Спеціаліст розповідає про таємниці імен

Борис Хигир - відомий психолог, один з перших в нашій країні, хто почав докладно вивчати феномен імені і домігся на цьому терені феноменальних успіхів Борис Хигир - відомий психолог, один з перших в нашій країні, хто почав докладно вивчати феномен імені і домігся на цьому терені феноменальних успіхів. Хигир - автор більш ніж 40 книг, безлічі методик. І сьогодні він розповість нам про таємниці імен.

Про Хигир ходять легенди. Наприклад, про нього говорять, що він може вгадати ім'я людини по його фотографії або звуку голосу. Перевірити це твердження мені випала нагода особисто, коли я зателефонувала Борису Юрійовичу домовитися про інтерв'ю.
- А тебе як звуть? - запитав Хигир зацікавлено.
- Олена, - відповідаю я, не відчуваючи підступу ...
- Ах, Леночка ...

І Хигир тут же, не відходячи від трубки, в подробицях розповів про мою сім'ю, кількості її членів, спосіб життя ... мало не особисті деталі.
- Як ви це дізналися? - вражено запитала я, коли він закінчив свою розповідь.
- По голосу, - діловито прокоментував Хигир. - Просто ім'я уточнив, і все склалося.

Бліц-опитування «Клео»
Дружите ви з Інтернетом?
Ні.
Що для вас недозволена розкіш?
Тринькати гроші.
Де ви провели свою останню відпустку?
Будинки.
З ким із тварин ви себе асоціюєте?
Ні.
У дитинстві у вас було прізвисько?
Ні.
Що вас заводить?
Сердитий? Нещире ставлення.

- Останнім часом прийнято давати імена на честь кого-небудь, - почав нашу розмову Борис Хигир, коли я прибула до нього на інтерв'ю, смакуючи все найцікавіше. - Так ось. Ні в якому разі цього робити не можна! У мене зібрана велика статистика, коли дають імена на честь батьків, бабусь, дідусів, а потім у дитини складається нещаслива доля. Особливо небезпечно давати імена на честь батька. Прикладів маса. Ось Олександр Олександрович, наприклад: скільки не знаю людей з цим ім'ям, то або з алкоголем проблема, або в особистого життя .

А в честь кого ж тоді можна давати ім'я?

Ім'я взагалі тонка матерія. Якщо ви даєте ім'я дитині, то він частково переймає риси характеру свого тезки.

Ось, наприклад, був випадок з людиною, який став кандидатом історичних наук, захистив дисертацію, але до цього він сидів у в'язниці за групове згвалтування. І хоча він повернувся, навчався в університеті, зайняв гідне місце в суспільстві, все одно його син, якого він теж назвав своїм ім'ям, сів у в'язницю за якусь провину. Синові це перейшло. Розлучення знову ж можуть передаватися - як на рівні імені, так і генетично. На це потрібно звертати увагу. Я думаю, що величезна кількість розлучень ще й тому, що немає хороших фахівців в області шлюбу і сім'ї. Але ж коли у людини все добре в родині, він з настроєм іде на роботу, з настроєм спілкується, менш жорстокий до інших.

Так що імена на честь кого-небудь краще не давати. Вибирайте ім'я дитині, виходячи з бажаних якостей та відповідності батькові.

По батькові теж може якось впливати на долю По батькові теж може якось впливати на долю?

Зрозуміло! Ім'я повинно підходити по звуковому ряду до батькові. Але важливий саме біологічний батько! Спроба назвати дитину по батькові дідуся або вітчима ні до чого не приведе. Наприклад, якщо справжній батько дитини (навіть якщо це просто донор) - Коля, а виховує його Володя, то дитина все одно Миколайович. І це треба враховувати при підборі імені. На відміну від Володимировича Миколайович - дратівливий, непосидючий. Так само як, наприклад, Олегович, Анатолійович.

А чи можна за допомогою імені скорегувати генетичні особливості людини - несприятливу спадковість, наприклад?

Якщо мова йде тільки про ім'я, то дуже складно. Важливо адже ще, хто батьки цієї дитини, в якому суспільстві і в якій обстановці дитина росла, як він виховувався . Немає поганих імен, важливий саме грамотний підбір імені та по батькові.

Крім того, дитину потрібно частіше кликати повним ім'ям, а не зменшувально-пестливих іменами, які можуть мати зовсім інше значення. Наприклад, Євген і Женя - це різні імена з різними характерами. Те ж саме Маргарита і Рита. І, якщо вже говорити про виховання, до дитини треба ставитися рівно - не кричати на нього, не смикати даремно, говорити з ним м'яко і спокійно.

Чи є у вас талісман?
Нема, я в ці чудеса не вірю.
Як ви знімаєте стрес?
Працюю.
Який ваш психологічний вік?
67 років.
Ви сова чи жайворонок?
І те, і інше - можу до ранку працювати, можу встати рано.
Яка мелодія стоїть у вас на мобільнику?
Ніяка, не користуюся мобільним.
Ваш улюблений афоризм?
Ні.

