Як просунути особистий бренд ВКонтакте: загальна стратегія

 1. Крок 1. Своє співтовариство
 2. Крок 2. Написання контенту
 3. Крок 3. Консультування
 4. Крок 4. Події
 5. Крок 5. «засвітилися»
 6. Крок 6. Написання якісної книги по вашій темі
 7. Крок 7. Ведення особистої сторінки
 8. Крок 8. Реклама
 9. Крок 9. Особисті зв'язки
 10. Крок. 10. Закриті чати і спільноти

Так як тема стає все більш актуальною, вирішив поділитися з читачами блогу LPgenerator покроковою інструкцією по просуванню особового бренду ВКонтакте

Так як тема стає все більш актуальною, вирішив поділитися з читачами блогу LPgenerator покроковою інструкцією по просуванню особового бренду ВКонтакте.

В даному матеріалі я не буду розписувати, для чого вам потрібен особистий бренд в соціальних мережах (думаю, багато хто про це здогадуються) і повторювати банальні думки про те, що для ефективного просування потрібно бути справжнім професіоналом у своїй ніші.

І останній нюанс. Ця методика підходить саме для бізнесу, для створення особистого бренду в соціальних мережах. Якщо ви музикант чи людина інших творчих професій, то вам знадобляться інші механізми.

Отже, приступимо.

зміст

Крок 1. Своє співтовариство
Крок 2. Написання контенту

Крок 3. Консультування

Крок 4. Події

Крок 5. «засвітилися»

Крок 6. Написання якісної книги по вашій темі

Крок 7. Ведення особистої сторінки

Крок 8. Реклама

Крок 9. Особисті зв'язки

Крок. 10. Закриті чати і спільноти

Крок 1. Своє співтовариство

Перший крок, який вам потрібно зробити, - це завести свою спільноту і, природно, особисту сторінку. Без цього у вас не буде системи, стратегії просування бренду інтернеті, і ви упустите багато можливостей, які пропонує соціальна мережа ВКонтакте.

Наприклад, якщо працювати тільки через особисту сторінку, у вас не буде можливості використовувати таргетовану рекламу (у всякому разі, поки).

Є кілька варіантів позиціонування спільноти в разі просування особистого бренду в соціальних мережах:

 • Позиціонування по інтересам. В цьому випадку ви поєднуєте людей навколо ніші, а не власної персони. Набираєте в співтовариство учасників, а потім працюєте з цією аудиторією. Типові приклади: « чіткі покрокові »,« Навчання таргетированной рекламі »,« Кейси Поганого Сммщіка ».
 • Особистий блог. Тут ви відразу говорите про те, що це ваш персональний блог. Люди, що прийшли сюди, розуміють, що контент створюється саме вами. Типові приклади: « Записки Катерини Безіменною »,« СPA KING »,« Арбітраж трафіку by Mozart »,« Андрій Парабелум ».
 • Незвичайні рішення. Тренд останнього часу і один з найцікавіших методів просування групи вконтакте - це паблік-мети. Аяз Шабудінов запустив перший такий паблік під назвою « Мета: 30 мільйонів за рік ». Інший нестандартний варіант - паблік вашої книги. Наприклад: « Маркетинг в соціальних мережах ».

Крок 2. Написання контенту

На наступному етапі вам потрібно приступити до створення унікального контенту. Потрібен він для того, щоб довести всім оточуючим вашу компетентність в обраній сфері.

Без контенту не варто навіть починати самостійне просування групи вконтакте: нічого не вийде. Варіанти контенту можуть бути наступними:

 • Брендовані експертні статті;
 • Кейси (вдалі і невдалі), результати;
 • експерименти;
 • Відеоуроки: конкретні інструкції, теорія, технічні речі;
 • Вкидання завдань для мозкового штурму;
 • Завдання на кмітливість.

Крок 3. Консультування

Після того як ви наберете першу масу учасників, можете почати допомагати їм своїми порадами та консультаціями. Один з головних секретів просування груп Вконтакте - це вчасно надана допомога. Адже щоб отримати щось, потрібно спочатку віддати щось рівноцінне. При цьому консультувати ви можете не тільки у себе в співтоваристві, а й в інших тематичних групах вашої ніші.

