Як скласти сімейний бюджет: 7 простих і дієвих схем

 1. Як скласти сімейний бюджет: 7 простих і дієвих схем Ви хочете навчитися планувати сімейний бюджет,...
 2. Частина 2. 4+ шаблонів для ведення бюджету в електронних таблицях
 3. Частина 3. Поради з планування бюджету
 4. Як скласти сімейний бюджет: 7 простих і дієвих схем
 5. Частина 1. 3+ прості методики
 6. Частина 2. 4+ шаблонів для ведення бюджету в електронних таблицях
 7. Частина 3. Поради з планування бюджету
 8. Як скласти сімейний бюджет: 7 простих і дієвих схем
 9. Частина 1. 3+ прості методики
 10. Частина 2. 4+ шаблонів для ведення бюджету в електронних таблицях
 11. Частина 3. Поради з планування бюджету

Як скласти сімейний бюджет: 7 простих і дієвих схем

Ви хочете навчитися планувати сімейний бюджет, але не знаєте з чого почати? Завести зошит, файл в Excel, аккаунт в он-лайн сервіс або завантажити спеціальну програму? Що буде простіше і зручніше саме для Вас, як дізнатися?

Щоб не загубитися в розмаїтті інструментів і способів ведення сімейного бюджету, спробуємо розкласти їх «по поличках», від простих до більш просунутим. У цій статті розглянемо загальні методики ведення бюджету (ніяких неприємних розрахунків!) І шаблони для ведення бюджету в Excel (або інших електронних таблицях).


Частина 1. 3+ прості методики

Для початку розберемо три гранично прості схеми, які дозволяють дуже швидко і без великих витрат часу планувати сімейний бюджет. Швидше за все, пізніше Вам знадобиться більше деталей і можливостей для аналізу свого бюджету, тоді можна буде перейти до більш розвинених інструментів (типу програми ведення сімейного бюджету ) Або розробити на основі цих простих схем більш складну, яка підходить під Вашу фінансову ситуацію.

До речі, автори цих схем одностайно пропонують зберігати 20% від кожного отриманого доходу, так що чим раніше це перетвориться в фінансову звичку , тим краще. Ще один момент, в якому вони всі сходяться: мета полягає в зменшенні частки обов'язкових (необхідних, насущних) витрат в загальній сумі витрат сім'ї, що дозволить підвищити рівень життя.

1.1. Автор книги "The Only Investment Guide You'll Ever Need" (Єдине керівництво по інвестуванню, яке коли-небудь Вам може знадобиться) Ендрю Тобіас пропонує наступне просте і ефективне рішення проблеми бюджетування:

 1. Крок 1. Необхідно знищити кредитні карти (позбудьтеся від кредитів і боргів).
 2. Крок 2. Зберігайте і / або інвестуйте 20% від доходу (ніколи не витрачайте ці гроші).
 3. Крок 3. Живіть на решту 80% в своє задоволення.

Просто, чи не так? Тільки пам'ятайте, спочатку відкладаємо 20%, а лише потім витрачаємо, інакше в кінці місяця може виявитися, що відкладати зовсім нічого. До речі, якщо сума в 20% здається непідйомною, спробуйте почати з 10% або навіть з 5%, щоб виробити звичку і створити початковий фонд заощаджень (резервний фонд родини). Для посилення цієї методики можна також те, що залишається після витрат в кінці місяця, також додавати в резервний фонд .

1.2. У книзі "All Your Worth: The Ultimate Lifetime Money Plan" (Все ваш добробут: головний фінансовий план на все життя) автори стверджують, що для того щоб досягти фінансового успіху, необхідно тримати три області «додатки» Ваших фінансів в збалансованому стані. Тому вони пропонують розділити загальний дохід на три частини:

 1. 50% пустити на необхідні речі (продукти, оренда, транспорт, страховка, основна одяг і т.п.)
 2. 30% пустити на бажані речі (кабельне телебачення, модний одяг, прикраси, походи в ресторан, квитки в театр, книги, хобі тощо)
 3. 20% пустити на заощадження (у тому числі на погашення боргів).

