Один день з життя помічниці біч-бою

Коли спиш і бачиш себе керуючої курортним готелем   Вирішили в нашій компанії використовувати такий вид мотивації, як ротація кадрів

Коли спиш і бачиш себе керуючої курортним готелем

Вирішили в нашій компанії використовувати такий вид мотивації, як ротація кадрів. До слова, його успішно використовують різні корпорації: General Motors, Honda, McDonalds та інші. Відзначають збільшення рівня ефективності і генерацію нових ідей від співробітників, які ненадовго приміряли на себе іншу посаду.

Як це відбувалося у нас

Компанія Ribas Hotels Group управляє 25 готельними об'єктами: це курортні та міські готелі, хостели, бази відпочинку та ін. В них працюють близько 1500 співробітників.

В офісі працюють близько 80 осіб. Їх-то і вирішено було відправити в поля, тобто - на об'єкти.

У режимі лотереї кожен офісний працівник вибирав об'єкт, на який треба було відправитися.

Мені випало поїхати в Грибівку в пляжний готель Richard. Тимчасову посаду нам обіцяли озвучити безпосередньо на місці. Разом зі мною щасливий квиток в Грибівку витягли ще кілька співробітників відділу маркетингу і керуючий мережею хостелів Friday.

Оскільки я не знала, на яку спеціальність мене акредитують, то вирішила підготуватися. Взяла з собою туфлі-човники на високих підборах, одягла сорочку глибокого синього кольору і стильні шорти. Це на випадок, якщо призначать керуючої готелем.

нові обов'язки

Репутація готелів в соціальних мережах, як і вікна в лобі повинні бути кришталево чистими. Тому smm-щіци з відділу маркетингу були записані в помічниці головною покоївки і вирушили мити вікна.

Дизайнери не побажали йти далеко від своєї основної спеціалізації, тому попросили дати їм щось помалювати. Виявилося, що до них уже все розмалювали, тому їм довірили пофарбувати обід дитячого басейну і паркан навколо нього.

Валерія Кащук та Вікторія Побережнюк

Керуючому мережею хостелів Friday Артему Дмитриченко довірили прибирати прилеглу до готелю територію.

Деякі мої колеги потрапили на кухню. Так, керівник PR-відділу Галина Череднюк і куратор тендерного комітету компанії Петро Стоянов стали затятими помічниками шеф-кухаря в готелі Seazon. Головною стравою того дня була риба. Тепер хлопці знають все про те, як правильно її чистити, скільки рибин можна обробити за три години і як відрізнити свіжу рибу від раніше замороженої.

Не кажіть Галині Череднюк і Петру Стоянова (двоє праворуч), що не подобаються рибу. Вони скажуть, що ви просто не вмієте її готувати.

Керівники відділу маркетингу і HR-відділу Вікторія Кофман і Євгенія Дехтяренко попрацювали помічниками офіціанта в парк-готелі «Кипарис». З плюсів відзначили можливість поспілкуватися з гостями під час замовлень і милі фартухи працівників тераси.

З плюсів відзначили можливість поспілкуватися з гостями під час замовлень і милі фартухи працівників тераси

Вікторія Кофман і Євгенія Дехтяренко

Я нікуди не викликалася, так як чекала, коли мене вже призначать керуючої. Але, виявилося, що допомога біч-бою потрібна куди більше, ніж головному менеджеру. Тому мене відправили допомагати працівнику пляжу.

рве шаблони

Зрозуміло, уява намалювала накачаного здорованя, грає біцепсами, любующегося своїми кубиками на пресі і періодично гарчить на людей, що загоряють на рушниках: «Це наше море, наше повітря, наш пісок ....».

Але бич-бой Олександр на друзки розбив цей стереотип. Він виявився невисоким, худорлявим чоловіком середніх років. Привітно посміхнувся і повідомив, що мені належить помити дитячий басейн. Мені принесли рукавички і поліетиленовий фартух. Не такий ви собі уявляли помічницю біч-бою, правда?

Поки я займалася довіреним мені важливою справою, у нас з Олександром зав'язався неспішну розмову. Він приїхав сюди з Вінницької області. Там у нього сім'я: дружина і двоє дітей. Він працює на курортах Одеської області чотири місяці на рік, тому що на його малій батьківщині влітку таких грошей не заробити.

Роботу свою вважає хорошою: на повітрі, з людьми. За час перебування тут жодного разу не виганяв людей з пляжу, не заявляв права на шезлонг, якщо його зайняли сторонні. Каже, що навчився з перших фраз визначати громадян різних країн. Естонці, наприклад, дуже ввічливі. По кілька разів дякують за надану послугу. Білоруси усміхнені. А громадяни Молдови поводяться по-панібратськи: запитують, як тут працюється, живеться, чи добре платять. Відпочиваючі з Великобританії завжди бажають доброго ранку і гарного дня. Українці з різних регіонів діляться інформацією про ситуацію з роботою в своїх регіонах. Лише деякі дозволяють собі хамське ставлення до обслуговуючого персоналу.

Після виконання завдань нам дозволили відпочити.

Що б зробила поважаюча себе помічниця біч-бою? Правильно, вибрала б найкрасивіший шезлонг, дорогий парасольку, можливо, навіть захопила б надувного рожевого фламінго і побрела на пляж професійно деформуватися.

Правильно, вибрала б найкрасивіший шезлонг, дорогий парасольку, можливо, навіть захопила б надувного рожевого фламінго і побрела на пляж професійно деформуватися

Корпоративне підвищення: з PR-фахівця - в помічниці біч-бою

Але оскільки я була такою без році кілька годин, то озброївшись фотоапаратом, відправилася в номери. Проводити зйомку вільних апартаментів та прилеглої території, зрозуміло.

плюси:

- До назви пляжного готелю Richard сміливо можна додавати слово «сімейний». Він знаходиться на першій лінії від моря. З правого боку можна помітити заводь з прісною водою. Тут в очеретах вгніздилися наймиліше сімейство ондатр. Мама і син вечорами підпливають до берега і прихильно дозволяють юним гостям готелю себе погодувати. Люблять листочки і зернятка.

Також в розпорядженні юних туристів дитячий майданчик, аніматори і, що важливо, чистий дитячий басейн.

Також в розпорядженні юних туристів дитячий майданчик, аніматори і, що важливо, чистий дитячий басейн

пляжний готель Richard

- Офісним працівникам поїздка сподобалася, так як вони сприймали її виключно, як пригода.

- Однак, визнавали, що праця лінійного персоналу дійсно нелегкий.

- НR-фахівці отримали відгук за умовами роботи і побажань співробітників на місцях.

- Маркетологи мали можливість уважніше розглянути і послухати аудиторію, з якою взаємодіють.

- Копірайтери, smm-щики, піарники, журналісти відзначили безпрецедентну корисність цієї активності, так як спілкування з лінійним персоналом «вживу» дало дуже багато корисної інформації для подальшої роботи: постів, статей, нових ідей, фотоконтентом.

мінуси:

- Чи не спробувала себе в бажаної ролі. Але погана та помічниця біч-бою, яка не мріє стати керуючої. Буду сподіватися на наступну ротацію співробітників.

Христина Вієр

Не такий ви собі уявляли помічницю біч-бою, правда?
Що б зробила поважаюча себе помічниця біч-бою?