EPICSTARS: реклама у блогерів - трата грошей або новий канал трафіку? :: Shopolog.ru

 1. Що можуть запропонувати відеоблогери ринку e-commerce?
 2. Де шукати блогерів?
 3. Як почати працювати з блогером?
 4. На які ж результати від такої кампанії можна розраховувати?
 5. В якості висновку

Всім привіт! Напевно, кожен з вас помітив, що в останні 1-2 роки блогери в соціальних мережах (а особливо інстаграм і відеоблогери) почали набирати майже до непристойності великі аудиторії і популярність. Популярність того ж Youtube навіть в Росії обігнала "Перший канал" і ТНТ, а кількість передплатників найбільш відомого в світі відеоблогера PewDiePie налічує понад 40 000 000 передплатників, що в чотири (!) рази більше за все населення Швеції, з якою він родом.

Дані з сервісу Google Trends тільки зайвий раз це підтверджують:

Буквально ще 10 років тому найбільш впливовими ЗМІ були телебачення, газети і журнали. Найбільші бренди запускали різні Інтерація рекламного контента і маркетингових активностей через популярних особистостей і успішно використовували їх образи для впливу на потрібні їм цільові аудиторії.

Згадайте будь-яку рекламу туалетної води або автомобілів люкс-класу - в кожній другій знімається відома телезірка, яка перекладає свою популярність і лояльністю своїх фанатів на бренд компанії. Термін і формат, насправді, класичні та мають цілком офіційну назву - маркетинг впливу .

З ростом і розвитком інтернету, соціальних мереж і Youtube зокрема, цей ринок трансофрміруется - сьогодні одними з ключових інструментів маркетингових воєн за увагу і любов споживача стали екрани комп'ютерів і телефонів, через які віщають ... блогери.

Величезний авторитет серед своїх аудиторій дозволяє їм з надзвичайною легкістю управляти думкою глядачів. Ця легкість не снилася маркетологам минулого століття, коли, щоб схилити людей до вживання Кока-Коли були потрібні мільярди доларів, сотні рекламних роликів і чимала кількість зірок світового масштабу.

Візьмемо приклад нинішнього часу. Сьогодні, щоб, наприклад, виділитися серед безлічі брендів і зробити його популярним на весь світ, досить грамотно спланувати кампанію, замовити згадки і огляди з лояльною підтримкою у сотні блогерів різного масштабу, і успіх, швидше за все, буде гарантований (само собою, при обліку високої якості самого продукту).

Не треба далеко ходити за кейсами. Нікому невідома горілка CIROC в 2010-2014 роках щільно окупувала стрічки YouTube і Instagram. Її рекламували популярні інтсаграм-зірки і ютуб-блогери, вона мелькала на фотографіях всіляких вечірок - таке відчуття, що все соц. мережі позиціонували її як невід'ємну частину будь-якого святкового заходу, а Амбасадор бренду виступали такі відомі особистості як Пафф Дедді і Аарон Пол.

Результат не змусив довго чекати - компанія, яку раніше ніхто не знав, за перші півроку маркетингових активностей в соціальних мережах змогла продати понад 60000 пляшок горілки ультра-преміум класу, а весь рік закрити впевненим подвоєнням продажів. Лише через два роки, вона збільшила цю цифру до 400000 пляшок в рік. Запорука успіху кампанії - грамотна робота з цільовою аудиторією, широке охоплення самої кампанії за рахунок соц. мереж і ... персиковий смак самої горілки.

Що ж до нас, представників російського бізнесу і ринку e-commerce зокрема? Чи ефективна реклама товарів і послуг відеоблогеров в Росії? З якими бюджетами є сенс з ними працювати? Як міряти ефективність? І як їх, власне, взагалі шукати і вибирати? На ці та деякі інші питання ми постараємося відповісти нижче.

Що можуть запропонувати відеоблогери ринку e-commerce?

Важливо розуміти, що подібні формати реклами через блогерів соціальних мереж потрібно поділити на два умовні напрямки:

 1. Інтеграції з блогерами у яких більше мільйона передплатників (мільйонники).
 2. Інтеграції з блогерами у яких Менне мільйонів передплатників (тисячники).

Різниця між ними виражена не тільки в кількості передплатників блогера і майбутньому охопленні рекламної публікації, а й, відповідно, в розцінках на подібну рекламу.

Так, 1 млн переглядів у російських "мільйонників" буде коштувати 150.000 - 200.000 рублів за 1 рекламне розміщення в 1 відео.

У відео-блогерів з ТОП30 каналів ціни можуть доходити і до 500.000 рублів за преролли (про нього нижче). Повноцінні рекламні огляди - 300.000 - 400.000 рублів за 1 млн переглядів.