За фактом консультування можна умовно розділити на два основних напрямки: розбір проектів учасників та відповіді на конкретні питання. Все це може відбуватися як на стіні спільноти в коментарях, так і в спеціально створених темах / обговореннях.

Один із прийомів при консультуванні - це купити закріплену тему в обговореннях в який-небудь близької до вас тематичної групи або навіть запропонувати свою послугу безкоштовно. Наприклад, ви ветеринар і хочете просунути свій особистий бренд. В такому випадку можете домовитися про безкоштовні консультації в групах про тварин або інтернет-магазинах зоотоварів. Але все ж простіше організувати платне просування бренду в інтернеті. Приклад того, як це виглядало, коли я просував послуги сімейного юриста:

Крок 4. Події

Дуже важливий елемент стратегії просування групи вконтакте - живі виступи в різних форматах перед аудиторією. Люди завжди більше довіряють тому, з ким вступили в «живу» зв'язок.

Тому, якщо ви розбираєтеся в ніші, то вам слід запускати безкоштовні і платні семінари, вебінари і тренінги, а також брати участь в максимальній кількості профільних конференцій. Природно, суворо забороняється давати на таких виступах слабкий контент, інакше ви зробите тільки гірше.

Крім навчальних заходів, ви можете використовувати всілякі нестандартні рішення. Наприклад, пряма live-лінія з відповідями на питання, як це робив Павло Гуров, або запрошення на вечірку на честь свого дня народження, за прикладом Олени Ленської.

Після проведення подій не забувайте робити фотозвіти і збирайте відгуки. Це додаткові соціальні докази вашої експертність.

Крок 5. «засвітилися»

Ще один важливий етап - так звана «засвітка». Вас повинні знати в усіх тематичних групах. Ви повинні регулярно з'являтися там в коментарях, вступати в дискусії, сперечатися, висловлювати свою окрему думку. Крім спілкування в групах, добре працює «засвітка» у лідерів думок. Вони за визначенням залучають максимум уваги до своєї персони. Важлива частина плану просування групи Вконтакте - скласти список найпопулярніших людей в ніші і періодично коментувати їх публікації.

Природно, коментарі повинні бути осмисленими і корисними. Лідери думок на те і лідери, що швидко обчислюють «неякісний контент» і розуміють, з ким мають справу.

Наступний варіант роботи - суперечка з експертами. У багатьох нішах є питання, що допускають безліч різних точок зору. Ви можете написати статтю, де заперечуєте точку зору лідерів думок. При цьому обов'язково кличте опонента в тред через згадки. Якщо стаття складається з якісних аргументів, дискусія може вийти вельми цікавою.

Непогано працює і похвала експерта, схвалення його роботи або кейсів. Наприклад, коли я проводив семінар в Пітері по таргетированной рекламі, мене репостнулі мої колеги, і я написав про це на своїй сторінці:

Наприклад, коли я проводив семінар в Пітері по таргетированной рекламі, мене репостнулі мої колеги, і я написав про це на своїй сторінці:

Ви можете використовувати тролінг і провокації. Деякі будують на цьому все своє просування. Але тут дуже багато ризиків: занадто просто зіпсувати собі репутацію.

Крок 6. Написання якісної книги по вашій темі

Книга досі є найкрутішим способом просування особистого бренду. Особливо паперова, яка продається в магазинах. Тільки є один важливий нюанс: це повинна бути дійсно якісна книга.

Про цей етап просування у нас люблять розмірковувати багато інфо-бізнесмени. В їхній свідомості жевріє думка, що сама наявність книги автоматично робить з вас експерта. Однак це все від лукавого. Експертом вас робить якісний контент, робоча і застосовна інформація. На озоне лежить купа книжок, які прочитали і забули тисячі чоловік. Їх авторів ніхто не знає.

При написанні книги завжди стоїть питання: працювати з видавництвом або просувати самому pdf-версію. З моєї точки зору, робота з видавництвом ефективніше, якщо воно відоме. У видавництв велика мережа поширення, та й pdf-версія щосили поширюється в звичайних інтернет-магазинах. З точки зору заробітку, книга взагалі не має сенсу. Вона пишеться не для цього. З двох тиражів книги «Просування бізнесу ВКонтакте» я заробив щось близько 60 тисяч рублів.