Таким чином, Ви одночасно і зберігаєте досить велику суму (попутно рятуєтеся від боргів, якщо вони є), і живете в своє задоволення (30% від доходів на розваги і приємності). Не факт, що при поточному рівні доходів і витрат Ваша сім'я може легко «вписатися» в цю схему, але можна розглядати її як якийсь ідеал.

1.3. Правило 60%, яке запропонував автор статей на сайті MSN Money, Річард Дженкінс. Ми вже говорили про цю схему в статті про методі конвертів для складання сімейного бюджету . Якщо коротко, Дженкінс пропонує сукупний дохід поділити на 5 частин, з яких близько 60% йде на поточні витрати.

 1. Поточні витрати - 60%.
 2. Пенсійні накопичення - 10%.
 3. Довгострокові покупки і виплати - 10%.
 4. Нерегулярні витрати - 10%.
 5. Розваги - 10%.

Більш докладно про метод 60% і інших способах складання бюджету в конвертах можна прочитати в статті Складаємо сімейний бюджет: метод конвертів і його варіації .

Частина 2. 4+ шаблонів для ведення бюджету в електронних таблицях

Другий шлях, більш просунутий, приступити до ведення сімейного бюджету в електронній таблиці (Excel, Google Docs і т.п.), де вже введені основні формули для аналізу бюджету.

2.1. Шаблон PearBudget. Це безкоштовний, красивий і продуманий шаблон (Excel) для ведення сімейного бюджету, розрахований на один рік. У нього є пара недоліків: по-перше, не можна використовувати більше 30 категорій витрат / доходів і він повністю англійською мовою, включаючи інструкцію і приклад.
Завантажити файл бюджету (179 Кб)
Остання версія доступна на сайті.

2.2. Простий бюджет для сім'ї на рік, на російській мові. Кілька категорій витрат і кругова діаграма за видатками. Як заповнювати файл і аналізувати витрати автор розповідає на своєму.
Завантажити файл бюджету (19 Кб)

2.3. У статті спільноти MoneyTracker ЖЖ Сімейний бюджет в Excel я давала ще пару посилань на збірники шаблонів:
office.microsoft.com - збірник шаблонів (12 штук) з офіційного сайту Microsoft (для скачування потрібно підтвердження справжності встановленого MS Office)
docs.google.com - 30 різних шаблонів, починаючи від розрахунку відсотків по депозиту і закінчуючи розрахунком сімейного бюджету. Виглядають скромновато, але почати з них можна цілком.
Після скачування доведеться продумати свою систему категорій в бюджеті або хоча б перевести те, що є в цих шаблонах Excel (більшість англійською мовою).

2.4. Шаблон ведення особистого бюджету для Google Docs від Gumoza: Gbudget. Задоволеною простий і зручний інструмент, завжди під рукою, якщо є доступ в Інтернет, російською мовою, налаштовується під себе. Авторське опис тут: gumoza.ru

Якщо у Вас є цікавий шаблон для ведення домашнього бюджету, яким Ви готові поділитися, надсилайте, ми про нього напишемо.

Частина 3. Поради з планування бюджету

Вирішили почати планування сімейного бюджету? Кілька корисних порад не завадять :-).

 1. Пам'ятайте, чому Ви вирішили вести бюджет. Не робіть це тільки тому, що думаєте що так потрібно або хтось так сказав. Усвідомте для себе причину, наприклад, «витрачати менше ніж заробляти» або «скоротити витрати на 10%».
 2. Поставте точну мету (або цілі), яку Ви хочете досягти. Наприклад, «зібрати на ремонт 150 тис. Руб. за цей рік »
 3. ведіть точний облік доходів і витрат , Щоб бути впевненим у правильності цифр в сімейному бюджеті.
 4. Відкрийте ощадний рахунок для відкладання грошей, найкраще депозит без можливості зняття готівки. Продумайте, як буде формуватися резервний фонд родини .
 5. Будьте реалістичні. Чи не обіцяйте самому собі стати «суперменом» сімейного бюджету за місяць, просто почніть з малого і дійте.
 6. Вкрай бажано отримати підтримку від сім'ї або, наприклад, почати вести бюджет паралельно з другом / подругою (роздільний :-), звичайно)
 7. Не бійтеся переглядати бюджет, навіть радикально. Будьте гнучкі, вибирайте те, що працює саме для Вас. Не буває раз і назавжди встановлених цифр, ми змінюємося: більше заробляємо, більше витрачаємо, вболіваємо, відпочиваємо, заводимо домашніх тварин і т.д. і т.п.
 8. Ставте маленькі, але досяжні цілі, які будуть Вас мотивувати на більш глобальні звершення.

