4 дійсно ефективних способу розкрутити бізнес в соціальних мережах

 1. Контент - головний фактор просування
 2. орієнтування
 3. Реклама в спільнотах
 4. Професійне просування в соціальних медіа

Щоб набрати аудиторію в 50 мільйонів чоловік, радіо знадобилося 38 років, телебаченню - 13. Facebook отримав 200 мільйонів користувачів менше ніж за рік.

Понад 82% користувачів Інтернету мають акаунти в соціальних мережах і сидять в них (мінімум) по дві години на день. Росія займає перше місце в Європі за популярністю соцмереж.

Зростає кількість користувачів, які приходять в соціалки нема за спілкуванням, а за інформацією, а також бізнесменів, які розуміють, що соціальні медіа - ефективний маркетинговий канал. Якщо ви хочете розкрутити проект через соціальні мережі, то познайомтеся з чотирма ефективними способами просування.

Контент - головний фактор просування

Будь-SMM-фахівець підтвердить: без якісного контенту інструменти просування марні. Якщо на сторінці вашого бренду нудно, не варто розраховувати на зростання аудиторії і її лояльність.

Три складові хорошого контенту:

 1. Унікальність. Інформація, яку ви публікуєте, повинна бути актуальна і цікава. Не копіюйте матеріали з інших ресурсів. Виняток - кросспостінг між блогом компанії і її сторінкою в соціальній мережі.
 2. Регулярність. Статті повинні виходити систематично. Два, три, чотири або сім разів в тиждень - залежить від специфіки бізнесу і його цільової аудиторії. Так, людям з бізнес-середовища буде достатньо двох-трьох оновлень, а для beauty-спільноти цього явно мало. Необхідно дотримуватися обраної контент-стратегії незалежно від кількості передплатників.
 3. Вірусність. Публікації повинні бути живими, що викликають емоційний відгук у вигляді пекучого бажання розповісти про них друзям. Уникайте відверто рекламних постів.

Крім цього, генерація контенту для соціальних мереж має ряд особливостей, викликаних специфікою самих платформ.

Facebook в Росії - «соціалка не для всіх». Її використовують маркетологи, програмісти та інші IT-підковані люди. Їх не лякає «складний інтерфейс», а в сфері їх інтересів - гаджети, Інтернет, подорожі, освіта, книги і бізнес у всіх його проявах. Вони охоче лайкають і нишпорять матеріали даних тематик, а також мотивують статті, налаштовують на позитив. Велика частина активної аудиторії Facebook користується мобільним додатком - пости рекомендується ілюструвати картинками розміром 800 × 600.

«ВКонтакте» - найбільша соцмережа Рунета (понад 230 мільйонів зареєстрованих користувачів). Її аудиторія молодше; в фокусі інтересів користувачів в основному розваги (спілкування, ігри, музика, фільми та інше). Користувачі VK не дарують текстовий контент (бажано, щоб довжина поста не перевищувала 500 знаків), зате люблять фото і відео.

Серед фотохостингів в Росії найбільш популярний Instagram. При цьому, ведучи сторінку бренду в Instagram, рекомендується дотримуватися єдиного стилю в оформленні (використовуйте не тільки стандартні фільтри, але і сторонні фоторедактори), а також мати у своєму розпорядженні об'єкти на фото на 2/3 екрану (це робить картинку візуально привабливішим).

Кращий час для постінгу в соціальних мережах:

Соціальна мережа Час Facebook 13: 00-16: 00 ВКонтакте 13: 00-15: 00, після 20:00 Instagram 17: 00-18: 00 Twitter 13: 00-15: 00 Google+ 9: 00-11: 00

»

орієнтування

Орієнтування - це створення рекламного послання, націленого на конкретну частину аудиторії в залежності від її інтересів, місця проживання та інших критеріїв. Орієнтування підвищує ефективність реклами.

Можливість розміщення таргетированной реклами є практично у всіх соціальних мережах: «ВКонтакте», Facebook, «Однокласники» та інші. При цьому вважається, що таргет-реклама в соціальних мережах більше підходить для сектора B2C. Однак і в B2B є компанії, ефективно вирішальні бізнес-завдання за допомогою таргетированной реклами.

