Костянтин Бакшт - Багатство і свобода. Як побудувати добробут своїми руками

Костянтин Бакшт

Багатство і свобода. Як побудувати добробут своїми руками

© ТОВ Видавництво «Пітер», 2016

* * *

Абсолютно унікальна книга в усьому, що стосується збереження і примноження грошей. Основна її відмінність від усього, що є на ринку, - абсолютно чіткі схеми, викладки, цифри і аналітика і найголовніше - прив'язка саме до нинішньої дійсності і російським громадянам.

Знаючи Костянтина багато років, хочу звернути увагу на те, що все, що він описує в даній книзі, він вивчав, впроваджував і використовував сам. А що може бути більш ефективним рекомендацій успішного практика, який, до всього, ще й вміє грамотно пояснити?

Читайте. Впроваджуйте.

Сергій Азімов, провідний експерт з продажу, автор книг «Як заробляти гроші без стартового капіталу», «Продажі.Переговори »і ін.

Присвячується Володимиру Глейзеру, Костянтину Прянишникову і Сергію ятрить. Ви допомогли мені тоді, коли Ваша допомога була найважливіше. Дякую Вам за Вашу підтримку, Ваш досвід і Вашу мудрість!


Глава 1. Як заробити 100 мільйонів зі своїм бізнесом і без нього

Наскільки ви забезпечена людина і скільки років ви для цього працювали?

Ця книга - для Вас, якщо Ви:

• працюєте і заробляєте гроші. Найкраще, якщо Ваш дохід вище середнього по Вашому місту / регіону. І Ви за своїм рівнем доходів належите до середнього класу або до більш забезпеченим людям;

• Вам не байдуже Ваше майбутнє, в тому числі Ваше фінансове становище. Ви готові прикладати спрямовані зусилля і здійснювати необхідні дії, щоб в майбутньому бути більш забезпеченою людиною з більш високими можливостями, ніж сьогодні;

• Ваш інвестиційний капітал (його розмір ми уточнимо трохи пізніше) - від нуля до декількох мільйонів, десятків або сотень мільйонів рублів. Якщо Ваш капітал вимірюється в мільярдах рублів або в сотнях мільйонів доларів - думаю, Ви вже знаєте більшу частину того, про що я розповідаю в цій книзі.

У Росії і в навколишніх її країнах дуже багато вміють (і вміють непогано) працювати і заробляти гроші. Хтось успішно робить кар'єру. Хтось, працюючи за контрактами, нарощує свій професійний рівень і репутацію, розвиває свій особистий бренд. Хтось створює і розвиває власні бізнеси.

На жаль, в більшості випадків успішна кар'єра і зростання бізнесу, а також зростання доходів не приводять до істотного зростання забезпеченості та добробуту.

Чому багато власників бізнесу, а також професійні керівники, які працюють роками, десятиліттями, будують свою кар'єру, організовують і розвивають свій бізнес, не стають в результаті більш забезпеченими людьми? Або їх добробут зростає ... зі швидкістю черепахи? Подумайте самі.

Ось керівник. Він працює, робить кар'єру, заробляє чималі гроші на протязі, наприклад, 15 або 20 років. Як власник бізнесу, він непоганий. Так чому ж він не є довічно забезпеченою людиною? Чому він не може взяти і відійти від справ і жити безбідно? Я не маю на увазі, що він зобов'язаний це робити. Але навіть якщо він хотів би цього - у нього просто немає такої можливості. Чому, як Ви думаєте?

Насправді, чим більше такі люди заробляють, тим більше у них витрати. А з чим це пов'язано? Припустимо, у керівника 150 000 рублів доходу на місяць. І витрати такі ж. Потім він робить кар'єру, і його доходи зростають до 400 000. Одночасно зростають щомісячні витрати. Збільшується кількість дорогих іграшок, на які викидаються гроші. Фінансові запасів не акумулюються, не накопичуються. Дохід власника бізнесу може становити від декількох сотень тисяч (для власників малого бізнесу) до кілька мільйонів на місяць. Але і витрати у нього - до пари доходам. Результат - той же.

Насправді щомісячні витрати в кілька сот тисяч рублів на місяць - це ще квіточки! 20 січня 2016 року у ЖЖ стартувала дискусія «Я тут дізнався, скільки витрачає на життя один комерсант ...».

... У засновника сім'я з чотирьох чоловік. Живе на орендованій квартирі, причому навіть не в Москві. Свого майже нічого не має, машини - і ті в оренді. Катя (його бухгалтер) отримує звичайні для свій посади і регіону АТ 000 в місяць, інші співробітники фірми - теж. Так ось, Катин шеф витрачає на життя ...

... в середньому 8000000 рублів на місяць. Вісім, твою мать, мільйонів! Щомісяця, Годзю роком! В середньому! Атак і 10 і 12 мільйонів буває. Але як, Холмс ?!

http://tersan.livejournal.com/280040.html

Звичайно, якщо щомісячні доходи власника бізнесу становлять кілька мільйонів або десятків мільйонів доларів, витратити всі ці гроші на себе, свою сім'ю і своїх близьких буде вже складніше. Кошти будуть накопичуватися, їх доведеться во что-то вкладати. Такий власник бізнесу буде з кожним роком стає все більш і більш забезпеченою людиною. Якщо, звичайно, не зробить якихось видатних дурниць (приклад - Максим Ноготков, «Зв'язковий», до кінця 2014 року). У будь-якому випадку таких підприємців в Росії не так вже й багато. І для того, щоб стати довічно забезпеченим (фінансово вільним) людиною, не обов'язково заробляти мільйони і тим більше десятки мільйонів доларів на місяць. І навіть мільйони рублів. Важливіше вміння правильно розпоряджатися заробленими грошима.

