Простий житній хліб в хлібопічці

  1. Простий житній хліб в хлібопічці Житній хліб в хлібопічці реальний, але не ідеальний, з ним не пройде...
  2. Простий житній хліб в хлібопічці

Простий житній хліб в хлібопічці

Житній хліб в хлібопічці реальний, але не ідеальний, з ним не пройде номер: закинути все в відерце, натиснути на кнопочку і піти гуляти, йому все одно буде потрібно ваше участь, хоч і мінімальний. Для своїх експериментів я вибрала найпростіший рецепт житнього хліба (ось цей, який на залишках закваски , Але в процесі трохи його переробила), щоб зробити випічку житнього хліба в ХП найбільш ефективною і простою. Хоч спочатку і довелося повозитися, за то зараз я можу з упевненістю сказати: житній хліб в хлібопічки набагато простіше, ніж в духовці!

Ідея спекти житній хліб в хлібопічці відвідувала кожного, у кого є цей агрегат для виробництва домашнього хліба, і навіть тих, у кого його немає)) Це ж логічно: якщо купили хлібопічку, значить треба піч в ній смачний хліб, а значить і житній, як смачний і одночасно корисний - обов'язково. Не забувайте також, що хлібопічка була придумана, щоб спростити таку складну задачу, як виробництво домашнього хліба, відповідно, і житній на заквасці хочеться в ній саме спростити. Але біда в тому, що більшість хлібопічок погано пристосовані до роботи з тестом на заквасці і житнім зокрема: ні вимісити нормально, ні вибродівшєє, ні Расстоян, тому частенько спроби спекти корисний житній хліб в хлібопічці призводять до розчарування. Хоча, ви знаєте, вже з'явилися печі з програмами, розрахованими на квасний хліб! Наприклад, всі німецькі хлібопічки Unold у нас в магазині мають таку програму і масу аксесуарів в комплекті, починаючи гачком для вилучення лопатки і закінчуючи вбудованими вагами і подвійним відерцем. Але у мене вдома стоїть звичайна старенька хлібопічка зі стандартними програмами, розрахованими виключно на дріжджовий пшеничний хліб, і я все-таки вирішила спробувати спекти в ній житній, адже піч-то вона пече, а, значить, і житній зможе. У мене не було завдання повністю автоматизувати процес, для житнього хліба це взагалі малоймовірно і ось чому.

Заміс. Не кожна хлібопічка в стані замісити житнє тісто. Воно не таке вже й складне, але сильно відрізняється від пшеничного: якщо пшеничне, розвиваючи клейковину, збирається в колобок навколо лопатки, тягнеться і пружиниться, то житнє абсолютно байдуже до її дій. заміс в Unold Extra відбувається простіше і ефективніше, тому що відерце розраховане на дві лопатки і тісто промешівают аківнее, хоча іноді доводиться допомагати силіконовим щпателем. Заміс

Ферментація і обминання. Після замісу я вийняла лопатку з відерця хлібопічки, змастила його стінки маслом, виклала туди тісто і розрівняла силіконової лопаткою. Ще одна причина, по якій хлібопічки, які не мають спеціального режиму, що не дуже придатні для випічки житнього - це автоматичні обминання, які житньому тесту ні до чого, воно не потребує сильних обнімку, як пшеничне, тому що набагато швидше і легше позбавляється від зайвого газу. Навіть після того, як воно добре підійшло, ми не обминали його перед формуванням, а просто дбайливо формуючи, тісто при цьому саме обминається природним чином і абсолютно без зусиль випускає накопичився вуглекислий газ. Уявіть, що буде, якщо лопатка 5-10 секунд покрутиться в добре, що підійшло житньому тесті, вона його просто «здує». Тому лопатку потрібно діставати з відерця, щоб не допустити сильної обминання тіста.

