10 книг з психології, які допоможуть зрозуміти себе і світ навколо

Зараз емоційний інтелект цінується чи не більше, ніж точні та практичні знання. В цьому немає нічого дивного, щоб існувати в соціумі потрібно, перш за все, розуміти і поважати один одного. Для того, щоб дізнатися більше про внутрішній світ, почуття, мислення, світогляді і мотиваціях кожного і існують книги з психології . Ми радимо починати з цього списку.

Ми радимо починати з цього списку

Фото: Instagram / @ ulia2304

Еріх Фромм «Мистецтво любові»

Еріх Фромм - психоаналітик, філософ, один із засновників неофрейдизму. «Мистецтво кохання» - одна з найпопулярніших його книг. У ній Фромм розмірковує про кохання не тільки як про почуття між двома людьми, але і як про взаємодію зі світом в цілому. Психоаналітик переконаний, що любов - не миттєвий імпульс, а усвідомлена воля, якої можна навчитися; тільки цілісна і самодостатня особистість знає, що таке справжня любов.

Книга була написана в 1961 році, але не втрачає своєї актуальності і сьогодні. «Мистецтво любові» в черговий раз нагадує: відповіді на питання про сенс життя і суті любові слід шукати не зовні, а всередині.

Фото: Instagram / @ _manna_hatta_

Ерік Берн «Ігри, в Які Грають люди»

Життя - це гра - думка, яку розглядали, пояснювали і підтверджували численні автори. Втім, Ерік Берн підійшов до цієї тези найбільш системно і серйозно. Американський психолог і психіатр розробив транзакційний аналіз. На думку Берна, в основі відносин людей лежать транзакції, деякі з них мають приховані цілі (вони і називаються іграми). Про які саме іграх йдеться і як вони визначають наше життя автор і розповідає у своїй відомій книзі.

Ерік Берн описує більше 120 ігор і прагне звільнити людей від впливу нав'язаних сценаріїв і навчити менше «грати» в життя, а натомість - жити по-справжньому.

Ерік Берн описує більше 120 ігор і прагне звільнити людей від впливу нав'язаних сценаріїв і навчити менше «грати» в життя, а натомість - жити по-справжньому

Фото: Instagram / @ lilito_lolita

Вiктор Франкл «Людина в пошуках справжнього СЕНС. Психолог у концтаборі »

Чи можна бути щасливим, незважаючи на обставини? Як знаходити світло в найбільш похмуре і страшний час? Чи не втрачає все сенс, коли реальність виявляється куди більш жорстокою, ніж можна було уявити? На ці та інші питання шукає відповіді австрійський психолог і філософ Віктор Франкл. Його книга написана після трьох років ув'язнення в концентраційних таборах Дахау і Освенцімі.

На основі такої екстремального досвіду Франкл і створив власний метод психотерапії - логотерапія. Її суть полягає в твердженні, що розвиток особистості визначається прагненням до пошуку сенсу життя. На думку психолога, якщо людина знає, чому живе, то може змиритися і витримати що завгодно.

Фото: Instagram / @ myblueberrypies

Олівер Сакс «Чоловік, Який сплутав дружину з Капелюх»

Олівера Сакса називають найвідомішим неврологом світу, а його книгу описують як таку, що відкриває таємниці людської свідомості. Сакс ділиться випадками зі своєї лікарської практики і, дійсно, дивує розповідями про те, якими різними можуть бути погляди на світ. Історії його пацієнтів не є сухими виписками з медичних книг, навпаки - стиль письма автора вражає і зворушує.

«Чоловік, Який сплутав дружину з Капелюх» - прекрасний вибір не тільки для лікарів, яким книга біде цікава з професійної точки зору, але і для всіх бажаючих дізнатися, на які «художества» здатний наш мозок.

«Чоловік, Який сплутав дружину з Капелюх» - прекрасний вибір не тільки для лікарів, яким книга біде цікава з професійної точки зору, але і для всіх бажаючих дізнатися, на які «художества» здатний наш мозок

Фото: Instagram / @ innaprotsiuk

Ірвін Ялом «Ліки від кохання та інші оповіді психотерапевта»

«Ліки від кохання» - світовий бестселер американського психолога. У цій книзі Ірвін Ялом розповідає про десять випадків зі своєї лікарської практики. Перш за все, ця книга підкуповує щирістю і людяністю автора. Ялом не будує стіни між собою і пацієнтами, а щиро співпереживає їм і прагне допомогти.

