Як скласти сімейний бюджет, який працює?

 1. Як скласти сімейний бюджет, який працює? Бюджет - це один з найбільш важливих фінансових інструментів...
 2. 2. Перегляньте свої витрати і доходи
 3. 3. Визначте свої потреби і фінансові цілі
 4. 4. Визначте свої пріоритети
 5. 5. Корегуйте бюджет
 6. 6. Відкладайте гроші автоматично
 7. 7. Використовуйте метод конвертів
 8. 8. Створіть фонд на чорний день
 9. 9. Не забувайте про річні або піврічних витратах
 10. 10. Вивчіть силу слова «ні»
 11. 11. Відкладіть гроші на розваги
 12. Як скласти сімейний бюджет, який працює?
 13. 1. Оцініть свій фінансовий стан
 14. 2. Перегляньте свої витрати і доходи
 15. 3. Визначте свої потреби і фінансові цілі
 16. 4. Визначте свої пріоритети
 17. 5. Корегуйте бюджет
 18. 6. Відкладайте гроші автоматично
 19. 7. Використовуйте метод конвертів
 20. 8. Створіть фонд на чорний день
 21. 9. Не забувайте про річні або піврічних витратах
 22. 10. Вивчіть силу слова «ні»
 23. 11. Відкладіть гроші на розваги
 24. Як скласти сімейний бюджет, який працює?
 25. 1. Оцініть свій фінансовий стан
 26. 2. Перегляньте свої витрати і доходи
 27. 3. Визначте свої потреби і фінансові цілі
 28. 4. Визначте свої пріоритети
 29. 5. Корегуйте бюджет
 30. 6. Відкладайте гроші автоматично
 31. 7. Використовуйте метод конвертів
 32. 8. Створіть фонд на чорний день
 33. 9. Не забувайте про річні або піврічних витратах
 34. 10. Вивчіть силу слова «ні»
 35. 11. Відкладіть гроші на розваги
 36. Як скласти сімейний бюджет, який працює?
 37. 1. Оцініть свій фінансовий стан
 38. 2. Перегляньте свої витрати і доходи
 39. 3. Визначте свої потреби і фінансові цілі
 40. 4. Визначте свої пріоритети
 41. 5. Корегуйте бюджет
 42. 6. Відкладайте гроші автоматично
 43. 7. Використовуйте метод конвертів
 44. 8. Створіть фонд на чорний день
 45. 9. Не забувайте про річні або піврічних витратах
 46. 10. Вивчіть силу слова «ні»
 47. 11. Відкладіть гроші на розваги
 48. Як скласти сімейний бюджет, який працює?
 49. 1. Оцініть свій фінансовий стан
 50. 2. Перегляньте свої витрати і доходи
 51. 3. Визначте свої потреби і фінансові цілі
 52. 4. Визначте свої пріоритети
 53. 5. Корегуйте бюджет
 54. 6. Відкладайте гроші автоматично
 55. 7. Використовуйте метод конвертів
 56. 8. Створіть фонд на чорний день
 57. 9. Не забувайте про річні або піврічних витратах
 58. 10. Вивчіть силу слова «ні»
 59. 11. Відкладіть гроші на розваги
 60. Як скласти сімейний бюджет, який працює?
 61. 1. Оцініть свій фінансовий стан
 62. 2. Перегляньте свої витрати і доходи
 63. 3. Визначте свої потреби і фінансові цілі
 64. 4. Визначте свої пріоритети
 65. 5. Корегуйте бюджет
 66. 6. Відкладайте гроші автоматично
 67. 7. Використовуйте метод конвертів
 68. 8. Створіть фонд на чорний день
 69. 9. Не забувайте про річні або піврічних витратах
 70. 10. Вивчіть силу слова «ні»
 71. 11. Відкладіть гроші на розваги
 72. Як скласти сімейний бюджет, який працює?
 73. 1. Оцініть свій фінансовий стан
 74. 2. Перегляньте свої витрати і доходи
 75. 3. Визначте свої потреби і фінансові цілі
 76. 4. Визначте свої пріоритети
 77. 5. Корегуйте бюджет
 78. 6. Відкладайте гроші автоматично
 79. 7. Використовуйте метод конвертів
 80. 8. Створіть фонд на чорний день
 81. 9. Не забувайте про річні або піврічних витратах
 82. 10. Вивчіть силу слова «ні»
 83. 11. Відкладіть гроші на розваги

Як скласти сімейний бюджет, який працює?

Бюджет - це один з найбільш важливих фінансових інструментів для будь-якої людини. Будь-хто може виграти від адекватного бюджету, незважаючи на вік або дохід. Навіть самий приблизний план витрат допоможе вам зберегти фінансовий баланс, ви зможете уникнути пастки, коли витрачаєте більше, ніж заробляєте. Але досить розхвалювати фінансове планування. Ось як скласти особистий бюджет.

1. Оцініть свій фінансовий стан

Перший крок у створенні бюджету - це зрозуміти, що у вас є зараз. Подивіться на ваші банківські рахунки, кредитні картки, борги, заховані в матраці гроші і будь-які джерела доходу.

Крім того, по крайней мере один місяць ви повинні відслідковувати всі свої витрати, щоб зрозуміти, куди ж ідуть гроші. Якщо ж ви стежте за своїми гроші два або три місяці, у вас буде більше уявлення про тенденції.

Потрібно стежити і за готівкою, які ви витрачаєте, а також за покупками за допомогою кредитних і дебетових карт. Кожен вид витрат потрібно вносити в певну категорію. Для запису витрат і доходів ви можете використовувати простий блокнот або спеціальний додаток.

2. Перегляньте свої витрати і доходи

Після того, як якийсь час ви стежили за своїми доходами і витратами, прийшов час їх переглянути. Вивчіть категорії, за якими ви витрачаєте найбільше. Напевно, ви здивуєтеся, що так багато грошей іде на неочевидні речі.

«Дві основні області, де люди надмірно витрачають, - це їжа і розваги на зразок походів в кіно», - пояснює засновник порталу Savingfreak.com Пол Мойєр, який спеціалізується на техніках економії коштів.

Перевірте, чи не витрачаєте ви щомісяця більше, ніж заробляєте. Якщо це так, не лякайтеся. Це дуже поширена проблема. Що робити в цьому випадку?

3. Визначте свої потреби і фінансові цілі

Вам обов'язково потрібно визначити, які ваші головні потреби. Це речі, без яких ви просто не зможете жити. Новий телевізор, наприклад, абсолютно не потрапляє в цю категорію.

Ви повинні переконатися, що ваш бюджет в першу чергу покриває такі речі як їжа, житло і одяг, а також транспорт до роботи. Також підрахуєте, скільки ви платите за своїми різними зобов'язаннями і рахунками. Потрібно переконатися, що зроблені платежі по кредитах, по житлово-комунальним послугам та іншим важливим видам зобов'язань.

Ви повинні також зрозуміти, які ваші фінансові цілі. Якщо ви хочете створити фінансовий запас на чорний день або накопичити побільше на пенсії, важливо, щоб в бюджеті ці цілі враховувалися. У кожної людини свої фінансові цілі в залежності від їх фінансового положення і бажань. Свої фінансові цілі варто додати в бюджет.

4. Визначте свої пріоритети

При складанні бюджету вам доведеться робити вибір. Потрібно переконатися, що у вас є гроші на всі ваші потреби і реалізацію фінансових цілей. А потім вже можна думати про бюджет на ваші розваги та інші бажання.

Потрібно скласти список ваші потреб і бажань з урахуванням їх важливості для вас. У самому верху списку повинні бути їжа, одяг, гроші на бензин і інші подібні речі. Важливо реально оцінювати потреби.

Завантажити файл для друку
Завантажити файл для друку.

Так, їжа також важлива. Але вам важлива саме здорова їжа. Фастфуд не є потребою. Відвідування ресторан двічі в тиждень також не є потребою. Ви можете скоротити ваші чеки в продуктових магазинах, плануючи здорові обіди і вечері і готуючи їх будинку.

Є й інші потреби, які, насправді, є бажаннями. Потрібно бути чесним по відношенню до того, куди ви витрачаєте гроші і при оцінці того, навіщо ви це робите. Далеко не завжди весело це робити, але це необхідно.

Деякі фінансові експерти вважають, що ви витрачаєте даремно близько 15% своїх доходів щомісячно. Наприклад, так, вам потрібно щоранку купувати чашку кави?

Бюджет допоможе вам краще використовувати гроші і дасть вам основу на краще фінансовому майбутньому.

5. Корегуйте бюджет

Швидше за все, ви впоралися зі складанням бюджету. Це добре. Але є і погані новини: швидше за все, ваш бюджет неправильний.

Швидше за все, ви переоцінили свої витрати на якісь категорії і недооцінили в інших. Але не хвилюйтеся, чим довше ви виконуєте бюджет, тим краще ви будете розуміти, скільки ви витрачаєте по всіх категоріях.

