Футбольні передачі 1990-х

  1. «Футбол без кордонів» (РТР з 1992 по 1998 рік)
  2. «Гол!» / «Футбольний огляд» (1 канал Останкіно, ОРТ з 1992 по 1999 рік)
  3. «Футбольний клуб» (НТВ з 1994 по 2000 рік, потім на НТВ-плюс до 2012 року)
  4. «Європейська футбольна тиждень» (ТНТ з 1998 по 2001 рік)

Гра мільйонів в усі часи була лідером телеперегляду. Футбольні матчі були в радянське дитинство основним захопленням хлопчаків, які знали результати матчів 1960-1980-х років.

Незважаючи на радикальні зміни, поза всякими сумнівами, і в 1990-і футбольне мовлення було центральним на ТБ. Спорт був набагато чесніше політики, і радянська база футболу дозволяла радіти досягненням. Однак успіхи збірної на євро і мундіалі в останнє десятиліття XX століття були більш ніж скромні. Зате з'явилася можливість дивитися хайлайти практично всіх європейських чемпіонатів. Футбольне телебачення 1990-х увібрало в себе багато рис часу. Розглянемо найбільш яскраві програми.

«Футбол без кордонів» (РТР з 1992 по 1998 рік)

«Футбол без кордонів» (РТР з 1992 по 1998 рік)

Огляд зарубіжних матчів. І правильно, від російського чемпіонату було часто нудно, краще вже дивитися на європейський рівень. Спокійний голос диктора розповідав глядачам, що й до чого в Італії, Франції, Іспанії, Польщі. Отрада для всіх поціновувачів справжньої гри, справжніх знавців чемпіонатів в століття, коли і в центральній пресі щось Лігу Чемпіонів друкували через раз.

Програма була дещо нудна через улесливого голосу коментатора Жолобова, але інформацію давала якісну. Мабуть, мінусом було і відсутність спілкування в студії. Мабуть, не було коштів. Після ж освіти НТВ-плюс і інших лінійок спортивного ТБ такі програми виявилися не при справах.

«Гол!» / «Футбольний огляд» (1 канал Останкіно, ОРТ з 1992 по 1999 рік)

» / «Футбольний огляд» (1 канал Останкіно, ОРТ з 1992 по 1999 рік)

Легендарна передача Володимира Перетурін. Огляд вітчизняного та зарубіжного футболу за 40 хвилин. Програма була єдиною футбольної в СРСР, мирно перекочувала на 1 канал Останкіно і ОРТ. Спочатку називала себе «Гол!», Потім повернула споконвічне ім'я - «Футбольний огляд».

Легендарний радіоведучий Володимир Перетурін

Кращі голи 1993 року:

Програма підкуповувала своєї стилістикою. Це добротна радянська журналістика з високою планкою виконання роботи і матеріалу. Спілкування велося на всіх рівнях: від простих «кузьмичів» до топових тренерів і гравців, на полі, на базі і в барі. Що ж до дискусій в студії, вони були вельми вдумливими, без хамського Бубнова та інших. Це енциклопедія футболу від А до Я. Прожила строго до кінця ХХ століття.

Інтерв'ю з Федором Черенкова:

«Футбольний клуб» (НТВ з 1994 по 2000 рік, потім на НТВ-плюс до 2012 року)

«Футбольний клуб» (НТВ з 1994 по 2000 рік, потім на НТВ-плюс до 2012 року)

Спортивне мовлення було на більшості телеканалів, навіть невеликих за тими часами. Але створення спортивних програм на НТВ, на думку деяких експертів, спочатку блокувалося. На новому каналі нібито не планувалося спортивне мовлення. Але все-таки футбольної передачі було дано зелене світло.

Про телеканалі НТВ читайте в нашому матеріалі «НТВ - 25 !! Як народився найгучніший новинний канал країни » .

Так Василя Уткіна дізналася країна. Добротна аналітика, динамічна і подана по-новому, без будь-якого сорому. У піку Перетурін манери тут простіше, та й до чого карбованість. У житті футболісти не завжди делікатні, можна і по-пацанськи поспілкуватися. Хльосткі авторські репортажі, включення з міжнародних змагань і, звичайно, який підкорив аудиторію своєю дотепністю Уткін. Ніяких «шкафетніков», тверезий і красномовний Василь розставляє всі крапки над i. Якість зйомок і монтажу набагато вище, ніж у конкурентів.

Василь Уткін в 1997 році

Бубнов. Початок:

Крім Уткіна, вели передачу і майбутній політичний оглядач Савік Шустер, знамениті спортивні журналісти Володимир Маслаченко, Георгій Черданцев, Дмитро Федоров, Тимур Журавель. Пізніше через розбіжність поглядів Уткіна і Шустера програму 2000 року перевели на НТВ-плюс, і вона пропрацювала ще 12 років. Зараз під брендом «Футбольного клубу» виходить відеоблог Василя Уткіна.

Випуск за 1994 рік. Уткін такий молодий:

Шустер же в 1999 році запустив своє ток-шоу «Третій тайм» і, як кажуть, підсидів Васю Уткіна. Настукав начальству. А можливо і ні. Це було ток-шоу, де він обговорював з гостями і студією футбол. Там вже були і скандали, і інтриги, і лайка. Виглядало пристойно, але родзинки в цьому не було.

Пародія від ОСП:

«Європейська футбольна тиждень» (ТНТ з 1998 по 2001 рік)

«Європейська футбольна тиждень» (ТНТ з 1998 по 2001 рік)

ТНТ починав як розважальний канал. Але що за розваги без спорту? Цю нішу заповнював молодий Георгій Черданцев, що розповідає про минулих турах європейських чемпіонатів. Передача була неоперативна і нудна. По суті, той же «Футбол без кордонів». Харизма Черданцева витягувала оповідання, але не рятувала. Єдиний справжній плюс - це якість картинки і монтажу, звукоряду. Але сам продукт чи міг відбити аудиторію в свою користь. Після зміни керівництва в 2001 році вже і такі передачі виявилися не при справах.

Ось такі вони, наші улюблені спортпередачі дитинства. Я пам'ятаю, як чекав нового «Огляду» або трансляції на НТВ, молодого Васю Уткіна. Це було захоплююче, хоч і трохи кустарно. Це було цікаво, хоч і наївно. Це було не завжди професійно, але дуже щиро.

Але що за розваги без спорту?