Температура. Ще один «слизький» нюанс - це температура і швидкість бродіння. У багатьох моделях перед тим, як почати заміс, включається функція вирівнювання температури, а просто нагрів. Хлебопечка продовжує гріти фоном практично весь час, поки в ній знаходиться тісто, аж до початку випічки, коли вона автоматично перемикається на більш високу температуру. Фоном вона гріє приблизно до 35 градусів, тобто, досить тепло, що значно прискорює швидкість бродіння житнього тесту. Якщо при кімнатній температурі (22-25 градусів) хліб у вас походить близько двох годин, то тут буде достатньо 30-40 хвилин, щоб тісто дійшло до піку і тягнуло опасть. Разом з тим, в хлебопечках практично всі програми розраховані на пшеничний хліб і відповідну тривалість бродіння - близько години, плюс стільки ж на расстойку, що для житнього хліба дуже багато. Якщо покластися на хлібопічку і пустити житнє тісто на самоплив, на виході ви отримаєте хліб з проваленим дахом. Але і тут ми можемо пристосуватися і використовувати незручні режими хлібопічки в наших інтересах.

Для свого житнього хліба я вибрала найшвидший режим, який триває 2 години 44 хвилин (швидка випічка хліба), з яких близько 15 хвилин йде на вирівнювання температури, близько 20 хвилин на заміс, годину на расстойку і близько години на випічку. Я пару раз пекла в цьому режимі, використовуючи рецепт «Самого простого і смачного житнього», але кожен раз тісто підходило хвилин на 20 раніше, ніж потрібно і мені доводилося міняти режим «швидкого хліба» на «випічку». Щоб скорегувати процес і трохи продовжити бродіння, я вирішила скоротити кількість опари, взявши НЕ 600 гр, а 400.

Рецепт практично такий же, як по засланні , Тільки кількість опари різний і вся мука - житнє. Коротко: 400 гр. зрілої опари на житній цільнозерновий борошна (можна поставити заздалегідь на ніч з 200 гр. борошна, 200 гр. води і 20 гр. закваски); 225-250 гр. води; 400 житній цільнозерновий борошна; 1 ст.л. меду, 15 солі, 1 ст.л. кмину, обсипання на ваш Вукс.

Зверніть увагу, після замісу виклавши тісто в відерце, я відразу ж його сформувати (розрівняла верхівку) і поставила на расстойку і це ще один тонкий момент, який не дозволяє повністю автоматизувати випічку житнього хліба. Якщо тісто не розрівняти і не огладіл руками або лопаткою, хліб вийде з нерівною некрасивою грубої кіркою, тому тут, як не крути, доведеться заглядати в хлібопічку і брати участь в процесі.

Якщо тісто не розрівняти і не огладіл руками або лопаткою, хліб вийде з нерівною некрасивою грубої кіркою, тому тут, як не крути, доведеться заглядати в хлібопічку і брати участь в процесі

Розрівнявши верхівку, посипала її пластівцями (іноді насіння йдуть в хід). Спеціально для цього хліба я сдеала свіжі житні пластівці з допомогою зернодавілкі Eschenfelder .

Спеціально для цього хліба я сдеала свіжі житні пластівці з допомогою   зернодавілкі Eschenfelder

До речі, знаєте, як зробити так, щоб насіння або пластівці не опадають з кірки? Насипте їх на политу водою поверхню хліба на самому початку вистоювання, трохи утрамбуйте, ще раз збризніть водою з розпилювача. Перед випічкою можна знову зволожити верхівку і включити "випічку".

Перед випічкою можна знову зволожити верхівку і включити випічку

Ступінь вистоювання житнього хліба в хлібопічці визначається так само, як і в звичайній формі: тісто має підійти, збільшитися в обсязі і показати пару ледь проклюнулися бульбашок на поверхні.

Ступінь вистоювання житнього хліба в хлібопічці визначається так само, як і в звичайній формі: тісто має підійти, збільшитися в обсязі і показати пару ледь проклюнулися бульбашок на поверхні

Випічка. Ще один етап, в якому доведеться взяти участь. На випічку пшеничного хліба програми хлібопічки відводять від 40 хвилин до 60, плюс можливість ручного управління в режимі «випічка». Для важкого житнього тесту однієї години, а тим більше 40 хвилин, не вистачає - щоб воно добре пропеклося, йому потрібно 80-90 хвилин при 180-190 градусах (стандартна температура випічки в хлебопечках). Відповідно, ми можемо відразу, як тільки підійде тісто, включити режим випічки на півтори години або після завершення програми «швидка випічка» перейти в режим просто «випічки» і допекти ще хвилин 30. Мені простіше відразу перемкнути хлібопічку на «випічку» і поставить на півтори години. Готовий хліб буде злегка відходити від стінок відерця, боки хліба будуть рум'яними, а ось верхівка може трохи потріскатися, залишившись при цьому блідою. Вона не повинна бути опуклою, скоріше, рівною, але не опалого і не рум'яної: в хлебопечках з міркувань безпеки присутній тільки один тен, розташований внизу печі, тому у хліба в хлебопечках найбільше рум'яниться низ і боки, а не верхівка.