Після того, як ви склали бюджет, не варто його консервувати. Думаєте про бюджет як про рухомому живому створенні. Щомісяця вашому житті не схожий не інший. Щомісяця у вас будуть нові фінансові потреби і бажання. В один місяць вам доведеться витратитися на нові шини або нову кухонну техніку. Ви повинні продовжувати стежити і адаптувати свій бюджет в міру того, як ваше життя змінюється.

6. Відкладайте гроші автоматично

Якщо у вас проблема із заощадженням грошей, кращий спосіб домогтися того, щоб гроші зберігалися, зробити це автоматично. Ви можете встановити автоматичний переклад грошей на ваш ощадний банківський рахунок. Це відмінний спосіб, який не дозволить вам витратити гроші, які ви повинні зберегти.

Ви можете запланувати, щоб ці переклади відбувалися в будь-який зручний для вас час. Найкраще, щоб переклади були приблизно тоді ж, коли вам приходить зарплата або інші платежі.

Чим швидше гроші виявляться на ощадному рахунку, тим менш імовірно, що ви їх витратите.

7. Використовуйте метод конвертів

Не варто скласти бюджет, а потім забувати про нього. Складання бюджету - це важливо, але ще важливіше використовувати його.

Помістіть бюджет на місце, де ви будете його бачити щодня. Роздрукуйте його і прикріпіть до холодильника або до вхідних дверей. Вам не треба щодня його дивитися, але ви будете пам'ятати про те, що він важливий.

Не завжди легко дотримуватися бюджет. Якщо ви турбуєтеся від того, що дотримуєтеся бюджету, або відчуваєте себе позбавленими різних радощів життя, нагадайте собі про ваших фінансових цілях. Якщо ви збираєте на нову машину, помістіть на чільне місце її фотографію, яка б вас надихала на те, щоб дотримуватися бюджету.

Якщо у вас проблеми з обмеженням своїх витрат, прийшов час для «конвертів». Це можуть бути як реальні паперові конверти, так і банківські картки, щоб заробляти на Кешбек. Гроші в цих «конвертах» призначені для різних видів витрат, наприклад, конверт на бензин, конверт на продукти, конверт на розваги і так далі. Якщо ви поклали гроші в кожен «конверт» - це саме та сума грошей, які ви дозволите собі витратити на цю статтю витрат в цьому місяці.

Якщо в конверті закінчилися гроші, значить вам більше нічого витрачати на витрати в цій групі. Конверти з грошима - це найкращий спосіб, щоб жити в рамках бюджету.

8. Створіть фонд на чорний день

Одна з основних проблем, з якими стикаються люди при формуванні бюджету, - це не включення в нього грошей на надзвичайний випадок. Так як ви не бачите події в майбутньому, неможливо закласти в бюджет витрати на них.

Ви ніколи не знаєте, коли заб'ється труба, зламається машина або система опалення. Фонд на надзвичайний випадок дозволить мати додаткові гроші, щоб покрити непередбачені витрати.

Багато фінансові експерти згодні, що надзвичайний фонд повинен становити близько 3 місячних окладів - ця сума допоможе впоратися з фінансовими сюрпризами.

Для надзвичайного фонду варто створити окремий рахунок, щоб ви не змогли випадково або цілеспрямовано витратити його.

9. Не забувайте про річні або піврічних витратах

Вносити до бюджету повторювані платежі досить легко. Рахунки за електрику, воду або платежі за бензин ви робите кожен місяць і їх складно забути. Але не варто забувати про тих платежах, які робляться раз або два на рік. До таких належить, наприклад, страховка на автомобіль, медичне страхування, членські внески та інші.

Якщо у вас є такі статті витрат, вам варто внести їх в свій перелік витрат і розділити платіж на щомісячні відрахування.

Якщо ви платите за страховку за машину двічі в рік, тоді розділіть цю суму на шість і починайте збирати щомісяця.

10. Вивчіть силу слова «ні»

Якщо ви дотримуєтеся бюджет, то вам доведеться безліч разів сказати «ні». Можливо, вам доведеться відмовитися від улюбленого фастфуду, походу в кіно або на ланч з колегами.

Скласти бюджет - це прекрасно. Але він стає марним, якщо ви його не дотримуєтеся.

11. Відкладіть гроші на розваги

Хто сказав, що бюджет повинен бути невеселим? Переконайтеся, що ви включили в кінець списку витрат таку графу як «гроші на веселощі». Це невелика частина вашого доходу, яку ви можете витратити на все, що завгодно.

Якщо у вас буде трохи грошей на додаткові витрати, дотримуватися бюджету стане трохи простіше. Навчіться радувати себе час від часу за допомогою цих грошей (але не витрачайте більше грошей, ніж ви відклали).

Джерело: блог Good Financial Cents

Читайте також:

Kakebo: як уже 100 років контролюють сімейні фінанси в Японії

Як скласти сімейний бюджет, який працює?

Бюджет - це один з найбільш важливих фінансових інструментів для будь-якої людини. Будь-хто може виграти від адекватного бюджету, незважаючи на вік або дохід. Навіть самий приблизний план витрат допоможе вам зберегти фінансовий баланс, ви зможете уникнути пастки, коли витрачаєте більше, ніж заробляєте. Але досить розхвалювати фінансове планування. Ось як скласти особистий бюджет.

1. Оцініть свій фінансовий стан

Перший крок у створенні бюджету - це зрозуміти, що у вас є зараз. Подивіться на ваші банківські рахунки, кредитні картки, борги, заховані в матраці гроші і будь-які джерела доходу.

Крім того, по крайней мере один місяць ви повинні відслідковувати всі свої витрати, щоб зрозуміти, куди ж ідуть гроші. Якщо ж ви стежте за своїми гроші два або три місяці, у вас буде більше уявлення про тенденції.

Потрібно стежити і за готівкою, які ви витрачаєте, а також за покупками за допомогою кредитних і дебетових карт. Кожен вид витрат потрібно вносити в певну категорію. Для запису витрат і доходів ви можете використовувати простий блокнот або спеціальний додаток.

2. Перегляньте свої витрати і доходи

Після того, як якийсь час ви стежили за своїми доходами і витратами, прийшов час їх переглянути. Вивчіть категорії, за якими ви витрачаєте найбільше. Напевно, ви здивуєтеся, що так багато грошей іде на неочевидні речі.

«Дві основні області, де люди надмірно витрачають, - це їжа і розваги на зразок походів в кіно», - пояснює засновник порталу Savingfreak.com Пол Мойєр, який спеціалізується на техніках економії коштів.

Перевірте, чи не витрачаєте ви щомісяця більше, ніж заробляєте. Якщо це так, не лякайтеся. Це дуже поширена проблема. Що робити в цьому випадку?

3. Визначте свої потреби і фінансові цілі

Вам обов'язково потрібно визначити, які ваші головні потреби. Це речі, без яких ви просто не зможете жити. Новий телевізор, наприклад, абсолютно не потрапляє в цю категорію.

Ви повинні переконатися, що ваш бюджет в першу чергу покриває такі речі як їжа, житло і одяг, а також транспорт до роботи. Також підрахуєте, скільки ви платите за своїми різними зобов'язаннями і рахунками. Потрібно переконатися, що зроблені платежі по кредитах, по житлово-комунальним послугам та іншим важливим видам зобов'язань.

Ви повинні також зрозуміти, які ваші фінансові цілі. Якщо ви хочете створити фінансовий запас на чорний день або накопичити побільше на пенсії, важливо, щоб в бюджеті ці цілі враховувалися. У кожної людини свої фінансові цілі в залежності від їх фінансового положення і бажань. Свої фінансові цілі варто додати в бюджет.

4. Визначте свої пріоритети

При складанні бюджету вам доведеться робити вибір. Потрібно переконатися, що у вас є гроші на всі ваші потреби і реалізацію фінансових цілей. А потім вже можна думати про бюджет на ваші розваги та інші бажання.

Потрібно скласти список ваші потреб і бажань з урахуванням їх важливості для вас. У самому верху списку повинні бути їжа, одяг, гроші на бензин і інші подібні речі. Важливо реально оцінювати потреби.

Завантажити файл для друку
Завантажити файл для друку.

Так, їжа також важлива. Але вам важлива саме здорова їжа. Фастфуд не є потребою. Відвідування ресторан двічі в тиждень також не є потребою. Ви можете скоротити ваші чеки в продуктових магазинах, плануючи здорові обіди і вечері і готуючи їх будинку.

Є й інші потреби, які, насправді, є бажаннями. Потрібно бути чесним по відношенню до того, куди ви витрачаєте гроші і при оцінці того, навіщо ви це робите. Далеко не завжди весело це робити, але це необхідно.