За мотивами статті The budget toolbox .

Повернутися в розділ Статті про сімейний бюджет

Як скласти сімейний бюджет: 7 простих і дієвих схем


Ви хочете навчитися планувати сімейний бюджет, але не знаєте з чого почати? Завести зошит, файл в Excel, аккаунт в он-лайн сервіс або завантажити спеціальну програму? Що буде простіше й зручніше саме для Вас, як дізнатися?

Щоб не загубитися в розмаїтті інструментів і способів ведення сімейного бюджету спробуємо розкласти їх «по поличках», від простих до більш просунутим. У цій статті розглянемо загальні методики ведення бюджету (ніяких неприємних розрахунків!) І шаблони для ведення бюджету в Excel (або інших електронних таблицях).


Частина 1. 3+ прості методики

Спершу розберемо три гранично прості схеми, які дозволяють дуже швидко і без великих витрат часу планувати сімейний бюджет. Швидше за все, пізніше Вам знадобиться більше деталей і можливостей для аналізу свого бюджету тоді можна буде перейти до розвиненіших інструментів (типу програми ведення сімейного бюджету ) Або розробити на основі цих простих схем більш складну, підходить під Вашу фінансову ситуацію.

До речі, автори цих схем одностайно пропонують зберігати 20% від кожного отриманого доходу, так що чим раніше це перетвориться на фінансову звичку , тим краще. Ще один момент, в якому всі вони сходяться: мета полягає в зменшенні частки обов'язкових (необхідних, насущних) витрат в загальній сумі витрат сім'ї, що дозволить підвищити рівень життя.

1.1. Автор книги "The Only Investment Guide You'll Ever Need" (Єдине керівництво по інвестуванню, яке коли-небудь Вам може знадобиться) Ендрю Тобіас пропонує наступне просте і ефективне рішення проблеми бюджетування:

 1. Крок 1 Необхідно знищити кредитні картки (позбудьтеся від кредитів і боргів).
 2. Крок 2. Зберігайте і / або інвестуйте 20% від доходу (ніколи не витрачайте ці гроші).
 3. Крок 3. Живіть на решту 80% в своє задоволення.

Просто, чи не так? Тільки пам'ятайте, спочатку відкладаємо 20% а тільки потім витрачаємо, інакше в кінці місяця може виявитися, що відкладати зовсім нічого. До речі, якщо сума в 20% здається непідйомною, спробуйте почати з 10% або навіть з 5%, щоб виробити звичку і створити початковий фонд заощаджень (резервний фонд родини). Для посилення цієї методики можна також те, що залишається після витрат в кінці місяця, також додавати в резервний фонд .

1.2. У книзі "All Your Worth: The Ultimate Lifetime Money Plan" (Все ваш добробут: головний фінансовий план на все життя) автори стверджують, що для того щоб досягти фінансового успіху, необхідно тримати три області «додатки» Ваших фінансів в збалансованому стані. Тому можуть запропонувати розділити загальний доход на три частини:

 1. 50% пустити на необхідні речі (продукти, оренда, транспорт, страховка, основна одяг і т.п.)
 2. 30% пустити на бажані речі (кабельне телебачення, модний одяг, прикраси, походи в ресторан, квитки в театр, книги, хобі тощо)
 3. 20% пустити на заощадження (у тому числі на погашення боргів).

Таким чином, Ви одночасно і зберігаєте досить велику суму (попутно рятуєтеся від боргів, якщо вони є), і живете в своє задоволення (30% від доходів на розваги і приємності). Не факт, що при поточному рівні доходів і витрат Ваша сім'я може легко «вписатися» в цю схему, але можна розглядати її як якийсь ідеал.

1.3. Правило 60%, яке запропонував автор статей на сайті MSN Money, Річард Дженкінс. Ми вже говорили про цю схему в статті про методі конвертів для складання сімейного бюджету . Якщо коротко, Дженкінс пропонує сукупний дохід поділити на 5 частин, з яких близько 60% йде на поточні витрати.

