Як вибрати взуття дитині: 7 практичних порад

 1. Як формується стопа у дитини
 2. Коли починати носити першу взуття
 3. Як вибрати взуття дитині
 4. 1. Гнучка підошва
 5. 2. Вага взуття: легкість матеріалів, знімні устілки
 6. 3. Ергономічна форма: вільна передня частина, регулювання по повноті
 7. 4. Твердий високий задник
 8. 5. Внутрішній амортизатор підошви
 9. 6. Водонепроникний і дихаючий матеріал
 10. 7. Безпека
 11. А чи потрібен супінатор в першій взуття?
 12. Як вибрати розмір взуття дитині
 13. 2 способи приміряти взуття малюкові
 14. Як визначити розмір взуття без примірки
 15. Перерахунок розмірів взутті
 16. Як часто міняти взуття
 17. Ходити чи вдома у взутті?
 18. Як вибрати взуття дитині по сезону
 19. А що знаєте ви про те, як вибрати взуття дитині? Будь ласка, поділіться в коментарях!

Кількість переглядів 5 198

Вибір першої взуття - нелегке завдання для молодих батьків. У перший рік життя дитина тільки вчиться приймати вертикальне положення і перша взуття значно впливає на формування опорно-рухового апарату дитини. Як вибрати взуття дитині, враховуючи особливості фізіологічного розвитку - читайте в статті!

Як формується стопа у дитини

У перші роки життя стопа дитини проходить кілька етапів розвитку:

 • У перші 8-9 місяців життя малюка стопи ще не відчувають вагу тіла, саме тому для діток характерна відсутність зводу стопи. Звід стопи починає формуватися тільки після початку ходьби, в майбутньому дозволить розподіляти вагу тіла і діє як пружина, пом'якшуючи поштовхи тіла.

Звід стопи починає формуватися тільки після початку ходьби, в майбутньому дозволить розподіляти вагу тіла і діє як пружина, пом'якшуючи поштовхи тіла

Особливістю стопи новонародженого також є відносна рухливість великого пальця стопи, він в цей період часу нагадує по функції великий палець на руці. У міру зростання людина, на відміну від мавп, втрачає цю здатність.

 • З першими кроками стопа починає відчувати вагу тіла на собі, зміцнюються зв'язки і м'язи стопи. Звід стопи буде відсутній у малюка до 2,5-3 років.

Насправді звід є, він сформований становищем кісток і хрящів стопи дитини, проте він заповнений щільною жирової подушкою, саме ця подушка виконує функції амортизатора у дітей до 5-6 років. Тому стопи дитини до цього віку будуть плоскими.

Це є нормою! В цей період часу важлива фіксація і правильна установка п'яти для запобігання її завалювання: високий твердий задник, високі застібки.

 • У віці від 3-х до 8 років активно формується звід стопи, після 7 років при ознаках формування плоскої стопи виникає необхідність в супінатори.

Є простий діагностичний прийом для визначення, чи є привід для занепокоєння: якщо малюк встане на носочки і зведення стопи з'явиться, значить приводів для тривоги немає.

Якщо ж стопи у всіх положеннях залишаються плоскими, з'являється дискомфорт, хворобливість, обмеження рухливості - потрібно обов'язково здатися ортопеда.

Лікар в свою чергу визначить, чи є необхідність в носінні спеціальних ортопедичних конструкцій, ортопедичного взуття, устілок або у важких випадках в оперативному втручанні.

Коли починати носити першу взуття

Про повноцінної першої взуття можна починати говорити, коли малюк стає на ніжки і вчиться ходити. До цього часу взуття несе швидше декоративну і зігріваючу функцію, яку виконують пінетки.

Коли малюк робить перші кроки, як правило після 8-9 місяців, значення правильного взуття виростає, тепер уже взуття безпосередньо впливає на ріст і розвиток кістково-м'язового апарату не тільки стопи, але і хребта.

Коли малюк робить перші кроки, як правило після 8-9 місяців, значення правильного взуття виростає, тепер уже взуття безпосередньо впливає на ріст і розвиток кістково-м'язового апарату не тільки стопи, але і хребта

Як вибрати взуття дитині

Пропонуємо вам 7 практичних порад, як вибрати взуття дитині.

1. Гнучка підошва

Рифлена поверхня надає гнучкість підошві. Більше значення має гнучкість в передньому відділі взуття для формування правильного механізму ходьби. В іншому випадку можливе зниження амортизаційної захисту і підвищення навантаження на стопу, виникає хода з перекочування.

2. Вага взуття: легкість матеріалів, знімні устілки

Легкість першої взуття має першорядне значення, так як малюк тільки вчиться робити перші кроки, важке взуття може значно ускладнити процес навчання. Особливістю стопи дитини є досить рясне потовиділення, в стопі більше 200 потових залоз на 1 квадратний сантиметр.

Важливо, щоб устілки були знімними з можливістю просушити і самі устілки, і черевички всередині.