Деякі фінансові експерти вважають, що ви витрачаєте даремно близько 15% своїх доходів щомісячно. Наприклад, так, вам потрібно щоранку купувати чашку кави?

Бюджет допоможе вам краще використовувати гроші і дасть вам основу на краще фінансовому майбутньому.

5. Корегуйте бюджет

Швидше за все, ви впоралися зі складанням бюджету. Це добре. Але є і погані новини: швидше за все, ваш бюджет неправильний.

Швидше за все, ви переоцінили свої витрати на якісь категорії і недооцінили в інших. Але не хвилюйтеся, чим довше ви виконуєте бюджет, тим краще ви будете розуміти, скільки ви витрачаєте по всіх категоріях.

Після того, як ви склали бюджет, не варто його консервувати. Думаєте про бюджет як про рухомому живому створенні. Щомісяця вашому житті не схожий не інший. Щомісяця у вас будуть нові фінансові потреби і бажання. В один місяць вам доведеться витратитися на нові шини або нову кухонну техніку. Ви повинні продовжувати стежити і адаптувати свій бюджет в міру того, як ваше життя змінюється.

6. Відкладайте гроші автоматично

Якщо у вас проблема із заощадженням грошей, кращий спосіб домогтися того, щоб гроші зберігалися, зробити це автоматично. Ви можете встановити автоматичний переклад грошей на ваш ощадний банківський рахунок. Це відмінний спосіб, який не дозволить вам витратити гроші, які ви повинні зберегти.

Ви можете запланувати, щоб ці переклади відбувалися в будь-який зручний для вас час. Найкраще, щоб переклади були приблизно тоді ж, коли вам приходить зарплата або інші платежі.

Чим швидше гроші виявляться на ощадному рахунку, тим менш імовірно, що ви їх витратите.

7. Використовуйте метод конвертів

Не варто скласти бюджет, а потім забувати про нього. Складання бюджету - це важливо, але ще важливіше використовувати його.

Помістіть бюджет на місце, де ви будете його бачити щодня. Роздрукуйте його і прикріпіть до холодильника або до вхідних дверей. Вам не треба щодня його дивитися, але ви будете пам'ятати про те, що він важливий.

Не завжди легко дотримуватися бюджет. Якщо ви турбуєтеся від того, що дотримуєтеся бюджету, або відчуваєте себе позбавленими різних радощів життя, нагадайте собі про ваших фінансових цілях. Якщо ви збираєте на нову машину, помістіть на чільне місце її фотографію, яка б вас надихала на те, щоб дотримуватися бюджету.

Якщо у вас проблеми з обмеженням своїх витрат, прийшов час для «конвертів». Це можуть бути як реальні паперові конверти, так і банківські картки, щоб заробляти на Кешбек. Гроші в цих «конвертах» призначені для різних видів витрат, наприклад, конверт на бензин, конверт на продукти, конверт на розваги і так далі. Якщо ви поклали гроші в кожен «конверт» - це саме та сума грошей, які ви дозволите собі витратити на цю статтю витрат в цьому місяці.

Якщо в конверті закінчилися гроші, значить вам більше нічого витрачати на витрати в цій групі. Конверти з грошима - це найкращий спосіб, щоб жити в рамках бюджету.

8. Створіть фонд на чорний день

Одна з основних проблем, з якими стикаються люди при формуванні бюджету, - це не включення в нього грошей на надзвичайний випадок. Так як ви не бачите події в майбутньому, неможливо закласти в бюджет витрати на них.

Ви ніколи не знаєте, коли заб'ється труба, зламається машина або система опалення. Фонд на надзвичайний випадок дозволить мати додаткові гроші, щоб покрити непередбачені витрати.

Багато фінансові експерти згодні, що надзвичайний фонд повинен становити близько 3 місячних окладів - ця сума допоможе впоратися з фінансовими сюрпризами.

Для надзвичайного фонду варто створити окремий рахунок, щоб ви не змогли випадково або цілеспрямовано витратити його.

9. Не забувайте про річні або піврічних витратах

Вносити до бюджету повторювані платежі досить легко. Рахунки за електрику, воду або платежі за бензин ви робите кожен місяць і їх складно забути. Але не варто забувати про тих платежах, які робляться раз або два на рік. До таких належить, наприклад, страховка на автомобіль, медичне страхування, членські внески та інші.

Якщо у вас є такі статті витрат, вам варто внести їх в свій перелік витрат і розділити платіж на щомісячні відрахування.

Якщо ви платите за страховку за машину двічі в рік, тоді розділіть цю суму на шість і починайте збирати щомісяця.

10. Вивчіть силу слова «ні»

Якщо ви дотримуєтеся бюджет, то вам доведеться безліч разів сказати «ні». Можливо, вам доведеться відмовитися від улюбленого фастфуду, походу в кіно або на ланч з колегами.

Скласти бюджет - це прекрасно. Але він стає марним, якщо ви його не дотримуєтеся.

11. Відкладіть гроші на розваги

Хто сказав, що бюджет повинен бути невеселим? Переконайтеся, що ви включили в кінець списку витрат таку графу як «гроші на веселощі». Це невелика частина вашого доходу, яку ви можете витратити на все, що завгодно.

Якщо у вас буде трохи грошей на додаткові витрати, дотримуватися бюджету стане трохи простіше. Навчіться радувати себе час від часу за допомогою цих грошей (але не витрачайте більше грошей, ніж ви відклали).

Джерело: блог Good Financial Cents

Читайте також:

Kakebo: як уже 100 років контролюють сімейні фінанси в Японії

Як скласти сімейний бюджет, який працює?

Бюджет - це один з найбільш важливих фінансових інструментів для будь-якої людини. Будь-хто може виграти від адекватного бюджету, незважаючи на вік або дохід. Навіть самий приблизний план витрат допоможе вам зберегти фінансовий баланс, ви зможете уникнути пастки, коли витрачаєте більше, ніж заробляєте. Але досить розхвалювати фінансове планування. Ось як скласти особистий бюджет.

1. Оцініть свій фінансовий стан

Перший крок у створенні бюджету - це зрозуміти, що у вас є зараз. Подивіться на ваші банківські рахунки, кредитні картки, борги, заховані в матраці гроші і будь-які джерела доходу.

Крім того, по крайней мере один місяць ви повинні відслідковувати всі свої витрати, щоб зрозуміти, куди ж ідуть гроші. Якщо ж ви стежте за своїми гроші два або три місяці, у вас буде більше уявлення про тенденції.

Потрібно стежити і за готівкою, які ви витрачаєте, а також за покупками за допомогою кредитних і дебетових карт. Кожен вид витрат потрібно вносити в певну категорію. Для запису витрат і доходів ви можете використовувати простий блокнот або спеціальний додаток.

2. Перегляньте свої витрати і доходи

Після того, як якийсь час ви стежили за своїми доходами і витратами, прийшов час їх переглянути. Вивчіть категорії, за якими ви витрачаєте найбільше. Напевно, ви здивуєтеся, що так багато грошей іде на неочевидні речі.

«Дві основні області, де люди надмірно витрачають, - це їжа і розваги на зразок походів в кіно», - пояснює засновник порталу Savingfreak.com Пол Мойєр, який спеціалізується на техніках економії коштів.

Перевірте, чи не витрачаєте ви щомісяця більше, ніж заробляєте. Якщо це так, не лякайтеся. Це дуже поширена проблема. Що робити в цьому випадку?

3. Визначте свої потреби і фінансові цілі

Вам обов'язково потрібно визначити, які ваші головні потреби. Це речі, без яких ви просто не зможете жити. Новий телевізор, наприклад, абсолютно не потрапляє в цю категорію.

Ви повинні переконатися, що ваш бюджет в першу чергу покриває такі речі як їжа, житло і одяг, а також транспорт до роботи. Також підрахуєте, скільки ви платите за своїми різними зобов'язаннями і рахунками. Потрібно переконатися, що зроблені платежі по кредитах, по житлово-комунальним послугам та іншим важливим видам зобов'язань.

Ви повинні також зрозуміти, які ваші фінансові цілі. Якщо ви хочете створити фінансовий запас на чорний день або накопичити побільше на пенсії, важливо, щоб в бюджеті ці цілі враховувалися. У кожної людини свої фінансові цілі в залежності від їх фінансового положення і бажань. Свої фінансові цілі варто додати в бюджет.

4. Визначте свої пріоритети

При складанні бюджету вам доведеться робити вибір. Потрібно переконатися, що у вас є гроші на всі ваші потреби і реалізацію фінансових цілей. А потім вже можна думати про бюджет на ваші розваги та інші бажання.

Потрібно скласти список ваші потреб і бажань з урахуванням їх важливості для вас. У самому верху списку повинні бути їжа, одяг, гроші на бензин і інші подібні речі. Важливо реально оцінювати потреби.

