Як створити свій бренд: 10 простих кроків | Блог видавництва «Манн, Іванов і Фербер»

креатив

Як створити свій бренд: 10 простих кроків

10 карток 9 березня 2018 51 753 перегляду

Ліана Хазіахметова
Ліана Хазіахметова

Людина сама може бути своєю фірмою. Персональний бренд, що управляється самою людиною, буде корисний на всіх ринках, пише Юрген Саленбахер в книзі «Створіть особистий бренд» . Добре, якщо ви володієте потрібними навичками, правильними знаннями і правильним ставленням, щоб використовувати цей шанс. Якщо ні, не переживайте: цьому можна навчитися. Нижче - покрокова інструкція, як створити особистий бренд.

1

Визначте три значущих тенденції в своїй сфері

Почніть створення особистого бренду з пошуку можливостей. Отталкінітесь від навколишнього вас реальності, минулого і майбутнього. Щоб визначити тенденції на ринку, подумайте про зміни, які відбулися у вашій сфері останнім часом. Це може бути: догляд в віртуальну реальність, спрощення (або, навпаки, ускладнення), ухил в певний стиль і так далі.

2

Придумайте кращу бізнес-ідею

Ваш особистий досвід - це головне. Спробуйте покрити попит, який вже існує. Це набагато простіше. Придумайте безліч ідей, потім сфокусуйтеся на одній або знайдіть можливість попрацювати над ідеєю, яку вже довго обмірковували, але у вас на неї ніколи не вистачало часу. От і все. Дайте відповідь на наступні питання. Які у вас спільні інтереси з іншими людьми? У якій області ви маєте досвід? У яких сферах ви можете виявити проблему і запропонувати нову бізнес-ідею, послугу або продукт? Ви можете вдосконалити існуючу послугу або продукт? Тепер назвіть кращу з ідей, про які ви весь час думаєте, але у вас ніколи не вистачало на них часу.

3

Усвідомте свою мотивацію

Головне в житті - це драйв. Вам потрібно знайти ті речі, які стимулюють вас і відповідають вашим інтересам. Подумайте, що ви можете запропонувати світові, що вас мотивує. Наприклад, один з інтересів - бачити, як люди ростуть. Знайдіть особисті здібності, від застосування яких весело, які мотивують вас і допомагають іншим. Коли у вас з'являться відповіді на наступні питання, ви зможете визначити свої прагнення, мрії, місію і цінності.

  • Що мотивує і заряджає вас енергією?
  • Що у вас дійсно добре виходить?
  • Як це допоможе іншим і чим буде цінно для них?
  • Згадайте три випадки, які вас порадували, засмутили і розлютили.

А тепер порівняйте свої інтереси з інтересами компанії, в якій ви працюєте. Якщо вони збігаються, то все чудово! Якщо немає, є привід задуматися.

4

Опишіть своє бачення майбутнього

Спробуйте виконати це завдання так швидко, як тільки можливо. Складіть список того, чого ви хочете досягти в найважливіших сферах вашого життя. І не тільки в професії. Список бажань в професії дуже важливий, але він повинен поєднуватися з усіма іншими дійсно важливими сферами вашому житті: особистим життям, здоров'ям, кар'єрою, друзями, родиною, фінансами, відпочинком і духовним життям. Враховуйте потреби тих, кого ви любите, ваше фінансове становище, ваш дохід, спрагу подорожей, продиктовані розумом або емоціями бажання. Якщо вам складно зробити цей крок, спробуйте написати собі некролог. Озирніться на своє життя. Запитайте себе, за що б ви хотіли, щоб вас запам'ятали, і чого ви б хотіли досягти. Сконцентруйтеся тільки на найважливіших моментах.

5

отримайте фідбек

Тепер приблизно ясно, чого ви хочете від життя, але відображає це бажання ваша реальність? Що ви транслюєте в світ? Для розуміння, яке враження ви робите, потрібен фідбек. Попросіть людей, яких ви поважаєте, - тих, хто міг спостерігати за вами і хто, на вашу думку, дійсно зацікавлений у вашому розвитку, - описати ваші сильні і слабкі сторони, ваша поведінка в окремих ситуаціях. Запитайте, що в вас особливого і унікального. Запитайте їх, які, на їхню думку, ваші найбільш сильні сторони, а також найслабші місця. Попросіть їх професійного ради. Зробіть це прямо зараз.

6

Напишіть свій особистий статут / слоган

Головне - висловити ваші цінності і образ майбутнього в одній фразі. Опис призначення відповідає на три головних питання: що ви робите? для кого ви це робите? яка від цього користь? Це буде не тільки вашим статутом, але і слоганом.

