Доходи і витрати особистого бюджету

 1. Доходи і витрати особистого бюджету Ощадлива господиня чудово знає, на що і куди йдуть гроші, тому...
 2. планування витрат
 3. формуємо резерв
 4. На чому можна заощадити
 5. Облік особистих і сімейних фінансів за допомогою програм
 6. Доходи і витрати особистого бюджету
 7. Планування сімейного і особистого бюджету
 8. планування витрат
 9. формуємо резерв
 10. На чому можна заощадити
 11. Облік особистих і сімейних фінансів за допомогою програм
 12. Доходи і витрати особистого бюджету
 13. Планування сімейного і особистого бюджету
 14. планування витрат
 15. формуємо резерв
 16. На чому можна заощадити
 17. Облік особистих і сімейних фінансів за допомогою програм

Доходи і витрати особистого бюджету

Ощадлива господиня чудово знає, на що і куди йдуть гроші, тому що вона веде сімейний бюджет, витрати і доходи є для неї важливою темою. нерозважливо тратити гроші - справа нехитра. Регулярно з огляду на доходи і витрати, ви неодмінно почнете аналізувати і виявите, де у вас нераціональні витрати. Коли перед вами розкриється точна картина витрат, ви отримаєте можливість керувати ними. Тобто планувати особистий бюджет або бюджет своєї сім'ї.

Планування сімейного і особистого бюджету

Планувати бюджет означає розраховувати доходи і витрати на будь-який період. Особистий бюджет формується з доходів однієї особи і витрати спрямовані на його особисті потреби. Часто молоді сім'ї вважають за краще мати роздільний бюджет, бажаючи зберегти фінансову незалежність. При такій моделі кожен з подружжя веде облік тільки особистих коштів, а рішення про великі витрати може прийматися спільно.

Сімейний бюджет складається з доходів всіх членів сім'ї, і, відповідно, витрати спрямовані теж на всіх. Планування і облік особистих коштів простіше, ніж сімейних.

У кожній сім'ї є мрія, мета, для здійснення якої необхідні глобальні фінансові вкладення, наприклад, придбати власне житло. Ретельний і акуратний облік доходів і витрат допоможе цю мрію реалізувати. У плануванні сімейного бюджету, управлінні домашніми фінансами повинні брати участь обидва члени сім'ї, і кожен повинен бути зацікавлений в максимально ефективному наповненні «скарбнички» і в економному витраті коштів.

При веденні спільного сімейного бюджету необхідно враховувати пункт витрат на особисті потреби, маються на увазі ті гроші, якими члени сім'ї будуть розпоряджатися на свій розсуд. Ідеально, якщо особисті витрати не перевищують 20-30% сімейного бюджету, хоча все залежить від доходів і бажання подружжя.

Перш ніж приступити до складання фінансового плану, необхідно з'ясувати, скільки і на що сім'я витрачає в місяць:

 1. За допомогою блокнота або однієї з численних комп'ютерних програм протягом місяця докладно фіксуйте всі витрати за категоріями.
 2. Підведіть підсумки.
 3. Потім потрібно з'ясувати для себе і для сім'ї черговість покупок: що необхідно зараз, а що може почекати. Перед плануванням непогано провести ревізію: чим вже маєте в своєму розпорядженні, а в чому є нагальна потреба.
 4. Підсумовуємо всі очікувані доходи.

планування витрат

Незалежно від доходів основні пункти витрат в сім'ях однакові: обов'язкові і бажані.

Обов'язкові витрати забезпечують задоволення життєво необхідних потреб:

 • виплата кредитів, боргів;
 • податки;
 • оплата житла;
 • продукти харчування;
 • витрати на транспорт, утримання автомобіля;
 • побутова хімія;
 • предмети особистої гігієни;
 • необхідний одяг, взуття.

Перш ніж брати кредит, обміркуйте, наскільки він вам необхідний, чи зможете ви виплачувати його своєчасно і без шкоди для сімейного бюджету. Якщо у вас вже є кредити, постарайтеся якомога швидше по ним розплатитися і не влазити в інші.

