реферат - цінової дискримінації як економічне явленіе.Вліяніе цінової дискримінації на економічній добробут суспільства.

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
Пошук навчального матеріалу на сайті

Пропонуємо нашим відвідувачам скористатися безкоштовним програмним забезпеченням «StudentHelp» , Яке дозволить вам всього за кілька хвилин, виконати підвищення оригінальності будь-якого файлу в форматі MS Word. Після такого підвищення оригінальності, ваша робота легко пройдете перевірку в системах антиплагіат вуз, antiplagiat.ru, РУКОНТЕКСТ, etxt.ru. Програма «StudentHelp» працює за унікальною технологією так, що на зовнішній вигляд, файл з підвищеною оригінальністю не відрізняється від початкового.


Найменування:


реферат цінової дискримінації як економічне явленіе.Вліяніе цінової дискримінації на економічній добробут суспільства

інформація:

Тип роботи: реферат. Доданий: 26.5.2014. Рік: 2014. Сторінок: 17. Унікальність по antiplagiat.ru:

Опис (план):

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ   Пошук навчального матеріалу на сайті   Пропонуємо нашим відвідувачам скористатися безкоштовним програмним забезпеченням   «StudentHelp»   , Яке дозволить вам всього за кілька хвилин, виконати підвищення оригінальності будь-якого файлу в форматі MS Word

ЗМІСТ
Вступ
Глава 1. Цінова дискримінація як економічне явище ..................... 4
1.1. Поняття і особливості цінової дискримінації .............................. 4
1.2. Ступеня цінової дискримінації та її наслідки ........................... 7
Глава 2. Вплив цінової дискримінації на економічній добробут суспільства .................................................................................... .12
Висновок ................................................................................. .17
Список літератури ........................................................................ 19
ВСТУП
Метою діяльності фірми є, перш за все, максимізація прибутку. Одним з можливих способів збільшення прибутку для виробника, в тій чи іншій мірі володіє монопольною владою, є цінова дискримінація, т. Е. Продаж гомогенного блага за різними цінами різним покупцям; при цьому відмінності в цінах не пов'язані з витратами виробництва та доставки товару на ринок.
Проблема застосування цінової дискримінації є актуальною в наш час, так як цінова дискримінація оточує нас практично всюди, будь то похід в кіно, проїзд в автобусі чи іншому транспорті, покупка товарів або плата за комунальні послуги.
Метою написання даної роботи є розгляд теоретичних і практичних основ цінової дискримінації.
Для досягнення поставленої мети в роботі визначені наступні завдання:
1. визначення поняття цінової дискримінації.
2. розгляд типів цінової дискримінації та наслідки.
3. Оцінити вплив цінової дискримінації на економічний добробут суспільства.
ГЛАВА 1. Цінова дискримінація ЯК ЕКОНОМІЧНЕ ЯВИЩЕ.
1.1. ПОНЯТТЯ І ОСОБЛИВОСТІ ЦІНОВОЇ ДИСКРИМІНАЦІЇ.
Цінова дискримінація - монополістична [7] конкуренція, при якій в один і той же момент один і той же товар продається різним покупцям за різними цінами, причому різниця в цінах не виправдана відмінностями в витратах виробництва цього продукту.
Так само, цінова дискримінація [5] має на увазі поведінку продавця на ринку в умовах недосконалої конкуренції, коли він встановлює різні ціни на однаковий товар. Умовою цінової дискримінації є наявність у продавця можливості розмежування покупців по еластичності їх попиту на конкретний товар, що дозволяє запитувати у покупців з високою еластичністю велику ціну.
У США подібна цінова практика оголошена Актом Клейтона незаконної в тому випадку, коли вона обмежує конкуренцію.
Поняття цінової дискримінації було введено в економічну теорію в першій третині XX ст. А. Пігу, хоча явище, що отримало цю назву, було відомо і раніше.
Ціновою дискримінацією (від лат. Discriminatio - розрізнення) називають встановлення [2] продавцем різних цін на різні одиниці одного і того ж товару, що продаються одному або різним покупцям. При цьому відмінності в цінах не відображають відмінностей у витратах, необхідних для поставки товару або обслуговування покупців. Тому не всяке відмінність цін є дискримінаційним, а єдина ціна не завжди свідчить про відсутність цінової дискримінації. Так, наприклад, ціни поставки, які повністю враховують відмінності в транспортних витратах серед споживачів, розташованих на різних відстанях від постачальника, не є дискримінаційними. Навпаки, в тому випадку, коли поставка товару здійснюється самим постачальником, єдина ціна для всіх разноудаленних споживачів може розглядатися як дискримінаційна.
Все те, що може підірвати який-небудь напрямок конкурентних відносин, а також розчленувати єдиний конкурентний простір, створює передумови для цінової дискримінації.
Якщо цінова [1] дискримінація виникає на основі реальних протиріч ринкового механізму, то одна з особливостей його функціонування - приведення всіх індивідуальних оцінок і можливостей до єдиного усередненого, найбільш представницького рівню. Тобто, на ринку всі рівні, але за загальною кривої попиту ховається сукупність різних індивідуальних ціннісних оцінок споживачів при різних бюджетних можливостях. Це означає, що при єдиній ринковій ціні завжди є покупці, готові заплатити більше за ту ж кількість товару.
Крім того, якби ціна була більше, споживачі не відмовилися б від покупок зовсім, а купили б меншу кількість одиниць товару. Значить, купуючи більше при даній ціні, вони як би недоплачують за попередні одиниці товару. Такі загальні правила ринку.
Природну базу цінових відмінностей створюють і географічно і інституційно відокремлені ринки, якщо фірма має можливість одночасного виходу на ці ринки.
Сенс дискримінаційної поведінки полягає в тому, щоб використовувати всі можливості для призначення максимальної ціни на кожну продавану одиницю товару. Це означає, що дискримінації може піддаватися як один і той же покупець, наприклад, в залежності від закуповуваного кількості товару, так і різні покупці.
Зроблений у визначенні акцент на відсутність зв'язку цінових відмінностей з витратами не траплялося ........
Список літератури:
1. Рой Л.В., Третяк В.П. Аналіз галузевих ринків: Підручник М .: ИНФРА - му, 2008.
2. Липсиц І.В. Ціноутворення для вузів. - М .: Юрайт, 2008.
3. Козирєв В.М. Основи сучасної економіки: Підручник. -М .: Фінанси і дива тика, 2007. - 171 с.
4. Миколаїв, В. А. Цінова дискримінація / В.А. Миколаїв // Довідник економіста. - 2012. - № 5. - С. 14-27 Грінченка Ю.В., Цінові стратегії на сучасних ринках: Економічна стаття 2009.
5. Методи просування, що вбивають бренд, Нікітін К.О. Практичний маркетінг.-2012.-№8.-С.29-31.
6. Расул А. Держава і ціни: механізм впливу в умовах ринкової економіки / А.Расулев, С.Воронін, О.Ісмаілов // Суспільство і економіка. - 2009. - N 3-4. - С.5-18.
7. Основи мікроекономіки: навч. посібник / За ред. Ніколаєвої І.П. - М .: Пріор, 2010. - 224с* Примітка. Унікальність роботи вказана на дату публікації, поточне значення може відрізнятися від зазначеного.