Корпоративний блог: навіщо потрібен, що писати і коли чекати результатів

 1. Навіщо потрібен?
 2. Що писати?
 3. Коли чекати результатів?
 4. Накопичувальний (1 - 2 місяць)
 5. Експертна (3 - 4 місяць)
 6. Рекламний (5 - 6 місяць)
 7. Результат (6 місяць)

Кожна поважаюча себе компанія має на своєму сайті привабливий розділ - блог. Одні ведуть його вкрай рідко, роблячи розриви в публікаціях по кілька місяців, інші намагаються регулярно поставляти свіжу порцію якісного контенту. На жаль, це виходить не у всіх. Є третій тип підприємців, які вважають свій напрямок занадто нудним і одноманітним, щоб розповідати про нього на широку аудиторію. Добре, якщо пощастить потрапити з інтерв'ю або тематичним коментарем до профільного ЗМІ: «Дуже добре, а нам більше і не треба!».

А що робити тим, хто хоче ділитися практичною інформацією і Лайфхак, але не готовий до жорстких редакторським вимогам на вході. А якщо немає часу і бажання довго погоджувати статтю, таке теж буває. Круті видання фільтрують надходять матеріали, відсіваючи на першому етапі весь шлак і сміття. Далі, якщо пощастить, ви буду обговорювати з редактором структуру, записувати правки і позначати слабкі місця в тексті. Якийсь час займуть коригування і розкриття деталей, після чого знову йде узгодження з твердженням дати виходу матеріалу. Відмінний виходить контент, але скільки на нього йде часу?

Ви реально оцінюєте якість своїх публікацій, які не завжди відповідають рівню топових видань, а в незрозумілі ЗМІ, з аудиторією 15 осіб, відправляти статтю не хочете. Як бути? Потрібна майданчик для комунікації з аудиторією, що дає можливість розповісти про себе, компанії, експертизі, досвіді. Звичайно, можна зареєструватися на ЖЖ, хоча краще не треба, або постити свої роздуми в Фейсбуці. Ще є варіант з постійною колонкою в якомусь виданні, але, по-перше, вам потрібно домовитися з редактором і добре себе показати, а по-друге - правки, узгодження, коригування тощо Все це більше відноситься до PR особистого бренду, а не до системної роботи над популяризацією і іміджем компанії.

Ще є варіант з постійною колонкою в якомусь виданні, але, по-перше, вам потрібно домовитися з редактором і добре себе показати, а по-друге - правки, узгодження, коригування тощо Все це більше відноситься до PR особистого бренду, а не до системної роботи над популяризацією і іміджем компанії

Навіщо потрібен?

Ми довго придивлялися до створення блогу - зважували всі «за» і «проти», становили контент-план, визначали критерії оцінки матеріалу і т.д. Ще пару років тому співробітники писали мало повноцінних статей, вважаючи за краще давати невеликі коментарі по темі, але з часом ситуації почала змінюватися. Прокинувся інтерес, з'явилися чудові ідеї і практичний досвід, яким можна було поділитися з колегами і конкурентами. Одного бажання мало, щоб писати змістовні і корисні статті, потрібно «набити руку». У нашій команді є редактор, який допомагає фахівцям з доопрацюванням контенту, тому ми вирішили не затягувати з запуском корпоративного блогу, зробивши наголос на регулярність і спрямованість публікованих матеріалів. Кілька разів міняли верстку, робили помилки в оформленні, випадково публікували чернетка, робили подвійну розсилку по базі передплатників - в загальному вчилися на своїх помилках. Крім самоосвіти і складнощів, з якими довелося зіткнутися в процесі реалізації, ми дізналися, якими перевагами володіє корпоративний блог:

 • Можливість самим вибудовувати редакційну політику
 • Транслювати експертну думку
 • Використовувати матеріали, як точку входу на сайт
 • Задіяти контент для email розсилки
 • Підвищити рівень лояльності аудиторії
 • Піднятися в пошуковій видачі по певних запитах
 • Поділитися роздумами і практичним досвідом
 • Поекспериментувати з форматами
 • Прорекламувати авторів для публікацій в ЗМІ

Погодьтеся, непогана віддача при мінімальних витратах, які впираються під час і бажання кожного фахівця. Оптимальна періодичність виходу матеріалів, якщо ви не претендуєте на роль інформаційного ресурсу або окремого контент-проекту, відома всім - мінімум раз на тиждень. Золота середина для тих, хто може писати не відриваючись від виробництва.

Ми стали звертати увагу, що відвідувачі сайту часто переходять в розділ «блог», залишаючись там приблизно на 5-7 хвилин. Хтось швидко пробігав по всіх матеріалів або відкривав статтю, читаючи вміст по заголовкам. Інші цілеспрямовано занурювалися в конкретну публікацію. Ставили в кінці позначку «корисно» або робили Шер. Органіка - це добре, але без додаткового стимулу, в умовах високої конкуренції, далеко не заїдеш, тому на перших етапах ми використовували таргетовану рекламу на Фейсбуці і розміщення в тематичному співтоваристві «Клуб директорів». Показники ефективності - переходи, час на сайті, репости, обговорення, радували і сприяли нових звершень. Вирішили не зупинятися на досягнутому, продовжуючи просувати статті в знайомому і успішному форматі.

