Огляд ринку реклами російськомовних YouTube-блогерів

 1. Чому в Москві так багато блогерів
 2. Що більше відображає активність аудиторії: лайки або коментарі
 3. Чи легко блогеру отримати лайк або коментар
 4. Які найулюбленіші блогерами формати реклами
 5. Чи дорого розміщувати рекламу у блогерів
 6. Менше однієї копійки за один повноцінний рекламний контакт
 7. Молодий ринок і не усталена термінологія
 8. Агенти і їх позитивний вплив
 9. Де шукати блогерів
 10. Замість висновку.

Колонка власника сервісу з розміщення реклами для блогерів qaazqaaz

Чому в Москві так багато блогерів

Згідно зі статистикою, найбільше російськомовних YouTube-блогерів живе в Москві. У Санкт-Петербурзі їх приблизно в два рази менше. А в Києві, в порівнянні з Москвою, блогерів в чотири рази менше. Якщо порівняти з даними за чисельністю населення, вийде, що залежність кількості блогерів від населення міста лінійна. А значить, для того, щоб стати блогером, не обов'язково жити в Москві або Санкт-Петербурзі. Шанси стати блогером у жителів різних міст рівні.

Половина всіх YouTube-блогерів відносять свої канали або до теми розваг, або до комп'ютерних ігор. Рідше можна зустріти канали, присвячені домашнім тваринам.

Колонка власника сервісу з розміщення реклами для блогерів qaazqaaz  Чому в Москві так багато блогерів  Згідно зі статистикою, найбільше російськомовних YouTube-блогерів живе в Москві

Один рекламний ролик або кілька

Чим більше у каналу передплатників, тим більше у нього переглядів відео. Коефіцієнт кореляції цих величин дорівнює 0,84. З деякими припущеннями в аналізі можна стверджувати, що виконується закон Парето - 20% блогерів охоплюють 80% аудиторії. При цьому однакового охоплення аудиторії можна домогтися одним розміщенням у топового блогера або декількома розміщеннями у менш популярних. Розмістивши рекламу у кількох блогерів, можна диверсифікувати ризики непотрапляння в аудиторію.

Що більше відображає активність аудиторії: лайки або коментарі

Активність аудиторії частіше виражається в лайок, ніж в коментарях. Поставити лайк простіше. В середньому на один коментар доводиться 8,6 лайків (за вирахуванням дізлайков). Лайки і коментарі в однаковій мірі відображають активність аудиторії.

Коефіцієнт кореляції числа лайків (за вирахуванням дізлайков) і числа коментарів дорівнює 0,81. Іншими словами, чим «гарячіше» дискусія в коментарях, тим більше лайків набере відео. Звичайно, в будь-якому правилі є винятки: канал Сергія Симонова має понад півмільйона передплатників, його відео набирають десятки тисяч переглядів, при цьому останні десять відео набрали дізлайков в рази більше, ніж лайків.

Тут і далі ми будемо наводити статистичні дані для каналів з числом передплатників понад 10 тисяч. Цим ми відкидаємо з аналізу менш 15% від всіх вихідних даних, взятих з сервісу qaazqaaz. Ми робимо це навмисне, щоб очистити дані від «статистичних викидів», які властиві молодим каналах, тільки набирає аудиторію.

Логічно припустити, що канал з 10 тисячами передплатників вже в певному сенсі професійний і вміє виробляти ролики з деяким постійним якістю. А це важливо для рекламодавців. Блогерів з числом передплатників понад 10 тисяч для зручності будемо називати «успішними».

Чи легко блогеру отримати лайк або коментар

Деяким блогерам, щоб отримати один коментар чи лайк від аудиторії, потрібні сотні переглядів. А у кого-то на кожні сто переглядів доводиться більше десяти лайків і коментарів. Цікавий приклад - канал « синій трактор ». Його останні десять відео в середньому набрали по десять мільйонів переглядів. При цьому канал дитячий - на ньому публікуються мультики. При такій кількості переглядів у каналу все трохи менше 300 тисяч передплатників. А лайків і коментарів майже немає. На один лайк або коментар доводиться більше 1500 переглядів.

У 80% випадків ваша реклама у успішних блогерів принесе по одному лайку або коментарю на кожні 35 переглядів

Є й зворотні приклади. Такі канали, як Skill Man , Shulya , « Єрмак Авто »Отримують заповітні лайки або коментарі вже з кожного 5-7 перегляду. В середньому кожен другий успішний блогер отримує один лайк або коментар не більше ніж з 21 перегляду відео. А 80% успішних блогерів для отримання одного лайка або коментаря буде потрібно не більше 35 переглядів.