Частка витрат на харчування в загальній структурі є найбільш важливою для характеристики добробуту. Якщо на необхідне харчування ви витрачаєте більше 50% загального доходу, то ви маєте в своєму розпорядженні бюджетом бідної людини.

Якщо на необхідне харчування ви витрачаєте більше 50% загального доходу, то ви маєте в своєму розпорядженні бюджетом бідної людини

Підрахуйте всі обов'язкові витрати і відніміть їх з суми доходів. Як розпорядитися рештою суми з найбільшою користю для сім'ї? Складіть кілька списків бажаних придбань, незалежно від того, укладаєтеся ви в цю суму. Бажань багато, можливості обмежені. Проаналізуйте і залиште в своїх списках найважливіше для сім'ї на сьогодні.

До обговорення доходів і витрат підключайте дітей. Це сприяє економічному дорослішання підростаючого покоління, виховує повагу до грошей, вберігає дітей від утриманських настроїв. Крім того, спільне планування привчає поважати і враховувати інтереси один одного, дозволяє уникнути конфліктів через гроші в подальшому.

Плануючи сімейний бюджет на місяць вперед, не забудьте про майбутні сімейні свята, про привітання рідних і близьких.

Якщо вам не захочеться вести облік особистих доходів і витрат протягом усього року, хоча це бажано, виберіть 4 місяці за минулими сезонами: зима, весна, літо, осінь - і розберіться, на що і скільки йде грошей.

Якщо вам не захочеться вести облік особистих доходів і витрат протягом усього року, хоча це бажано, виберіть 4 місяці за минулими сезонами: зима, весна, літо, осінь - і розберіться, на що і скільки йде грошей

Схема розподілу витрат

«Ніколи не витрачай більше, ніж заробляєш» - девіз багатьох людей. Якщо ваші витрати дорівнюють доходам, значить, ваш бюджет збалансований. Можна сміливо сказати, що сім'я не відчуває фінансових труднощів. Найкращий бюджет - профіцитний, при якому доходи сім'ї перевищують витрати і можна зробити заощадження.

формуємо резерв

Для фінансового благополуччя сім'ї економісти радять не витрачати всі гроші повністю, а залишати 10-15% сімейного бюджету на непередбачені витрати. Життя сповнене спокус і проблем. На думку психологів і економістів, для відчуття безпеки потрібна сума, на яку сім'я в разі потреби зможе прожити мінімум 5 місяців. Приблизно до такої суми «недоторканного запасу» і потрібно прагнути. При бюджеті сім'ї в 50 тисяч рублів почуття захищеності вам додасть сума в 250 тисяч рублів.

Якщо грошей не вистачає, значить, у вас або недостатньо доходів або великі витрати.

Економісти відзначають, що зі скороченням доходів збільшується частка витрат на харчування і зменшується частка витрат на освіту, культуру, лікування, відпочинок, розвага.

Варто задуматися про збільшення доходів. Яким способом це зробити?

Знаменитий бізнесмен і мільярдер Стів Джобс одного разу, згадуючи молодість, сказав, що, коли йому не вистачало грошей, він не втік заробляти, він сідав думати.

На чому можна заощадити

Щоб скоротити витрати, потрібно навчитися грамотно економити. Це не означає обмежувати себе в усьому, посадити сім'ю на хліб і воду. Економити - значить витрачати гроші дбайливо, без надмірностей. Це поняття включає в себе:

 1. Планування покупок.
 2. Відмова від покупок непотрібних товарів навіть за дуже вигідними цінами.
 3. Відмова від послуг, в яких немає необхідності (стаціонарний телефон, кабельне телебачення).
 4. Впорядкування споживання комунальних послуг.
 5. Постійний моніторинг цін.
 6. Закупівля продуктів в оптових магазинах.
 7. Оплата покупок готівкою. Перевірено, що при постійному використанні банківських карток втрачається контроль над витратами, часто купуються непотрібні товари.
 8. Участь в акції, розпродажі.
 9. Замість широко відомих брендів купувати товари менш розкручених торгових марок.

На харчуванні економити не варто. Досить організувати його раціонально, наприклад, складаючи меню на тиждень, конкретно під яку закуповувати продукти.

