Ракурси і настройки GoPro для лижників

 1. Яка GoPro підійде для катання на лижах?
 2. Вступні поради операторам на лижному спуску
 3. Режими і настройки при зйомці з GoPro на лижній трасі
 4. Режим GoPro SuperView
 5. Висока частота кадрів
 6. Підключення до мобільного додатку
 7. запасні батареї
 8. Голосове керування
 9. Зимовий таймлапс в горах
 10. Які кріплення екшн-камер підходять для лижників?
 11. Кріплення на шолом
 12. Кріплення на груди
 13. Кріплення на лижі
 14. Кріплення на лижні палиці
 15. додаткові кріплення
 16. Які аксесуари GoPro можна використовувати для катання на лижах?
 17. моноподи
 18. Рюкзак зі штангою
 19. страховка камери
 20. Основні моменти, які варто запам'ятати

На календарі зима, в горах нарешті сніг, траси Буковеля і Драгобрата вже заповнені. Поїхати в гори і повернутися звідти без відео? Вас не зрозуміють.

І ми знову починаємо отримувати питання, як підготувати свою GoPro до лижного спуску? Ловіть розумні поради для бувалих і початківців.

Хай вибачать нас сноубордисти, ця стаття буде присвячена лижникам. Більшість пунктів перетинаються, звичайно, але для борда ми все ж підготуємо окрему добірку.

Якщо ви каталися на лижах з GoPro останні пару років, значить, вам напевно знайомі численні версії кріплень на шоломи. Напевно і у вас вже є хоча б одне з них. Нюанс в тому, що для повноцінного відео одного ракурсу, нехай і дуже вдалого, буде недостатньо. Кадри, зняті тільки на камеру, встановлену на шоломі, хоч і відрізняються динамічністю, все одно вийдуть одноманітними. А при перегляді такого відео деяких навіть почне злегка заколисувати.

Взагалі і лижі і сноуборд - досить серйозне випробування для GoPro. При кожному спуску є шанс втратити камеру, знести її гілкою або палицею. Тому рекомендується двічі перевірити всі кріплення і надійність фіксації, перш ніж починати перші пробні катання.

Для видовищною зйомки в русі важлива висока частота кадрів (висока, але не максимальна, інакше можна втратити в якості відео).

Яка GoPro підійде для катання на лижах?

Відвести простий - будь-яка. Використовувати для катання на лижах можна будь-яку з представниць знаменитого сімейства. GoPro Hero5 Black , Hero5 Session і GoPro Hero6 Black - водонепроникні моделі. А для GoPro Hero4 і більш ранніх потрібно брати з собою герметичний корпус.

Вступні поради операторам на лижному спуску

Як вже говорилося, заставу цікавого відео - це гра ракурсів. Пощастило тим, у кого є дві камери, але можна обійтися і однією, змінюючи її позиції.

В ідеалі знадобиться пройти один і той же спуск кілька разів в одних і тих же умовах, тобто буквально спуститися один раз за іншим. На завтра або після обіду погода може помінятися, і тоді зібрати єдине відео вже не вийде.

При монтажі загального ролика від більшості додаткових ракурсів може знадобитися всього пара шматочків, кілька секунд або й того менше, але вони внесуть свою родзинку.

А ось щоб отримати вдалі кадри лижного спуску кращого друга, до нього при зйомці треба перебувати набагато ближче, ніж здавалося б. Якщо при цьому камера встановлена ​​на Монопод або стабілізаторі, бажано вибрати не занадто складний спуск (зеленого або синього рівня). І попросити одного не їхати на високій швидкості, щоб його було реально утримувати в кадрі, що не обнявшись самому з ялиною.

І попросити одного не їхати на високій швидкості, щоб його було реально утримувати в кадрі, що не обнявшись самому з ялиною

Режими і настройки при зйомці з GoPro на лижній трасі

Останні моделі GoPro повністю підготовлені для зйомки різних видів спорту, як з технічної, так і з програмної сторони питання. Тому, включаючи камеру в режимі автоекспозиції, можна бути впевненим, що вийдуть відмінні кадри.

Режим GoPro SuperView

Так як в більшості випадків камера знаходиться дуже близько до об'єкту зйомки, нам допоможе режим SuperView.

GoPro оснащена матрицею з співвідношенням сторін 4: 3, а стандартні роздільної здатності 1080p або 4K - це співвідношення 16: 9, тобто що верхня і нижня частини відзнятого кадру не використовуються. Навіщо ж їх втрачати?
При включенні SuperView, камера зберігає відзнятий матеріал цілком, використовуючи повну висоту матриці, а потім динамічно розтягує краю до стандартного формату 16: 9.