Завантажити файл для друку
Завантажити файл для друку.

Так, їжа також важлива. Але вам важлива саме здорова їжа. Фастфуд не є потребою. Відвідування ресторан двічі в тиждень також не є потребою. Ви можете скоротити ваші чеки в продуктових магазинах, плануючи здорові обіди і вечері і готуючи їх будинку.

Є й інші потреби, які, насправді, є бажаннями. Потрібно бути чесним по відношенню до того, куди ви витрачаєте гроші і при оцінці того, навіщо ви це робите. Далеко не завжди весело це робити, але це необхідно.

Деякі фінансові експерти вважають, що ви витрачаєте даремно близько 15% своїх доходів щомісячно. Наприклад, так, вам потрібно щоранку купувати чашку кави?

Бюджет допоможе вам краще використовувати гроші і дасть вам основу на краще фінансовому майбутньому.

5. Корегуйте бюджет

Швидше за все, ви впоралися зі складанням бюджету. Це добре. Але є і погані новини: швидше за все, ваш бюджет неправильний.

Швидше за все, ви переоцінили свої витрати на якісь категорії і недооцінили в інших. Але не хвилюйтеся, чим довше ви виконуєте бюджет, тим краще ви будете розуміти, скільки ви витрачаєте по всіх категоріях.

Після того, як ви склали бюджет, не варто його консервувати. Думаєте про бюджет як про рухомому живому створенні. Щомісяця вашому житті не схожий не інший. Щомісяця у вас будуть нові фінансові потреби і бажання. В один місяць вам доведеться витратитися на нові шини або нову кухонну техніку. Ви повинні продовжувати стежити і адаптувати свій бюджет в міру того, як ваше життя змінюється.

6. Відкладайте гроші автоматично

Якщо у вас проблема із заощадженням грошей, кращий спосіб домогтися того, щоб гроші зберігалися, зробити це автоматично. Ви можете встановити автоматичний переклад грошей на ваш ощадний банківський рахунок. Це відмінний спосіб, який не дозволить вам витратити гроші, які ви повинні зберегти.

Ви можете запланувати, щоб ці переклади відбувалися в будь-який зручний для вас час. Найкраще, щоб переклади були приблизно тоді ж, коли вам приходить зарплата або інші платежі.

Чим швидше гроші виявляться на ощадному рахунку, тим менш імовірно, що ви їх витратите.

7. Використовуйте метод конвертів

Не варто скласти бюджет, а потім забувати про нього. Складання бюджету - це важливо, але ще важливіше використовувати його.

Помістіть бюджет на місце, де ви будете його бачити щодня. Роздрукуйте його і прикріпіть до холодильника або до вхідних дверей. Вам не треба щодня його дивитися, але ви будете пам'ятати про те, що він важливий.

Не завжди легко дотримуватися бюджет. Якщо ви турбуєтеся від того, що дотримуєтеся бюджету, або відчуваєте себе позбавленими різних радощів життя, нагадайте собі про ваших фінансових цілях. Якщо ви збираєте на нову машину, помістіть на чільне місце її фотографію, яка б вас надихала на те, щоб дотримуватися бюджету.

Якщо у вас проблеми з обмеженням своїх витрат, прийшов час для «конвертів». Це можуть бути як реальні паперові конверти, так і банківські картки, щоб заробляти на Кешбек. Гроші в цих «конвертах» призначені для різних видів витрат, наприклад, конверт на бензин, конверт на продукти, конверт на розваги і так далі. Якщо ви поклали гроші в кожен «конверт» - це саме та сума грошей, які ви дозволите собі витратити на цю статтю витрат в цьому місяці.

Якщо в конверті закінчилися гроші, значить вам більше нічого витрачати на витрати в цій групі. Конверти з грошима - це найкращий спосіб, щоб жити в рамках бюджету.

8. Створіть фонд на чорний день

Одна з основних проблем, з якими стикаються люди при формуванні бюджету, - це не включення в нього грошей на надзвичайний випадок. Так як ви не бачите події в майбутньому, неможливо закласти в бюджет витрати на них.

Ви ніколи не знаєте, коли заб'ється труба, зламається машина або система опалення. Фонд на надзвичайний випадок дозволить мати додаткові гроші, щоб покрити непередбачені витрати.

Багато фінансові експерти згодні, що надзвичайний фонд повинен становити близько 3 місячних окладів - ця сума допоможе впоратися з фінансовими сюрпризами.

Для надзвичайного фонду варто створити окремий рахунок, щоб ви не змогли випадково або цілеспрямовано витратити його.

9. Не забувайте про річні або піврічних витратах

Вносити до бюджету повторювані платежі досить легко. Рахунки за електрику, воду або платежі за бензин ви робите кожен місяць і їх складно забути. Але не варто забувати про тих платежах, які робляться раз або два на рік. До таких належить, наприклад, страховка на автомобіль, медичне страхування, членські внески та інші.

Якщо у вас є такі статті витрат, вам варто внести їх в свій перелік витрат і розділити платіж на щомісячні відрахування.

Якщо ви платите за страховку за машину двічі в рік, тоді розділіть цю суму на шість і починайте збирати щомісяця.

10. Вивчіть силу слова «ні»

Якщо ви дотримуєтеся бюджет, то вам доведеться безліч разів сказати «ні». Можливо, вам доведеться відмовитися від улюбленого фастфуду, походу в кіно або на ланч з колегами.

Скласти бюджет - це прекрасно. Але він стає марним, якщо ви його не дотримуєтеся.

11. Відкладіть гроші на розваги

Хто сказав, що бюджет повинен бути невеселим? Переконайтеся, що ви включили в кінець списку витрат таку графу як «гроші на веселощі». Це невелика частина вашого доходу, яку ви можете витратити на все, що завгодно.

Якщо у вас буде трохи грошей на додаткові витрати, дотримуватися бюджету стане трохи простіше. Навчіться радувати себе час від часу за допомогою цих грошей (але не витрачайте більше грошей, ніж ви відклали).

Джерело: блог Good Financial Cents

Читайте також:

Kakebo: як уже 100 років контролюють сімейні фінанси в Японії

Як скласти сімейний бюджет, який працює?

Бюджет - це один з найбільш важливих фінансових інструментів для будь-якої людини. Будь-хто може виграти від адекватного бюджету, незважаючи на вік або дохід. Навіть самий приблизний план витрат допоможе вам зберегти фінансовий баланс, ви зможете уникнути пастки, коли витрачаєте більше, ніж заробляєте. Але досить розхвалювати фінансове планування. Ось як скласти особистий бюджет.

1. Оцініть свій фінансовий стан

Перший крок у створенні бюджету - це зрозуміти, що у вас є зараз. Подивіться на ваші банківські рахунки, кредитні картки, борги, заховані в матраці гроші і будь-які джерела доходу.

Крім того, по крайней мере один місяць ви повинні відслідковувати всі свої витрати, щоб зрозуміти, куди ж ідуть гроші. Якщо ж ви стежте за своїми гроші два або три місяці, у вас буде більше уявлення про тенденції.

Потрібно стежити і за готівкою, які ви витрачаєте, а також за покупками за допомогою кредитних і дебетових карт. Кожен вид витрат потрібно вносити в певну категорію. Для запису витрат і доходів ви можете використовувати простий блокнот або спеціальний додаток.

2. Перегляньте свої витрати і доходи

Після того, як якийсь час ви стежили за своїми доходами і витратами, прийшов час їх переглянути. Вивчіть категорії, за якими ви витрачаєте найбільше. Напевно, ви здивуєтеся, що так багато грошей іде на неочевидні речі.

«Дві основні області, де люди надмірно витрачають, - це їжа і розваги на зразок походів в кіно», - пояснює засновник порталу Savingfreak.com Пол Мойєр, який спеціалізується на техніках економії коштів.

Перевірте, чи не витрачаєте ви щомісяця більше, ніж заробляєте. Якщо це так, не лякайтеся. Це дуже поширена проблема. Що робити в цьому випадку?

3. Визначте свої потреби і фінансові цілі

Вам обов'язково потрібно визначити, які ваші головні потреби. Це речі, без яких ви просто не зможете жити. Новий телевізор, наприклад, абсолютно не потрапляє в цю категорію.

Ви повинні переконатися, що ваш бюджет в першу чергу покриває такі речі як їжа, житло і одяг, а також транспорт до роботи. Також підрахуєте, скільки ви платите за своїми різними зобов'язаннями і рахунками. Потрібно переконатися, що зроблені платежі по кредитах, по житлово-комунальним послугам та іншим важливим видам зобов'язань.

Ви повинні також зрозуміти, які ваші фінансові цілі. Якщо ви хочете створити фінансовий запас на чорний день або накопичити побільше на пенсії, важливо, щоб в бюджеті ці цілі враховувалися. У кожної людини свої фінансові цілі в залежності від їх фінансового положення і бажань. Свої фінансові цілі варто додати в бюджет.

