На Курській АЕС-2 завершений монтаж армоблоків контурних стін для бетонування фундаменту будівлі реактора

Будмайданчик Курської АЕС-2   22 квітня 2018 року на майданчику спорудження енергоблоку № 1 станції заміщення Курська АЕС-2 завершений монтаж армоблоків контурних стін в осях 3-5 рядів А, В, необхідних для бетонування фундаментної плити Будмайданчик Курської АЕС-2

22 квітня 2018 року на майданчику спорудження енергоблоку № 1 станції заміщення Курська АЕС-2 завершений монтаж армоблоків контурних стін в осях 3-5 рядів А, В, необхідних для бетонування фундаментної плити.

Для початку бетонування ( «перший бетон») фахівцям субпідрядної організації ТОВ «Трест Росспеценергомонтаж» необхідно завершити монтаж верхньої сітки і заставних деталей фундаментної плити і встановити опалубку для бетонування, повідомляє прес-служба Курської атомної станції.

Щоб укластися в графік «першого бетону», який запланований на найближчий час, будівельниками збільшені темпи робіт. Роботи на об'єкті йдуть цілодобово.

Готовність до «першого бетону» обговорили учасники чергового оперативного штабу по спорудженню енергоблоків № 1 і № 2 Курської АЕС-2.

Напередодні штабу на будмайданчику Курської АЕС-2 побував Генеральний директор Концерну «Росенергоатом» Андрій Петров, він дав конкретні доручення для досягнення ключової події року в установлені терміни.

На штабі було проаналізовано виконання доручень Генерального директора і відзначено, що бетонування фундаментної плити реакторного будівлі 1-го блоку є найважливішим етапом початку спорудження станції заміщення КуАЕС-2.

За час після попереднього штабу на будівництві відбулося інше важлива подія: фахівці підрядної організації АТ «НІКІМТ-Атомстрой» приступили до армуванню фундаментної плити будівлі електропостачання нормальної експлуатації енергоблоку №1.

У будівлі електропостачання нормальної експлуатації розміщуються електротехнічні системи, за допомогою яких забезпечується експлуатація обладнання енергоблоку (в нормальному режимі).

В даний час на майданчику КуАЕС-2 в плановому режимі ведеться також завезення піску і гравію для створення штучного підстави під фундаменти будівель та споруд.

Курська АЕС-2 (КуАЕС-2) - станція заміщення вибувають з експлуатації енергоблоків нині діючої Курської атомної станції.

Введення в експлуатацію двох перших енергоблоків АЕС-2 з новим типом реактора ВВЕР-ТОІ планується синхронізувати з виведенням з експлуатації енергоблоків № 1 і № 2 діючої атомної станції. Відповідно до Директивним графіком споруди фізичний пуск енергоблока №1 Курської АЕС-2 намічений в кінці 2022 року, енергоблоку №2 - в кінці 2023 року.

ВВЕР-ТОІ (типовий оптимізований і інформатизованих енергоблок технології ВВЕР) відповідає сучасним російським і міжнародним вимогам безпеки, має більш тривалим терміном служби і більшою встановленою потужністю в порівнянні з реакторами діючої АЕС.

Забудовник - технічний замовник об'єкта - АТ «Концерн Росенергоатом». Генеральний проектувальник і генпідрядник - АТ ІК «АСЕ».