Вона не повинна бути опуклою, скоріше, рівною, але не опалого і не рум'яної: в хлебопечках з міркувань безпеки присутній тільки один тен, розташований внизу печі, тому у хліба в хлебопечках найбільше рум'яниться низ і боки, а не верхівка

Як вам здається, де простіше піч житній хліб, в духовці або хлібопічці? Я після своїх експериментів і спостережень переконалася: житній хліб в хлібопічці можливий і навіть непогано виходить. Мінус лише в тому, що кожен новий рецепт зажадає нової адаптації. А з ругой боку, хліб, який я пекла в хлібопічці, може бути настільки різними: зберігаючи пропорції, його склад можна змінювати, як завгодно, тому він навряд чи вам набридне.

Я вже пекла цей хліб з пшеничного крупкою.

Ячмінний 100%.

З насінням та невеликою добавкою пшеничного цільнозерновий борошна.

До речі, на черзі у нас пшеничний на заквасці, спробую і його здолати :)

Удачі, пишіть :)

Купити ручні млини для горіхів

Простий житній хліб в хлібопічці

Житній хліб в хлібопічці реальний, але не ідеальний, з ним не пройде номер: закинути все в відерце, натиснути на кнопочку і піти гуляти, йому все одно буде потрібно ваше участь, хоч і мінімальний. Для своїх експериментів я вибрала найпростіший рецепт житнього хліба (ось цей, який на залишках закваски , Але в процесі трохи його переробила), щоб зробити випічку житнього хліба в ХП найбільш ефективною і простою. Хоч спочатку і довелося повозитися, за то зараз я можу з упевненістю сказати: житній хліб в хлібопічки набагато простіше, ніж в духовці!

Ідея спекти житній хліб в хлібопічці відвідувала кожного, у кого є цей агрегат для виробництва домашнього хліба, і навіть тих, у кого його немає)) Це ж логічно: якщо купили хлібопічку, значить треба піч в ній смачний хліб, а значить і житній, як смачний і одночасно корисний - обов'язково. Не забувайте також, що хлібопічка була придумана, щоб спростити таку складну задачу, як виробництво домашнього хліба, відповідно, і житній на заквасці хочеться в ній саме спростити. Але біда в тому, що більшість хлібопічок погано пристосовані до роботи з тестом на заквасці і житнім зокрема: ні вимісити нормально, ні вибродівшєє, ні Расстоян, тому частенько спроби спекти корисний житній хліб в хлібопічці призводять до розчарування. Хоча, ви знаєте, вже з'явилися печі з програмами, розрахованими на квасний хліб! Наприклад, всі німецькі хлібопічки Unold у нас в магазині мають таку програму і масу аксесуарів в комплекті, починаючи гачком для вилучення лопатки і закінчуючи вбудованими вагами і подвійним відерцем. Але у мене вдома стоїть звичайна старенька хлібопічка зі стандартними програмами, розрахованими виключно на дріжджовий пшеничний хліб, і я все-таки вирішила спробувати спекти в ній житній, адже піч-то вона пече, а, значить, і житній зможе. У мене не було завдання повністю автоматизувати процес, для житнього хліба це взагалі малоймовірно і ось чому.

Заміс. Не кожна хлібопічка в стані замісити житнє тісто. Воно не таке вже й складне, але сильно відрізняється від пшеничного: якщо пшеничне, розвиваючи клейковину, збирається в колобок навколо лопатки, тягнеться і пружиниться, то житнє абсолютно байдуже до її дій. заміс в Unold Extra відбувається простіше і ефективніше, тому що відерце розраховане на дві лопатки і тісто промешівают аківнее, хоча іноді доводиться допомагати силіконовим щпателем. Заміс