У книзі порушуються актуальні теми: смерті, любові, старості, свободи ... Так ось, кожен читач, знайомлячись з проблемами пацієнтів Ялом, зможе знайти відповіді і на власні питання.

Фото: Instagram / @ apple_strudel8

Зигмунд Фрейд «Тлумачення сновидінь»

Про Зігмунда Фрейда знають навіть ті, хто не цікавиться психологією зовсім. Погляди цього ексцентричного австрійського психолога в деяких викликають захват, а у деяких - абсолютне нерозуміння. Втім, те, що ідеї засновника психоаналізу мали значний вплив на весь двадцяте століття - сумнівів не викликає.

У «Тлумаченні сновидінь» Фрейд вчить розпізнавати знаки підсвідомого. На думку автора, вивчаючи свої сни, можна дізнатися глибинні страхи, психологічні проблеми і бажання, які придушувалися роками.

На думку автора, вивчаючи свої сни, можна дізнатися глибинні страхи, психологічні проблеми і бажання, які придушувалися роками

Філіп Зімбардо «Ефект Люцифера. Чому хороші люди чинять зло »

Стенфордський тюремний експеримент - психологічний експеримент 1971 року народження, який провів психолог Філіп Зімбардо, щоб дізнатися, як нав'язана соціальна роль впливає на поведінку людини. В рамках експерименту добровольці взяли на себе ролі ув'язнених і охоронців в'язниці. Незабаром люди настільки вжилися у свої ролі, що почали вести себе так, як того вимагала змодельована ситуація (охоронці проявляли жорстокість, а в'язні скорилися).

Зімбардо намагається обміркувати Стенфордський експеримент і зрозуміти, звідки береться жорстокість і чому людина взагалі робить зло. Психолог розповідає про ряд подібних експериментів, також згадує про геноцид, етнічні чистки та інших випадках, коли права людини порушувалися.

Психолог розповідає про ряд подібних експериментів, також згадує про геноцид, етнічні чистки та інших випадках, коли права людини порушувалися

Фото: Instagram / @ ms.yulianaa

Джеймі Голмз «Нонсенс. Осягнути и перемогті »

Ми живемо в світі, який постійно змінюється. З'являються нові винаходи, нові правила і нові реалії. Часто щось незвичайне лякає, втім, саме те, як ми реагуємо на все нове, неоднозначне і суперечливе, і визначає наш успіх.

«Нонсенс. Осягнути і перемогти »- дебютна книга Джеймі Голмз, яка прославила його на весь світ. Ця книга про прийняття рішень і пізнання світу в цілому допоможе сприймати кожен нонсенс не як помилку, а як можливість.

Фото: Instagram / @ ana.mama.read

Сьюзен Кейн «Сила інтровертів. Тихі люди в мире, что НЕ может мовчати »

Як жити інтроверту в світі, який вибрав ідеалом сміливих і впевнених у собі екстравертів? Про це і розповідає інтроверт Сьюзен Кейн. Автор переконана, що немає жодної ідеальної моделі поведінки і кожен з нас повинен відчувати себе комфортно і затишно з самим собою.

«Сила інтровертів» заспокоїть інтровертів, які часто бояться бути собою, і підкаже їм, як використовувати свої сильні сторони. Екстравертам також буде корисно «пожити» в думках інтровертів.

Читати: Світ тихих і гучних людей

Фото: Instagram / @ tania_kucherian

Пол Клейнман «Психологія 101. Факти, теорія, статистика, тести й таке інше»

Якщо ви не знаєте, з книг якого психолога почати, або чи буде напрямок психології взагалі цікавим для вас, то радимо спочатку прочитати цю книгу.

Журналіст, блогер і письменник Пол Клейнман зумів в доступній і цікавій формі розповісти про класичну і сучасну психології. Тут ви знайдете пояснення базових психологічних термінів і розповідь про ключові персоналії цієї захоплюючої науки. Таємниці сновидінь, арт-терапія, теорія шести рукостискань і багато інших тем, які обговорюються мільйонами, описуються в книзі Клейнман в науково-популярній формі.

Читати: 13 захоплюючих книг про письменників, письменстві і книгах
Читати: 10 книг, які надихають на нові звершення

(Visited 18 771 times, 69 visits today)

Як знаходити світло в найбільш похмуре і страшний час?
Чи не втрачає все сенс, коли реальність виявляється куди більш жорстокою, ніж можна було уявити?