Устаткування для фасування в м'які контейнери БІГ-Бег

автори:
Сенянскій М.В.
Глотов І.В.
Солнцев К.Є.

М'який контейнер, БІГ-Бег (big-bag, FIBC - flexible intermediate bulk container) найбільш прогресивний вид тари для перевезення будь-яких сипучих, кускових, пакетованих матеріалів і навіть рідин. Переваги використання м'яких контейнерів пов'язані не тільки з найнижчою ціною (у порівнянні з іншими видами тари), а й такими факторами:

Переваги використання м'яких контейнерів пов'язані не тільки з найнижчою ціною (у порівнянні з іншими видами тари), а й такими факторами:


· Дуже низька вага і обсяг самої тари (у 1000 разів менше), у порівнянні з вантажем.
· Зручність транспортування тари будь-яким видом транспорту.

· Маленькі втрати продукту на всіх етапах (фасування, транспортування, зберігання).
· Герметичність упаковки, що дозволяє тимчасове зберігання на відкритих майданчиках.
· Різноманіття конструктивних варіантів.
· Легкість завантаження, вивантаження і транспортування з використанням комплексної механізації.
· Маленькі втрати продукту на всіх етапах (фасування, транспортування, зберігання)
· Можливість використання звичайних транспортних засобів і залізничного рухомого складу
для перевезення помірно небезпечних (2-5 класи) і агресивних вантажів.
· Можливість використання для перевезення харчових продуктів.
· Екологічна безпека.

Після заборони РЖД перевозити помірно небезпечні (2-5 класи) і агресивні вантажі навалом в піввагонах багато компаній прийняли рішення розвивати фасовку своєї продукції в контейнери БІГ-Бег, що дозволяє відвантажувати продукцію в криті вагони, піввагони, контейнери, а також автотранспортом.

Крім того фасування продукції в контейнери БІГ-Бег загальноприйнята упаковка в усьому світі, особливо в Європі. За останні десять років м'які контейнери з полімерних матеріалів активно витісняють будь-які інші види тари для зберігання і транспортування сипучих вантажів. За даними Європейської Асоціації Виробників м'яких контейнерів (EFIBCA), світове виробництво цього виду тари щорічно збільшується в середньому на 10%. Тому перехід на цей вид фасування дозволяє Російським підприємствам ефективніше виходити на міжнародний ринок.
У зв'язку з цим застосування м'яких контейнерів підвищує конкурентні переваги підприємств, їх використовують, що підтверджується щорічним збільшенням споживання, як в Росії, так і в світі.
Спеціалізацією ваговимірювальних Компанії «ТЕНЗО-М» завжди було виробництво широкого спектру електронних ваг, дозаторів, тензодатчиков і ваговимірювальних систем для промисловості. Прагнучи відкрити перед споживачами нові можливості, компанія «ТЕНЗО-М» ще 2001 року почала випуск комплексів фасування в БІГ-Бег. Первістком таких апаратів став дозатор «ДельтаС1000», розроблений під найбільш поширений тоді четирехстроповий контейнер.
Крім того фасування продукції в контейнери БІГ-Бег загальноприйнята упаковка в усьому світі, особливо в Європі

Зараз це виріб випускається як комплекс фасування середньої продуктивності моделі «Дельта-С». Комплекс «Дельта-С» дозволяє фасувати в 2-х і 4-х стропові контейнери продукт від 300 до 1000 кг (від 750 до 2000 кг) з точністю ± 0,5%.


Продуктивність комплексу до 15 контейнерів на годину.
Комплекс оснащений спрощеною системою роздування контейнера від стандартної пневмосети. Обезпилювання контейнера здійснюється підключенням патрубка аспірації до системи вентиляції Замовника. Знімання контейнера з дозатора виробляється за допомогою навантажувача.
Комплекси «Дельта-С» успішно застосовуються при фасуванні будівельного піску, гравію, калійних (і інших) добрив на невеликих Компаніях.
Перевагами цього Комплексу є його невисока вартість і невеликі габаритно-монтажні розміри.
Йшов час, і виникали нові вимоги до перевезень, продуктивності, з'явилися нові види контейнерів, нові технології оптимізації вантажно-розвантажувальних робіт. За результатами експлуатації виявлялися недоліки устаткування, що випускається.
Так при експлуатації дозатор «ДельтаС1000» з'ясувалася необхідність у формуванні дна контейнера, заповнення якого відбувається в підвішеному стані (інакше його дно приймає напівкруглу форму і БІГ-Бег при установці починає завалюватися). Так само швидкість роздування виявилася недостатньо швидкою. Все це зменшувало і без того невисоку продуктивність комплексу.
Йдучи в ногу з часом, в 2004 році компанія розробила високопродуктивний комплекс фасування мінеральної сировини КФС-ББ-1000г «ТИТАН» з бункерних дозатором нетто «ГАММА 1000-0,5» і з можливістю ущільнення продукту в контейнері.