Деякі види таргетингу:

 • Географічний (геотаргетинг) - показ реклами жителям певного регіону / міста / району і т. Д. Наприклад, ви хочете просунути салон краси, що знаходиться в підмосковних Хімках. Ваше націлених об'яв буде демонструватися жителям цього міста.
 • Соціально-демографічний - показ реклами в залежності від статі, віку, сімейного стану та інших соціальних критеріїв. Так, рекламу дитячих товарів і товарів для будинку рекомендується розміщувати на сторінках заміжніх жінок старше 25, а рекламу художнього магазину - на сторінках дизайнерів, архітекторів, оформлювачів.
 • Контекстний - показ реклами відповідно до інтересів користувача. Членство в групах типу «Мода», Fashion, «Шопінг» і т. П. Наочно демонструє інтереси користувача. Йому буде цікава відповідна реклама.
 • Поведінковий - показ реклами в залежності від конкретних дій користувача (маршрути пересування, улюблені місця, часті пошукові запити і т. Д.). Припустимо, людина захоплюється латиноамериканськими танцями, ходить в клуб сальси, шукає відповідні відео - велика ймовірність, що його приверне реклама палаючого туру на Кубу.

Незважаючи на гадану простоту, таргетинг - інструмент, що вимагає серйозної підготовчої роботи. По-перше, необхідно проаналізувати цільову аудиторію бренду. По-друге, скласти оголошення.

Реклама в спільнотах

Реклама в спільнотах (на професійній мові SMMщіков - посів) - це покупка розміщення постів або репоста в популярних спільнотах. У першому випадку (покупка поста) метою рекламодавця є нарощування трафіку на сайті компанії; у другому (покупка репоста) - залучення користувачів до групи компанії в соціальній мережі. При цьому чим більше передплатників у спільноти, пост в якому ви купуєте, тим дорожче обійдеться рекламна кампанія.

З власниками спільнот можна домовлятися безпосередньо або скористатися послугами спеціальної біржі. У 2013 році таку відкрила соціальна мережа «ВКонтакте» (кабінет для рекламодавця). Реклама розміщується адміністрацією спільноти в його стрічці і, згідно з умовами, повинна залишатися там протягом доби.

Професійне просування в соціальних медіа

Маю на увазі сервіси, які надають платні послуги з просування в соціальних мережах. Як правило, вони самостійно створюють якісний контент, запускають таргет-механізм і домовляються про рекламу в спільнотах. До таких умовно можна віднести Plibber. Чому умовно? Тому що можливості цього сервісу набагато ширше.

Plibber - це біржа реклами в соцмедіа. Рекламодавцям вона дає можливість просувати свої товари / послуги через соціальні мережі, а активним користувачам останніх - заробляти.

Щоб запустити рекламну кампанію (а їх тільки в 2013 році було понад 4 000), рекламодавець повинен: Щоб запустити рекламну кампанію (а їх тільки в 2013 році було понад 4 000), рекламодавець повинен:

 • зареєструватися;
 • визначитися з форматом роботи на сайті (можна рекламувати свій бренд самостійно або звернутися до команди Plibber за організацією епатажної рекламної кампанії);
 • підготувати рекламний пост;
 • здійснити відбір найбільш відповідних майданчиків з ЦА і почати посів.

Після попередньої модерації ваше завдання буде доступно, і ви зможете приступити до залучення прихильників вашого бренду.

Як при цьому отримувати органічний лояльний трафік? З цим питанням, що цікавлять всіх рекламодавців, ми звернулися до засновника проекту Plibber Олегу Ратуніну.

Олег: Соціальні мережі, а саме їх користувачі, люблять «поглинати» цінну та унікальну інформацію - «баян» з красивим контентом в старій упаковці не зможе запустити заповітний viral loop.

Щоб залучити потенційних фанів до вашого бренду, слід:

 • використовувати Квіза (вікторини), інфографіки, ілюстрації, вірусні відео, рекламні гри та інше;
 • розміщувати посилання в межах видимої зони анонса поста (перша-друга рядки);
 • впровадити в контент заклик до дії;
 • додати провокаційний опитування;
 • працювати з асоціативним форматом контенту і його адаптацією до бренду;
 • запускати креативні, яскраві і унікальні конкурси.

Якщо вам вдалося намацати контент, який жадає ваша аудиторія, можна розраховувати на цифру понад 600 переходів з одного поста.

Також не забувайте аналізувати комунікацію великих брендів зі своїми передплатниками, зараз непоганий результат детектується в співтоваристві Dirol .

Також не забувайте аналізувати комунікацію великих брендів зі своїми передплатниками, зараз непоганий результат детектується в співтоваристві  Dirol

Учасникам пропонується завантажити свої найяскравіші відео з вечірки за допомогою додатки .

Підводячи підсумок, відзначимо, що в даний час практично немає безкоштовних методів просування продукту / послуги в соціальних медіа. Навіть якщо ви самостійно займаєтеся розкручуванням бренду, без вкладень не обійтися (створення контенту, таргентінг і тим більше реклама в спільнотах вимагають грошей).

Чому умовно?
Як при цьому отримувати органічний лояльний трафік?