завжди не вистачає. Тому доводиться їх позичати або у друзів, або у рідних. Через це виникають постійні конфлікти і суперечки, а також виникає невдоволення і агресія до іншої половинці, які можуть довести і до розлучення.

Що ж це таке - сімейний бюджет? Простіше кажучи, це повний перелік всіх Ваших витрат і доходів за якийсь період часу. Зазвичай цей період становить один місяць. Це, свого роду, фінансовий план. Зручніше його складати у вигляді таблиці, про яку ми поговоримо трохи пізніше. Наскільки грамотно і правильно Ви зможете скласти Ваш сімейний фінансовий план, а також як точно будете його дотримуватися при виконанні, настільки і будете успішні в матеріальному плані.

Як правильно скласти план сімейного бюджету?

В першу чергу, при плануванні сімейного бюджету, необхідно визначити його тип, який притаманний Вашій родині. Для цього необхідно визначитися, який у Вас буде бюджет: загальний, змішаний або роздільний. Перед початком складання сімейного бюджету потрібно зробити аналіз Ваших доходів і витрат за останні місяці. Тому бажано заздалегідь вести облік Ваших грошей. Після отримання таких даних буде легше скласти план сімейного бюджету на майбутній місяць.

Основні його складові, які включають два напрямки - це витрати і доходи.

Витрати діляться на 4 категорії:
 1. обов'язкові витрати;
 2. витрати на дітей;
 3. витрати на сім'ю;
 4. особисті витрати.
А доходи на дві:
 1. доходи чоловіка;
 2. доходи дружини.

При розрахунку витрат обов'язково потрібно враховувати відповідність дохідної частини. Наступні складові фінансового плану та сімейного бюджету - це резервний фонд та інвестиції. Розглянемо основні складові сімейного бюджету більш докладно.

1Первая складова - це дохід. У нього, як було зазначено раніше, включаються доходи дружини і чоловіка (якщо у Вас загальний бюджет). Тут, в принципі, все ясно. Зазвичай це питання більше займає чоловіків, як глав сімей. Як заробити фінанси вони вже вирішують самостійно. Тут можуть бути використані, як основна робота, так і додаткові підробітки, кар'єрний ріст і т.п.

У тому випадку, коли заробітки чоловіка не відрізняються стабільністю, наприклад, він має маленький оклад і працює на відсоток від продажів, тоді необхідно відкладати частину грошей на рахунок в банку, для того, щоб підстрахуватися на момент зменшення продажів. Зробити це буде нескладно. В той місяць, коли виходить велика сума, відкласти двадцять відсотків від неї на депозит. Якщо дозволяє дохід, то відсоток може бути більше.

2Вторая складова бюджету - витрата. У цьому пункті витрати повинні відповідати доходам, а не перевищувати їх. При порушенні цієї умови виникають борги. Тому краще дотримуватися цього правила. Для того щоб зменшити витратну частину Вашого бюджету, можна скористатися наступними порадами.

* Порада перша - менше купувати
* Порада перша - менше купувати. По-перше, Ви заощадите свій час, і у Вас з'явиться більше вільних годин для себе або дітей. По-друге, Ви скоротите Ваші витрати, і від цього Ваш бюджет тільки виграє. Наприклад, якщо Ви купите менше їжі, в такому випадку це допоможе поліпшити здоров'я і знизити вагу (якщо Ви цього потребуєте). А також розвантажить холодильник, і Ви менше будете викидати прострочених продуктів.

Для цього потрібно заздалегідь складати список продуктів і речей, які Ви збираєтеся купити, слідувати йому і не робити спонтанних покупок. Варто не звертати уваги на поради психологів і рекламу, які рекомендують для підняття настрою пройтися по магазинах. Це може тільки сприяти зайвим і непотрібним розтрат, а бюджет від цього лише постраждає.

Звичайно, спочатку буде важкувато, тому що доведеться подолати свої звички, але потім Ви навчитеся собою керувати. І Ваш настрій стане значно краще, коли у Вашому гаманці будуть постійно перебувати гроші, ніж в разі при їх відсутності.

* Порада друга - дешевше купувати. Дуже часто піддаючись впливу реклами, люди купують дорогі речі, хоча можна було б купити такий продукт і дешевше. Наприклад, Ви купуєте дорогий комп'ютер тільки тому, що він був добре розрекламований, має велику кількість різноманітних функцій (про які більшість не мають поняття) і Ви порахували його престижним.

Насправді, основне завдання цієї машини, не в тому, щоб прикрасити Ваше житло. Ви переплатили гроші за непотрібні функції, якими ніколи не скористаєтеся. Звичайно, це не стосується тих моментів, коли Ви програміст і використовуєте всі можливості комп'ютера.