Комплекс «ТИТАН» дозволяє фасувати в 1-но і 2-х стропові контейнери продукт від 300 до 1000 кг (від 750 до 2000 кг) з точністю ± 0,5%. Продуктивність Комплексу до 80 контейнерів на годину.
Комплекс оснащений ефективною системою роздування контейнера. Потужна система знепилювання робочого місця створює комфортні умови для роботи оператора. Заповнення контейнера проводиться безпосередньо на накопичувальному конвеєрі, що автоматично вирішує проблему формування плоскої форми дна контейнера. З конвеєра контейнери переміщають або безпосередньо на транспорт, або на майданчики зберігання. При необхідності під час завантаження контейнера працює система вібраційного ущільнення продукту. Мінімальна установча висота комплексу «ТИТАН» не менше 6 метрів.
Два таких комплексу були впроваджені на ВАТ «Сильвініт». І зараз ці комплекси надійно працюють, фасуючи різні за характеристиками продукти (такі як галит, електроліт, калимаг).
Але потреби виробників ставили нові завдання. Багато компаній не мали можливості застосовувати комплекси фасування з дозаторами нетто «Гамма 1000-0,5» через їх великої висоти (не менше 6 метрів). У сформованих технологічних лініях таких компаній просто буває неможливо вмонтувати дозатор такої висоти.
У 2006 році був розроблений комплекс нового класу, який не має аналогів. Це комплекс фасування КФС-ББ-1000д «ГЕРМЕС» з дозатором брутто «ДЕЛЬТА 1000-0,5» з весопріемним пристроєм у вигляді конвеєра. Це технічне рішення дозволило поєднати всі переваги попередньої системи (продуктивність, ефективний роздування, знепилювання, формування плоского дна у контейнера, робота на накопичувальний конвеєр і ін.) З маленькою висотою дозатора і меншою вартістю. Перший такий комплекс був впроваджений в 2006 році.

Комплекс «ГЕРМЕС» дозволяє фасувати в одне і двох стропові контейнери продукт від 300 до 1000 кг (від 750 до 2000 кг) з точністю ± 0,5% Комплекс «ГЕРМЕС» дозволяє фасувати в одне і двох стропові контейнери продукт від 300 до 1000 кг (від 750 до 2000 кг) з точністю ± 0,5%. Продуктивність Комплексу до 80 контейнерів на годину.
Комплекс оснащений ефективною системою роздування контейнера. Потужна система знепилювання робочого місця створює комфортні умови для роботи оператора. Електронна система управляє перекладом готового контейнера з вагового конвеєра на накопичувальний. З накопичувального конвеєра контейнери переміщають або безпосередньо на транспорт, або на майданчики зберігання.
Одне з істотних переваг комплексу «ГЕРМЕС» в його невеликих настановних габаритах, особливо по висоті, що не перевищує 3,8 метрів (від підлоги до нижнього фланця надвесового бункера). Це дозволяє легко вписувати його в уже готові технологічні лінії.
Такі комплекси ефективно працюють як на невеликих Компаніях (наприклад: «Торговий Дім« Агрохімцентр »м Буздяк), так і на великих гірничодобувних і переробних Компаніях (наприклад: ВАТ« Сильвініт », ТОВ« Поліпласт Північно-Захід »).