 1. Поточні витрати - 60%.
 2. Пенсійні накопичення - 10%.
 3. Довгострокові покупки і виплати - 10%.
 4. Нерегулярні витрати - 10%.
 5. Розваги - 10%.

Більш докладно про метод 60% і інших способах складання бюджету в конвертах можна прочитати в статті Складаємо сімейний бюджет: метод конвертів і його варіації .

Частина 2. 4+ шаблонів для ведення бюджету в електронних таблицях

Другий шлях, більш просунутий, приступити до ведення сімейного бюджету в електронній таблиці (Excel, Google Docs і т.п.), де вже введені основні формули для аналізу бюджету.

2.1. Шаблон PearBudget. Це безкоштовний, красивий і продуманий шаблон (Excel) для ведення сімейного бюджету, розрахований на один рік. У нього є пара недоліків: по-перше, не можна використовувати більше 30 категорій витрат / доходів і він повністю англійською мовою, включаючи інструкцію і приклад.
Завантажити файл бюджету (179 Кб)
Остання версія доступна на сайті.

2.2. Простий бюджет для сім'ї на рік, на російській мові. Кілька категорій витрат і кругова діаграма за видатками. Як заповнювати файл і аналізувати витрати автор розповідає на своєму.
Завантажити файл бюджету (19 Кб)

2.3. У статті спільноти MoneyTracker ЖЖ Сімейний бюджет в Excel я давала ще пару посилань на збірники шаблонів:
office.microsoft.com - збірник шаблонів (12 штук) з офіційного сайту Microsoft (для скачування потрібно підтвердження справжності встановленого MS Office)
docs.google.com - 30 різних шаблонів, починаючи від розрахунку відсотків по депозиту і закінчуючи розрахунком сімейного бюджету. Виглядають скромновато, але почати з них можна цілком.
Після скачування доведеться продумати свою систему категорій в бюджеті або хоча б перевести те, що є в цих шаблонах Excel (більшість англійською мовою).

2.4. Шаблон ведення особистого бюджету для Google Docs від Gumoza: Gbudget. Задоволеною простий і зручний інструмент, завжди під рукою, якщо є доступ в Інтернет, російською мовою, налаштовується під себе. Авторське опис тут: gumoza.ru

Якщо у Вас є цікавий шаблон для ведення домашнього бюджету, яким Ви готові поділитися, надсилайте, ми про нього напишемо.

Частина 3. Поради з планування бюджету

Вирішили почати планування сімейного бюджету? Кілька корисних порад не завадять :-).

 1. Пам'ятайте, чому Ви вирішили вести бюджет. Не робіть це тільки тому, що думаєте що так потрібно або хтось так сказав. Усвідомте для себе причину, приміром, «витрачати менше ніж заробляти» або «скоротити витрати на 10%».
 2. Поставте точну мету (або цілі), яку Ви хочете досягти. Наприклад, «зібрати на ремонт 150 тис. Руб. за цей рік »
 3. ведіть точний облік доходів і витрат , Щоб бути впевненим у правильності цифр в сімейному бюджеті.
 4. Відкрийте ощадний рахунок для відкладання коштів, найкраще депозит без можливості зняття готівки. Продумайте, як буде формуватися резервний фонд родини .
 5. Будьте реалістичні. Чи не обіцяйте самому собі стати «суперменом» сімейного бюджету за місяць, просто почніть з малого і дійте.
 6. Вкрай бажано отримати підтримку від сім'ї або, наприклад, почати вести бюджет паралельно з другом / подругою (роздільний :-), звичайно)
 7. Не бійтеся переглядатимуть бюджет, навіть радикально. Будьте гнучкі, вибирайте те, що працює саме для Вас. Не буває раз і назавжди встановлених цифр, ми змінюємося: більше заробляємо, більше витрачаємо, вболіваємо, відпочиваємо, заводимо домашніх тварин і т.д. і т.п.
 8. Ставте маленькі, але досяжні цілі, які будуть Вас мотивувати на більш глобальні звершення.

За мотивами статті The budget toolbox .