Гроші складають дуже важливу частину сімейного життя і хороших відносин в парі. Часом вважають, що вести облік доходів і витрат необхідно тільки при великих доходах, а людям з малим достатком і вважати нічого. Бюджет молодих сімей в основному скромний, і не менше третини всіх сімейних сварок відбувається саме через невміння правильно вести облік доходів і витрат.

Навколо стільки спокус. Хочеться всього і відразу. Як економити гроші і не відчувати себе обділеним або скнарою? Як зберегти особисті заощадження? Як відкласти на «чорний день»? У цих питань немає ні вікового, ні соціального обмеження. Навіть якщо «грошових сварок» у вашій родині немає, але ви не дотягуєте до зарплати, берете в борг, значить, ви витрачаєте гроші неправильно. Освоїти облік доходів і витрат можна і потрібно. Добрими господинями не народжуються, ними стають.

Облік особистих і сімейних фінансів за допомогою програм

Комп'ютерні програми обліку доходів і витрат є надійними помічниками у веденні бюджету. Вони значно спрощують облік особистих і сімейних фінансів. Якщо продукт складний в освоєнні або в щоденній роботі, можна не використовувати всі навороти, якими виробники його напхали. Численні програми допоможуть провести планування, порахувати, проаналізувати, підказати.

Ці програми можна знайти через пошукові системи за такими ключовими словами: сімейний бюджет, каталог програм обліку доходів і витрат та з інших аналогічних запитам. Мінус в обліку особистих фінансів тільки один, проте він багатьох зупиняє: потрібно приділяти час на облік особистих фінансів. Там, де мова йде про економіку, необхідно дотримуватися дисципліни і ставити реальні цілі.

Доходи і витрати особистого бюджету

Ощадлива господиня чудово знає, на що і куди йдуть гроші, тому що вона веде сімейний бюджет, витрати і доходи є для неї важливою темою. нерозважливо витрачати гроші - справа нехитра. Регулярно з огляду на доходи і витрати, ви неодмінно почнете аналізувати і виявите, де у вас нераціональні витрати. Коли перед вами розкриється точна картина витрат, ви отримаєте можливість керувати ними. Тобто планувати особистий бюджет або бюджет своєї сім'ї.

Планування сімейного і особистого бюджету

Планувати бюджет означає розраховувати доходи і витрати на будь-який період. Особистий бюджет формується з доходів однієї особи і витрати спрямовані на його особисті потреби. Часто молоді сім'ї вважають за краще мати роздільний бюджет, бажаючи зберегти фінансову незалежність. При такій моделі кожен з подружжя веде облік тільки особистих коштів, а рішення про великі витрати може прийматися спільно.

Сімейний бюджет складається з доходів всіх членів сім'ї, і, відповідно, витрати спрямовані теж на всіх. Планування і облік особистих коштів простіше, ніж сімейних.

У кожній сім'ї є мрія, мета, для здійснення якої необхідні глобальні фінансові вкладення, наприклад, придбати власне житло. Ретельний і акуратний облік доходів і витрат допоможе цю мрію реалізувати. У плануванні сімейного бюджету, управлінні домашніми фінансами повинні брати участь обидва члени сім'ї, і кожен повинен бути зацікавлений в максимально ефективному наповненні «скарбнички» і в економному витраті коштів.

При веденні спільного сімейного бюджету необхідно враховувати пункт витрат на особисті потреби, маються на увазі ті гроші, якими члени сім'ї будуть розпоряджатися на свій розсуд. Ідеально, якщо особисті витрати не перевищують 20-30% сімейного бюджету, хоча все залежить від доходів і бажання подружжя.

Перш ніж приступити до складання фінансового плану, необхідно з'ясувати, скільки і на що сім'я витрачає в місяць:

 1. За допомогою блокнота або однієї з численних комп'ютерних програм протягом місяця докладно фіксуйте всі витрати за категоріями.
 2. Підведіть підсумки.
 3. Потім потрібно з'ясувати для себе і для сім'ї черговість покупок: що необхідно зараз, а що може почекати. Перед плануванням непогано провести ревізію: чим вже маєте в своєму розпорядженні, а в чому є нагальна потреба.
 4. Підсумовуємо всі очікувані доходи.