Ферментація і обминання. Після замісу я вийняла лопатку з відерця хлібопічки, змастила його стінки маслом, виклала туди тісто і розрівняла силіконової лопаткою. Ще одна причина, по якій хлібопічки, які не мають спеціального режиму, що не дуже придатні для випічки житнього - це автоматичні обминання, які житньому тесту ні до чого, воно не потребує сильних обнімку, як пшеничне, тому що набагато швидше і легше позбавляється від зайвого газу. Навіть після того, як воно добре підійшло, ми не обминали його перед формуванням, а просто дбайливо формуючи, тісто при цьому саме обминається природним чином і абсолютно без зусиль випускає накопичився вуглекислий газ. Уявіть, що буде, якщо лопатка 5-10 секунд покрутиться в добре, що підійшло житньому тесті, вона його просто «здує». Тому лопатку потрібно діставати з відерця, щоб не допустити сильної обминання тіста.

Температура. Ще один «слизький» нюанс - це температура і швидкість бродіння. У багатьох моделях перед тим, як почати заміс, включається функція вирівнювання температури, а просто нагрів. Хлебопечка продовжує гріти фоном практично весь час, поки в ній знаходиться тісто, аж до початку випічки, коли вона автоматично перемикається на більш високу температуру. Фоном вона гріє приблизно до 35 градусів, тобто, досить тепло, що значно прискорює швидкість бродіння житнього тесту. Якщо при кімнатній температурі (22-25 градусів) хліб у вас походить близько двох годин, то тут буде достатньо 30-40 хвилин, щоб тісто дійшло до піку і тягнуло опасть. Разом з тим, в хлебопечках практично всі програми розраховані на пшеничний хліб і відповідну тривалість бродіння - близько години, плюс стільки ж на расстойку, що для житнього хліба дуже багато. Якщо покластися на хлібопічку і пустити житнє тісто на самоплив, на виході ви отримаєте хліб з проваленим дахом. Але і тут ми можемо пристосуватися і використовувати незручні режими хлібопічки в наших інтересах.

Для свого житнього хліба я вибрала найшвидший режим, який триває 2 години 44 хвилин (швидка випічка хліба), з яких близько 15 хвилин йде на вирівнювання температури, близько 20 хвилин на заміс, годину на расстойку і близько години на випічку. Я пару раз пекла в цьому режимі, використовуючи рецепт «Самого простого і смачного житнього», але кожен раз тісто підходило хвилин на 20 раніше, ніж потрібно і мені доводилося міняти режим «швидкого хліба» на «випічку». Щоб скорегувати процес і трохи продовжити бродіння, я вирішила скоротити кількість опари, взявши НЕ 600 гр, а 400.

Рецепт практично такий же, як по засланні , Тільки кількість опари різний і вся мука - житнє. Коротко: 400 гр. зрілої опари на житній цільнозерновий борошна (можна поставити заздалегідь на ніч з 200 гр. борошна, 200 гр. води і 20 гр. закваски); 225-250 гр. води; 400 житній цільнозерновий борошна; 1 ст.л. меду, 15 солі, 1 ст.л. кмину, обсипання на ваш Вукс.

Зверніть увагу, після замісу виклавши тісто в відерце, я відразу ж його сформувати (розрівняла верхівку) і поставила на расстойку і це ще один тонкий момент, який не дозволяє повністю автоматизувати випічку житнього хліба. Якщо тісто не розрівняти і не огладіл руками або лопаткою, хліб вийде з нерівною некрасивою грубої кіркою, тому тут, як не крути, доведеться заглядати в хлібопічку і брати участь в процесі.

Якщо тісто не розрівняти і не огладіл руками або лопаткою, хліб вийде з нерівною некрасивою грубої кіркою, тому тут, як не крути, доведеться заглядати в хлібопічку і брати участь в процесі

Розрівнявши верхівку, посипала її пластівцями (іноді насіння йдуть в хід). Спеціально для цього хліба я сдеала свіжі житні пластівці з допомогою зернодавілкі Eschenfelder .

Спеціально для цього хліба я сдеала свіжі житні пластівці з допомогою   зернодавілкі Eschenfelder

До речі, знаєте, як зробити так, щоб насіння або пластівці не опадають з кірки? Насипте їх на политу водою поверхню хліба на самому початку вистоювання, трохи утрамбуйте, ще раз збризніть водою з розпилювача. Перед випічкою можна знову зволожити верхівку і включити "випічку".