4. Визначте свої пріоритети

При складанні бюджету вам доведеться робити вибір. Потрібно переконатися, що у вас є гроші на всі ваші потреби і реалізацію фінансових цілей. А потім вже можна думати про бюджет на ваші розваги та інші бажання.

Потрібно скласти список ваші потреб і бажань з урахуванням їх важливості для вас. У самому верху списку повинні бути їжа, одяг, гроші на бензин і інші подібні речі. Важливо реально оцінювати потреби.

Завантажити файл для друку
Завантажити файл для друку.

Так, їжа також важлива. Але вам важлива саме здорова їжа. Фастфуд не є потребою. Відвідування ресторан двічі в тиждень також не є потребою. Ви можете скоротити ваші чеки в продуктових магазинах, плануючи здорові обіди і вечері і готуючи їх будинку.

Є й інші потреби, які, насправді, є бажаннями. Потрібно бути чесним по відношенню до того, куди ви витрачаєте гроші і при оцінці того, навіщо ви це робите. Далеко не завжди весело це робити, але це необхідно.

Деякі фінансові експерти вважають, що ви витрачаєте даремно близько 15% своїх доходів щомісячно. Наприклад, так, вам потрібно щоранку купувати чашку кави?

Бюджет допоможе вам краще використовувати гроші і дасть вам основу на краще фінансовому майбутньому.

5. Корегуйте бюджет

Швидше за все, ви впоралися зі складанням бюджету. Це добре. Але є і погані новини: швидше за все, ваш бюджет неправильний.

Швидше за все, ви переоцінили свої витрати на якісь категорії і недооцінили в інших. Але не хвилюйтеся, чим довше ви виконуєте бюджет, тим краще ви будете розуміти, скільки ви витрачаєте по всіх категоріях.

Після того, як ви склали бюджет, не варто його консервувати. Думаєте про бюджет як про рухомому живому створенні. Щомісяця вашому житті не схожий не інший. Щомісяця у вас будуть нові фінансові потреби і бажання. В один місяць вам доведеться витратитися на нові шини або нову кухонну техніку. Ви повинні продовжувати стежити і адаптувати свій бюджет в міру того, як ваше життя змінюється.

6. Відкладайте гроші автоматично

Якщо у вас проблема із заощадженням грошей, кращий спосіб домогтися того, щоб гроші зберігалися, зробити це автоматично. Ви можете встановити автоматичний переклад грошей на ваш ощадний банківський рахунок. Це відмінний спосіб, який не дозволить вам витратити гроші, які ви повинні зберегти.

Ви можете запланувати, щоб ці переклади відбувалися в будь-який зручний для вас час. Найкраще, щоб переклади були приблизно тоді ж, коли вам приходить зарплата або інші платежі.

Чим швидше гроші виявляться на ощадному рахунку, тим менш імовірно, що ви їх витратите.

7. Використовуйте метод конвертів

Не варто скласти бюджет, а потім забувати про нього. Складання бюджету - це важливо, але ще важливіше використовувати його.

Помістіть бюджет на місце, де ви будете його бачити щодня. Роздрукуйте його і прикріпіть до холодильника або до вхідних дверей. Вам не треба щодня його дивитися, але ви будете пам'ятати про те, що він важливий.

Не завжди легко дотримуватися бюджет. Якщо ви турбуєтеся від того, що дотримуєтеся бюджету, або відчуваєте себе позбавленими різних радощів життя, нагадайте собі про ваших фінансових цілях. Якщо ви збираєте на нову машину, помістіть на чільне місце її фотографію, яка б вас надихала на те, щоб дотримуватися бюджету.

Якщо у вас проблеми з обмеженням своїх витрат, прийшов час для «конвертів». Це можуть бути як реальні паперові конверти, так і банківські картки, щоб заробляти на Кешбек. Гроші в цих «конвертах» призначені для різних видів витрат, наприклад, конверт на бензин, конверт на продукти, конверт на розваги і так далі. Якщо ви поклали гроші в кожен «конверт» - це саме та сума грошей, які ви дозволите собі витратити на цю статтю витрат в цьому місяці.

Якщо в конверті закінчилися гроші, значить вам більше нічого витрачати на витрати в цій групі. Конверти з грошима - це найкращий спосіб, щоб жити в рамках бюджету.

8. Створіть фонд на чорний день

Одна з основних проблем, з якими стикаються люди при формуванні бюджету, - це не включення в нього грошей на надзвичайний випадок. Так як ви не бачите події в майбутньому, неможливо закласти в бюджет витрати на них.

Ви ніколи не знаєте, коли заб'ється труба, зламається машина або система опалення. Фонд на надзвичайний випадок дозволить мати додаткові гроші, щоб покрити непередбачені витрати.

Багато фінансові експерти згодні, що надзвичайний фонд повинен становити близько 3 місячних окладів - ця сума допоможе впоратися з фінансовими сюрпризами.

Для надзвичайного фонду варто створити окремий рахунок, щоб ви не змогли випадково або цілеспрямовано витратити його.

9. Не забувайте про річні або піврічних витратах

Вносити до бюджету повторювані платежі досить легко. Рахунки за електрику, воду або платежі за бензин ви робите кожен місяць і їх складно забути. Але не варто забувати про тих платежах, які робляться раз або два на рік. До таких належить, наприклад, страховка на автомобіль, медичне страхування, членські внески та інші.

Якщо у вас є такі статті витрат, вам варто внести їх в свій перелік витрат і розділити платіж на щомісячні відрахування.

Якщо ви платите за страховку за машину двічі в рік, тоді розділіть цю суму на шість і починайте збирати щомісяця.

10. Вивчіть силу слова «ні»

Якщо ви дотримуєтеся бюджет, то вам доведеться безліч разів сказати «ні». Можливо, вам доведеться відмовитися від улюбленого фастфуду, походу в кіно або на ланч з колегами.

Скласти бюджет - це прекрасно. Але він стає марним, якщо ви його не дотримуєтеся.

11. Відкладіть гроші на розваги

Хто сказав, що бюджет повинен бути невеселим? Переконайтеся, що ви включили в кінець списку витрат таку графу як «гроші на веселощі». Це невелика частина вашого доходу, яку ви можете витратити на все, що завгодно.

Якщо у вас буде трохи грошей на додаткові витрати, дотримуватися бюджету стане трохи простіше. Навчіться радувати себе час від часу за допомогою цих грошей (але не витрачайте більше грошей, ніж ви відклали).

Джерело: блог Good Financial Cents

Читайте також:

Kakebo: як уже 100 років контролюють сімейні фінанси в Японії

Як скласти сімейний бюджет, який працює?

Бюджет - це один з найбільш важливих фінансових інструментів для будь-якої людини. Будь-хто може виграти від адекватного бюджету, незважаючи на вік або дохід. Навіть самий приблизний план витрат допоможе вам зберегти фінансовий баланс, ви зможете уникнути пастки, коли витрачаєте більше, ніж заробляєте. Але досить розхвалювати фінансове планування. Ось як скласти особистий бюджет.

1. Оцініть свій фінансовий стан

Перший крок у створенні бюджету - це зрозуміти, що у вас є зараз. Подивіться на ваші банківські рахунки, кредитні картки, борги, заховані в матраці гроші і будь-які джерела доходу.

Крім того, по крайней мере один місяць ви повинні відслідковувати всі свої витрати, щоб зрозуміти, куди ж ідуть гроші. Якщо ж ви стежте за своїми гроші два або три місяці, у вас буде більше уявлення про тенденції.

Потрібно стежити і за готівкою, які ви витрачаєте, а також за покупками за допомогою кредитних і дебетових карт. Кожен вид витрат потрібно вносити в певну категорію. Для запису витрат і доходів ви можете використовувати простий блокнот або спеціальний додаток.

2. Перегляньте свої витрати і доходи

Після того, як якийсь час ви стежили за своїми доходами і витратами, прийшов час їх переглянути. Вивчіть категорії, за якими ви витрачаєте найбільше. Напевно, ви здивуєтеся, що так багато грошей іде на неочевидні речі.

«Дві основні області, де люди надмірно витрачають, - це їжа і розваги на зразок походів в кіно», - пояснює засновник порталу Savingfreak.com Пол Мойєр, який спеціалізується на техніках економії коштів.

Перевірте, чи не витрачаєте ви щомісяця більше, ніж заробляєте. Якщо це так, не лякайтеся. Це дуже поширена проблема. Що робити в цьому випадку?

3. Визначте свої потреби і фінансові цілі

Вам обов'язково потрібно визначити, які ваші головні потреби. Це речі, без яких ви просто не зможете жити. Новий телевізор, наприклад, абсолютно не потрапляє в цю категорію.