Ви можете вести корпоративний блог, навіть якщо сумніваєтеся в якості написаного матеріалу, не готові поставити історію на потік або не можете визначитися з темою. Зробіть кілька пробних заходів, щоб вийти зворотний зв'язок від аудиторії і зрозуміти - чи варто витрачати час і сили на підготовку профільного контенту. Результат вас може здивувати, а відмовитися від сумнівної затії ви завжди встигнете, головне - будьте чесними з читачами і не намагайтеся робити матеріали тільки заради графіка. Ніхто не хоче читати статтю написану на швидкість для галочки.

Що писати?

Хотілося б сказати просто: «Про що вважаєте за потрібне», але це обман, який точно не спрацює. Потрібно стежити за актуальними інфоприводи, аналізувати активність конкурентів і грати на випередження, планувати лонгріди зі статистикою і даними рекламних кампаній, шукати асоціації і прив'язки до подій. Не варто зациклюватися на числових рецептах, хоча вони добре працюють - «10 способів домовитися з клієнтом», «7 кроків по оптимізації ресурсу», «5 секретів контекстної реклами». Озирніться довкола, навіть якщо ви маленька компанія, в пошуках цікавих тем. Розкажіть про те, що ви добре знаєте, з чим стикаєтеся, як вирішуєте проблеми:

 • Експертна думка по темі
 • Прив'язка до інфоприводи
 • Асоціації з фільмами і спортивними подіями
 • Реальним історії з життя
 • Збірки бізнесменів, інвесторів, брендів
 • Тести і гифки
 • Огляди нових інструментів
 • Про наболіле
 • Переклади іноземних матеріалів

Не обмежуйтеся звичними кейсами і Лайфхак, які є обов'язковою частиною PR будь-якої компанії. Досвід буває різний, знання приходять з нестандартних джерел, креативні рішення вітаються - так навіщо про це мовчати, можливо, з вашими історіями хочуть познайомитися тисячі читачів, просто ви поки про це не знаєте.

Коли чекати результатів?

Спочатку потрібно чітко визначити для себе цілі і завдання, розбити контент-план на ітерації і сформулювати, які показники відносяться до категорії «відмінно», а які мають на увазі «провал». Можна використовувати індивідуальний підхід в конкретизації показників ефективностей - переходи на сайт, публікації матеріалу на інших майданчиках з вказівками джерела, кнопка «корисно», лайки і шери, кількість прочитань, час на сторінці і т.д. Кожен вирішує сам залежно від потреби і можливостей. Нерозумно сподіватися на велику кількість шеров і лайків, якщо ви не вкладаєте гроші в розкрутку, чекаючи органічного охоплення за рахунок ваших колег і знайомих. Я не кажу про потенціал окремої взятої статті, яка може несподівано підірвати інтернет і викликати хвилю суперечок. Йдеться про системний підхід і якісному взаємодії з аудиторією. Шлях до попередніх результатів можна розділити на кілька етапів:

 • Накопичувальний (1 - 2 місяць)

Потрібно зібрати певну базу, яка приверне увагу користувачів і спровокує інтерес до інших матеріалів, що утримує їх на сайті.

 • Експертна (3 - 4 місяць)

У цей період розкривається ваша експертність і креативність. Контент повинен давати практичні знання, рекомендації, транслювати отриманий досвід і показувати шляхи вирішення поширених проблем.

 • Рекламний (5 - 6 місяць)

Тепер у вас є круті публікації, які варто просувати в соціальних мережах і інтегрувати в тематичні співтовариства. Зробіть пробний запуск, скоректуйте націлювання, протестуйте кілька різнопланових матеріалів на сприйняття аудиторією. Той же підхід можна використовувати в рекламних постах в тематичних групах - для початку легкий матеріал без провокації і великих обсягів статистичних даних, далі можна поекспериментувати з форматами (тести, добірки, історії), а потім вже йде важка артилерія з актуальною темою і високим рівнем експертизи .

 • Результат (6 місяць)

Збираємо всі разом, систематизуємо отриману інформацію - періоди, канали комунікації, формати, обсяг, кількість прочитань, зворотний зв'язок від користувачів, поширення контенту через соціальні мережі та відгуки професіоналів, якщо вони є в наявності.

Хочете щільно взаємодіяти зі своєю аудиторією, шукати додаткові можливості для трансляції експертної думки, працювати над лояльністю і ділитися досвідом, не забуваючи при цьому підніматися в ТОП пошукових систем по певних запитах - значить вам необхідний корпоративний блог. Тільки не починайте його заради модних тенденцій і успішних прикладів конкурентів, щоб закинути через пару місяців. Відмовтеся від цього нововведення, якщо не готові регулярно постачати якісний контент. Краще візьміть невелику паузу, заробите цікавих матеріалів і уявіть цілісний продукт.

Матеріал опублікований на Rusbase

Схожа стаття:

Чому контент так важливий для сайту

Чому контент так важливий для сайту

Григорій Ільїн
PR менеджер


Розкажіть, чи була корисна ця стаття?

Навіщо потрібен?
Що писати?
Коли чекати результатів?
Відмінний виходить контент, але скільки на нього йде часу?
Як бути?
Навіщо потрібен?
Що писати?
Коли чекати результатів?