Повернутися в розділ Статьи о сімейному бюджеті

Як скласти сімейний бюджет: 7 простих і дієвих схем


Ви хочете навчитися планувати сімейний бюджет, але не знаєте з чого почати? Завести зошит, файл в Excel, аккаунт в он-лайн сервіс або завантажити спеціальну програму? Що буде простіше й зручніше саме для Вас, як дізнатися?

Щоб не загубитися в розмаїтті інструментів і способів ведення сімейного бюджету спробуємо розкласти їх «по поличках», від простих до більш просунутим. У цій статті розглянемо загальні методики ведення бюджету (ніяких неприємних розрахунків!) І шаблони для ведення бюджету в Excel (або інших електронних таблицях).


Частина 1. 3+ прості методики

Спершу розберемо три гранично прості схеми, які дозволяють дуже швидко і без великих витрат часу планувати сімейний бюджет. Швидше за все, пізніше Вам знадобиться більше деталей і можливостей для аналізу свого бюджету тоді можна буде перейти до розвиненіших інструментів (типу програми ведення сімейного бюджету ) Або розробити на основі цих простих схем більш складну, підходить під Вашу фінансову ситуацію.

До речі, автори цих схем одностайно пропонують зберігати 20% від кожного отриманого доходу, так що чим раніше це перетвориться на фінансову звичку , тим краще. Ще один момент, в якому всі вони сходяться: мета полягає в зменшенні частки обов'язкових (необхідних, насущних) витрат в загальній сумі витрат сім'ї, що дозволить підвищити рівень життя.

1.1. Автор книги "The Only Investment Guide You'll Ever Need" (Єдине керівництво по інвестуванню, яке коли-небудь Вам може знадобиться) Ендрю Тобіас пропонує наступне просте і ефективне рішення проблеми бюджетування:

 1. Крок 1 Необхідно знищити кредитні картки (позбудьтеся від кредитів і боргів).
 2. Крок 2. Зберігайте і / або інвестуйте 20% від доходу (ніколи не витрачайте ці гроші).
 3. Крок 3. Живіть на решту 80% в своє задоволення.

Просто, чи не так? Тільки пам'ятайте, спочатку відкладаємо 20% а тільки потім витрачаємо, інакше в кінці місяця може виявитися, що відкладати зовсім нічого. До речі, якщо сума в 20% здається непідйомною, спробуйте почати з 10% або навіть з 5%, щоб виробити звичку і створити початковий фонд заощаджень (резервний фонд родини). Для посилення цієї методики можна також те, що залишається після витрат в кінці місяця, також додавати в резервний фонд .

1.2. У книзі "All Your Worth: The Ultimate Lifetime Money Plan" (Все ваш добробут: головний фінансовий план на все життя) автори стверджують, що для того щоб досягти фінансового успіху, необхідно тримати три області «додатки» Ваших фінансів в збалансованому стані. Тому можуть запропонувати розділити загальний доход на три частини:

 1. 50% пустити на необхідні речі (продукти, оренда, транспорт, страховка, основна одяг і т.п.)
 2. 30% пустити на бажані речі (кабельне телебачення, модний одяг, прикраси, походи в ресторан, квитки в театр, книги, хобі тощо)
 3. 20% пустити на заощадження (у тому числі на погашення боргів).

Таким чином, Ви одночасно і зберігаєте досить велику суму (попутно рятуєтеся від боргів, якщо вони є), і живете в своє задоволення (30% від доходів на розваги і приємності). Не факт, що при поточному рівні доходів і витрат Ваша сім'я може легко «вписатися» в цю схему, але можна розглядати її як якийсь ідеал.

1.3. Правило 60%, яке запропонував автор статей на сайті MSN Money, Річард Дженкінс. Ми вже говорили про цю схему в статті про методі конвертів для складання сімейного бюджету . Якщо коротко, Дженкінс пропонує сукупний дохід поділити на 5 частин, з яких близько 60% йде на поточні витрати.

 1. Поточні витрати - 60%.
 2. Пенсійні накопичення - 10%.
 3. Довгострокові покупки і виплати - 10%.
 4. Нерегулярні витрати - 10%.
 5. Розваги - 10%.

Більш докладно про метод 60% і інших способах складання бюджету в конвертах можна прочитати в статті Складаємо сімейний бюджет: метод конвертів і його варіації .

