ПЛАНУВАННЯ СІМЕЙНОГО БЮДЖЕТУ

  1. Що потрібно для планування і розрахунку сімейного бюджету?
  2. Де планувати і робити розрахунок сімейний бюджет

Для чого потрібно планувати свій сімейний бюджет Для чого потрібно планувати свій сімейний бюджет? Як це правильно робити? Яку користь принесе планування?

Мій короткий відповідь буде звучати так: планування сімейного бюджету допомагає прийти до поставленої мети в заздалегідь визначені терміни.

Іншими словами, якщо ви хочете заробити мільйон , Як я, то планування сімейного бюджету, буде вашим кращим другом і помічником в цій справі.

У своєму житті, я приділяю планування досить багато уваги і часу. "Для чого?" - можливо запитаєте ви. Озирніться назад і ви побачите безліч прикладів того, як люди домагалися своїх цілей, ретельно продумуючи свої кроки.

  • Візьміть для прикладу армію. Перш ніж приступити до маневрів або широкомасштабного наступу, генерали військ ретельно вивчають місцевість, умови бою. Підбирають відповідний час року. Вивчають сильні і слабкі сторони противника, а лише потім планують, де і яким фронтом вони вдарять по ворогові.
  • Давайте розглянемо велике комерційне підприємство. Будь-яка компанія, яка домоглася успіху на ринку, також ретельно планує свою діяльність.
  • Будь-яке кругосвітню подорож на круїзному лайнері або яхті, йде по строго заданому курсу, інакше можна наразити на небезпеку життя пасажирів і екіпажу. Заданий курс є ні що інше як планування дій.

Тому, я настійно рекомендую вам, приділяти більше уваги плануванню свого сімейного бюджету. Ефективне управління особистими фінансами без цього неможливо! Тим більше, що в плануванні немає нічого складного.

Що потрібно для планування і розрахунку сімейного бюджету?

  • По-перше, дані минулих місяців. Щоб їх отримати, необхідно вести облік домашнього бюджету .
  • По-друге, потрібно знати про "грошових" події, майбутніх у вас на найближчий час, такі як дні народження близьких, відпустка, різні свята, податкові виплати, кредити та інше. Для цього рекомендую вам завести планувальник справ, або таку програму для ведення сімейного бюджету , Яка має функцію календаря.
  • По-третє, необхідно враховувати сезонність. Наприклад, перед різними святами, такими як Новий рік, Великдень, 9 травня і т.д., магазини і супермаркети піднімають вартість продуктів харчування . Ближче до літа, зазвичай дорожчає бензин, через те, що багато автолюбителів їдуть у відпустку на своїх залізних конях. Восени підвищуються витрати на дітей-школярів і студентів.

Де планувати і робити розрахунок сімейний бюджет

Обов'язково зафіксуйте свій план домашніх фінансів. планувати сімейний бюджет можна, як в Excel , Так і в спеціальних програмах для ведення сімейного бюджету і особистих фінансів .

Мною були проаналізовані найкращі програми по веденню та обліку домашньої бухгалтерії. Вивчивши даний огляд ви зможете підібрати оптимальну для себе програму з обліку і ведення сімейного бюджету. Ось так виглядає план нашого сімейного бюджету на один з місяців:

КАТЕГОРІЯЗАПЛАНОВАНОФАКТВІДСОТОКВІДСОТОКпланфактДОХОДИ:

Чоловік 30 000 48 Дружина 15 000 24 Інші джерела 17 000 28 ВИТРАТИ: Обов'язкові витрати 25 000 33 Продукти 6 000 8 Автомобіль 2 500 3 Розваги 2 500 3 Товари для дому 1 000 1 Турбота про себе 2 000 3 Освіта 32 000 42 Різне 3 000 4 Бізнес 2 000 3 РАЗОМ: Дохід 62 000 Витрата 76 000 Залишок -6 000

* - Планування і розрахунок сімейного бюджету

Як видно з даної таблиці, сімейний бюджет нашої сім'ї піде в мінус. Але, якщо ви читали мій попередній Фінансовий звіт за червень, то повинні були бачити, що в кінці місяця у мене залишилося близько 25 000 рублів, які мене підстрахують. Як видно з даної таблиці, сімейний бюджет нашої сім'ї піде в мінус

Чим раніше ви почнете планувати сімейний бюджет, тим раніше привчіть себе до фінансової дисципліни . Коли я тільки починав займатися плануванням особистих фінансів, то ні про яке виконання планових показників і мови не було.

Але пройшов місяць, другий - мене почала гризти власна гординя. Як же так, я і не можу впоратися з собою, зі своїми фінансами, зі своїми хотєлками і бажаннями?

І на третій місяць я поставив собі за мету, в щоб-то не стало, скласти реальний фінансовий план і виконати його. Далі розповідати, що з цього вийшло? Я думаю, ви здогадалися!

Я зміг виконати цей план і подальша фінансова життя значно полегшилася. Теж саме буде і вас. Вам більше не потрібно буде вдаватися до кредитів або позик до зарплати. У вас почнуть з'являтися зайві гроші, за допомогою яких ви зможете зайнятися інвестуванням і таким чином значно збільшити свої доходи.

У вас буде менше необдуманих і спонтанних покупок. Я знаю, що багатьом людям не подобається дисципліна. Вони звикли плисти за течією. Однак, якщо ви не син або дочка найбагатшої людини в світі , То тоді вам краще подумати про те, як самостійно домогтися фінансового успіху, не залежати від зарплати і роботодавця, а мати додаткові джерела доходу у вигляді відсотків від ваших інвестицій , Які можливо створити, якщо займатися плануванням особистих фінансів.

PS Обов'язково подивіться програми з обліку особистих фінансів, вони допомагають значно спростити процес планування сімейного бюджету.

PPS Більше статей на цю тему читайте в розділі " Сімейний бюджет і особисті фінанси "

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту мишкою і натисніть Ctrl + Enter.

Що потрібно для планування і розрахунку сімейного бюджету?
Як це правильно робити?
Яку користь принесе планування?
Для чого?
Що потрібно для планування і розрахунку сімейного бюджету?
Як же так, я і не можу впоратися з собою, зі своїми фінансами, зі своїми хотєлками і бажаннями?
Далі розповідати, що з цього вийшло?