Де ще може бути корисна інформації про ім'я?

При підборі кадрів. Краще не намагатися виправити людини, а підібрати йому те заняття, яке більше підійде. Коли я формую колектив людей, починаю від верху. Тобто від президента компанії. Під його характер, під його вміння, цілі я підбираю заступника, директора з розвитку, інших ключових співробітників . На інші посади підбираю фахівців, які добре знають свою справу. Часто буває таке. Наприклад, є хороший економіст, його хочуть бачити керівником. Я попереджаю, що ця людина ідеальний в науці, але ефективно керувати людьми він не зможе. Просто не схильний генетично.

Ви так впевнено це говорите ...

У кадровому агентстві, де я працюю головним консультантом, за 10 років жодного разу не було осічок в підборі кадрів за цією методикою. Особливо важливо знати, що за людина перед тобою, коли мова заходить про структурах, в яких потрібна підвищена лояльність - банки, державні установи і так далі. Адже, зрозумій, багато що залежить від того, хто керує.

Чому у нас стільки чиновників бере хабарі? Тому що хабарники беруть на роботу хабарників. Однак є люди, які за своєю природою хабарів не беруть - немає у них такого ні в роду, ні в імені. Їх потрібно вміти знайти і вчасно поставити туди, куди потрібно.

А чи можна обчислити кримінальні схильності людини по його імені?

Звичайно! Більш того. Іноді мене запрошують взяти участь в розслідуванні якогось приватного справи. Особливо банки - банкіри люди дуже обережні і не люблять виносити «сміття з хати». В одному з харківських банків я знайшов злочинця в списку з 125 чоловік. Особисто я його не знав, орієнтувався тільки на ім'я. До речі, перша книга, яку я написав про імена, як раз і називалася «Ім'я і кримінал».

Слідчі часто не знають психології. А злочинці, навпаки, настільки тонкі психологи, що домогтися від них зізнання, обчислити дуже важко. І як ти ні загрожуй, як не залякувати, ніхто ж не зізнається в розмові, що він убивця чи злодій? Залишається тільки ім'я, по батькові, прізвище. Злочинці зазвичай виглядають як звичайні люди, навіть респектабельні. Домушник, наприклад, завжди скромно одягнений, по-сусідськи. Кишенькові злодії - ті завжди при краватці, нібито на роботу їдуть. Працюють парами і ніколи не вбивають людей.

А чи є якісь «нещасливі» імена, які ні в якому разі давати не можна?

Таких імен немає. Будь-яке ім'я, якщо його ще немає в роду, сприятливо. При цьому воно повинно підходити до батькові по звуковому ряду. А ось від прізвища, навпаки, мало що залежить.

Правда? А адже багато жінок бояться змінювати своє прізвище на прізвище чоловіка ...

Не варто боятися Не варто боятися. У жінки має значення тільки дівоче прізвище. Вона на долю особливо не впливає, але показує початкові задатки, таланти, передані від батьків. А ось ім'я, якщо його поміняти, через певний час значно змінює характер людини. Тому, бажаючи змінити ім'я, потрібно правильно підібрати його до батькові. Це дуже важливо.

Що ще може впливати на міцність родини?

Темперамент подружжя, сумісність. Наприклад, Олена - дуже сексуальне ім'я, але Олена не сприймає жорстокості ні в якій формі. Якщо чоловік її не розуміє, не відчуває, то Олена подасть на розлучення. У цьому сенсі Анатолій або Марк їй абсолютно не підходять, це чоловіки жорсткі, самолюбні .

Які ще імена мають підвищену сексуальністю?

Найсексуальніше - Наталя. Однак Наталії часто стримані, скромні особи. Зовнішність, як то кажуть, оманлива. Ще дуже сексуальні Тетяни, Марини. З чоловіків - Михайли, Едуард.

Борис Юрійович, а ваше ім'я, як вважаєте, вдале?

Вважаю, що батьки мене назвали нормально (усміхається). Я радий цьому імені. Мені подобається. Нещодавно я назвав новонародженого сина одного зі своїх знайомих Борисом. Став Борис Анатолійович - вже в школу пішов, кажуть, що розвивається відмінно. Папа, до речі, найбагатша людина Росії ... Сильні світу цього до мене часто бояться звертатися: у багатьох з п'ят розлучень, цілі сімейні клубки. А дарма. Я готовий поділитися секретами. Я можу ще стільки добра зробити, особливо тим, хто одружується.

Про таємниці імен можна багато говорити, головне, правильно підбирати ім'я дитині.

А тебе як звуть?
Як ви це дізналися?
Що для вас недозволена розкіш?
Де ви провели свою останню відпустку?
З ким із тварин ви себе асоціюєте?
У дитинстві у вас було прізвисько?
Що вас заводить?
Сердитий?
А в честь кого ж тоді можна давати ім'я?
По батькові теж може якось впливати на долю?