Які найулюбленіші блогерами формати реклами

Найчастіше блогери готові розміщувати преролли або постролли. Їм зручний такий формат. Не потрібно думати над тим, як логічно вбудувати рекламу в сюжет ролика. Та й негативу від аудиторії найменше. Реклама на початку і кінці відео вже очікувана для аудиторії. Слідом за популярністю у блогерів - ексклюзивні ролики. Знімати їх складніше, і коштують вони дорожче.

Причина меншою популярністю ексклюзивних роликів в тому, що не всі блогери на увазі специфіки каналу можуть собі дозволити зняти окремий рекламний ролик.

Найнеулюбленіший блогерами формат реклами - інтеграція

Готувати ролик складно, а спроба «приховати» рекламу частіше викликає невдоволення аудиторії. Тому ціни на інтеграцію у деяких блогерів не відрізнятимуться від ексклюзивних роликів.

Чи дорого розміщувати рекламу у блогерів

Чим більше переглядів припадає на останні десять відео, тим дорожча у блогера реклама. Для ексклюзивних роликів і прероллов кореляція середньої кількості переглядів на останні десять відео і вартості реклами становить 0,78.

Тут для кожного блогера ми спрогнозуємо кількість переглядів у наступного виходить ролика на основі середнього за останніми десяти роликам. Метод не ідеальний, але для загального розуміння ринку успішних блогерів вважаємо достатнім.

Кореляція між вартістю реклами та потенційними рекламними переглядами говорить в цілому про те, що ціни на ринку усталені. Дуже дорогих пропозицій на ринку не так багато. Серед розміщених на сервісі qaazqaaz кожне друге речення по зйомці ексклюзивного ролика дешевше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а 80% всіх пропозицій дешевше 45 тисяч рублів.

Аналогічна ситуація з преролламі або постролламі. Майже половина пропозицій, дешевше двох тисяч рублів, а 80% всіх пропонованих прероллов дешевше 20 тисяч рублів. Вартість розміщення прероллов в середньому в три рази дешевше зняття ексклюзивного відео. Звичайно, на ринку є пропозиції вартістю в півмільйона рублів і більш за один ексклюзивний відеоролик. Але це вже поодинокі і відомі випадки.

Преролли і постролли зазвичай в три рази дешевше ексклюзивних відео

Менше однієї копійки за один повноцінний рекламний контакт

Набагато цікавіше оцінювати блогерів не по абсолютній вартості реклами, а в перерахунку на 1 потенційний рекламний перегляд аудиторією.

Такі YouTube-канали, як « Ілля Мед », Vlad DIY (Do it yourself) « Тоха :) »,« дальнобой 5708 »,« Позитивний Лекс! »,« Супер Відео Ютуб », PashaNastyaLive , Savina Moore , На момент написання цієї статті готові зняти і показувати своєї аудиторії ексклюзивні рекламні ролики за ціною 2-4 копійки за один потенційний перегляд. Кожен другий блогер пропонує ексклюзивні ролики за ціною менше, ніж 44 копійки за один потенційний рекламний перегляд. А у 80% блогерів ціна потенційного рекламного перегляду не перевищує одного рубля.

У більшості випадків преролл буде коштувати не більше 27 копійок за один рекламний перегляд. Можна знайти пропозиції і дешевше однієї копійки

Якщо відкинути 10% найдорожчих і 10% найдешевших пропозицій сервісу qaazqaaz, то один потенційний перегляд ексклюзивного ролика в середньому обійдеться в 26 копійок.

Преролли ще дешевше. В середньому преролл або постролл обійдеться майже в два рази дешевше - в 14 копійок. Можна розмістити рекламу, в якій потенційний рекламний контакт може бути менше однієї копійки, наприклад, на каналах KINOZADROT або « Ілля Мед ». При цьому кожен другий блогер пропонує преролл за ціною менше десяти копійок за потенційний рекламний перегляд. А у 80% блогерів ціна потенційного рекламного перегляду преролла буде не більше 27 копійок.

Молодий ринок і не усталена термінологія

Ринок реклами YouTube - це ринок успішних блогерів. Успішні блогери працюють здебільшого тільки по передоплаті. Зайві проблеми з отриманням грошей за фактом виконаних робіт їм не потрібні, а публічність не дозволить поводитися нечесно. Також ціна на розміщення одного типу реклами у одного блогера зазвичай не фіксована і може змінюватися в залежності від рекламованого продукту і вимог рекламодавця.

У зв'язку з цим ціни, зазначені на популярних біржах у топових блогерів, майже завжди орієнтовні. Різні блогери і рекламодавці один і той же формат реклами розуміють по-різному. Для кого-то преролл це десять секунд, а для кого-то - 20 секунд. Хтось в послуги з розміщення прероллов включає розміщення посилань в описі, а хтось виносить це в окрему позицію. В цілому можна простежити таку залежність: чим більш успішний блогер, тим більш комплексною буде послуга з розміщення одного типу реклами.