У каналів до 1 млн передплатників ціни більш "підйомні" - в середньому 50 000 - 70 000 руб. за 1 млн переглядів за преролл.

Найбільш популярний формат реклами серед інтернет-магазинів - саме той преролл, про який ми говорили вище, а також посилання, зазначена в описі ролика. Під прероллом мається на увазі коротка вставка відео, наприклад, з оглядом інтерфейсу магазину і закадровим голосом перед основним роликом блогера. Блогер може розповісти про УТП оглядає магазину або послуги тим голосом і в тій манері, в якій його аудиторія звикла сприймати інформацію, тим самим викликаючи максимальну лояльність у його аудиторії до вашого бренду.

Найпростіший приклад інтеграції:

Або так:

CTR переглядів в кліки по посиланню з опису до ролика варіюється від 0,4 до 4%, і на 90% залежить від правильно підібраного аудиторії (тобто блогера). В іншому ж - від різних дрібних факторів, починаючи від дня випуску відео і закінчуючи погодою на вулиці.

Де шукати блогерів?

Перше і найголовніше перед пошуком блогера - скласти максимально докладний і точний портрет своєї цільової аудиторії, якщо це не було зроблено раніше. Від того, наскільки точно буде відповідати аудиторія блогера вашої, залежить майже весь успіх кампанії. Як же зрозуміти, чи відповідає аудиторія блогера вашої і де знайти такі відеоканали?

На жаль, Youtube не надає демографічної статистики каналів у відкритий доступ. Але це не біда, адже подивившись 2-3 ролика блогера можна скласти уявлення про ядро ​​його цільової аудиторії - б'юті блогери знімають для дівчат 16-27, летсплейщікі (ті, хто викладають записи геймплея комп'ютерної гри з їх коментарями) для юнаків 13-25, ну а тревел блогери - відповідно, для любителів подорожей, більшість з яких знаходяться в уже свідомому віці.

Ну і, звичайно, не варто забувати заглядати на вкладку опису каналу, там часто є корисна інформація, в тому числі про аудиторію цього конкретного каналу.

Крім уже своїх передплатників блогера, трафік на відеоканал йде з запитів, що містять ключові слова, які стосуються каналу. Відповідно, знаючи по яким ключам просувається канал, можна скласти більш точний портрет його аудиторії. Ці ключові слова не завжди на виду, але ви можете скористатися спеціальними розширеннями для браузера типу Vidiq , Щоб побачити запропонований їх і врахувати при виборі блогера для пропозиції про розміщення реклами.

Шукати ж самих блогерів можна або вводячи відповідні запити в сам youtube, або в пошукових системах, але зручніше за все, звичайно, використовувати біржі реклами у блогерів, на зразок нашої Epicstars .

На них, як правило, можна вибирати серед сотень і тисяч блогерів, фільтруючи їх за різними параметрами, в єдиному інтерфейсі подивитися важливі дані по статистиці каналу і відразу відправити рекламну пропозицію кільком блогерам, обговорити деталі і зробити безпечну угоду з ним.

На що ще звернути увагу при виборі блогера?

Крім тематики каналу і того, наскільки збігаються ваші аудиторії, звертайте увагу в першу чергу не на кількість передплатників, а на середню кількість переглядів у кожного відео, тому що передплатників і лайки на youtube накрутити не складніше ніж, наприклад, вконтакте, а ось перегляди - хоч і можна, але не завжди рентабельно для продажу в реклами в роликах.

Так само, корисним буде оцінити кількість коментарів і почитати їх під різними відео - адже там ви будете отримувати можливу зворотний зв'язок від потенційних клієнтів і це додаткове джерело інформації про його аудиторії.

Ну і, мабуть, останній важливий момент - частота випускаються відео. Якщо ролики виходять рідше, ніж раз на два тижні і не регулярно - власник каналу не займається цим серйозно і навряд чи має сильний вплив і теплий контакт зі своєю аудиторією.

Як почати працювати з блогером?

Отже, ви вибрали одного або декількох блогерів для розміщення у них своєї реклами. Як дізнатися вартість розміщення або скільки грошей пропонувати? Як взагалі відбувається процес взаємодії з власником каналу? Нижче ми даємо невеликий перелік кроків, з яких можна почати.

 1. Скласти опис завдання.

У ньому необхідно максимально докладно описати результат, який ви хочете отримати від блогера. До цього пункту необхідно так само поставитися з усією відповідальністю - блогери своєрідний народ, іноді зовсім не в усьому відповідальністю, тому такий документ повинен лежати в основі будь-якої взаємодії з ним. Даний документ допоможе не тільки йому, але і вам в розумінні і формуванні кінцевих цілей рекламної активності.