Перед випічкою можна знову зволожити верхівку і включити випічку

Ступінь вистоювання житнього хліба в хлібопічці визначається так само, як і в звичайній формі: тісто має підійти, збільшитися в обсязі і показати пару ледь проклюнулися бульбашок на поверхні.

Ступінь вистоювання житнього хліба в хлібопічці визначається так само, як і в звичайній формі: тісто має підійти, збільшитися в обсязі і показати пару ледь проклюнулися бульбашок на поверхні

Випічка. Ще один етап, в якому доведеться взяти участь. На випічку пшеничного хліба програми хлібопічки відводять від 40 хвилин до 60, плюс можливість ручного управління в режимі «випічка». Для важкого житнього тесту однієї години, а тим більше 40 хвилин, не вистачає - щоб воно добре пропеклося, йому потрібно 80-90 хвилин при 180-190 градусах (стандартна температура випічки в хлебопечках). Відповідно, ми можемо відразу, як тільки підійде тісто, включити режим випічки на півтори години або після завершення програми «швидка випічка» перейти в режим просто «випічки» і допекти ще хвилин 30. Мені простіше відразу перемкнути хлібопічку на «випічку» і поставить на півтори години. Готовий хліб буде злегка відходити від стінок відерця, боки хліба будуть рум'яними, а ось верхівка може трохи потріскатися, залишившись при цьому блідою. Вона не повинна бути опуклою, скоріше, рівною, але не опалого і не рум'яної: в хлебопечках з міркувань безпеки присутній тільки один тен, розташований внизу печі, тому у хліба в хлебопечках найбільше рум'яниться низ і боки, а не верхівка.

Вона не повинна бути опуклою, скоріше, рівною, але не опалого і не рум'яної: в хлебопечках з міркувань безпеки присутній тільки один тен, розташований внизу печі, тому у хліба в хлебопечках найбільше рум'яниться низ і боки, а не верхівка

Як вам здається, де простіше піч житній хліб, в духовці або хлібопічці? Я після своїх експериментів і спостережень переконалася: житній хліб в хлібопічці можливий і навіть непогано виходить. Мінус лише в тому, що кожен новий рецепт зажадає нової адаптації. А з ругой боку, хліб, який я пекла в хлібопічці, може бути настільки різними: зберігаючи пропорції, його склад можна змінювати, як завгодно, тому він навряд чи вам набридне.

Я вже пекла цей хліб з пшеничного крупкою.

Ячмінний 100%.

З насінням та невеликою добавкою пшеничного цільнозерновий борошна.

До речі, на черзі у нас пшеничний на заквасці, спробую і його здолати :)

Удачі, пишіть :)

Купити ручні млини для горіхів

Простий житній хліб в хлібопічці

Житній хліб в хлібопічці реальний, але не ідеальний, з ним не пройде номер: закинути все в відерце, натиснути на кнопочку і піти гуляти, йому все одно буде потрібно ваше участь, хоч і мінімальний. Для своїх експериментів я вибрала найпростіший рецепт житнього хліба (ось цей, який на залишках закваски , Але в процесі трохи його переробила), щоб зробити випічку житнього хліба в ХП найбільш ефективною і простою. Хоч спочатку і довелося повозитися, за то зараз я можу з упевненістю сказати: житній хліб в хлібопічки набагато простіше, ніж в духовці!

Ідея спекти житній хліб в хлібопічці відвідувала кожного, у кого є цей агрегат для виробництва домашнього хліба, і навіть тих, у кого його немає)) Це ж логічно: якщо купили хлібопічку, значить треба піч в ній смачний хліб, а значить і житній, як смачний і одночасно корисний - обов'язково. Не забувайте також, що хлібопічка була придумана, щоб спростити таку складну задачу, як виробництво домашнього хліба, відповідно, і житній на заквасці хочеться в ній саме спростити. Але біда в тому, що більшість хлібопічок погано пристосовані до роботи з тестом на заквасці і житнім зокрема: ні вимісити нормально, ні вибродівшєє, ні Расстоян, тому частенько спроби спекти корисний житній хліб в хлібопічці призводять до розчарування. Хоча, ви знаєте, вже з'явилися печі з програмами, розрахованими на квасний хліб! Наприклад, всі німецькі хлібопічки Unold у нас в магазині мають таку програму і масу аксесуарів в комплекті, починаючи гачком для вилучення лопатки і закінчуючи вбудованими вагами і подвійним відерцем. Але у мене вдома стоїть звичайна старенька хлібопічка зі стандартними програмами, розрахованими виключно на дріжджовий пшеничний хліб, і я все-таки вирішила спробувати спекти в ній житній, адже піч-то вона пече, а, значить, і житній зможе. У мене не було завдання повністю автоматизувати процес, для житнього хліба це взагалі малоймовірно і ось чому.