Для сушки краще помістити всередину грудку паперу, сушити безпосередньо у джерела тепла не рекомендується, так як це може призвести до деформації взуття. У взуття Primigi легкі знімні устілки зроблені по технології SKY EFFECT SYSTEM , Обшиті шкірою, що дає дитині відчуття природного комфорту.

3. Ергономічна форма: вільна передня частина, регулювання по повноті

Особливістю стопи дитини є вузька п'яткова частина і широка передня частина стопи. Для комфортного відчуття і правильного розвитку стопи важливо, щоб передня частина стопи не здавлювати і малюк міг вільно ворушити пальчиками.

Звертайте увагу на ергономічну форму черевичок для маляти. У діток може значно відрізнятися повнота стопи, тому обов'язково взуття повинна мати можливість регулюватися по повноті: липучки, шнурки і пряжки дозволяють адаптувати взуття.

У діток може значно відрізнятися повнота стопи, тому обов'язково взуття повинна мати можливість регулюватися по повноті: липучки, шнурки і пряжки дозволяють адаптувати взуття

4. Твердий високий задник

Для правильного розвитку стопи і профілактики плоско-вальгусна деформації і плоскостопості в майбутньому важлива правильна установка п'яти і фіксація гомілковостопного суглоба. Саме тому не рекомендується носити взуття з м'яким задником або без задника, що не фіксуючу гомілковостопний суглоб.

Не купуйте дітям шльопанці, домашні тапочки, сандалики з ремінцем на п'яті, зимове взуття без жорсткого задника. У взутті дітей до 3-х років обов'язково повинен бути присутнім жорсткий задник.

У взутті дітей до 3-х років обов'язково повинен бути присутнім жорсткий задник

5. Внутрішній амортизатор підошви

Ніжки малюка стикаються з нерівностями землі, мікростолкновенія, що виникають при стрибках і ходьбі можуть бути поглинені внутрішнім амортизатором підошви «Антишок». Антишок - це повітряний простір в підошві, яке амортизує і усуває мікротолчкі, захищаючи ніжку малюка.

6. Водонепроникний і дихаючий матеріал

Для першої взуття важливі матеріали, з яких виготовлені черевички. Технологія CORE-TEX у взутті Primigi дозволяє взуття бути одночасно водонепроникною і дихаючої.

Це спеціальна мембрана з 1,4 мільярдами пір на 1 квадратний сантиметр, яка розташовується між підкладкою і верхнім шаром взуття. Пори в 20 000 разів менше молекул води, але в 700 разів більше молекул водяної пари. Саме тому вода не може потрапити всередину, а піт легко виходить назовні.

А технологія Primigi CORE-TEX SURROUND забезпечує відкриту структуру підошви, завдяки чому взуття повністю водонепроникна і дихаюча. Особливе значення це має в сезони, коли погода часто змінюється від сонячної до дощової і навпаки.

7. Безпека

Натуральні матеріали, відсутність нікелю в металевих елементах, хрому в матеріалі внутрішньої підкладки.

Взуття тісно контактує зі шкірою малюка через тонкий шкарпетка, в умовах тепла і вологості шкідливі речовини можуть потрапити на шкіру дитини. Натуральність матеріалів для взуття не підлягає обговоренню: натуральна шкіра, текстиль традиційно вважаються кращими матеріалами для дитячого взуття.

Матеріал підкладки не повинен містити хром, який може викликати подразнення шкіри стоп. У багатьох діток є алергічна реакція на елементи застібок, декоративні елементи, що мають в складі нікель.

Основні критерії правильного взуття: гнучкість, легкість, повітропроникність, міцність, м'якість - принципи системи Primigi.

А чи потрібен супінатор в першій взуття?

У багатьох мам існує думка, що для першої взуття вкрай важлива наявність супінатора або подсводніка для запобігання формування плоскої стопи. Як ми писали вище, у малюків роль амортизатора виконує жирова подушка, яка заповнює собою звід і захищає дитячу стопу від навантажень.

Наявність супінатора в першій взуття сприяє стиранню жирової подушки і ослаблення захисту стопи. Виняток: рекомендації ортопеда при серйозних ознаках патології формування стопи у дитини.

Другим важливим фактом є те, що супінатор повинен розташовуватися в строго певній галузі стопи, інакше він буде порушувати кровообіг стопи і викликати дискомфорт у дитини.

Тому варто говорити про індивідуально підібраного взуття або спеціальних ортопедичних устілках, правильність розташування супінатора повинна коректуватися ортопедом кожні 3-4 місяці.

Як вибрати розмір взуття дитині

Малюк ще зовсім маленький і не може вам сказати, тисне йому взуття. Іноді дітки дуже насторожено ставляться до замаху на свободу руху стоп і спробам мами одягнути на ніжки перші черевички, в такому випадку вони будуть люто протестувати і всім своїм виглядом показувати невдоволення процедурою примірки взуття.

