Як економити сімейний бюджет

 1. З чого складається сімейний бюджет
 2. Як навчитися економити сімейний бюджет
 3. Хай живе список!
 4. Сани влітку, а віз - узимку
 5. Обов'язковий облік витрат і доходів
 6. Скажіть «ні» дрібних кредитів
 7. Створіть свій «страховий фонд»
 8. Як економити сімейний бюджет на їжі? 7 правил
 9. Як планувати сімейний бюджет
 10. Програми для ведення сімейного бюджету

Багато пар, особливо на зорі свого спільного життя , Стверджують, що гроші - це не головне, важливіше, щоб в сім'ї панувала любов і взаєморозуміння. Однак навіть самі безнадійні романтики рано чи пізно усвідомлюють, що, як не крути, ретельно спланований бюджет є однією з основних складових благополучних і рівних сімейних відносин.

Всі розуміють, що сімейний бюджет не гумовий, проте правильно розподіляти свої доходи і ретельно планувати витрати, на жаль, вміють лише одиниці. Повірте, економія сімейного бюджету може творити справжні чудеса, адже, якщо розібратися, важливо не те, скільки людина отримує, а то, яку суму він витрачає в кінцевому підсумку. Тому важливо навчитися економити, причому економити з розумом. Але як заощадити сімейний бюджет, щоб всі члени сім'ї залишилися задоволеними? Адже, строго обмежуючи себе у всьому, ви не досягнете зовсім нічого, крім спартанського способу життя і репутації «плюшкіна». Так давайте з вами розберемося в тонкощах і підводні камені економіки сім'ї, щоб відрізняти особисті кошти і сімейний бюджет, а також уміло розподіляти свої фінанси і не шукати, у кого б позичити «червонець до зарплати» в кінці місяця.

З чого складається сімейний бюджет

Багато пар, особливо на  зорі свого спільного життя  , Стверджують, що гроші - це не головне, важливіше, щоб в сім'ї панувала любов і взаєморозуміння

Дохідна частина і витрати ось з чого складається сімейний бюджет

Отже, що ж являють собою так звані фінанси сімейного господарства і яким чином вони формуються? Зрозуміло, в кожному конкретному випадку бюджет сім'ї утворюється різними способами, але давайте з'ясуємо, які елементи зазвичай входять в його структуру.

Отже, в загальному вигляді сімейний бюджет можна уявити як сукупність фактичних доходів і витрат всіх членів сім'ї за певний період часу. Дохідна частина бюджету - це не тільки грошові кошти, які складаються з заробітних плат, стипендій, пенсій, страхових виплат і різних допомог, а також прибутку від операцій з нерухомістю та підприємницької діяльності. Туди ж входять натуральні доходи (подарунки, виграші, продукти з власного присадибної ділянки) і всілякі пільги (пільгові тарифи на комунальні послуги, проїзні квитки учнів і студентів тощо).

Витрати. Абсолютно всі витрати можна розділити на 2 великі групи - обов'язкові і довільні.

 • До обов'язкових статей витрат відносяться витрати на покупку продуктів харчування, сплату комунальних платежів та квартплати, громадський або особистий транспорт, тобто це ті витрати, яких не вдасться уникнути, це необхідний мінімум для повноцінного життя.
 • Довільні витрати - це непостійні витрати, які виникають при необхідності покупки меблів, автомобіля або великої побутової техніки.

Ідеально, якщо доходи та витрати будуть збалансовані, але для цього потрібно навчитися економити. Як це робити, ми постараємося вам розповісти нижче.

Як навчитися економити сімейний бюджет

Економія сімейного бюджету заставу - головне правило міцної сім'ї

Економія сімейного бюджету - досить тонка наука, яка часто вимагає не тільки дотримання найважливіших принципів, а й творчого підходу. Отже, давайте ознайомимося з основними способами гармонізації доходів і витрат.

Хай живе список!