Заміс. Не кожна хлібопічка в стані замісити житнє тісто. Воно не таке вже й складне, але сильно відрізняється від пшеничного: якщо пшеничне, розвиваючи клейковину, збирається в колобок навколо лопатки, тягнеться і пружиниться, то житнє абсолютно байдуже до її дій. заміс в Unold Extra відбувається простіше і ефективніше, тому що відерце розраховане на дві лопатки і тісто промешівают аківнее, хоча іноді доводиться допомагати силіконовим щпателем. Заміс

Ферментація і обминання. Після замісу я вийняла лопатку з відерця хлібопічки, змастила його стінки маслом, виклала туди тісто і розрівняла силіконової лопаткою. Ще одна причина, по якій хлібопічки, які не мають спеціального режиму, що не дуже придатні для випічки житнього - це автоматичні обминання, які житньому тесту ні до чого, воно не потребує сильних обнімку, як пшеничне, тому що набагато швидше і легше позбавляється від зайвого газу. Навіть після того, як воно добре підійшло, ми не обминали його перед формуванням, а просто дбайливо формуючи, тісто при цьому саме обминається природним чином і абсолютно без зусиль випускає накопичився вуглекислий газ. Уявіть, що буде, якщо лопатка 5-10 секунд покрутиться в добре, що підійшло житньому тесті, вона його просто «здує». Тому лопатку потрібно діставати з відерця, щоб не допустити сильної обминання тіста.

Температура. Ще один «слизький» нюанс - це температура і швидкість бродіння. У багатьох моделях перед тим, як почати заміс, включається функція вирівнювання температури, а просто нагрів. Хлебопечка продовжує гріти фоном практично весь час, поки в ній знаходиться тісто, аж до початку випічки, коли вона автоматично перемикається на більш високу температуру. Фоном вона гріє приблизно до 35 градусів, тобто, досить тепло, що значно прискорює швидкість бродіння житнього тесту. Якщо при кімнатній температурі (22-25 градусів) хліб у вас походить близько двох годин, то тут буде достатньо 30-40 хвилин, щоб тісто дійшло до піку і тягнуло опасть. Разом з тим, в хлебопечках практично всі програми розраховані на пшеничний хліб і відповідну тривалість бродіння - близько години, плюс стільки ж на расстойку, що для житнього хліба дуже багато. Якщо покластися на хлібопічку і пустити житнє тісто на самоплив, на виході ви отримаєте хліб з проваленим дахом. Але і тут ми можемо пристосуватися і використовувати незручні режими хлібопічки в наших інтересах.

Для свого житнього хліба я вибрала найшвидший режим, який триває 2 години 44 хвилин (швидка випічка хліба), з яких близько 15 хвилин йде на вирівнювання температури, близько 20 хвилин на заміс, годину на расстойку і близько години на випічку. Я пару раз пекла в цьому режимі, використовуючи рецепт «Самого простого і смачного житнього», але кожен раз тісто підходило хвилин на 20 раніше, ніж потрібно і мені доводилося міняти режим «швидкого хліба» на «випічку». Щоб скорегувати процес і трохи продовжити бродіння, я вирішила скоротити кількість опари, взявши НЕ 600 гр, а 400.

Рецепт практично такий же, як по засланні , Тільки кількість опари різний і вся мука - житнє. Коротко: 400 гр. зрілої опари на житній цільнозерновий борошна (можна поставити заздалегідь на ніч з 200 гр. борошна, 200 гр. води і 20 гр. закваски); 225-250 гр. води; 400 житній цільнозерновий борошна; 1 ст.л. меду, 15 солі, 1 ст.л. кмину, обсипання на ваш Вукс.