Давайте прямо зараз розрахуємо, якого фінансового становища Ви досягли на поточний момент. Візьміть ручку і папір. Приготуйте калькулятор для подальшої роботи (як варіант - калькулятор є на більшості стільникових телефонів). Якщо паперу під рукою немає - робіть записи прямо в цій книзі, розрахунок нескладний!

Запишіть дві суми. Перша - скільки у Вас на даний момент відкладено коштів на банківських рахунках або у вигляді готівки. Плюс вартість Вашого особистого майна, яким Ви не користуєтеся для Вашого життя і життя Вашої родини. І яке Ви при необхідності можете зараз продати (ліквідне майно). Плюс сума вкладень в інвестиції і в інвестиційні активи (якщо вони є). Все це разом - сума Ваших накопичень, заощаджень та інвестицій. Або ж Ваш інвестиційний капітал (включаючи фінансовий резерв / фінансовий захист).

При розрахунку цієї суми не слід враховувати квартиру / будинок / котедж, де Ви живете. Так само як і машину, на якій Ви їздите. І інше майно (дача, меблі), яке використовується для життя Вами і Вашою родиною. Це - Ваше особисте майно. Якщо Ви продасте квартиру, в якій Ви живете, де Ви будете жити - на вулиці? Але якщо у Вас є друга або третя квартира, друга або третя машина, ситуація змінюється. Якщо Вам не потрібно жити в кількох квартирах одночасно - Ви можете оцінити вартість другої та третьої квартир. І врахувати їх вартість як частина Вашої інвестиційного капіталу. Якщо Ви ще і здаєте ці квартири в оренду - це вже цілком повноцінна інвестиція, яка приносить пасивний дохід!

Не слід враховувати при розрахунку розміру Вашого інвестиційного капіталу вартість Вашого бізнесу (бізнесів). А також вартість належного особисто Вам майна, яке на даний момент задіяно у Вашому бізнесі. І не може бути легко з нього вилучено без виникнення проблем для цих бізнесів. Наприклад, якщо автомобілі (вантажні або легкові) оформлені особисто на Вас, але насправді використовуються в Вашому бізнесі, або належить Вам комерційна нерухомість, яку насправді займає Ваш бізнес, - все це можна віднести до засобів, вкладеним в Ваш бізнес. Який, як і робота за наймом, забезпечує Вам активний дохід.

Тобто дохід, що вимагає від Вас істотних регулярних витрат Вашого часу та Ваших сил. Активний дохід теж потрібний і важливий. Саме те, що ми з Вами заробляємо активний дохід, дозволяє нам формувати капітал для інвестицій, що приносять нам пасивний дохід. Звідки можуть взятися у нас гроші, якщо ми не заробимо їх самі? Хіба що якщо ми отримаємо їх у спадок. Або одружуємося на грошах (вийдемо за них заміж).

Однак не треба плутати два ці варіанти доходу. Коли ми говоримо про інвестиційний капітал, ми маємо на увазі той капітал, який Ви можете інвестувати так, щоб він приносив Вам пасивний дохід. Тобто щоб ці інвестиції давали Вам дохід без істотних витрат Вашого часу та сил. І при необхідності Ви з сім'єю могли жити (і жити добре) на цей пасивний дохід. Інвестиції в бізнес і доходи від належного Вам бізнесу (дивіденди) - це активний дохід. Це - зовсім інше. Інвестиції в бізнес можна порівняти з інвестиціями в платне вищу освіту, включаючи MВА, для професіонала, що працює за наймом / за контрактом. Прекрасно, якщо отримане Вами освіту і Ваш диплом дозволили Вам отримати більш високооплачувану роботу. Але, якщо Ви будете місяцями лежати вдома на дивані і не працювати, Ваш диплом MBА не принесе Вам ні копійки доходу. Точно так же більшість російських бізнесів недовго будуть приносити дохід своїм власникам, якщо ці власники будуть лежати вдома на дивані. І не будуть активно брати участь кожен робочий день в роботі своїх бізнесів. І особисто їх контролювати. А для того, щоб дійсно підвищити нашу забезпеченість і досягти фінансової свободи, нам потрібен пасивний дохід. Який ми можемо отримувати, навіть проводячи час вдома на дивані. Або на пляжі. Або медитуючи десь в Гімалаях.

Кінець ознайомчого уривка

СПОДОБАЛАСЯ КНИГА?

Костянтин Бакшт   Багатство і свобода
Ця книга коштує менше ніж чашка кави!
ДІЗНАТИСЬ ЦІНУ

А що може бути більш ефективним рекомендацій успішного практика, який, до всього, ще й вміє грамотно пояснити?
Зі швидкістю черепахи?
Так чому ж він не є довічно забезпеченою людиною?
Чому він не може взяти і відійти від справ і жити безбідно?
Чому, як Ви думаєте?
А з чим це пов'язано?
Але як, Холмс ?
Якщо Ви продасте квартиру, в якій Ви живете, де Ви будете жити - на вулиці?
Звідки можуть взятися у нас гроші, якщо ми не заробимо їх самі?