7

Визначте свої цілі

Ми з'ясували, куди ви хочете потрапити в майбутньому (ваша мрія) і що ви повинні зробити, щоб потрапити туди (ваша місія). Тепер подумаємо про мету. Коли ви визначаєте конкретну мету і фокусуєтесь на ній, здається, що всюди з'являються пов'язані з нею моменти. Працює виборче увагу. Коли ви розумієте, що хочете купити червоний Ducati, то відразу ж починаєте бачити на вулиці стільки червоних Ducati, скільки раніше ніколи не бачили. Те ж саме з можливостями: якщо ви їх шукаєте, ви їх побачите. Якщо немає - як ви можете побачити, помітити і визначити їх? Мета повинна бути сумірною, здійсненною і дуже мотивуючої. Давайте зупинимося на трьох головних цілях. Напишіть до кожної п'ять найбільш важливих завдань на перший, другий і третій рік (починаючи з цього року).

8

Розробіть свою візуальну ідентичність

Тепер звернемося до стратегії і сплануємо тактику, як донести до людей вашу сутність, ваш стиль, ваші переконання і ваше почуття такту онлайн і офлайн, як втілити їх в життя. Зараз вам потрібно визначити ключові елементи візуальної ідентичності, які вам би хотілося мати. Почніть з логотипу та шрифту. Вибирайте дизайнера, який зрозуміє вас і ваш бізнес і зможе розробити той стиль, який ви відчуєте своїм, з яким ви будете ідентифікувати себе. У візуальну ідентичність також входить і колірна гамма. Запишіть два або три кольори, які, на вашу думку, відображають вашу сутність і, що найголовніше, в яких вам комфортно. Подумайте про фотографії, які відображають вашу сутність. При необхідності замовте професійну фотосесію.

9

Від імейл-підписи до сайту

Давайте поговоримо про вашу маркетингу і комунікації. Базовий must-have: візитна картка, імейл-підпис, сайт і блог, шапка ваших листів, накладні, конверти, лейбли, подячні листівки і, звичайно, шаблон для презентацій. Особливо важлива ваша підпис в електронних листах, яка дійде до більшої кількості людей, ніж візитна картка. Ідеальний шаблон електронного листа зазвичай включає наступне: логотип компанії, підпис відправника, посилання на сайт компанії і офіційну інформацію про компанію, яка включає реєстраційний номер, місце реєстрації, офіційна адреса офісу, а також попередження про відповідальність.

10

Зберіть рекомендації і дійте!

Ваші рекомендації - це підтвердження або демонстрація вашої суті, кваліфікації, навичок, здібностей і досягнень, портфоліо ваших кращих робіт, ваші переконання і філософія (образ майбутнього, місія і цінності), відгуки клієнтів, статті та нагороди, отримані вами за час роботи. Вони повинно містити найактуальніший контент, який переконає ваших потенційних клієнтів запропонувати вам роботу. Портфоліо може бути у вигляді книги, брошури, презентації, відео, сайту або ефектною комбінації деяких або всіх цих пунктів. Вашими рекомендаціями можуть служити ваш особистий сайт і / або блог, куди будь-хто зможе зайти і подивитися, хто ви і що можете запропонувати. Кожні півроку оцінюйте, де ви перебуваєте: створюєте, ростете чи як особистість, намагаючись виділитися? Повторюйте процес проходження особистого творчого брендингу. Насолоджуйтесь ім. Ви зрозумієте, що ваше життя підпорядковується пріоритетам.

Те, що може дати вам особистий творчий брендинг, - креативне лідерство. Якщо ви поєднаєте креативне мислення з вашими знаннями і досвідом, якщо ви структуруєте його, результати будуть вражаючими. Якщо у вас зараз є ідея - дерзайте. Не турбуйтеся про інших людей і про те, що вони подумають. Вони не надто ретельно обмірковують те, що відбувається і нерідко відразу намагаються демотивувати вас. Але як тільки ви ввійдете в ритм, вони підуть з вашої дороги. Не втрачайте часу. «Відповідного моменту» не буває.

За матеріалами книги «Створіть особистий бренд»
Обкладинка поста: pixabay.com

Які у вас спільні інтереси з іншими людьми?
У якій області ви маєте досвід?
У яких сферах ви можете виявити проблему і запропонувати нову бізнес-ідею, послугу або продукт?
Ви можете вдосконалити існуючу послугу або продукт?
Що мотивує і заряджає вас енергією?
Що у вас дійсно добре виходить?
Як це допоможе іншим і чим буде цінно для них?
Що ви транслюєте в світ?
Опис призначення відповідає на три головних питання: що ви робите?
Для кого ви це робите?