Зараз, коли м'які контейнери визнані в світі найбільш універсальною, екологічно чистої, адаптованої до широкого діапазону вантажно-розвантажувального обладнання при перевезенні, складуванні і зберіганні сипучих вантажів Весоизмерительная Компанія «ТЕНЗО-М» приділяє все більшу увагу виробництву різноманітних комплексів фасування сипучих продуктів в м'які контейнери БІГ-Бег.
В даний час розробляються спеціалізовані комплекси фасування цементу в м'які контейнери БІГ-Бег і новий бюджетний варіант комплексу здатного якісно фасувати в усі типи БІГ-бегів (4-х, 2-х і 1-но стропові контейнери), з роздуванням, формуванням дна і автоматизованим зніманням контейнера.
Максимальна ефективність високопродуктивних Комплексів досягається при фасуванні в сучасні одностроповие контейнери з суспендованих вкладишем (вкладиш має вже сформований горло), таких як контейнер МКР 900С1 виробництва Акціонерної Компанії «ХІМПЕК», яка спеціалізується на виробництві м'яких контейнерів (випускає понад тридцять найменувань) і продукція, якої сертифікована за європейським стандартом EFIBCA і Рекомендацій ООН з перевезення небезпечних вантажів.
На жаль, багато Компанії, приступаючи до модернізації виробництва або розробки нових технологічних ліній, приділяють всю увагу основної технології, а опрацювання по ділянках фасування та відвантаження залишають на потім, вважаючи ці питання простими і легко вирішити в самому кінці виконуваних робіт.
У підсумку, при такому підході, часто виходить ситуація, коли технологічна лінія справно випускає продукцію з планованою продуктивністю, тоді як погано продумана технологія фасування та відвантаження готової продукції не тільки вимагає великої кількості персоналу, але просто не в змозі впоратися з вступникам об'ємом готової продукції ( наприклад, через загальне розміщення фасовщика, під'їзних шляхів, вибраного обладнання). Результатом такого ставлення стають значні додаткові витрати часу і грошей на виправлення таких ситуацій.

Правильний підбір типу контейнера і оптимізована технологія вантажно-розвантажувального обладнання дозволяє фасувати і завантажувати в напіввагон (або контейнеровоз) з накопичувального конвеєра одночасно по три контейнери з участю всього трьох робочих: оператора фасування, кранівника і такелажника, а з майданчиків проміжного зберігання двома робочими завантажувати до шести контейнерів відразу.


Проміжне складування контейнерів.

Максимальна ефективність комплексів фасування великої продуктивності досягається при застосуванні одностропових контейнерів з суспендованих вкладишем (вкладиш має вже сформований горло), таких як контейнер МКР 900С1 виробництва Акціонерної Компанії «ХІМПЕК», яка спеціалізується на виробництві м'яких контейнерів (випускає понад тридцять найменувань).
При цьому слід зазначити, що одне і двухстроповие контейнери істотно простіше у виготовленні і тому дешевше четирехстропових, а це особливо важливо при фасуванні недорогого сировини
Максимальна ефективність комплексів фасування великої продуктивності досягається при застосуванні одностропових контейнерів з суспендованих вкладишем (вкладиш має вже сформований горло), таких як контейнер МКР 900С1 виробництва Акціонерної Компанії «ХІМПЕК», яка спеціалізується на виробництві м'яких контейнерів (випускає понад тридцять найменувань)

Широкий вибір типорозмірів контейнерів дозволяє досягти провізної обсягу, який можна порівняти з перевезенням вантажів навалом. Наприклад, під час перевезення мінеральних добрив подібна оптимізація логістики дозволяє збільшити обсяги перевезеного в вагоні вантажу на 4-4,8 тонн.
Таким чином, налагоджене взаємодія контейнерів з механізмами дозволяє звести практично до нуля втрати вантажу, в той час як при звичайних способах перевалки вони можуть досягати 30% його вартості. Слід також зазначити, що, на відміну від значних інвестицій, необхідних на модернізацію виробничих процесів, сумарні витрати на вдосконалення стадій перевалки істотно нижче і окупаються практично відразу.

Компанії, які підходять до питань технології комплексно, враховуючи всі стадії виробництва, упаковки, відвантаження та обліку виявляються найбільш конкурентно здатними на сучасному ринку.

М'ЯКІ КОНТЕЙНЕРИ - ЦЕ НОВА КУЛЬТУРА ПЕРЕМІЩЕННЯ ВАНТАЖІВ,
відкриває перед російськими компаніями
шлях на світові ринки.
Запрошуємо пройти цей шлях
з ваговимірювальних ПІДПРИЄМСТВОМ «ТЕНЗО-М»!

comments powered by