Історія вільної боротьби

  1. Виникнення вільної боротьби
  2. Вільна боротьба на Олімпіаді
  3. Федерації вільної боротьби

Історія виникнення вільної боротьби як виду спорту налічує більше двохсот років. Хоча довгий час вона залишалася лише американської забавою. А офіційної дисципліною Олімпійських ігор стала лише на початку минулого століття.

Багато вболівальників сьогодні плутаються між поняттями греко-римська боротьба і вільна. Зовні обидва види спорту, дійсно, схожі. Але для професіоналів різниця очевидна. В першу чергу, за рахунок того, що в греко-римській боротьбі сутичка проходить тільки за допомогою рук. А вільна вона тому так і називається, що в ній дозволено використовувати різні прийоми. В тому числі, підключати і ноги.

Хоча завдання залишається все тією ж. Необхідно впустити суперника і покласти його на лопатки. Вільна боротьба значно молодший за свою греко-римської «сестри». Та своїми витоками сягає ще до перших Олімпійських ігор. Проте, вільний стиль теж зародився не вчора і не позавчора, його історія налічує більше 200-сот років.

Виникнення вільної боротьби

Сьогодні вже неможливо назвати точну дату виникнення вільної боротьби. Але до наших днів збереглися деякі письмові джерела, в яких згадуються подібні змагання. І датовані документи 18-м століттям. Причому, згадується в них Англія, як батьківщина даного стилю. Хоча найбільше поширення вільна боротьба отримала в Сполучених Штатах Америки.

У США вільною боротьбою захоплювалися в основному студенти коледжів. Таким чином, вони часто з'ясовували стосунки між собою, влаштовуючи турніри на звання кращого закладу.

Вільна боротьба на Олімпіаді

Перший раз вільна боротьба на Олімпійських іграх була представлена ​​в 1904 році. І з цим пов'язана цікава історія. Змагання тоді проходили в Америці. І спортивний комітет США включив дану дисципліну в програму турніру. Таким чином, американці повністю гарантували собі золоті медалі ще до змагань, так як ніхто інший в світі цієї технікою не володів.

З усіх 42-х спортсменів все були представниками зоряно-смугастої країни. І як неважко здогадатися, американці виграли повний комплект нагород. Це, до речі, єдиний випадок в історії в даній дисципліні.

Наступні Олімпійські ігри проходили в Греції. І там уже вільної боротьби не було, так як самі греки не володіли даними єдиноборствами.

Федерації вільної боротьби

Міжнародний союз борців з'явився перед стокгольмської олімпіадою в 1912 році. У нього входили представники 10 країн. Крім американців брали участь Росія, Німеччина, Фінляндія, Данія, Угорщина, Чехія, Англія, Швеція і Австрія. З тих пір вільна боротьба і стала розвиватися. У 1928 році був вже проведено офіційний міжнародний турнір, ним став чемпіонат Європи.

З тих пір з'явилося і таке поняття, як спеціальне екіпірування. Як і сьогодні, вона складалася з шорт, майки та кросівок. Останні, з часом трансформувалися в більш практичні борцовки. Сьогодні це взуття випускають багато компаній. Наприклад, особливою популярністю у професіоналів і любителів користуються борцовки Асікс . Це продукт японських виробників, які кілька десятків років є лідерами у виробництві спортивного екіпірування.