планування витрат

Незалежно від доходів основні пункти витрат в сім'ях однакові: обов'язкові і бажані.

Обов'язкові витрати забезпечують задоволення життєво необхідних потреб:

 • виплата кредитів, боргів;
 • податки;
 • оплата житла;
 • продукти харчування;
 • витрати на транспорт, утримання автомобіля;
 • побутова хімія;
 • предмети особистої гігієни;
 • необхідний одяг, взуття.

Перш ніж брати кредит, обміркуйте, наскільки він вам необхідний, чи зможете ви виплачувати його своєчасно і без шкоди для сімейного бюджету. Якщо у вас вже є кредити, постарайтеся якомога швидше по ним розплатитися і не влазити в інші.

Частка витрат на харчування в загальній структурі є найбільш важливою для характеристики добробуту. Якщо на необхідне харчування ви витрачаєте більше 50% загального доходу, то ви маєте в своєму розпорядженні бюджетом бідної людини.

Якщо на необхідне харчування ви витрачаєте більше 50% загального доходу, то ви маєте в своєму розпорядженні бюджетом бідної людини

Підрахуйте всі обов'язкові витрати і відніміть їх з суми доходів. Як розпорядитися рештою суми з найбільшою користю для сім'ї? Складіть кілька списків бажаних придбань, незалежно від того, укладаєтеся ви в цю суму. Бажань багато, можливості обмежені. Проаналізуйте і залиште в своїх списках найважливіше для сім'ї на сьогодні.

До обговорення доходів і витрат підключайте дітей. Це сприяє економічному дорослішання підростаючого покоління, виховує повагу до грошей, вберігає дітей від утриманських настроїв. Крім того, спільне планування привчає поважати і враховувати інтереси один одного, дозволяє уникнути конфліктів через гроші в подальшому.

Плануючи сімейний бюджет на місяць вперед, не забудьте про майбутні сімейні свята, про привітання рідних і близьких.

Якщо вам не захочеться вести облік особистих доходів і витрат протягом усього року, хоча це бажано, виберіть 4 місяці за минулими сезонами: зима, весна, літо, осінь - і розберіться, на що і скільки йде грошей.

Якщо вам не захочеться вести облік особистих доходів і витрат протягом усього року, хоча це бажано, виберіть 4 місяці за минулими сезонами: зима, весна, літо, осінь - і розберіться, на що і скільки йде грошей

Схема розподілу витрат

«Ніколи не витрачай більше, ніж заробляєш» - девіз багатьох людей. Якщо ваші витрати дорівнюють доходам, значить, ваш бюджет збалансований. Можна сміливо сказати, що сім'я не відчуває фінансових труднощів. Найкращий бюджет - профіцитний, при якому доходи сім'ї перевищують витрати і можна зробити заощадження.

формуємо резерв

Для фінансового благополуччя сім'ї економісти радять не витрачати всі гроші повністю, а залишати 10-15% сімейного бюджету на непередбачені витрати. Життя сповнене спокус і проблем. На думку психологів і економістів, для відчуття безпеки потрібна сума, на яку сім'я в разі потреби зможе прожити мінімум 5 місяців. Приблизно до такої суми «недоторканного запасу» і потрібно прагнути. При бюджеті сім'ї в 50 тисяч рублів почуття захищеності вам додасть сума в 250 тисяч рублів.

Якщо грошей не вистачає, значить, у вас або недостатньо доходів або великі витрати.

Економісти відзначають, що зі скороченням доходів збільшується частка витрат на харчування і зменшується частка витрат на освіту, культуру, лікування, відпочинок, розвага.

Варто задуматися про збільшення доходів. Яким способом це зробити?

Знаменитий бізнесмен і мільярдер Стів Джобс одного разу, згадуючи молодість, сказав, що, коли йому не вистачало грошей, він не втік заробляти, він сідав думати.

