15 способів боротьби з депресією

Самостійні способи боротьби з депресією самі по собі здатні перемогти м'які форми депресивних станів. У більш серйозних випадках - «самодіяльність» неприпустима, необхідний контроль фахівця, а природні засоби можуть стати гарною підмогою для запропонованих заходів.

У більш серйозних випадках - «самодіяльність» неприпустима, необхідний контроль фахівця, а природні засоби можуть стати гарною підмогою для запропонованих заходів

Змініть стиль життя

Незважаючи на те, що терапія і ліки - ключові методи контролю депресії , Багато чого можна зробити самостійно, не чекаючи, поки прийде необхідність ковтати таблетки. Зміна поведінки - фізичної активності , Раціону і стилю життя - може бути ефективним природним шляхом подолання депресії .

Боротьба з депресією - це війна, яка ведеться день за днем, а не тільки протягом тих тижнів або місяців, коли очікується дію препаратів. Ліки - ліками, але є способи підтримувати себе самостійно.

створіть звичку

Якщо у вас депресія , Або ви її пережили, потрібно не допустити настання або повторення подібного стану. депресія вибиває людини зі звичного ритму життя, позбавляє орієнтації до такої міри, що один день починає непомітно перетікати в інший. А таке відсутність порядку, в свою чергу, може тільки погіршити депресію.

Дуже важко прокидатися вранці і не мати НЕ найменшої ідеї про те, що ви збираєтеся робити весь день. Так і вариться людина «у власному соку» у владі зневіри, безвиході і тяжких думок.

почуття контролю, що відбувається може дати вироблена звичка. Психологи підтверджують, що це допомагає, і що відсутність почуття контролю змушує людей відчувати себе гірше.

Психологи підтверджують, що це допомагає, і що відсутність почуття контролю змушує людей відчувати себе гірше

Зміни в способі життя

1. Вправи. Всім відомо, що фізична активність покращує настрій. Вам зовсім не потрібно бігати марафон або виснажувати себе важкими фізичними навантаженнями - толку не буде, настрій це не підніме, а може, навіть погіршить. Не має значення і тип вправ, які ви оберете. Це можуть бути конкретні аеробні вправи, корисні для серця (якщо, наприклад, їх рекомендує кардіолог). Але і простий півгодинної прогулянки для душевного здоров'я може бути досить.

2. харчування . Якогось спеціального раціону або режиму харчування «від депресії »Не існує, але базове здорове харчування в цілому дає величезні переваги.

Живильні речовини - необхідна складова в боротьбі з депресією . Адже це - фізіологічний процес, подібний лікуванню від фізичної травми. Без правильного набору поживних речовин, ліки від депресії не працюватимуть досить ефективно.

Увага ! Проконсультуйтеся з лікарем, чи не можуть ліки, які ви приймаєте, викликати набір ваги. Якщо так, на харчування потрібно буде звернути особливу увага . якщо депресія пов'язана з порушеннями харчування (анорексія, компульсивний переїдання) регулярні консультації з фахівцем необхідні.

3. сон . Хоча проблеми зі сном є симптомом депресії , Вони також можуть погіршити її прояви. Деякі люди, які страждають депресією , Сплять занадто багато. Але набагато більше депресивних людей страждають від безсоння. У будь-якому випадку, необхідно щось робити.

Просто лягти в ліжко і намагатися змусити себе заснути, вважаючи слонів, - не допоможе. Краще привчитеся лягати і вставати в один і той же час кожен день. Організуйте і зробіть звичкою здоровий сон .

4. Прагніть до мети. Ніщо так не підтримує дух, як досягнення поставленої мети. Складність полягає у визначенні реалістичних цілей. Не потрібно ставити перед собою глобальних завдань або писати список подвигів на 20 сторінок. Почніть з невеликих, але реально здійсненних справ, завершення яких дасть відчуття невеликої, але перемоги, а значить - почуття задоволення.

5. Відповідальність. Коли у людини важко на душі, природне його спонукання - це відступити назад, відмовитися від усіх своїх обов'язків вдома і на роботі. З цим почуттям треба боротися. почуття відповідальності не дасть впасти духом. Тільки не потрібно форсувати події: якщо ви не готові повернутися до роботи або до навчання, це нормально. Подумайте про часткової зайнятості. Якщо це здається занадто складним, розгляньте можливість нескладної роботи. Але опускати руки не можна - бачачи результат виконаної роботи, ви відчуєте почуття задоволення.

6. Розслаблення. Не треба думати, що задоволення або расслабдленіе - це речі, які трапляються самі по собі. Єдиний спосіб зробити так, щоб вони сталися - запланувати їх.

зміна свідомості

коли людина в депресії , Він звикаєте бачити світ і себе «в чорному кольорі». Такий образ думок може стати звичним і тривати багато місяців після того, як буде усунена біологічна причина депресії .

Автоматичні негативні думки - це приватні джерела неспокою. Ці думки виникають випадково, коли ви стикаєтеся з ситуацією, що зачіпає ваші почуття. Вони можуть бути пов'язані один з одним і всі разом отруювати вам життя.

Приклад: ваш начальник попросив вас переписати початок проекту, над яким ви працюєте. Замість того щоб просто переписати, ви починаєте «додумувати» причини такого розпорядження, «поглиблюючи» проблему: а раптом я не досить фаховий? А раптом мене звільнять? Далі по ланцюжку: «я залишуся без гроша, я втрачу житло, сім'я буде мене ненавидіти, я повний невдаха, навіщо такому жити на світі» ... Все. Приїхали: протягом декількох секунд ви занурюєтеся в розпач.