Ви повинні переконатися, що ваш бюджет в першу чергу покриває такі речі як їжа, житло і одяг, а також транспорт до роботи. Також підрахуєте, скільки ви платите за своїми різними зобов'язаннями і рахунками. Потрібно переконатися, що зроблені платежі по кредитах, по житлово-комунальним послугам та іншим важливим видам зобов'язань.

Ви повинні також зрозуміти, які ваші фінансові цілі. Якщо ви хочете створити фінансовий запас на чорний день або накопичити побільше на пенсії, важливо, щоб в бюджеті ці цілі враховувалися. У кожної людини свої фінансові цілі в залежності від їх фінансового положення і бажань. Свої фінансові цілі варто додати в бюджет.

4. Визначте свої пріоритети

При складанні бюджету вам доведеться робити вибір. Потрібно переконатися, що у вас є гроші на всі ваші потреби і реалізацію фінансових цілей. А потім вже можна думати про бюджет на ваші розваги та інші бажання.

Потрібно скласти список ваші потреб і бажань з урахуванням їх важливості для вас. У самому верху списку повинні бути їжа, одяг, гроші на бензин і інші подібні речі. Важливо реально оцінювати потреби.

Завантажити файл для друку
Завантажити файл для друку.

Так, їжа також важлива. Але вам важлива саме здорова їжа. Фастфуд не є потребою. Відвідування ресторан двічі в тиждень також не є потребою. Ви можете скоротити ваші чеки в продуктових магазинах, плануючи здорові обіди і вечері і готуючи їх будинку.

Є й інші потреби, які, насправді, є бажаннями. Потрібно бути чесним по відношенню до того, куди ви витрачаєте гроші і при оцінці того, навіщо ви це робите. Далеко не завжди весело це робити, але це необхідно.

Деякі фінансові експерти вважають, що ви витрачаєте даремно близько 15% своїх доходів щомісячно. Наприклад, так, вам потрібно щоранку купувати чашку кави?

Бюджет допоможе вам краще використовувати гроші і дасть вам основу на краще фінансовому майбутньому.

5. Корегуйте бюджет

Швидше за все, ви впоралися зі складанням бюджету. Це добре. Але є і погані новини: швидше за все, ваш бюджет неправильний.

Швидше за все, ви переоцінили свої витрати на якісь категорії і недооцінили в інших. Але не хвилюйтеся, чим довше ви виконуєте бюджет, тим краще ви будете розуміти, скільки ви витрачаєте по всіх категоріях.

Після того, як ви склали бюджет, не варто його консервувати. Думаєте про бюджет як про рухомому живому створенні. Щомісяця вашому житті не схожий не інший. Щомісяця у вас будуть нові фінансові потреби і бажання. В один місяць вам доведеться витратитися на нові шини або нову кухонну техніку. Ви повинні продовжувати стежити і адаптувати свій бюджет в міру того, як ваше життя змінюється.

6. Відкладайте гроші автоматично

Якщо у вас проблема із заощадженням грошей, кращий спосіб домогтися того, щоб гроші зберігалися, зробити це автоматично. Ви можете встановити автоматичний переклад грошей на ваш ощадний банківський рахунок. Це відмінний спосіб, який не дозволить вам витратити гроші, які ви повинні зберегти.

Ви можете запланувати, щоб ці переклади відбувалися в будь-який зручний для вас час. Найкраще, щоб переклади були приблизно тоді ж, коли вам приходить зарплата або інші платежі.

Чим швидше гроші виявляться на ощадному рахунку, тим менш імовірно, що ви їх витратите.

7. Використовуйте метод конвертів

Не варто скласти бюджет, а потім забувати про нього. Складання бюджету - це важливо, але ще важливіше використовувати його.

Помістіть бюджет на місце, де ви будете його бачити щодня. Роздрукуйте його і прикріпіть до холодильника або до вхідних дверей. Вам не треба щодня його дивитися, але ви будете пам'ятати про те, що він важливий.

Не завжди легко дотримуватися бюджет. Якщо ви турбуєтеся від того, що дотримуєтеся бюджету, або відчуваєте себе позбавленими різних радощів життя, нагадайте собі про ваших фінансових цілях. Якщо ви збираєте на нову машину, помістіть на чільне місце її фотографію, яка б вас надихала на те, щоб дотримуватися бюджету.

Якщо у вас проблеми з обмеженням своїх витрат, прийшов час для «конвертів». Це можуть бути як реальні паперові конверти, так і банківські картки, щоб заробляти на Кешбек. Гроші в цих «конвертах» призначені для різних видів витрат, наприклад, конверт на бензин, конверт на продукти, конверт на розваги і так далі. Якщо ви поклали гроші в кожен «конверт» - це саме та сума грошей, які ви дозволите собі витратити на цю статтю витрат в цьому місяці.

Якщо в конверті закінчилися гроші, значить вам більше нічого витрачати на витрати в цій групі. Конверти з грошима - це найкращий спосіб, щоб жити в рамках бюджету.

8. Створіть фонд на чорний день

Одна з основних проблем, з якими стикаються люди при формуванні бюджету, - це не включення в нього грошей на надзвичайний випадок. Так як ви не бачите події в майбутньому, неможливо закласти в бюджет витрати на них.

Ви ніколи не знаєте, коли заб'ється труба, зламається машина або система опалення. Фонд на надзвичайний випадок дозволить мати додаткові гроші, щоб покрити непередбачені витрати.

Багато фінансові експерти згодні, що надзвичайний фонд повинен становити близько 3 місячних окладів - ця сума допоможе впоратися з фінансовими сюрпризами.

Для надзвичайного фонду варто створити окремий рахунок, щоб ви не змогли випадково або цілеспрямовано витратити його.

9. Не забувайте про річні або піврічних витратах

Вносити до бюджету повторювані платежі досить легко. Рахунки за електрику, воду або платежі за бензин ви робите кожен місяць і їх складно забути. Але не варто забувати про тих платежах, які робляться раз або два на рік. До таких належить, наприклад, страховка на автомобіль, медичне страхування, членські внески та інші.

Якщо у вас є такі статті витрат, вам варто внести їх в свій перелік витрат і розділити платіж на щомісячні відрахування.

Якщо ви платите за страховку за машину двічі в рік, тоді розділіть цю суму на шість і починайте збирати щомісяця.

10. Вивчіть силу слова «ні»

Якщо ви дотримуєтеся бюджет, то вам доведеться безліч разів сказати «ні». Можливо, вам доведеться відмовитися від улюбленого фастфуду, походу в кіно або на ланч з колегами.

Скласти бюджет - це прекрасно. Але він стає марним, якщо ви його не дотримуєтеся.

11. Відкладіть гроші на розваги

Хто сказав, що бюджет повинен бути невеселим? Переконайтеся, що ви включили в кінець списку витрат таку графу як «гроші на веселощі». Це невелика частина вашого доходу, яку ви можете витратити на все, що завгодно.

Якщо у вас буде трохи грошей на додаткові витрати, дотримуватися бюджету стане трохи простіше. Навчіться радувати себе час від часу за допомогою цих грошей (але не витрачайте більше грошей, ніж ви відклали).

Джерело: блог Good Financial Cents

Читайте також:

Kakebo: як уже 100 років контролюють сімейні фінанси в Японії

Як скласти сімейний бюджет, який працює?

Бюджет - це один з найбільш важливих фінансових інструментів для будь-якої людини. Будь-хто може виграти від адекватного бюджету, незважаючи на вік або дохід. Навіть самий приблизний план витрат допоможе вам зберегти фінансовий баланс, ви зможете уникнути пастки, коли витрачаєте більше, ніж заробляєте. Але досить розхвалювати фінансове планування. Ось як скласти особистий бюджет.

1. Оцініть свій фінансовий стан

Перший крок у створенні бюджету - це зрозуміти, що у вас є зараз. Подивіться на ваші банківські рахунки, кредитні картки, борги, заховані в матраці гроші і будь-які джерела доходу.

Крім того, по крайней мере один місяць ви повинні відслідковувати всі свої витрати, щоб зрозуміти, куди ж ідуть гроші. Якщо ж ви стежте за своїми гроші два або три місяці, у вас буде більше уявлення про тенденції.

Потрібно стежити і за готівкою, які ви витрачаєте, а також за покупками за допомогою кредитних і дебетових карт. Кожен вид витрат потрібно вносити в певну категорію. Для запису витрат і доходів ви можете використовувати простий блокнот або спеціальний додаток.

2. Перегляньте свої витрати і доходи

Після того, як якийсь час ви стежили за своїми доходами і витратами, прийшов час їх переглянути. Вивчіть категорії, за якими ви витрачаєте найбільше. Напевно, ви здивуєтеся, що так багато грошей іде на неочевидні речі.

«Дві основні області, де люди надмірно витрачають, - це їжа і розваги на зразок походів в кіно», - пояснює засновник порталу Savingfreak.com Пол Мойєр, який спеціалізується на техніках економії коштів.