На чому можна заощадити

Щоб скоротити витрати, потрібно навчитися грамотно економити. Це не означає обмежувати себе в усьому, посадити сім'ю на хліб і воду. Економити - значить витрачати гроші дбайливо, без надмірностей. Це поняття включає в себе:

 1. Планування покупок.
 2. Відмова від покупок непотрібних товарів навіть за дуже вигідними цінами.
 3. Відмова від послуг, в яких немає необхідності (стаціонарний телефон, кабельне телебачення).
 4. Впорядкування споживання комунальних послуг.
 5. Постійний моніторинг цін.
 6. Закупівля продуктів в оптових магазинах.
 7. Оплата покупок готівкою. Перевірено, що при постійному використанні банківських карток втрачається контроль над витратами, часто купуються непотрібні товари.
 8. Участь в акції, розпродажі.
 9. Замість широко відомих брендів купувати товари менш розкручених торгових марок.

На харчуванні економити не варто. Досить організувати його раціонально, наприклад, складаючи меню на тиждень, конкретно під яку закуповувати продукти.

Гроші складають дуже важливу частину сімейного життя і хороших відносин в парі. Часом вважають, що вести облік доходів і витрат необхідно тільки при великих доходах, а людям з малим достатком і вважати нічого. Бюджет молодих сімей в основному скромний, і не менше третини всіх сімейних сварок відбувається саме через невміння правильно вести облік доходів і витрат.

Навколо стільки спокус. Хочеться всього і відразу. Як економити гроші і не відчувати себе обділеним або скнарою? Як зберегти особисті заощадження? Як відкласти на «чорний день»? У цих питань немає ні вікового, ні соціального обмеження. Навіть якщо «грошових сварок» у вашій родині немає, але ви не дотягуєте до зарплати, берете в борг, значить, ви витрачаєте гроші неправильно. Освоїти облік доходів і витрат можна і потрібно. Добрими господинями не народжуються, ними стають.

Облік особистих і сімейних фінансів за допомогою програм

Комп'ютерні програми обліку доходів і витрат є надійними помічниками у веденні бюджету. Вони значно спрощують облік особистих і сімейних фінансів. Якщо продукт складний в освоєнні або в щоденній роботі, можна не використовувати всі навороти, якими виробники його напхали. Численні програми допоможуть провести планування, порахувати, проаналізувати, підказати.

Ці програми можна знайти через пошукові системи за такими ключовими словами: сімейний бюджет, каталог програм обліку доходів і витрат та з інших аналогічних запитам. Мінус в обліку особистих фінансів тільки один, проте він багатьох зупиняє: потрібно приділяти час на облік особистих фінансів. Там, де мова йде про економіку, необхідно дотримуватися дисципліни і ставити реальні цілі.

Доходи і витрати особистого бюджету

Ощадлива господиня чудово знає, на що і куди йдуть гроші, тому що вона веде сімейний бюджет, витрати і доходи є для неї важливою темою. нерозважливо витрачати гроші - справа нехитра. Регулярно з огляду на доходи і витрати, ви неодмінно почнете аналізувати і виявите, де у вас нераціональні витрати. Коли перед вами розкриється точна картина витрат, ви отримаєте можливість керувати ними. Тобто планувати особистий бюджет або бюджет своєї сім'ї.

Планування сімейного і особистого бюджету

Планувати бюджет означає розраховувати доходи і витрати на будь-який період. Особистий бюджет формується з доходів однієї особи і витрати спрямовані на його особисті потреби. Часто молоді сім'ї вважають за краще мати роздільний бюджет, бажаючи зберегти фінансову незалежність. При такій моделі кожен з подружжя веде облік тільки особистих коштів, а рішення про великі витрати може прийматися спільно.

Сімейний бюджет складається з доходів всіх членів сім'ї, і, відповідно, витрати спрямовані теж на всіх. Планування і облік особистих коштів простіше, ніж сімейних.

У кожній сім'ї є мрія, мета, для здійснення якої необхідні глобальні фінансові вкладення, наприклад, придбати власне житло. Ретельний і акуратний облік доходів і витрат допоможе цю мрію реалізувати. У плануванні сімейного бюджету, управлінні домашніми фінансами повинні брати участь обидва члени сім'ї, і кожен повинен бути зацікавлений в максимально ефективному наповненні «скарбнички» і в економному витраті коштів.