2 способи приміряти взуття малюкові

Перед тим, як вибрати взуття дитині, потрібна примірка. Для цього можна скористатися одним з двох перевірених способів або для впевненості використовуйте обидва:

 1. Перший спосіб: присуньте п'яточку малюка до задника взуття, тримайте ступню вільно в руках, легко натисніть на місце проекції великого пальчика ноги малюка. Відстань між пальчиком і краєм взуття повинно бути близько 1 сантиметра
 2. Другий спосіб: розкрийте взуття максимально широко і максимально присуньте ніжку малюка до переднього краю стопи до упору. Відстань між п'ятою і задньою поверхнею черевичка має бути достатнім, щоб вставити один палець.

Обов'язково приміряйте і правий і лівий черевичок, так як ніжки у діток ростуть скачками і часто розмір однієї ноги може бути більше або менше розміру іншої ноги.

А як вибрати взуття дитині, якщо малюк залишився вдома і треба купити без примірки?

Як визначити розмір взуття без примірки

Щоб зрозуміти, як вибрати взуття дитині і правильно визначити розмір, поставте малюка на аркуш паперу і окресліть контури стопи. Довжина від виступаючої частини п'яти до кінчика найдовшого пальчика і буде довжиною стопи дитини. Ще кращий варіант: вирізати відбиток стопи по контуру і взяти з собою в магазин, а там вже звірити відбиток з устілкою у взутті.

Перерахунок розмірів взутті

У світі існує велика кількість систем визначення розміру взуття. Раніше в нашій країні розміром взуття вважалася довжина стопи в мм (від п'яти до кінчика найдовшого пальця). Зараз у нас прийнята європейська штіхмассовая система: в розрахунок береться визначення довжини устілки в Штіх (1 Штіх дорівнює 2/3 сантиметри)

У таблицях перерахунку від різних виробників можна побачити розбіжності в перекладі з однієї системи в іншу, так як у брендів може відрізнятися довжина декоративного припуску в устілці.

У таблицях перерахунку від різних виробників можна побачити розбіжності в перекладі з однієї системи в іншу, так як у брендів може відрізнятися довжина декоративного припуску в устілці

Як часто міняти взуття

Про те, що тісне взуття викликає дискомфорт і може порушити розвиток ніжки малюка, все знають. А ось те, що не можна купувати взуття «на виріст» багато хто забуває, але ж недостатня фіксація ніжки може привести до появи деформацій стопи і порушити природний розвиток ноги.

Рекомендується не рідше 1 разу на місяць перевіряти, наскільки комфортно себе почуває ніжка малюка. В середньому, дитяче взуття рекомендують міняти:

 • від року до 3-х років - кожні 40-60 днів
 • від 3-х до 6 років - кожні 3-4 місяці
 • від 6 до 10 років - кожні 4-5 місяців

Категорично не рекомендується доношувати взуття за іншими дітьми, при носінні взуття піддається природної деформації під особливості стопи дитини. У свою чергу деформована взуття може порушити розвиток стопи і викликати дискомфорт у малюка.

Ходити чи вдома у взутті?

Ми з вами знаємо про користь ходіння босоніж, проте це твердження є правомочним для нерівних поверхонь, грунту, трави, піску і так далі. Будинки підлоги плоскі і ходіння босоніж може спровокувати деформацію стоп, порушити тонус м'язів стопи і перешкоджати гармонійному розвитку ніжок.

Корисно ходіння по нерівній поверхні, по кулькам, по пісочку. Також для правильного формування м'язів стопи корисно брати пальчиками різні предмети: олівці, кульки.

Як вибрати взуття дитині по сезону

Як вибрати взуття дитині по сезону

 • Зима: в холодний сезон рекомендують мати як мінімум дві пари взуття. Одна пара для вулиці: високі утеплені черевики, чобітки з твердим задником, товстої, але гнучкою підошвою. Друга пара: для опалювальних відвідувань: будинки, в гостях. Це можуть бути легкі черевички або сандалики з високим жорстким задником, з натуральних матеріалів.
 • Весна і осінь: Осінні полегшені черевички з легкої шкіри в внутрішніми вставками з більш щільної шкіри. У цей період зручними будуть черевички з мембраною CORE-TEX від Primigi , Ніжки малюка завжди будуть залишатися сухими завдяки водонепроникності і дихаючим властивостям взуття.
 • Літо: До 2-х років підійдуть легкі сандалики з високим жорстким задником, закритою широкої шкарпетки частиною, регульовані по повноті застібками, липучками або шнурками. Для діток від 2-х років можна вибирати також сандалики з більш відкритою шкарпеткової частиною, тут більше підійдуть липучки, щоб малюк сам міг одягати взуття.
А що знаєте ви про те, як вибрати взуття дитині? Будь ласка, поділіться в коментарях!

Будь ласка, поділіться в коментарях

comments powered by HyperComments

А чи потрібен супінатор в першій взуття?
А як вибрати взуття дитині, якщо малюк залишився вдома і треба купити без примірки?
Ходити чи вдома у взутті?
А що знаєте ви про те, як вибрати взуття дитині?