Якщо запитати у великих агентств, що вони включають у начебто стандартні «Преролли», «Постролли», «Інтеграції» і «Згадки», то набір послуг буде відрізнятися.

Набір послуг, що включаються в стандартні «Преролли», «Постролли», «Інтеграції» і «Згадки» у всіх різний

У топових блогерів дуже часто є не один канал на YouTube. Багато ведуть паблік в соцмережах. Відповідно, купуючи зйомку ексклюзивного ролика, можна в одному рекламному пакеті отримати також і розміщення в соцмережах, що вельми зручно.

Агенти і їх позитивний вплив

На ринку багато агентів. Помилково вважати, що якщо блогер - публічна персона, йому цікаво спілкуватися з рекламодавцями, і взагалі він екстраверт. Багато блогерів-інтровертів, які ведуть свій канал і отримують від цього велике задоволення. При цьому спілкування з рекламодавцями для них є тортурами. Агенти в такому випадку - їх рятувальний щит.

Але це далеко не єдина причина співпраці з агентом. Чим популярніший канал, тим більше запитів на розміщення реклами починає надходити. Таким чином, спілкування з рекламодавцями і планування реклами стає великою рутиною завданням, яка ніяк не вкладається в творчий процес зйомки блогу. Тому найуспішніші канали працюють в основному тільки через агентів.

Запуск великої рекламної кампанії краще довірити професіоналам

На ринку також присутні і агентства. Вони вже допомагають не тільки блогерам, а й самим рекламодавцям. Якщо необхідно запустити рекламу у кількох десятків блогерів одночасно, то без послуг агентства обійтися складно. Не варто забувати, що YouTube-блогери дуже часто виявляються недисциплінованими з точки зору бізнесу. Творчий процес не так просто буває вбудувати в жорсткі бізнес-зобов'язання, тому випустити ролик на пару днів пізніше для блогера може бути нормою, а для рекламодавця катастрофою.

Агентства в таких ситуаціях за рахунок великого досвіду допомагають організувати роботу з великою кількістю блогерів. Ринок молодий, тому великих агентств не так багато: Wild Jam , AbrikosMedia , « лідери Думок »І Avtormedia (окремого сайту немає, тому пропозиції, блогерів і інформацію можна подивитися по засланні .

Де шукати блогерів

Одного-двох блогерів легко знайти самостійно. Контакти блогера або агента, як правило, вказані в описі каналу YouTube. Набагато зручніше шукати блогерів на біржах. Біржі можуть бути корисні, якщо ви з якихось причин не довіряєте блогеру. За доступ до бази блогерів і гарантії успішного розміщення реклами доведеться заплатити. На момент написання цієї статті мінімальний тариф у Vlogster згідно оферті становив 1500 рублів за один місяць доступу до бази блогерів (комісія сервісу в оферті не розкривається), при цьому пошук відображає трохи більше 700 блогерів.

У Prolog. yt комісія, що вказується в особистому кабінеті становить 15%, а пошук відображає трохи більше 950 акаунтів. Треба розуміти, що класична політика роботи біржі (спочатку реклама, потім оплата) не дуже підходить для успішних і топових блогерів, які вважають за краще працювати тільки по передоплаті. Тому багато бірж надають, по суті, агентські послуги, не зводячи рекламодавця і блогера безпосередньо. Топові блогери працюють тільки через агентів і агентства.

Шукати блогерів можна і просто через сервіси, що надають статистику. Наприклад, буде корисний LiveDune або whatstat. Для приблизної оцінки вартості реклами зверху, можна вважати, що один ексклюзивний перегляд з імовірністю 80% обійдеться дешевше 1 рубля і з імовірністю 50% дешевше 40 копійок.

Замість висновку.

Ринок реклами у YouTube-блогерів досить молодий, але ціни на нього вже встигли встоятися. Наявність пропозицій дешевше однієї копійки за рекламний перегляд преролла говорить про те, що ринок явно не розбещений рекламодавцями (тут можна згадати деякі запити в «Яндекс. Директі», вартість яких перевалює за тисячу рублів).

Зйомка ексклюзивних роликів у блогерів, наприклад, у форматі повноцінного огляду продукції, крім самої реклами дає ще і професійно відзнятий матеріал, який можна з успіхом використовувати далі в своїх маркетингових активностях (знамениті особи будуть добре впізнавані, наприклад, на великих екранах всередині виставкових павільйонів або в точках продажів).

Не варто забувати, що сучасні технології крім вибору блогерів за вартістю допомагають підібрати канал з максимально відповідною для вас аудиторії. Тим самим рекламодавець може гарантувати собі ефективний витрата коштів на рекламу. Але це вже тема для окремої статті.

Джерело статистичних даних в статті: сервіс qaazqaaz, «Росстат».