При веденні спільного сімейного бюджету необхідно враховувати пункт витрат на особисті потреби, маються на увазі ті гроші, якими члени сім'ї будуть розпоряджатися на свій розсуд. Ідеально, якщо особисті витрати не перевищують 20-30% сімейного бюджету, хоча все залежить від доходів і бажання подружжя.

Перш ніж приступити до складання фінансового плану, необхідно з'ясувати, скільки і на що сім'я витрачає в місяць:

 1. За допомогою блокнота або однієї з численних комп'ютерних програм протягом місяця докладно фіксуйте всі витрати за категоріями.
 2. Підведіть підсумки.
 3. Потім потрібно з'ясувати для себе і для сім'ї черговість покупок: що необхідно зараз, а що може почекати. Перед плануванням непогано провести ревізію: чим вже маєте в своєму розпорядженні, а в чому є нагальна потреба.
 4. Підсумовуємо всі очікувані доходи.

планування витрат

Незалежно від доходів основні пункти витрат в сім'ях однакові: обов'язкові і бажані.

Обов'язкові витрати забезпечують задоволення життєво необхідних потреб:

 • виплата кредитів, боргів;
 • податки;
 • оплата житла;
 • продукти харчування;
 • витрати на транспорт, утримання автомобіля;
 • побутова хімія;
 • предмети особистої гігієни;
 • необхідний одяг, взуття.

Перш ніж брати кредит, обміркуйте, наскільки він вам необхідний, чи зможете ви виплачувати його своєчасно і без шкоди для сімейного бюджету. Якщо у вас вже є кредити, постарайтеся якомога швидше по ним розплатитися і не влазити в інші.

Частка витрат на харчування в загальній структурі є найбільш важливою для характеристики добробуту. Якщо на необхідне харчування ви витрачаєте більше 50% загального доходу, то ви маєте в своєму розпорядженні бюджетом бідної людини.

Якщо на необхідне харчування ви витрачаєте більше 50% загального доходу, то ви маєте в своєму розпорядженні бюджетом бідної людини

Підрахуйте всі обов'язкові витрати і відніміть їх з суми доходів. Як розпорядитися рештою суми з найбільшою користю для сім'ї? Складіть кілька списків бажаних придбань, незалежно від того, укладаєтеся ви в цю суму. Бажань багато, можливості обмежені. Проаналізуйте і залиште в своїх списках найважливіше для сім'ї на сьогодні.

До обговорення доходів і витрат підключайте дітей. Це сприяє економічному дорослішання підростаючого покоління, виховує повагу до грошей, вберігає дітей від утриманських настроїв. Крім того, спільне планування привчає поважати і враховувати інтереси один одного, дозволяє уникнути конфліктів через гроші в подальшому.

Плануючи сімейний бюджет на місяць вперед, не забудьте про майбутні сімейні свята, про привітання рідних і близьких.

Якщо вам не захочеться вести облік особистих доходів і витрат протягом усього року, хоча це бажано, виберіть 4 місяці за минулими сезонами: зима, весна, літо, осінь - і розберіться, на що і скільки йде грошей.

Якщо вам не захочеться вести облік особистих доходів і витрат протягом усього року, хоча це бажано, виберіть 4 місяці за минулими сезонами: зима, весна, літо, осінь - і розберіться, на що і скільки йде грошей

Схема розподілу витрат

«Ніколи не витрачай більше, ніж заробляєш» - девіз багатьох людей. Якщо ваші витрати дорівнюють доходам, значить, ваш бюджет збалансований. Можна сміливо сказати, що сім'я не відчуває фінансових труднощів. Найкращий бюджет - профіцитний, при якому доходи сім'ї перевищують витрати і можна зробити заощадження.