Перевірте, чи не витрачаєте ви щомісяця більше, ніж заробляєте. Якщо це так, не лякайтеся. Це дуже поширена проблема. Що робити в цьому випадку?

3. Визначте свої потреби і фінансові цілі

Вам обов'язково потрібно визначити, які ваші головні потреби. Це речі, без яких ви просто не зможете жити. Новий телевізор, наприклад, абсолютно не потрапляє в цю категорію.

Ви повинні переконатися, що ваш бюджет в першу чергу покриває такі речі як їжа, житло і одяг, а також транспорт до роботи. Також підрахуєте, скільки ви платите за своїми різними зобов'язаннями і рахунками. Потрібно переконатися, що зроблені платежі по кредитах, по житлово-комунальним послугам та іншим важливим видам зобов'язань.

Ви повинні також зрозуміти, які ваші фінансові цілі. Якщо ви хочете створити фінансовий запас на чорний день або накопичити побільше на пенсії, важливо, щоб в бюджеті ці цілі враховувалися. У кожної людини свої фінансові цілі в залежності від їх фінансового положення і бажань. Свої фінансові цілі варто додати в бюджет.

4. Визначте свої пріоритети

При складанні бюджету вам доведеться робити вибір. Потрібно переконатися, що у вас є гроші на всі ваші потреби і реалізацію фінансових цілей. А потім вже можна думати про бюджет на ваші розваги та інші бажання.

Потрібно скласти список ваші потреб і бажань з урахуванням їх важливості для вас. У самому верху списку повинні бути їжа, одяг, гроші на бензин і інші подібні речі. Важливо реально оцінювати потреби.

Завантажити файл для друку
Завантажити файл для друку.

Так, їжа також важлива. Але вам важлива саме здорова їжа. Фастфуд не є потребою. Відвідування ресторан двічі в тиждень також не є потребою. Ви можете скоротити ваші чеки в продуктових магазинах, плануючи здорові обіди і вечері і готуючи їх будинку.

Є й інші потреби, які, насправді, є бажаннями. Потрібно бути чесним по відношенню до того, куди ви витрачаєте гроші і при оцінці того, навіщо ви це робите. Далеко не завжди весело це робити, але це необхідно.

Деякі фінансові експерти вважають, що ви витрачаєте даремно близько 15% своїх доходів щомісячно. Наприклад, так, вам потрібно щоранку купувати чашку кави?

Бюджет допоможе вам краще використовувати гроші і дасть вам основу на краще фінансовому майбутньому.

5. Корегуйте бюджет

Швидше за все, ви впоралися зі складанням бюджету. Це добре. Але є і погані новини: швидше за все, ваш бюджет неправильний.

Швидше за все, ви переоцінили свої витрати на якісь категорії і недооцінили в інших. Але не хвилюйтеся, чим довше ви виконуєте бюджет, тим краще ви будете розуміти, скільки ви витрачаєте по всіх категоріях.

Після того, як ви склали бюджет, не варто його консервувати. Думаєте про бюджет як про рухомому живому створенні. Щомісяця вашому житті не схожий не інший. Щомісяця у вас будуть нові фінансові потреби і бажання. В один місяць вам доведеться витратитися на нові шини або нову кухонну техніку. Ви повинні продовжувати стежити і адаптувати свій бюджет в міру того, як ваше життя змінюється.

6. Відкладайте гроші автоматично

Якщо у вас проблема із заощадженням грошей, кращий спосіб домогтися того, щоб гроші зберігалися, зробити це автоматично. Ви можете встановити автоматичний переклад грошей на ваш ощадний банківський рахунок. Це відмінний спосіб, який не дозволить вам витратити гроші, які ви повинні зберегти.

Ви можете запланувати, щоб ці переклади відбувалися в будь-який зручний для вас час. Найкраще, щоб переклади були приблизно тоді ж, коли вам приходить зарплата або інші платежі.

Чим швидше гроші виявляться на ощадному рахунку, тим менш імовірно, що ви їх витратите.

7. Використовуйте метод конвертів

Не варто скласти бюджет, а потім забувати про нього. Складання бюджету - це важливо, але ще важливіше використовувати його.

Помістіть бюджет на місце, де ви будете його бачити щодня. Роздрукуйте його і прикріпіть до холодильника або до вхідних дверей. Вам не треба щодня його дивитися, але ви будете пам'ятати про те, що він важливий.

Не завжди легко дотримуватися бюджет. Якщо ви турбуєтеся від того, що дотримуєтеся бюджету, або відчуваєте себе позбавленими різних радощів життя, нагадайте собі про ваших фінансових цілях. Якщо ви збираєте на нову машину, помістіть на чільне місце її фотографію, яка б вас надихала на те, щоб дотримуватися бюджету.

Якщо у вас проблеми з обмеженням своїх витрат, прийшов час для «конвертів». Це можуть бути як реальні паперові конверти, так і банківські картки, щоб заробляти на Кешбек. Гроші в цих «конвертах» призначені для різних видів витрат, наприклад, конверт на бензин, конверт на продукти, конверт на розваги і так далі. Якщо ви поклали гроші в кожен «конверт» - це саме та сума грошей, які ви дозволите собі витратити на цю статтю витрат в цьому місяці.

Якщо в конверті закінчилися гроші, значить вам більше нічого витрачати на витрати в цій групі. Конверти з грошима - це найкращий спосіб, щоб жити в рамках бюджету.

8. Створіть фонд на чорний день

Одна з основних проблем, з якими стикаються люди при формуванні бюджету, - це не включення в нього грошей на надзвичайний випадок. Так як ви не бачите події в майбутньому, неможливо закласти в бюджет витрати на них.

Ви ніколи не знаєте, коли заб'ється труба, зламається машина або система опалення. Фонд на надзвичайний випадок дозволить мати додаткові гроші, щоб покрити непередбачені витрати.

Багато фінансові експерти згодні, що надзвичайний фонд повинен становити близько 3 місячних окладів - ця сума допоможе впоратися з фінансовими сюрпризами.

Для надзвичайного фонду варто створити окремий рахунок, щоб ви не змогли випадково або цілеспрямовано витратити його.

9. Не забувайте про річні або піврічних витратах

Вносити до бюджету повторювані платежі досить легко. Рахунки за електрику, воду або платежі за бензин ви робите кожен місяць і їх складно забути. Але не варто забувати про тих платежах, які робляться раз або два на рік. До таких належить, наприклад, страховка на автомобіль, медичне страхування, членські внески та інші.

Якщо у вас є такі статті витрат, вам варто внести їх в свій перелік витрат і розділити платіж на щомісячні відрахування.

Якщо ви платите за страховку за машину двічі в рік, тоді розділіть цю суму на шість і починайте збирати щомісяця.

10. Вивчіть силу слова «ні»

Якщо ви дотримуєтеся бюджет, то вам доведеться безліч разів сказати «ні». Можливо, вам доведеться відмовитися від улюбленого фастфуду, походу в кіно або на ланч з колегами.

Скласти бюджет - це прекрасно. Але він стає марним, якщо ви його не дотримуєтеся.

11. Відкладіть гроші на розваги

Хто сказав, що бюджет повинен бути невеселим? Переконайтеся, що ви включили в кінець списку витрат таку графу як «гроші на веселощі». Це невелика частина вашого доходу, яку ви можете витратити на все, що завгодно.

Якщо у вас буде трохи грошей на додаткові витрати, дотримуватися бюджету стане трохи простіше. Навчіться радувати себе час від часу за допомогою цих грошей (але не витрачайте більше грошей, ніж ви відклали).

Джерело: блог Good Financial Cents

Читайте також:

Kakebo: як уже 100 років контролюють сімейні фінанси в Японії

Як скласти сімейний бюджет, який працює?

Бюджет - це один з найбільш важливих фінансових інструментів для будь-якої людини. Будь-хто може виграти від адекватного бюджету, незважаючи на вік або дохід. Навіть самий приблизний план витрат допоможе вам зберегти фінансовий баланс, ви зможете уникнути пастки, коли витрачаєте більше, ніж заробляєте. Але досить розхвалювати фінансове планування. Ось як скласти особистий бюджет.

1. Оцініть свій фінансовий стан

Перший крок у створенні бюджету - це зрозуміти, що у вас є зараз. Подивіться на ваші банківські рахунки, кредитні картки, борги, заховані в матраці гроші і будь-які джерела доходу.

Крім того, по крайней мере один місяць ви повинні відслідковувати всі свої витрати, щоб зрозуміти, куди ж ідуть гроші. Якщо ж ви стежте за своїми гроші два або три місяці, у вас буде більше уявлення про тенденції.

