У Росії виходить книга про Брюса Лі

Московське видавництво ділової літератури «Манн, Іванов і Фербер» готує до випуску світовий бестселер (1975 року) перекладений і адаптований на російську мову. Це книга, присвячена великому майстру бойових мистецтв Брюсу Лі (Лі Чженьфань), зокрема різновиди стилю джит-кун-до. Сам Брюс Лі називав джит-кун-до «методом», так як, згідно з його філософії, джит-кун-до може бути використаний в будь-якому вигляді бойових мистецтв, а також у повсякденному житті. «Чемпіонат» першим ознайомився зі змістом книги і рекомендує її до прочитання. А для початку пропонує для ознайомлення фрагмент книги.

«Заради безпеки нескінченна життя перетворюється на щось мертве, а обраний зразок знаходить якісь межі. Щоб осягнути джит-кун-до (метод, застосовувати який можна при вивченні будь-якого єдиноборства з усього їх різноманіття, створений Брюсом Лі. В перекладі з китайської означає: шлях випереджаючого кулака), треба відкинути всі думки про ідеали, моделях, стилях, в тому числі і думка про прагнення до ідеалу в джит-кун-до. Ви здатні поглянути на ситуацію, не намагаючись описати її словами? Дати ситуації назва, звернути її в слово - означає викликати в собі страх.

Дати ситуації назва, звернути її в слово - означає викликати в собі страх

Брюс Лі. Шлях випереджального кулака

Джіт-кун-до віддає перевагу безформності і тому приймає всілякі форми. У джит-кун-до немає свого стилю, тому воно підходить до всіх стилів. Джіт-кун-до використовує всі шляхи, всі техніки і засоби, які ведуть до мети. Погляньте на джит-кун-до з позиції виховання, розвитку та зміцнення власної волі. Забудьте про перемоги і поразки, забудьте про гордість і болю. Нехай противник розриває вашу шкіру - і ви розірве його плоть; нехай він зруйнує вашу плоть - ви зламаєте його кістки; дозвольте йому ламати ваші кістки - і ви замість візьмете його життя!

Брюс Лі. Шлях випереджального кулака

Не думайте про власну безпеку - покладіть перед суперником своє життя! Великою помилкою, почавши атаку, буде бажання передбачити її результат. Ви не повинні думати, закінчиться вона перемогою або поразкою. Нехай природа бере своє, і тоді ваша зброя завдасть удар в самий відповідний момент. Джіт-кун-до вчить: вибравши курс, не озирайтеся назад. Для джит-кун-до байдужі і життя, і смерть.

Брюс Лі. Шлях випереджального кулака

Джіт-кун-до уникає поверхневого, проникаючи в складне, доходить до суті проблеми і точно визначає ключові фактори. Джіт-кун-до не ходить навколо і близько. Воно не шукає звивистих манівців, а прямою дорогою слід до наміченої мети. Простота - найкоротша відстань між двома точками. Мистецтво джит-кун-до - мистецтво спрощення. Це означає свободу в її первозданному вигляді, не обмежену умовностями і певними рамками. Джіт-кун-до є пізнання істини, спосіб життя, рух до набуття сильної волі і повного контролю. Це пізнання грунтується на інтуїції.

Брюс Лі. Шлях випереджального кулака

Тренуючись, учень повинен бути у всіх сенсах активним і динамічним. Але в цьому бою його розум залишається спокійним, його ніщо не повинно хвилювати. Стан має бути таким, як ніби нічого не відбувається. При просуванні вперед кроки повинні бути легкими і обережними, погляд не фокусуватися на одній точці, очі не горіти люттю. Поведінка в бою нічим не повинне відрізнятися від повсякденної поведінки, ніяких змін у виразі обличчя. Ніщо не повинно видавати того, що людина веде смертельну сутичку ».

Брюс Лі. Шлях випереджального кулака

Бойові єдиноборства - не просто напрямок спортивних дисциплін, це сенс життя, спосіб пізнання своєї душі і тіла. Брюс Лі був одним з першопрохідців в популяризації бойових мистецтв, новатором, який привернув до них увагу навіть далеких від цієї теми людей. Брюс Лі - не просто ім'я, це епоха. Доторкніться до неї, читаючи цю книгу.

Дізнатися більше про даній книзі ви можете тут .

Ви здатні поглянути на ситуацію, не намагаючись описати її словами?