формуємо резерв

Для фінансового благополуччя сім'ї економісти радять не витрачати всі гроші повністю, а залишати 10-15% сімейного бюджету на непередбачені витрати. Життя сповнене спокус і проблем. На думку психологів і економістів, для відчуття безпеки потрібна сума, на яку сім'я в разі потреби зможе прожити мінімум 5 місяців. Приблизно до такої суми «недоторканного запасу» і потрібно прагнути. При бюджеті сім'ї в 50 тисяч рублів почуття захищеності вам додасть сума в 250 тисяч рублів.

Якщо грошей не вистачає, значить, у вас або недостатньо доходів або великі витрати.

Економісти відзначають, що зі скороченням доходів збільшується частка витрат на харчування і зменшується частка витрат на освіту, культуру, лікування, відпочинок, розвага.

Варто задуматися про збільшення доходів. Яким способом це зробити?

Знаменитий бізнесмен і мільярдер Стів Джобс одного разу, згадуючи молодість, сказав, що, коли йому не вистачало грошей, він не втік заробляти, він сідав думати.

На чому можна заощадити

Щоб скоротити витрати, потрібно навчитися грамотно економити. Це не означає обмежувати себе в усьому, посадити сім'ю на хліб і воду. Економити - значить витрачати гроші дбайливо, без надмірностей. Це поняття включає в себе:

 1. Планування покупок.
 2. Відмова від покупок непотрібних товарів навіть за дуже вигідними цінами.
 3. Відмова від послуг, в яких немає необхідності (стаціонарний телефон, кабельне телебачення).
 4. Впорядкування споживання комунальних послуг.
 5. Постійний моніторинг цін.
 6. Закупівля продуктів в оптових магазинах.
 7. Оплата покупок готівкою. Перевірено, що при постійному використанні банківських карток втрачається контроль над витратами, часто купуються непотрібні товари.
 8. Участь в акції, розпродажі.
 9. Замість широко відомих брендів купувати товари менш розкручених торгових марок.

На харчуванні економити не варто. Досить організувати його раціонально, наприклад, складаючи меню на тиждень, конкретно під яку закуповувати продукти.

Гроші складають дуже важливу частину сімейного життя і хороших відносин в парі. Часом вважають, що вести облік доходів і витрат необхідно тільки при великих доходах, а людям з малим достатком і вважати нічого. Бюджет молодих сімей в основному скромний, і не менше третини всіх сімейних сварок відбувається саме через невміння правильно вести облік доходів і витрат.

Навколо стільки спокус. Хочеться всього і відразу. Як економити гроші і не відчувати себе обділеним або скнарою? Як зберегти особисті заощадження? Як відкласти на «чорний день»? У цих питань немає ні вікового, ні соціального обмеження. Навіть якщо «грошових сварок» у вашій родині немає, але ви не дотягуєте до зарплати, берете в борг, значить, ви витрачаєте гроші неправильно. Освоїти облік доходів і витрат можна і потрібно. Добрими господинями не народжуються, ними стають.

Облік особистих і сімейних фінансів за допомогою програм

Комп'ютерні програми обліку доходів і витрат є надійними помічниками у веденні бюджету. Вони значно спрощують облік особистих і сімейних фінансів. Якщо продукт складний в освоєнні або в щоденній роботі, можна не використовувати всі навороти, якими виробники його напхали. Численні програми допоможуть провести планування, порахувати, проаналізувати, підказати.

Ці програми можна знайти через пошукові системи за такими ключовими словами: сімейний бюджет, каталог програм обліку доходів і витрат та з інших аналогічних запитам. Мінус в обліку особистих фінансів тільки один, проте він багатьох зупиняє: потрібно приділяти час на облік особистих фінансів. Там, де мова йде про економіку, необхідно дотримуватися дисципліни і ставити реальні цілі.

Як розпорядитися рештою суми з найбільшою користю для сім'ї?
Яким способом це зробити?
Як зберегти особисті заощадження?
Як відкласти на «чорний день»?
Як розпорядитися рештою суми з найбільшою користю для сім'ї?
Яким способом це зробити?
Як зберегти особисті заощадження?
Як відкласти на «чорний день»?
Як розпорядитися рештою суми з найбільшою користю для сім'ї?
Яким способом це зробити?