Як боротися з автоматичними негативними думками?

7. Подумайте. Спочатку буде дуже важко зловити початок цієї негативної ланцюжка. Адже ці думки виникають мимоволі. Простіше буде згадати «поганий день» і спробувати в рестроспектіве зрозуміти, що сталося. Як ви перейшли від гарного настрою вранці до огидного днем? Які події - і які думки - ведуть вас до депресивного стану свідомості?

Шляхом відтворення того, що сталося, ви зрозумієте, до яких автоматичним думкам ви схильні і як вони виникають. Тоді з часом, ви навчитеся впізнавати автоматичні думки в потрібний момент і брати себе в руки - зупиняти їх до того, як вони вийдуть з-під контролю.

8. Зробіть паузу. Коли ви виявляєте, що «включилося» автоматичне мислення, спробуйте зробити паузу, переключитися, розвіятися. Допоможуть дихальні вправи, або просто прогулянка на свіжому повітрі. Відірвіться на час від того заняття, за яким вас ці думки застали.

9. Використовуйте логіку. Наступного разу, коли якась проблема змусить вас жахливо себе почувати, спробуйте використовувати в якості природного засобу проти депресії логіку. депресія може змусити вас думати про себе огидні речі, часто гротескно перебільшені. Спробуйте уявити собі це: це правда, що ви нікому не подобаєтеся? Є реальні докази? Правда, ви можете відчувати себе як саме тупе і ненавидимой істота на планеті, але яка реальна ймовірність цього?

Інші природні способи боротьби з депресією

На додаток до створення звичок і зміни свідомості, існують інші природні способи боротися з чорною тугою.

10. Зверніться до друзів і членів сім'ї. Коли важко на душі, допоможуть люди, яким ви довіряєте. Поговоріть з ними про те, що з вами відбувається. Іноді, розуміючи, що один не може бути тільки вашої «жилеткою» (це ж емоційно дуже важко), вам потрібно буде залишити в стороні свої почуття на деякий час. І це добре - піклуючись про емоційний здоров'я близької людини, ви зробите перерву у власних переживаннях. Ви можете просто насолоджуватися часом, проведеним разом з цією людиною.

11. Знайдіть підтримку. На додаток до того, щоб покладатися на друзів і родину, можна спробувати участь в групі психологічної підтримки. Можливо, ви зустрінете людей, які дійсно розуміють, через що ви пройшли і допоможуть відновити душевні сили.

12. Порадьтеся з лікарем, перш ніж приймати добавки. Хоча величезна кількість добавок рекомендується як засобу від депресії , Практика говорить про те, що призначати їх самому собі просто небезпечно. Завжди радьтеся з лікарем, перед тим як почати приймати добавку, особливо якщо вам вже виписані якісь ліки.

13. Остерігайтеся зловживань. Багато людей, які намагаються впоратися з депресією , Намагаються заглушити її алкоголем і прийомом інших речовин. Це марно - через кілька годин ви будете почувати себе ще гірше. Якщо проблеми зі зловживанням, наприклад, алкоголем, вже є - не чекайте, коли закінчиться ваша депресія . Зверніться по допомогу, інакше разом ці проблеми «впораються» з вами ще швидше.

14. Зробіть щось нове. коли людина в депресії , Він потрапляє як би в замкнуте коло, в колію. Кожен звичайний день так і буде проходити за схемою: ліжко, телевізор, комп'ютер. Психологи вважають, що для природного позбавлення від депресії необхідно змушувати себе робити щось інше, абсолютно нове. Підіть до музею. Візьміть книгу і підіть читати її на лавці в парку. Запишіться на курси іноземної мови. Загалом - ламайте цю схему.

15. Не ігноруйте серйозні ознаки депресії . Хоча самостійно використання природних способів боротьби з депресією може допомогти, вони мають свої обмеження. У людей достатньо ресурсів, щоб допомагати собі самостійно, але ці ресурси не нескінченні. І коли людина настільки занурений в депресію, що не може самостійно, своєю волею справлятися з депресивним станом, коли з'являються думки, що світ був би краще без нього, - йому необхідна термінова професійна допомога.

І ще: призначте час для приємних речей

Фахівці радять людині в депресії обов'язково знаходити час для речей, які подобаються. Необхідно робити речі, які вас розважають, - кажуть вони.

Ясно, що коли ви в депресії або відновлюєтеся після депресії , Розваги здаються неможливими. Речі, які вам подобалися, більше не приносять задоволення. Одна з підступних проблем депресії полягає в тому, що вона вчить почуттю безнадії, заперечення того, що в житті може бути щось приємне. Ось з цим-то почуттям і доведеться боротися.

Так що, як би дивно це не звучало, доведеться попрацювати для того, щоб повеселитися. Заплануйте заняття, які вам раніше подобалися. Навіть якщо «дуже не хочеться», продовжуйте зустрічатися з друзями. Продовжуйте ходити в кіно і грати в теніс. Згодом, приємні речі знову стануть такими як були.

Замість того щоб просто переписати, ви починаєте «додумувати» причини такого розпорядження, «поглиблюючи» проблему: а раптом я не досить фаховий?
А раптом мене звільнять?
Як боротися з автоматичними негативними думками?
Як ви перейшли від гарного настрою вранці до огидного днем?
Які події - і які думки - ведуть вас до депресивного стану свідомості?
Спробуйте уявити собі це: це правда, що ви нікому не подобаєтеся?
Є реальні докази?