Потрібно стежити і за готівкою, які ви витрачаєте, а також за покупками за допомогою кредитних і дебетових карт. Кожен вид витрат потрібно вносити в певну категорію. Для запису витрат і доходів ви можете використовувати простий блокнот або спеціальний додаток.

2. Перегляньте свої витрати і доходи

Після того, як якийсь час ви стежили за своїми доходами і витратами, прийшов час їх переглянути. Вивчіть категорії, за якими ви витрачаєте найбільше. Напевно, ви здивуєтеся, що так багато грошей іде на неочевидні речі.

«Дві основні області, де люди надмірно витрачають, - це їжа і розваги на зразок походів в кіно», - пояснює засновник порталу Savingfreak.com Пол Мойєр, який спеціалізується на техніках економії коштів.

Перевірте, чи не витрачаєте ви щомісяця більше, ніж заробляєте. Якщо це так, не лякайтеся. Це дуже поширена проблема. Що робити в цьому випадку?

3. Визначте свої потреби і фінансові цілі

Вам обов'язково потрібно визначити, які ваші головні потреби. Це речі, без яких ви просто не зможете жити. Новий телевізор, наприклад, абсолютно не потрапляє в цю категорію.

Ви повинні переконатися, що ваш бюджет в першу чергу покриває такі речі як їжа, житло і одяг, а також транспорт до роботи. Також підрахуєте, скільки ви платите за своїми різними зобов'язаннями і рахунками. Потрібно переконатися, що зроблені платежі по кредитах, по житлово-комунальним послугам та іншим важливим видам зобов'язань.

Ви повинні також зрозуміти, які ваші фінансові цілі. Якщо ви хочете створити фінансовий запас на чорний день або накопичити побільше на пенсії, важливо, щоб в бюджеті ці цілі враховувалися. У кожної людини свої фінансові цілі в залежності від їх фінансового положення і бажань. Свої фінансові цілі варто додати в бюджет.

4. Визначте свої пріоритети

При складанні бюджету вам доведеться робити вибір. Потрібно переконатися, що у вас є гроші на всі ваші потреби і реалізацію фінансових цілей. А потім вже можна думати про бюджет на ваші розваги та інші бажання.

Потрібно скласти список ваші потреб і бажань з урахуванням їх важливості для вас. У самому верху списку повинні бути їжа, одяг, гроші на бензин і інші подібні речі. Важливо реально оцінювати потреби.

Завантажити файл для друку
Завантажити файл для друку.

Так, їжа також важлива. Але вам важлива саме здорова їжа. Фастфуд не є потребою. Відвідування ресторан двічі в тиждень також не є потребою. Ви можете скоротити ваші чеки в продуктових магазинах, плануючи здорові обіди і вечері і готуючи їх будинку.

Є й інші потреби, які, насправді, є бажаннями. Потрібно бути чесним по відношенню до того, куди ви витрачаєте гроші і при оцінці того, навіщо ви це робите. Далеко не завжди весело це робити, але це необхідно.

Деякі фінансові експерти вважають, що ви витрачаєте даремно близько 15% своїх доходів щомісячно. Наприклад, так, вам потрібно щоранку купувати чашку кави?

Бюджет допоможе вам краще використовувати гроші і дасть вам основу на краще фінансовому майбутньому.

5. Корегуйте бюджет

Швидше за все, ви впоралися зі складанням бюджету. Це добре. Але є і погані новини: швидше за все, ваш бюджет неправильний.

Швидше за все, ви переоцінили свої витрати на якісь категорії і недооцінили в інших. Але не хвилюйтеся, чим довше ви виконуєте бюджет, тим краще ви будете розуміти, скільки ви витрачаєте по всіх категоріях.

Після того, як ви склали бюджет, не варто його консервувати. Думаєте про бюджет як про рухомому живому створенні. Щомісяця вашому житті не схожий не інший. Щомісяця у вас будуть нові фінансові потреби і бажання. В один місяць вам доведеться витратитися на нові шини або нову кухонну техніку. Ви повинні продовжувати стежити і адаптувати свій бюджет в міру того, як ваше життя змінюється.

6. Відкладайте гроші автоматично

Якщо у вас проблема із заощадженням грошей, кращий спосіб домогтися того, щоб гроші зберігалися, зробити це автоматично. Ви можете встановити автоматичний переклад грошей на ваш ощадний банківський рахунок. Це відмінний спосіб, який не дозволить вам витратити гроші, які ви повинні зберегти.

Ви можете запланувати, щоб ці переклади відбувалися в будь-який зручний для вас час. Найкраще, щоб переклади були приблизно тоді ж, коли вам приходить зарплата або інші платежі.

Чим швидше гроші виявляться на ощадному рахунку, тим менш імовірно, що ви їх витратите.

7. Використовуйте метод конвертів

Не варто скласти бюджет, а потім забувати про нього. Складання бюджету - це важливо, але ще важливіше використовувати його.

Помістіть бюджет на місце, де ви будете його бачити щодня. Роздрукуйте його і прикріпіть до холодильника або до вхідних дверей. Вам не треба щодня його дивитися, але ви будете пам'ятати про те, що він важливий.

Не завжди легко дотримуватися бюджет. Якщо ви турбуєтеся від того, що дотримуєтеся бюджету, або відчуваєте себе позбавленими різних радощів життя, нагадайте собі про ваших фінансових цілях. Якщо ви збираєте на нову машину, помістіть на чільне місце її фотографію, яка б вас надихала на те, щоб дотримуватися бюджету.

Якщо у вас проблеми з обмеженням своїх витрат, прийшов час для «конвертів». Це можуть бути як реальні паперові конверти, так і банківські картки, щоб заробляти на Кешбек. Гроші в цих «конвертах» призначені для різних видів витрат, наприклад, конверт на бензин, конверт на продукти, конверт на розваги і так далі. Якщо ви поклали гроші в кожен «конверт» - це саме та сума грошей, які ви дозволите собі витратити на цю статтю витрат в цьому місяці.

Якщо в конверті закінчилися гроші, значить вам більше нічого витрачати на витрати в цій групі. Конверти з грошима - це найкращий спосіб, щоб жити в рамках бюджету.

8. Створіть фонд на чорний день

Одна з основних проблем, з якими стикаються люди при формуванні бюджету, - це не включення в нього грошей на надзвичайний випадок. Так як ви не бачите події в майбутньому, неможливо закласти в бюджет витрати на них.

Ви ніколи не знаєте, коли заб'ється труба, зламається машина або система опалення. Фонд на надзвичайний випадок дозволить мати додаткові гроші, щоб покрити непередбачені витрати.

Багато фінансові експерти згодні, що надзвичайний фонд повинен становити близько 3 місячних окладів - ця сума допоможе впоратися з фінансовими сюрпризами.

Для надзвичайного фонду варто створити окремий рахунок, щоб ви не змогли випадково або цілеспрямовано витратити його.

9. Не забувайте про річні або піврічних витратах

Вносити до бюджету повторювані платежі досить легко. Рахунки за електрику, воду або платежі за бензин ви робите кожен місяць і їх складно забути. Але не варто забувати про тих платежах, які робляться раз або два на рік. До таких належить, наприклад, страховка на автомобіль, медичне страхування, членські внески та інші.

Якщо у вас є такі статті витрат, вам варто внести їх в свій перелік витрат і розділити платіж на щомісячні відрахування.

Якщо ви платите за страховку за машину двічі в рік, тоді розділіть цю суму на шість і починайте збирати щомісяця.

10. Вивчіть силу слова «ні»

Якщо ви дотримуєтеся бюджет, то вам доведеться безліч разів сказати «ні». Можливо, вам доведеться відмовитися від улюбленого фастфуду, походу в кіно або на ланч з колегами.

Скласти бюджет - це прекрасно. Але він стає марним, якщо ви його не дотримуєтеся.

11. Відкладіть гроші на розваги

Хто сказав, що бюджет повинен бути невеселим? Переконайтеся, що ви включили в кінець списку витрат таку графу як «гроші на веселощі». Це невелика частина вашого доходу, яку ви можете витратити на все, що завгодно.

Якщо у вас буде трохи грошей на додаткові витрати, дотримуватися бюджету стане трохи простіше. Навчіться радувати себе час від часу за допомогою цих грошей (але не витрачайте більше грошей, ніж ви відклали).

Джерело: блог Good Financial Cents

Читайте також:

Kakebo: як уже 100 років контролюють сімейні фінанси в Японії

Як скласти сімейний бюджет, який працює?
Що робити в цьому випадку?
Наприклад, так, вам потрібно щоранку купувати чашку кави?
Що робити в цьому випадку?
Наприклад, так, вам потрібно щоранку купувати чашку кави?
Що робити в цьому випадку?
Наприклад, так, вам потрібно щоранку купувати чашку кави?
Що робити в цьому випадку?
Наприклад, так, вам потрібно щоранку купувати чашку кави?
Що робити в цьому випадку?