Цей режим - оптимальне рішення для катання на лижах. Нічого не втрачається, і при постобробці режим SuperView дає більше можливостей для монтажу.

Висока частота кадрів

висока частота кадрів при зйомці потрібна, щоб уникнути розмитості зображення мелькающего пейзажу при спуску. Чим вище частота кадрів, тим чіткішою буде відзнята картинка.

Базовою частотою для камери, що знімає на лижному спуску, буде 60 кадрів в секунду. Щоб зняти стрибок або трюк в уповільненому темпі, потрібно збільшити частоту до 120 або 240 кадрів в секунду, але пам'ятайте, що для цього має бути дуже хороше освітлення, інакше кадри вийдуть темними і «гучними». В цілому якість відео, знятого зі швидкістю 120 кадрів в секунду і більше, буде нижче ніж при 60 або 30, але результати уповільненого відтворення вражають.

В цілому якість відео, знятого зі швидкістю 120 кадрів в секунду і більше, буде нижче ніж при 60 або 30, але результати уповільненого відтворення вражають

Підключення до мобільного додатку

Напевно ви берете з собою в поїздку телефон, заздалегідь переконаєтеся, що він і GoPro «бачать» одне одного і готові до роботи. Погодьтеся, зручно, використовуючи QuikStories , Переглядати денний катання на лижах, насолоджуючись стаканчиком глінтвейну. Але справа не тільки в цьому. Якщо камера все ж вилетить з кріплення, ви отримаєте можливість запустити на ній режим пошуку - GoPro пудет видавати звукові сигнали і блимати індикаторами щоб її було легше знайти. Якщо Wi-Fi не включити заздалегідь, такого вже зробити буде неможливо.

запасні батареї

Йдучи кататися на лижах чи сноуборді на весь день, не забудьте захопити з собою додаткову батарею , А то і дві. Немає нічого гіршого, ніж пропустити останній стрибок дня через розрядженого камери.

Пам'ятайте, що на холоді акумулятори мають властивість розряджатися швидше. Тому краще тримайте їх у внутрішній кишені.

Голосове керування

Нова функція GoPro , Якою володіють Hero5 Black, Hero5 Session і Hero6 Black як не можна більше підходить для того, щоб протестувати її в екстремальних умовах зимових видів спорту. Особливо якщо камера встановлена ​​на шоломі або дивиться на вас знизу.

Зимовий таймлапс в горах

Якщо поставити собі за мету і мати бажання, то на гірськолижному курорті можна зняти видовищний таймлапс заходу або роботи підйомників (знадобиться повторити його кілька разів, підібравши досвідченим шляхом оптимальний інтервал зйомки кадрів).

Також спробуйте зробити гіперлапс - це той же таймлапс, але в русі. Наприклад, встановіть камеру максимально стабільним чином - на груди або скористайтеся стедікамом. Зніміть спуск в режимі таймлапс відео, а потім виженете його через додаткову стабілізацію при монтажі в редакторі відео.

Зніміть спуск в режимі таймлапс відео, а потім виженете його через додаткову стабілізацію при монтажі в редакторі відео

Які кріплення екшн-камер підходять для лижників?

Хітові кріплення, перевірені на ділі:

Кріплення на шолом

Бувають двох типів. Перший - кріплення у вигляді еластичних лямок . Воно знімне, що дуже зручно, якщо шолом берете в оренду. Також воно може використовуватися не тільки на шоломі, а й на будь-якому іншому головному уборі або просто на голові. Однак, краще все ж другий тип, так як ці гумки при слабкій установці злітають, і ще вони створювали додаткові тремтіння картинки.

Другий тип - це майданчики на двосторонньому скотчі. Самі майданчики по 1 шт входять в комплектацію більшості камер і можуть бути частиною інших кріплень. Який би варіант Ви не вибрали, принцип той же - камера швидко встановлюється в них за допомогою quick release засувок. Такий тип зручний тим, що ракурс строго слідує за поворотом голови, а камеру можна швидко зняти і поставити в інше кріплення. Самі майданчики, коли камера не встановлена, практично не помітні і зовсім не заважають на шоломі. Тому досить часто можна помітити відразу три - одну на маківці, другу спереду, майже на лобі, третю збоку . Такі, здавалося б, незначні зміни положення камери призводять до абсолютно різних ракурсів і пожвавлюють відео.

Кріплення для шолома може стати гарною відправною точкою для початку зйомки. Але так як голова активно рухається при спуску вниз по трасі, переглядаючи ландшафт зліва і справа, то в результаті вийде багато уривчастих, нестабільних кадрів. Тому відео з шолома бажано заміксувати з більш спокійними кадрами.

