На першому енергоблоці АЕС Руппур в Бангладеш завершені роботи з бетонування фундаментної плити

Енергоблок №1 АЕС Руппур   На енергоблоці №1 АЕС Руппур в Бангладеш, що споруджується Групою компаній ASE (інжиніринговий дивізіон Росатома), фахівці завершили роботи з бетонування фундаментної плити Енергоблок №1 АЕС Руппур

На енергоблоці №1 АЕС Руппур в Бангладеш, що споруджується Групою компаній ASE (інжиніринговий дивізіон Росатома), фахівці завершили роботи з бетонування фундаментної плити.

Старший віце-президент АТ ІК «АСЕ» Олександр Хазін підкреслив, що «роботи йдуть відповідно до графіка, і наступним важливим етапом стане будівництво контурних стін реакторного відділення», повідомляє прес-служба Росатома.

Директор проекту з боку НРБ Шаукат Акбар підтвердив, що заливка бетону в плиту підстави енергоблоку №1 успішно завершена, і незабаром почнуться аналогічні роботи на другому енергоблоці.

Крім того, він зазначив, що на основі підписаного між Росією, Бангладеш і Індією тристороннього меморандуму про співпрацю в реалізації проекту спорудження АЕС Руппур було досягнуто згоди про підготовку в Індії представників Бангладеш для подальшої роботи на АЕС. Незабаром 50 молодих фахівців з НРБ будуть спрямовані в Індію на навчання.

майданчик АЕС Руппур розташована на східному березі річки Ганг в окрузі Пабна на відстані близько 160 км на північний захід від міста Дакка - столиці республіки. Територія розміщення атомної станції належить державі в особі Комісії з атомної енергії Бангладеш.

Угода про співробітництво в сфері мирного атома, зокрема про будівництво першої в Бангладеш АЕС, було підписано в листопаді 2011 року. У січні минулого року в рамках візиту в Росію прем'єр-міністра республіки Шейха Хасіни було підписано Угоду про надання кредиту на підготовчий етап будівництва АЕС Руппур.

У червні 2013 року між НІАЕП-АСЕ і бангладешський Комісією з атомної енергії був підписаний контракт на розробку документів з обгрунтування інвестицій в будівництво (Обінна) і оцінці впливу на навколишнє середовище (ОВНС). В рамках підписаних документів передбачено також виконання необхідних інженерних вишукувань і екологічних досліджень по проекту.

У червні 2014 року комісія з атомної енергії Бангладеш і "НІАЕП-Атомстройекспорт" підписали третій, будівельний контракт на виконання першочергових робіт підготовчого етапу спорудження АЕС Руппур. Цей контракт передбачає створення бази Будмеханізації на майданчику атомної станції та організацію будівельно-монтажних робіт до "першого бетону".

Генеральний контракт на будівництво АЕС Руппур був підписаний в грудні 2015 року. Вартість контракту складає близько $ 13 млрд.

Атомна станція буде складатися з двох енергоблоків з реакторами типу ВВЕР. Для станції обраний проект з реакторами типу ВВЕР потужністю 1,2 тис. МВт кожен, прототип яких є на Нововоронезької АЕС-2. Генеральним проектувальником виступить АТ «НІАЕП», а будівництво буде вести АТ «Атомстройекспорт». Два енергоблоки потужністю 1200 МВт кожен планують ввести в експлуатацію в 2023 і 2024 роках.