Частина 2. 4+ шаблонів для ведення бюджету в електронних таблицях

Другий шлях, більш просунутий, приступити до ведення сімейного бюджету в електронній таблиці (Excel, Google Docs і т.п.), де вже введені основні формули для аналізу бюджету.

2.1. Шаблон PearBudget. Це безкоштовний, красивий і продуманий шаблон (Excel) для ведення сімейного бюджету, розрахований на один рік. У нього є пара недоліків: по-перше, не можна використовувати більше 30 категорій витрат / доходів і він повністю англійською мовою, включаючи інструкцію і приклад.
Завантажити файл бюджету (179 Кб)
Остання версія доступна на сайті.

2.2. Простий бюджет для сім'ї на рік, на російській мові. Кілька категорій витрат і кругова діаграма за видатками. Як заповнювати файл і аналізувати витрати автор розповідає на своєму.
Завантажити файл бюджету (19 Кб)

2.3. У статті спільноти MoneyTracker ЖЖ Сімейний бюджет в Excel я давала ще пару посилань на збірники шаблонів:
office.microsoft.com - збірник шаблонів (12 штук) з офіційного сайту Microsoft (для скачування потрібно підтвердження справжності встановленого MS Office)
docs.google.com - 30 різних шаблонів, починаючи від розрахунку відсотків по депозиту і закінчуючи розрахунком сімейного бюджету. Виглядають скромновато, але почати з них можна цілком.
Після скачування доведеться продумати свою систему категорій в бюджеті або хоча б перевести те, що є в цих шаблонах Excel (більшість англійською мовою).

2.4. Шаблон ведення особистого бюджету для Google Docs від Gumoza: Gbudget. Задоволеною простий і зручний інструмент, завжди під рукою, якщо є доступ в Інтернет, російською мовою, налаштовується під себе. Авторське опис тут: gumoza.ru

Якщо у Вас є цікавий шаблон для ведення домашнього бюджету, яким Ви готові поділитися, надсилайте, ми про нього напишемо.

Частина 3. Поради з планування бюджету

Вирішили почати планування сімейного бюджету? Кілька корисних порад не завадять :-).

 1. Пам'ятайте, чому Ви вирішили вести бюджет. Не робіть це тільки тому, що думаєте що так потрібно або хтось так сказав. Усвідомте для себе причину, приміром, «витрачати менше ніж заробляти» або «скоротити витрати на 10%».
 2. Поставте точну мету (або цілі), яку Ви хочете досягти. Наприклад, «зібрати на ремонт 150 тис. Руб. за цей рік »
 3. ведіть точний облік доходів і витрат , Щоб бути впевненим у правильності цифр в сімейному бюджеті.
 4. Відкрийте ощадний рахунок для відкладання коштів, найкраще депозит без можливості зняття готівки. Продумайте, як буде формуватися резервний фонд родини .
 5. Будьте реалістичні. Чи не обіцяйте самому собі стати «суперменом» сімейного бюджету за місяць, просто почніть з малого і дійте.
 6. Вкрай бажано отримати підтримку від сім'ї або, наприклад, почати вести бюджет паралельно з другом / подругою (роздільний :-), звичайно)
 7. Не бійтеся переглядатимуть бюджет, навіть радикально. Будьте гнучкі, вибирайте те, що працює саме для Вас. Не буває раз і назавжди встановлених цифр, ми змінюємося: більше заробляємо, більше витрачаємо, вболіваємо, відпочиваємо, заводимо домашніх тварин і т.д. і т.п.
 8. Ставте маленькі, але досяжні цілі, які будуть Вас мотивувати на більш глобальні звершення.

За мотивами статті The budget toolbox .

Повернутися в розділ Статьи о сімейному бюджеті

Завести зошит, файл в Excel, аккаунт в он-лайн сервіс або завантажити спеціальну програму?
Що буде простіше і зручніше саме для Вас, як дізнатися?
Просто, чи не так?
Завести зошит, файл в Excel, аккаунт в он-лайн сервіс або завантажити спеціальну програму?
Що буде простіше й зручніше саме для Вас, як дізнатися?
Просто, чи не так?
Завести зошит, файл в Excel, аккаунт в он-лайн сервіс або завантажити спеціальну програму?
Що буде простіше й зручніше саме для Вас, як дізнатися?
Просто, чи не так?