Кріплення на груди

Кріплення цього типу - найбезпечніші рішення. Камера завжди буде на увазі, тому у неї немає шансів зникнути під час спуску непоміченою і Ви завжди буде бачити, знімає вона чи ні. Для нас же найважливішим є те, що саме з цієї позиції створюється «вид з очей». Так, не з шолома, а саме з грудей відчуття присутності буде максимальним. Конкурувати в цьому може хіба що кріплення в зуби , Яке взимку все ж буде не найзручнішим варіантом.

І звичайно, кріплення на груди - та сама можливість отримати плавне відео без використання стедікама. До речі, такі кріплення можуть бути вбудованими в рюкзак .

До речі, такі кріплення можуть бути  вбудованими в рюкзак

Кріплення на лижі

Воно ж - кріплення на дошку для серфінгу на основі водостійкого 3М-скотча. Рекомендуємо саме це кріплення, так як звичайні плоскі майданчики часто не витримують опір через малу площу. А серферскіх йде ще і в комплекті з страхувальної майданчиком і спеціальним тросом. Забезпечить вдалі кадри з низького ракурсу: фонтанчики снігу та кінчики ваших лиж.

Не варто приклеювати монтажний майданчик при навколишній температурі нижче 20 ° С, тим більше робити це прямо на лижному схилі. Установку майданчика потрібно зробити заздалегідь на суху і чисту поверхню лижі при кімнатній температурі, додатково розігрів скотч феном. Перш ніж використовувати приклеєне кріплення рекомендується почекати кілька годин.

Кріплення на лижні палиці

Кріплення, яке ми влітку встановлювали на кермо велосипеда , Що не буде припадати пилом без діла і взимку. З його допомогою можна модернізувати лижну палицю, перетворивши її в монопод. Таким чином, вийдуть відмінні селф-кадри, не пропустіть можливість помахати рукавичкою в об'єктив!

додаткові кріплення

Для зміни ракурсу або якщо необхідно злегка підняти камеру не завадять:

Дуже важливо звести до мінімуму вібрації під час зйомки і ризик втрати GoPro. використовуйте ущільнювачі і намагайтеся частіше перевіряти, що всі гвинти добре і щільно затягнуті. GoPro пропонує кілька варіантів викруток , Один з яких коштує завжди мати при собі, просто повісивши на брелок.

Які аксесуари GoPro можна використовувати для катання на лижах?

стабілізатори

На сьогодні стедікама, успішно працюють з GoPro, стає все більше. Крім рідного GoPro Carma Grip гідно показують себе стабілізатори від Zhiyun і Feiyu Tech . Основне завдання - пам'ятати про безпеку пристрою, який замість забезпечить стабільну картинку професійного рівня.

моноподи

Найпопулярнішими моделями у лижників є GoPro 3-Way , POV POLE , GoPro El Grande . Монопод відмінно впорається з Селфі відео і охопить весь навколишній пейзаж, включаючи вас і ваших друзів.

При виборі монопода для зимових зйомок, переконайтеся, що зможете користуватися ним, не знімаючи теплих рукавичок. Пам'ятайте, що монопод повинен бути вологостійким.

Рюкзак зі штангою

Непогана альтернатива моноподи в умовах лижного екстріму. Тут відразу кілька плюсів: ракурс зйомки від третьої особи, вільні руки, надійна фіксація. Ну, і звичайно, сам по собі рюкзак, в який можна скласти всякі дрібниці і навіть встановити гідратор.

страховка камери

металеві страхувальні троси і ремінці - недорога дрібниця, якою ніколи не варто нехтувати. Додаткова фіксація врятує камеру в разі відмови основного кріплення, а вам додасть впевненості і спокою.

Основні моменти, які варто запам'ятати

 • Ведіть зйомку з різних ракурсів.
 • Зйомка різних сцен з тими ж налаштуваннями спростить монтаж.
 • Використовуйте комбінацію кріплень на шолом, груди, лижі і лижні палиці.
 • вкладиші від запотівання допоможуть отримати більш «чистий» матеріал.
 • Щоб уникнути вібрацій і втрати камери добре затягуйте гвинти.
 • Не нехтуйте додатковими страхувальними тросами.
 • Пам'ятайте про запасних акумуляторах.
 • Стедікам і монопод - хороший помічник оператора на лижному спуску.
 • Якщо камера GoPro НЕ водонепроникна, обов'язково використовуйте захисний герметичний корпус.

До зустрічі в горах!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Яка GoPro підійде для катання на лижах?
Поїхати в гори і повернутися звідти без відео?
І ми знову починаємо отримувати питання, як підготувати свою GoPro до лижного спуску?
Яка GoPro підійде для катання на лижах?
Навіщо ж їх втрачати?
Які кріплення екшн-камер підходять для лижників?
Які аксесуари GoPro можна використовувати для катання на лижах?