Інтерв'ю Життя в Німеччині

Ми вирішили відкрити нову рубрику на нашому блозі і розповісти про переїзд в інші країни від імені самих іммігрантів Ми вирішили відкрити нову рубрику на нашому блозі і розповісти про переїзд в інші країни від імені самих іммігрантів. Тепер у вас буде можливість дізнатися зсередини з чим стикаються люди при переїзді в іншу країну, які бувають труднощі і як їм вдалося зайняти в іншій країні свою нішу.

Сьогодні нашим героєм буде Євгенія, яка другий рік живе в Німеччині. Зараз Євгенії 20 років, вона покинула Росію в 18, і зараз проживає столиці Німеччини - Берліні. Коли вона повертається з подорожей назад в Берлін, то каже «Я вдома». Давайте дізнаємося в цьому інтерв'ю, що ж так приваблює її в Німеччині і чому вона називає її своєю другою домівкою. Ось що говорить про своє життя в Німеччині сама Євгенія: Сьогодні нашим героєм буде Євгенія, яка другий рік живе в Німеччині

«Я живу тут майже два роки і не можу уявити собі, що було б, якби я залишилася в Росії. Тут все зовсім інакше і мені не хочеться звідси їхати. Тут я кожен раз стикаюся з труднощами, але це тільки робить мене сильнішим. Тепер я можу без страху поїхати в будь-яку країну і не здаватися зайвими питаннями і не боятися того, що я там буду робити. В інших країнах можна жити також як в Росії, працювати, вчитися, відпочивати, шукати своє покликання. Головне знайти країну, де будеш відчувати себе як вдома. »

Документ24: Чому ви вибрали для переїзду саме Німеччину?

Євгенія: Першим вирішив поїхати в Німеччину мій молодий чоловік. Він уже багато знав про життя в Німеччині, подорожував в цій країні і вивчав німецьку мову. Я була не дуже натхнені ідеєю переїзду саме в Німеччину, хоча після переїзду і після того як ми поїздили по країнах Європи, нітрохи не шкодую про наше рішення на користь Німеччини. Країна, мова, люди - все просто чудово.

Документ24: Чи були інші варіанти країн для переїзду?

Євгенія: Я ще з дитинства мріяла переїхати за кордон. Коли підросла вибрала Китай і навіть шукала варіанти переїзду, але потім все круто змінилося. Тепер мені дуже подобається в Німеччині і повертатися в Росію я не планую, можливо в майбутньому ми вирішимо переїхати в той же Китай чи Індію.

Документ24: Як довго ви готувалися до переїзду? З чого почали?

Євгенія: Готувалася я приблизно півроку. Коли зважилася на переїзд почала шукати якісь програми для переїзду студентів або для вивчення мови. Так вийшло, що найкращим варіантом для мене виявилася програма Au-Pair. Це програма переїзду до Німеччини, коли ти знаходиш родину, в якій будеш жити і працювати нянею для дітей. Вимоги по програмі не високі, головне знати німецьку мову на початковому рівні і знайти сім'ю, яка прийме тебе на роботу і вишле запрошення.

Документ24: Чи знали ви німецьку мову до переїзду? Чи були з цим складнощі?

Євгенія: За півроку підготовки до переїзду я вивчила німецьку на рівні А1, але цього було зовсім недостатньо. Коли я приїхала до Німеччини зрозуміла, що я його зовсім не знаю. До цього я знала тільки англійську мову, який мені дуже знадобився в самому початку.

До цього я знала тільки англійську мову, який мені дуже знадобився в самому початку

Документ24: Які документи ви готували для переїзду за цією програмою?

Євгенія: Їх було небагато, знадобилося запрошення від сім'ї, страховка, мотиваційний лист з поясненням навіщо ти їдеш до Німеччини і анкета.

Документ24: Які вимоги були до оформлення документів у вашому випадку?

Євгенія: Для програми Au-pair вимоги були не дуже строгі і можна цілком розібратися з усім самій. Хоча, наприклад, для отримання студентської візи з Росії все набагато складніше.

Документ24: З якими труднощами ви стикалися перший час в Німеччині?

Євгенія: Найголовніша складність, з якою я зіткнулася - це мова. Дуже складно спілкуватися іноземною мовою, коли ти його погано знаєш. Я вже рік вивчаю його в Німеччині, але все одно є чому вчитися. Також складно знайти підходящу роботу, якщо у тебе немає робочої візи.

Невелика затишна квартирка в Берліні, де живе Євгена
Невелика затишна квартирка в Берліні, де живе Євгена

Документ24: Що змінилося з часом переїзду?

Євгенія: Справа в тому, що за програмою опер можна було працювати протягом року, а потім шукати інші варіанти, щоб залишитися в Німеччині. Тому я поміняла візу опер на студентську візу. Щоб це здійснити знадобилося набагато більше зусиль. Там більш суворі вимоги до пакету документів і до оформлення. Якщо подавати документи на студентську візу через посольство Німеччини в Росії, то крім анкети, заяви і мотиваційного листа, потрібно надати допуск до навчання або підтвердження, що німецький ВНЗ прийняв заяву про зарахування, атестат або диплом, архівну довідку з ВНЗ. Якщо ви встигли попрацювати в Росії, то потрібна трудова книжка.

Що стосується оформлення документів, то всі вони повинні бути перекладені на німецьку мову дипломованим перекладачем. Паспорти і страховку перекладати не треба. На сайті посольства Німеччини в Москві є спеціальна шпаргалка для підготовки документів, я думаю тим, хто збирається відкрити студентську візу до Німеччини вона дуже стане в нагоді.

Перелік документів для отримання visum zu Studienzwecken.pdf

pdf

Документ24: Які поради ви можете дати людям, які хочуть переїхати до Німеччини?

Євгенія: Єдина порада, яку я можу дати таким людям, це те, що не потрібно боятися. Все не так складно як здається. І ніколи не можна опускати руки. Якщо ви дійсно хочете жити в Німеччині, або в іншій країні, потрібно робити все, щоб це здійснити.

Документ24: Євгенія, спасибі, що поділилися з нами досвідом. Сподіваюся він буде корисний тим, хто планує виїхати до Німеччини.

А для наших читачів нагадую, що ми не займаємося допомогою при переїзді за кордон, ми спеціалізуємося на оформленні документів для інших країн. Тому, якщо у вас виникла така необхідність, звертайтеся до наших фахівців.

Оформити документи

Документ24: Чи були інші варіанти країн для переїзду?
Документ24: Як довго ви готувалися до переїзду?
З чого почали?
Документ24: Чи знали ви німецьку мову до переїзду?
Чи були з цим складнощі?
Документ24: Які документи ви готували для переїзду за цією програмою?
Документ24: З якими труднощами ви стикалися перший час в Німеччині?