Як подолати байдужість і нудьгу?

Питання: Чоловік у своїй життєдіяльності повинен дуже чітко структурувати свою роботу за часом Питання: Чоловік у своїй життєдіяльності повинен дуже чітко структурувати свою роботу за часом. У наші дні це проблема, адже більшість дорослих людей більше байдикують, ніж працюють. Як виховати маленької людини, щоб у нього був правильно розпланований день?

Відповідь: Проблема в тому, що людині сьогодні нудно. Він не може захопити себе роботою. Все в житті йому здається не мають сенсу. І це проблема всіх працівників, особливо офісних службовців, аж до керівників. Керівник закривається у себе в кабінеті: "Я зайнятий!", - а насправді мається.

Те ж саме з прикидаються зайнятими працівниками і чиновниками всіх мастей і всіх рівнів, причому, аж до робочих. Це природно. У людей пропадає бажання творити, створювати, щось робити. Вони не можуть змусити себе працювати. Людина лежить, сидить, щось крутить ...

Добре, що сьогодні є інтернет. Це просто панацея від нудьги, тому що люди хоч чимось зайняті, інакше це була б ще більш стрімка деградація. Хоча в такому випадку було б набагато простіше - ми б швидко відчули себе зів'ялими, як рослина. Все це наслідок еволюції нашого бажання, яке виросло до свого максимуму, і більше не може нічим наповнитися.

А все почалося ще в 60-ті роки минулого століття з покоління "квітів", "Бітлз", хіпі, які "йшли" в медитацію, вживали наркотики і т.д. Це був перший сигнал.

Зараз, займаючись з людьми інтегральним спілкуванням, ми застосовуємо досить просту тактику. Спочатку необхідно побачити, наскільки суспільство працює на особистість, наскільки воно збуджує, підкорює, панує над нею; наскільки особистість починає перейматися можливістю, бажаннями, цілями оточення; наскільки оточення впливає на особистість, - і тому вже в залежності від проведених нами ігор, ми починаємо пробуджувати в кожному увагу, добре чи зле ставлення, всілякі перепади, переходи в відчуттях, в думках, в рішеннях, в оцінках і т.д.

Справа в тому, що якщо ми правильно включаємо людини в навколишнє суспільство, то його бажання, яка є основою всього його існування, бажання, яке раніше було дуже маленьким (адже йому не хотілося нічого, і він не міг рушити рукою) - тепер стає в десять раз більше, тому що він знаходиться в колективі, який починає його порушувати, починає його весь час трясти.

У підсумку він переймається бажаннями всіх інших, а найголовніше - пробуджується, отримує якийсь маленький внутрішній стрес. І це виводить його зі стану байдужості.

Я вважаю, що це треба взяти на озброєння у всіх робочих колективах, якщо вони дійсно не хочуть проспати все життя. Адже вони все-таки повинні щось робити на благо суспільства. Тому необхідно до них прийти і так з'єднати їх між собою, щоб вони, хоч кожен з них і спить, взаємно збудилися б один від одного. І тоді в них з'явиться додаткове бажання, прагнення, підйом, і вони почнуть ефективно жити і працювати.

З дітьми - теж саме. Тобто навколишнє середовище робить таку наводку на особистість, при якій вона починає отримувати бажання всіх оточуючих і стає у багато разів енергійніше, ніж раніше.

Крім того, таке сильне бажання створює в особистості умови для подальшого розвитку. Це не просто підвищена увага, а можливість піднятися над іншими або принизити себе перед ними, увібрати від оточуючих інформацію, а найголовніше - домогтися того, щоб ми вийшли на середину кола, відчули спільність, через яку б дивилися на світ і правильно вирішували б все проблеми.

Це - більш вищу бажання, більш вища думку, розум , Який не належить ні до мене, ні до інших. Це - щось таке, що ми створили зараз своїми спільними зусиллями, спонуканнями. І ось це загальне, що народилося між нами, є нашою наступною більш розвиненою щаблем. Дивлячись через неї, через неї звертаючись в світ, кожен з нас і приводить себе до правильного рішення.

З бесіди про інтегральне вихованні, 23.05.2012

Попередні повідомлення на цю тему:

Найдієвіший прийом

Потреба в інтегральної психології

Коли немає життєвих сил ...

Як виховати маленької людини, щоб у нього був правильно розпланований день?