Вирушаючи в магазин, супермаркет чи на ринок, візьміть за правило складати список необхідних покупок і неухильно слідувати йому. Це допоможе заощадити не тільки фінансові кошти, а й вільний час. Адже замість того щоб безладно кидатися від однієї продуктової полки до іншої, похапцем намагаючись знайти той чи інший продукт, ви будете цілеспрямовано рухатися до певного прилавка і не підете з магазину з купою непотрібних речей, куплених «для підняття настрою».

Сани влітку, а віз - узимку

Запорука ефективної економії - вибір правильного місця і часу шопінгу. Зимове взуття та одяг краще купувати в самому кінці сезону, коли її вартість буде мінімальною. А при покупці побутової техніки не потрібно гнатися за останніми новинками, адже прогрес йде вперед семимильними кроками, і те, що сьогодні коштує шалених грошей, завтра буде значно дешевше.

Обов'язковий облік витрат і доходів

Щоб зрозуміти, куди дівається велика частина грошових коштів з сімейного бюджету, потрібно вести облік доходів і витрат. У цьому вам допоможе звичайна зошит або сучасні комп'ютерні програми.

Скажіть «ні» дрібних кредитів

Кредити - досить корисний винахід людства, але тільки тоді, коли мова йде про великі покупки, таких як житло або автомобіль. Але купувати в кредит телефон, мікрохвильовку, шкіряні чобітки або навіть ноутбук - досить необачно і нерозумно. Якщо підрахувати розмір переплати, то легко зробити висновок, що краще набратися терпіння і зібрати на покупку жаданої речі, ніж виплачувати банку грабіжницькі відсотки.

Створіть свій «страховий фонд»

Виробіть у себе звичку відкладати по 10 відсотків з кожної, нехай навіть невеликий, прибутку. Ну і, звичайно ж, запасіться терпінням і силою волі, щоб цю «заначку» не чіпати.

Як економити сімейний бюджет на їжі? 7 правил

Як економити сімейний бюджет на їжі

Продукти харчування - це одна з основних статей витрат сімейного бюджету. Як же скоротити витрати на їжу? Читайте і вчіться заощаджувати на продуктах харчування. Отже:

 1. Відвикайте від походів в магазин на голодний шлунок.
 2. Беріть з собою строго обмежену суму грошей, якої буде достатньо для покупки тільки необхідних продуктів. Кредитну карту краще залишити вдома.
 3. Магазинним напівфабрикатів віддайте перевагу домашні, наприклад, котлети, вареники або пельмені, до заготівлі яких можна залучити всю родину.
 4. Намагайтеся отоварюватися в магазинах з найдешевшої націнкою або купувати продукти в оптових магазинах, скооперувавшись з іншими родичами.
 5. Ніколи не відмовляйтеся від знижок і дисконтних карт і намагайтеся не забувати їх будинку.
 6. Робіть якомога більше заготовок на зиму у вигляді консервації або заморозки - це не тільки смачно і корисно, але і натурально.
 7. Не купуйте на роботі готові обіди, а беріть з собою домашню їжу. Це дозволить вам зберегти не тільки гроші, але і здоров'я.

Як планувати сімейний бюджет

Планування сімейного бюджету дуже точна наука

Якщо сімейні доходи перевищують або дорівнюють витратам, значить, ви добре ведете господарство. Але як боротися з надмірним марнотратством, як правильно вести сімейний бюджет, якщо витрати перевищують прибуток? Давайте розглянемо декілька основних способів, які розкажуть, як розрахувати сімейний бюджет.