Якщо ви регулярно пишете статті, то написати книгу дуже просто. Треба просто їх правильно скомпонувати і систематизувати.

Крок 7. Ведення особистої сторінки

Люди дуже люблять дивитися за куліси, «підглядати» за лідерами думок, їм цікава їхня особиста життя і побут. Ще одна порада по просуванню групи Вконтакте - приступити до більш осмисленого ведення особистої сторінки на етапі, коли ви наберете певну популярність.

Можна і відразу виходити з цих принципів, просто спочатку у вас буде мало читачів. Зрозуміло, що особиста сфера - дуже тонкий момент. Деякі відомі люди не впускають туди взагалі нікого. Ви можете вчинити аналогічно, але в цілому ця технологія працює. Про що ви можете писати:

 • Особисте життя: діти, сім'я, як проводите час разом. Або навпаки - чому не одружені;
 • Що вас мотивує, як влаштований ваш робочий день;
 • Погляд за куліси якихось подій, зустрічей;
 • Фото з поїздок;
 • Ваші спостереження про соціальне життя;
 • Особлива думка з різних галузевих питань.

Крок 8. Реклама

Слово «реклама» тут, звичайно, в якійсь мірі умовно. Тому що всі кроки просування особистого бренду - це його реклама, але з деякими інструментами можна працювати набагато активніше.

Перерахую основні:

 • Таргетована реклама вашої групи, конкретних статей і подій. Інструмент платний, але він того вартий. Рекламуючи свої статті та події, не забувайте ставити на картинку свою фотографію. Це дуже добре працює на впізнавання.
 • Посів відео, статей або кейсів в тематичні групи через запропоновані новини. Можна це робити як за гроші, так і безкоштовно. Тематичними групами часто не вистачає хорошого контенту, тому можна розмістити багато матеріалів за просто так.
 • Білий френдинг, тобто додавання в друзі лояльною до вас аудиторії. Варто робити після консультації, допомоги в особистих повідомленнях, після позитивної комунікації на стіні, після лайків і репоста ваших матеріалів або коментарів.

Крок 9. Особисті зв'язки

Коли у вас з'явиться пул перших лояльних до вас людей, постарайтеся познайомитися з ними особисто. Білий френдинг - це добре, але реальний френдинг в 100 разів крутіше. Саме лояльні, «живі» друзі запускають сарафан і рекомендують вас, якщо, звичайно, ви з ними не пересварилися.

Підказуйте їм теми, зустрічайтеся щоп'ятниці о барах, допомагайте порадами, вписуйте на події зі знижками або взагалі безкоштовно. Потім це окупиться сторицею: немає нічого кращого особистих зв'язків.

Крок. 10. Закриті чати і спільноти

Якщо у вашій ніші є закриті чати і спільноти для обраних, обов'язково постарайтеся туди потрапити. Чи не тому, що це круто, престижно і підвищує ваш статус, а тому, що там дуже часто сидять реальні фахівці і максимально усвідомлена аудиторія. Вхід в такі спільноти або платний, або за особистою рекомендацією. Такий підхід відсікає халявщиків і випадкових людей. Особисто мені такі чати дали дуже багато по-справжньому крутих знайомств.

Якщо в цих спільнотах ви будете давати якісні поради, то поступово вас почнуть рекомендувати професіонали, а це одне з найважливіших умов просування особистого бренду.

Звичайно ж, особистий бренд необхідно просувати не тільки ВКонтакте. Є й інші прийоми, які слід використовувати. Але якщо ми говоримо саме про цю соціальну мережу, то в цілому просування самого себе укладається в озвучені 10 кроків. Головне їх пройти.

Високих вам конверсій!

image source NASA on The Commons

Автор цього поста:

Дмитро Румянцев, автор книги «Просування бізнесу ВКонтакте», яка з січня 2014 входить в TOP 3 найпопулярніших книг в розділі інтернет-маркетингу

 • Творець і ведучий спільнот ВК " Інтернет-маркетинг від А до Я "
 • Співвласник культового петербурзького клубу «Книги і Кава»
 • Директор по маркетингу в компанії TopWay group

09-10-2014