У більшості випадків, такі покупці - звичайні люди. Існує достатня кількість способів утриматися від спокус і купити дешевше. Потрібно тримати свої бажання під контролем, пошукати варіанти в інших магазинах і навчитися торгуватися.

* Порада третя - аналізуйте. Якщо Ви почнете записувати Ваші витрати, а потім проводити їх аналіз, бажано в письмовому вигляді, то зможете дізнатися про себе багато цікавого. В тому числі, куди і чому йдуть Ваші гроші у великих кількостях. Таких моментів можна не помічати при здійсненні покупок. Це допоможе Вам контролювати видаткову частину бюджету.

* Порада четверта - профілактичні заходи щодо попередження зайвих витрат. Наприклад, якщо Ви перебуваєте на кухні і збираєтеся готувати їжу, надіньте фартух, рукавички або робочий одяг, а не робіть це у Вашій повсякденній одязі.

Таким чином, незважаючи на витрати на рукавички і т.п., Ваші речі прослужать значно довше і не доведеться витрачатися на покупку нових. Або, для того, щоб продовжити термін служби взуття, краще використовувати засоби для її захисту - креми, лаки і т.д. Багато рекомендацій подібного роду можна знайти на інтернет-ресурсах і їх використовувати.

3Третья складова сімейного бюджету - це власне житло. Є сім'ї, які проживають з батьками. Це створює певні незручності для всіх і додаткові приводи для конфліктів, тому такий стан речей має бути тимчасовим. Наприклад, до того моменту, поки Ви не купите своє житло, необхідно включити в сімейний бюджет накопичення грошей на придбання своєї квартири або будинку.

4Резервная частина бюджету включає в себе частину грошей, яка може знадобитися в непередбачених випадках. Вона може зберігатися як щомісяця, так і протягом багатьох років. Це Ваша підстраховка, це Ваша фінансова подушка безпеки.

Наприклад, один з подружжя втратив роботу або звільнився, і дохід сім'ї зменшився на якийсь час. Резерв повинен бути розрахований на проживання сім'ї в період до декількох місяців. Щоб дочекатися того моменту, коли людина знову отримає роботу і почне отримувати дохід. Або несподівано ламається пральна машина. У цьому випадку теж використовуються резервні гроші.

5Еще однієї складової сімейного бюджету є інвестиції . Це частина грошей, які будуть приносити пасивний дохід. Наприклад, акції, депозити, нерухомість і т.п. У цій видаткової частини можуть бути включені і кредити, які Ви взяли на покупку необхідних меблів, побутової техніки тощо

Найкраще, звичайно, відразу позбутися від усіх боргів, кредитів і більше їх не накопичувати. Тому що тиск щомісячних виплат психологічно негативно впливає на людину. Але, якщо Ви вже взяли кредит, то постарайтеся якомога швидше його виплатити і накопичити інвестиційний капітал, який потім зможете використовувати для отримання пасивного доходу.

І ще один важливий момент. Перед початком планування сімейного бюджету варто з'ясувати погляди обох подружжя на формування витрат і життєві цілі. Якого рівня життя Ви хочете досягти? Чи будете Ви вкладати гроші в освіту, створення свого бізнесу і т.п. Як Ви ставитеся до кредитів, інвестування? Які матеріальні цінності плануєте придбати, і які кошти при цьому збираєтеся використовувати - особисті накопичення, кредити, взяті в борг у родичів і друзів і т.п.? І тільки після цього приступати до складання Вашого фінансового плану або сімейного бюджету.

Складання таблиці сімейного бюджету.

Зараз ми впритул підійшли до складання таблиці, в якій будуть розписані Ваші фінансові потоки. Скласти таку таблицю можна вручну на папері або за допомогою комп'ютерних програм (Word, Excel і ін.). Існують і спеціальні програми для ведення домашньої бухгалтерії, якими теж можна скористатися. Однією з таких програм є домашня бухгалтерія Alzex Personal Finance (Рекомендую користуватися саме їй). Натисніть на картинку, щоб її збільшити.

Почни заробляти від 10 000 рублів в день вже сьогодні!

Моніторинг найкращих і перевірених проектів для заробітку в Рунеті.

Огляди проектів покрокові інструкції Допомога онлайн

Якщо Ви не бажаєте користуватися програмою, то нижче представлена ​​приблизна таблиця бюджету сім'ї, складена в документі Word. Бюджет розписувати краще досить докладно, щоб, по можливості, врахувати всі деталі.

Як видно з вищенаведеної таблиці, спочатку вказуються доходи сім'ї. Потім плануються обов'язкові витрати, які включають в себе: обов'язкові платежі - погашення боргів, створення заощаджень і резервів, а також формування сімейного капіталу.