 • Перший спосіб розрахунку сімейного бюджету простий до неподобства: всі члени сім'ї, незалежно від розміру зарплати, приносять гроші в «общак», з якого потім беруться гроші і на сімейні, і на особисті потреби. Однак такий варіант підходить далеко не всім. Наприклад, якщо величина доходів членів сім'ї разюче відрізняється, можуть виникнути небезпідставні конфлікти.
 • Суттю другого, більш просунутого, способу ведення сімейного бюджетаявляется поділ доходів на загальну і особисту частини. Загальна частина йде на потреби всієї родини в цілому, а особиста може поділятися порівну між усіма членами сім'ї.
 • Ще один метод планування сімейного бюджету: визначте основні статті витрат сімейного бюджету і купите звичайні поштові конверти з їх числа. Шляхом експериментів і підрахунків визначте розмір кожного виду витрат і розділіть його на рівні частини за кількістю членів сім'ї, що приносять дохід. Протягом місяця кожен бере участь у формуванні сімейного бюджету повинен покласти в конверт свою частину, а то, що залишиться від зарплати, можна використовувати для задоволення особистих потреб.
 • Як скласти сімейний бюджет, якщо є бажання вести облік доходів і витрат в письмовому вигляді? Для цього знадобиться проста зошит, в якій можна скласти таблицю. Також відмінно підійде для планування сімейного бюджету таблиця excel, якщо вам зручніше стежити за прибутком і витратами в електронному форматі.

Запам'ятайте, що важливий не стільки точний цифровий облік доходної та видаткової частини, скільки виділення основних статей сімейного бюджету і визначення тієї статті витрат, яка більше всіх «з'їдає» грошей. Спробуйте кілька вищеописаних способів, і визначитеся, як вести сімейний бюджет з користю для всіх членів сім'ї.

Програми для ведення сімейного бюджету

Для складання бюджету сім'ї цілком підійде і звичайна зошит у клітинку, але сучасні технології не стоять на місці, пропонуючи користувачам зручні комп'ютерні програми. Отже, давайте приділимо увагу деяким з них.

MoneyTracker - досить ефективна і зручна програма, що дозволяє контролювати сімейний бюджет. Початківця користувача може дещо збентежити досить складний інтерфейс, але при бажанні можна в усьому розібратися. Реалізована можливість відстеження зміни цін в магазинах, а також складання бюджету на різні періоди.

Для зручності використання передбачено позначення рівня витрат різними кольорами: якщо ви вписується в рамки дозволених витрат - осередок підсвічується зеленим, про перевитрату програма сигналізує червоним, а про те, що ваші витрати близько до критичної межі, свідчить жовтий колір.

Домашня бухгалтерія. Серед аналогів цю програму виділяє простота і зручність використання. У ній присутні всі необхідні параметри для грамотного планування сімейного бюджету - облік витрат, боргів і доходів, планування різних платежів, можливість контролювати кілька рахунків і т.д. До того ж, що дуже зручно, можна переказувати кошти з одного рахунку на інший.

Інтерфейс дуже зрозумілий, якщо не сказати - примітивне. Головний мінус - програма платна, коштує близько 500 рублів.

Family 10 - дуже зрозуміла програма: інструкції написані простою мовою, що набагато підвищує зручність її використання. Реалізована дуже корисна можливість вести облік не тільки витрат, але і всього майна, що знаходиться в сімейному володінні.

Реалізована дуже корисна можливість вести облік не тільки витрат, але і всього майна, що знаходиться в сімейному володінні

Вартість програми - близько $ 20, але є можливість безкоштовно випробувати її протягом 30 днів.

Як вести облік доходів і витрат - «дідівським» способом в зошиті або блокноті або за допомогою новітніх програм - вирішувати вам. Сімейний бюджет - штука тонка і примхлива, але добробут сім'ї в ваших руках!

Але як заощадити сімейний бюджет, щоб всі члени сім'ї залишилися задоволеними?
Як економити сімейний бюджет на їжі?
Як же скоротити витрати на їжу?
Але як боротися з надмірним марнотратством, як правильно вести сімейний бюджет, якщо витрати перевищують прибуток?
Як скласти сімейний бюджет, якщо є бажання вести облік доходів і витрат в письмовому вигляді?