Зверніть увагу, після замісу виклавши тісто в відерце, я відразу ж його сформувати (розрівняла верхівку) і поставила на расстойку і це ще один тонкий момент, який не дозволяє повністю автоматизувати випічку житнього хліба. Якщо тісто не розрівняти і не огладіл руками або лопаткою, хліб вийде з нерівною некрасивою грубої кіркою, тому тут, як не крути, доведеться заглядати в хлібопічку і брати участь в процесі.

Якщо тісто не розрівняти і не огладіл руками або лопаткою, хліб вийде з нерівною некрасивою грубої кіркою, тому тут, як не крути, доведеться заглядати в хлібопічку і брати участь в процесі

Розрівнявши верхівку, посипала її пластівцями (іноді насіння йдуть в хід). Спеціально для цього хліба я сдеала свіжі житні пластівці з допомогою зернодавілкі Eschenfelder .

Спеціально для цього хліба я сдеала свіжі житні пластівці з допомогою   зернодавілкі Eschenfelder

До речі, знаєте, як зробити так, щоб насіння або пластівці не опадають з кірки? Насипте їх на политу водою поверхню хліба на самому початку вистоювання, трохи утрамбуйте, ще раз збризніть водою з розпилювача. Перед випічкою можна знову зволожити верхівку і включити "випічку".

Перед випічкою можна знову зволожити верхівку і включити випічку

Ступінь вистоювання житнього хліба в хлібопічці визначається так само, як і в звичайній формі: тісто має підійти, збільшитися в обсязі і показати пару ледь проклюнулися бульбашок на поверхні.

Ступінь вистоювання житнього хліба в хлібопічці визначається так само, як і в звичайній формі: тісто має підійти, збільшитися в обсязі і показати пару ледь проклюнулися бульбашок на поверхні

Випічка. Ще один етап, в якому доведеться взяти участь. На випічку пшеничного хліба програми хлібопічки відводять від 40 хвилин до 60, плюс можливість ручного управління в режимі «випічка». Для важкого житнього тесту однієї години, а тим більше 40 хвилин, не вистачає - щоб воно добре пропеклося, йому потрібно 80-90 хвилин при 180-190 градусах (стандартна температура випічки в хлебопечках). Відповідно, ми можемо відразу, як тільки підійде тісто, включити режим випічки на півтори години або після завершення програми «швидка випічка» перейти в режим просто «випічки» і допекти ще хвилин 30. Мені простіше відразу перемкнути хлібопічку на «випічку» і поставить на півтори години. Готовий хліб буде злегка відходити від стінок відерця, боки хліба будуть рум'яними, а ось верхівка може трохи потріскатися, залишившись при цьому блідою. Вона не повинна бути опуклою, скоріше, рівною, але не опалого і не рум'яної: в хлебопечках з міркувань безпеки присутній тільки один тен, розташований внизу печі, тому у хліба в хлебопечках найбільше рум'яниться низ і боки, а не верхівка.

Вона не повинна бути опуклою, скоріше, рівною, але не опалого і не рум'яної: в хлебопечках з міркувань безпеки присутній тільки один тен, розташований внизу печі, тому у хліба в хлебопечках найбільше рум'яниться низ і боки, а не верхівка

Як вам здається, де простіше піч житній хліб, в духовці або хлібопічці? Я після своїх експериментів і спостережень переконалася: житній хліб в хлібопічці можливий і навіть непогано виходить. Мінус лише в тому, що кожен новий рецепт зажадає нової адаптації. А з ругой боку, хліб, який я пекла в хлібопічці, може бути настільки різними: зберігаючи пропорції, його склад можна змінювати, як завгодно, тому він навряд чи вам набридне.

Я вже пекла цей хліб з пшеничного крупкою.

Ячмінний 100%.

З насінням та невеликою добавкою пшеничного цільнозерновий борошна.

До речі, на черзі у нас пшеничний на заквасці, спробую і його здолати :)

Удачі, пишіть :)

Купити ручні млини для горіхів

До речі, знаєте, як зробити так, щоб насіння або пластівці не опадають з кірки?
Як вам здається, де простіше піч житній хліб, в духовці або хлібопічці?
До речі, знаєте, як зробити так, щоб насіння або пластівці не опадають з кірки?
Як вам здається, де простіше піч житній хліб, в духовці або хлібопічці?
До речі, знаєте, як зробити так, щоб насіння або пластівці не опадають з кірки?
Як вам здається, де простіше піч житній хліб, в духовці або хлібопічці?