Однак разом з цим, намагайтеся уникати зайвої бюрократії і написання конкретних текстів - адже "магія" походить саме тоді, коли блогер подає матеріал рекламодавця саме в своїй унікальній манері, за яку його і люблять глядачі.

Давайте додамо ясності і подивимося на приклади якісних описів рекламних завдань для блогерів.

 1. Домовитися про ціну і дату публікації

Іноді посилання на рекламний прайс розміщують на вкладці «Про канал», але частіше там тільки електронна пошта та посилання на сторінки соціальних мереж. Серед самих деяких блогерів існує думка, що розумна вартість розміщення преролла розраховується виходячи з відношення 1/20 ціни до середнього кількості переглядів відео на каналі.

Наприклад, якщо в середньому ролики блогера набирають по 100 000 переглядів, то адекватна вартість складе близько 5 000 рублів. Звичайно, в залежності від деталей завдання, тематики і багато чого іншого вартість може варіюватися, це завжди індивідуально.

Зазвичай блогери беруть 100% передоплату за розміщення подібної реклами, але варто пам'ятати про те, що в разі якщо "щось піде не так", повернути ці кошти цілком або навіть частково, буває іноді проблематично. На допомогу знову ж приходять біржі реклами, які списують кошти рекламодавця перед початком робіт блогера, але "заморожують" до моменту повного прийняття робіт.

 1. Забезпечити блогера всім необхідним

Багато блогерів вимагають якісний преролл від компанії, вихідні коди логотипів, посилань з UTM-мітками і інших матеріалів для якісного розміщення, тому важливо подбати про це заздалегідь самим і вказати що, де і як має бути використано в описі завдання.

 1. Перевірити результат розміщення

Тут все просто - домовляйтеся, що б блогер показав вам результат виконання завдання ДО публічної публікації ролика, адже на Ютубі можна редагувати вже опублікований контент, тому навіть обгрунтовані претензії до якості роботи блогер зможе задовольнити лише в наступному випуску.

Для надійності - кілька разів протягом тижня після виходу ролика можна перевірити, чи не видалив чи блогер рекламну вставку або посилання. Але таке трапляється вкрай рідко і перевірка результату потрібна в більшості випадків вже для того, що б правильно вважати статистику за переглядами.

Насправді, вважати рекламні кампанії на Youtbe вельми просто. Використовуйте стандартні метрики у вигляді охоплення публікації, кліках по розмічених UTM-мітках і кінцевим переходів.

В якості додаткової стимуляції можна також використовувати спеціальні промокодом, про який дізнаються тільки глядачі конкретно цього блогера.

На які ж результати від такої кампанії можна розраховувати?

Важливо розуміти, що такий формат хоч і призводить трафік, але це не чиста контекстна реклама.

В першу чергу, це ефективне дотик з вашої нинішньої і цільовою аудиторією, в якому ви формуєте лояльність до бренду компанії. Якщо вона (ЦА) почує від декількох блогерів рекомендації вас, то згодом середні CTR ваших cpc і cpm кампаній зростуть і збільшиться прямий трафік. Але повернемося до цифр і трафіку.

Як вже було зазначено вище в статті, CTR переглядів відео в переходи коливається від 0,4 до 4%. Якщо припустити, що відео подивиться близько 100 000 чоловік, то ми можемо очікувати від 400 до 4000 унікальних відвідувачів на сайт. І якщо реклама коштувала 7 000 руб, то вартість цільового відвідувача, який зацікавився вашим продуктом і клікнув на посилання в розрахунку на більш детальне вивчення пропозиції, може скласти від 2 до 17,5 руб.

В якості висновку

Спробуєте ви рекламу у відеоблогеров чи ні, одне відомо точно - ринок маркетингу впливу ріс, росте і буде рости разом з аудиторіями і впливом на неї відео- та інших блогерів. Маркетингові відділи найбільших компаній закладають на це нарпавленіе величезні бюджети, а самі пропалені російські маркетологи давно нишком використовують ці формати в своїх комерційних цілях. Використовувати цей формат вам - вирішуйте самі;)

Всім успішних продажів!

Що можуть запропонувати відеоблогери ринку e-commerce?
Де шукати блогерів?
Як почати працювати з блогером?
На які ж результати від такої кампанії можна розраховувати?
Що ж до нас, представників російського бізнесу і ринку e-commerce зокрема?
Чи ефективна реклама товарів і послуг відеоблогеров в Росії?
З якими бюджетами є сенс з ними працювати?
Як міряти ефективність?
І як їх, власне, взагалі шукати і вибирати?
Що можуть запропонувати відеоблогери ринку e-commerce?