І тільки після цього варто почати планування поточних витрат, до яких відносяться: загальні витрати - постійні, змінні, витрати на дітей, а також особисті витрати чоловіка і дружини. Можна додати в таблицю і витрати непередбачені. Вони можуть становити до десяти відсотків від загальної суми доходів.

Витрати в сімейному бюджеті можуть бути різними і їх бажано детально розписати. При складанні таблиці, відразу впишіть всі витрати, при цьому можна їх розділити на підвиди. Зазвичай, в родині щомісячні витрати щодо однакові.

Тому Вам потрібно буде тільки міняти деякі цифри в таблиці щомісяця, а постійні витрати можуть не змінюватися. Що стосується заповнення колонок, то тут можна відзначити такий момент. Колонку «План» потрібно заповнювати на початку місяця. А колонка «Факт» - заповнюється в кінці прожитого місяці. І Ви зможете наочно побачити всі Ваші доходи і витрати.

При заповненні таблиці за допомогою програми Ексель, в рядках «Разом» і стовпчику «Відхилення», можна встановити автоматичний підрахунок суми. Це допоможе заощадити час при підрахунках. Запропонована таблиця може змінюватися, так, як Вам буде завгодно. Її можна відредагувати саме під Ваші потреби.

При складанні таблиці змішаного сімейного бюджету потрібно заздалегідь формувати в певному обсязі особисті витрати чоловіка і особисті витрати дружини. Це можуть бути відсотки від загального сімейного доходу, відсотки від власних доходів та ін. І тільки після цього решту розподіляти на потреби сім'ї.

Крім загальних сімейних заощаджень або капіталу, кожен з подружжя може мати свої особисті заощадження або накопичення, які вони будуть направляти на досягнення своїх цілей. Наприклад, чоловік може збирати на дорогу вудку або спінінг, а дружина - на придбання шубки.

Якщо у сім'ї є роздільний бюджет, в такому випадку загальна таблиця сімейного бюджету буде містити дві таблиці особистого бюджету чоловіка і дружини. Кожна така таблиця буде мати тільки персональні доходи подружжя. А видаткова частина буде містити оплату загальних витрат на сім'ю, витрат на утримання дітей та свої особисті витрати.

Складання таблиці не відніме у Вас багато часу і не складе певної складності. А позитивний ефект від її формування Ви побачите після першого місяця. Якщо будете слідувати своїм планом, то зможете істотно заощадити фінансові кошти, які будуть спрямовані на підвищення Вашого добробуту. Це можна досягти шляхом постійного контролю витрат і обліку фінансових коштів.

У будь-якому випадку, у Вас тепер буде уявлення про те, як управляти сімейним бюджетом, щоб мати можливість скоротити витрати і здобути фінансову стабільність. А коли, Ви отримаєте зекономлені таким чином гроші, у Вас з'явиться додаткова мотивація сформувати таблицю сімейного бюджету і в наступні часи.

А для того, щоб уберегти себе від зайвих витрат, скористайтеся рекомендаціями, як можна контролювати свої витрати на кожен день. Наприклад, такими. Позначте загальну суму, яку Ви плануєте витратити за місяць. Розділіть її на кількість днів у поточному місяці. Так Ви отримаєте той грошовий максимум, який можете витрачати без побоювання, що перевищите витрати.

У тому випадку, якщо витрати поточного дня перевищили плановану норму, на наступний день зменшите свої витрати, для того, щоб відновився баланс. Але не варто зловживати економією. Все добре тільки в міру. Є певні речі, на яких не можна заощаджувати. Наприклад - повноцінне і здорове харчування, гарну освіту і якісний відпочинок.

Наприклад - повноцінне і здорове харчування, гарну освіту і якісний відпочинок

Якщо ця стаття, з якої ми з Вами дізналися, що таке сімейний бюджет, розібрали його структуру і за допомогою зразкової таблиці з'ясували, як його правильно вести, була Вам корисна - понажимайте по кнопках, і расшарьте цю інформацію в соціальних мережах. Спасибі!

Як правильно скласти план сімейного бюджету?
Як правильно скласти план сімейного бюджету?
Як правильно скласти план сімейного бюджету?
Чи замислювалися Ви коли-небудь над таким поняттям, як сімейний бюджет, що це таке, з чого він складається, і як його вести?
Чому таке відбувається?
Що ж це таке - сімейний бюджет?
Як правильно скласти план сімейного бюджету?
Якого рівня життя Ви хочете досягти?
Як Ви ставитеся до кредитів, інвестування?
Чи замислювалися Ви коли-небудь над таким поняттям, як сімейний бюджет, що це таке, з чого він складається, і як його вести?