Свій бізнес: відкриваємо магазин нижньої білизни

 1. Рентабельність відкриття магазину нижньої білизни
 2. Відкриваємо магазин нижньої білизни
 3. Рівень прибутковості магазину нижньої білизни
 4. Психологічний салон. Свою справу, що приносить радість, задоволення і солідний дохід
 5. Продукти довголіття оптом і в роздріб
 6. Спецпроект Openbusiness.ru: ВСЕ ПРО ВІДКРИТТЯ пекарні
 7. Спецпроект Openbusiness: Магазин чаю і трав
 8. Безкоштовний додаток для самостійної розробки бізнес-плану
 9. Свій бізнес: як відкрити зоомагазин
 10. Свій бізнес: магазин килимів
 11. Як відкрити магазин освітлювальних приладів
 12. Ялинковий бізнес: як заробити на продажу ялинок
 13. Своя справа: магазин автозапчастин
 14. Як відкрити прибутковий букіністичний магазин: секрети успіху
 15. Бізнес-план спеціалізованого магазину ножів
 16. Свій бізнес: магазин езотеричних товарів
 17. Свій бізнес: продаж керамічних ножів
 18. Свій бізнес: як відкрити магазин канцелярських товарів
 19. Свій бізнес: бутик елітної тютюнової продукції
 20. Свій бізнес: магазин годинників

* У розрахунках використовуються середні дані по Росії

400 000 ₽

Мінімальний стартовий капітал

від 6-7 міс.

окупність

10%

Рекламний бюджет

8-15%

рентабельність

Магазин нижньої жіночої білизни - це, можливо, і не найоригінальніша бізнес-ідея, але навряд чи вона коли-небудь втратить свою актуальність. З точки зору маркетологів білизна - ідеальний товар, на якому прекрасна половина людства буде економити в найостаннішу чергу.

Білизна, як і інші предмети туалету, має властивість зношуватися, виходити з моди, втрачати свою актуальність або просто набридати своїй власниці. Сучасні російські жінки з рівнем доходу від середнього і вище віддають перевагу якісним, красивим і дорогим моделям. Таким чином, попит на нижню білизну з кожним роком лише зростає, і навіть несприятлива економічна обстановка в нашій країні не робить на нього настільки сильно вираженого впливу.

На ринку нижньої білизни можна виділити кілька цінових сегментів: нижній, середній, високий, білизна класу люкс. У нижньому ціновому сегменті представлена ​​в основному «немарочні» продукція китайського і корейського виробництва. На її частку припадає близько 95% всієї продукції нижнього цінового сегмента. Середній сегмент являє, в основному, продукція, яка виробляється в Китаї на замовлення російських і європейських компаній. Білизна у високому ціновому сегменті і білизна класу люкс проводиться, в основному, західними компаніями (серед яких переважають італійські), в тому числі і лімітованими колекціями.

Варто відзначити, що культура споживання в нашій країні поки ще перебуває на досить низькому рівні. Це стосується і нижньої білизни. Більше половини покупців помиляються з вибором потрібного їм розміру, але при цьому готові витрачати на білизну набагато більше коштів, ніж об'єктивно могли б собі дозволити. Крім того, як і раніше поширений стереотип про шкоду білизни з тканин з додаванням синтетичних волокон.

Рентабельність відкриття магазину нижньої білизни

Якщо ви тільки робите перші кроки в цьому бізнесі, починати його фахівці рекомендують з вивчення ринку (російського і регіонального), а також асортименту ваших прямих конкурентів. З одного боку, в білизні, як і в одязі, важливо стежити за тенденціями в цій галузі моди, регулярно оновлювати модельний ряд і враховувати попит покупців. З іншого боку, завдяки певній російської специфіці, далеко не всі світові тенденції «приживаються» серед вітчизняних споживачів. Тому не варто на самому початку своєї роботи ризикувати і скуповувати екстравагантні моделі тільки тому, що вони не представлені в інших точках. Цілком можливо, для цього є певні підстави.

Хоча сам бізнес з продажу нижньої білизни оцінюється як перспективний, але сам ринок вже близький до перенасичення. Це пов'язано з історією його становлення та розвитку в нашій країні. У радянські часи красиве нижню білизну вважалося величезним дефіцитом. Після падіння залізної завіси вітчизняний ринок наповнило білизна зарубіжного виробництва, яке скуповували російськими жінками у величезній кількості і по будь-якими цінами, незважаючи на його якість.

Не дивно, що через двадцять з гаком років ринок виявився на межі пересичення. Багато представників найбільших виробників відзначають істотне помітне зниження обсягів продажів своєї продукції. Втім, це стосується не тільки російського ринку, але і всієї галузі в цілому. Російські споживачки, на відміну від західних, купують нову білизну після того, як зноситься старе, що відбувається не так швидко. Це також робить істотний вплив на обсяги продажів.

Є й прямо протилежна точка зору на ступінь насичення ринку білизни. Головний аргумент в цьому випадку - нездатність вітчизняних виробників задовольнити існуючий попит. Але навіть збільшення обсягів виробництва зовсім не гарантує великі продажі. Поки російським виробникам білизни складно конкурувати із західними компаніями. Для цього потрібно вкласти чимало сил і часу в підготовку кадрів, розвивати вітчизняне виробництво матеріалів і приділяти увагу не тільки якості і дизайну, а й освіті споживачів.

На російському ринку нижньої білизни можна відзначити ще одну тенденцію, яка зачіпає середній ціновий сегмент, де представлена ​​продукція відомих італійських фабрик. Марки середньої вартості (в межах 1000-1500 рублів за комплект) користуються великою популярністю серед наших співвітчизниць, тому кількість торгових точок, які торгують таким білизною, збільшується з кожним роком. Проблема полягає в тому, що білизна одних і тих же брендів продається як в торгових наметах на ринках, так і в спеціалізованих салонах. В умовах жорсткої конкуренції і тим, і іншим доводиться постійно знижувати ціни на продукцію.

При цьому не існує єдиної цінової політики, яка б дозволила хоча б частково контролювати верхній і нижній рівень цін. Таким чином, різниця у вартості одного й того ж комплекту в одному і тому ж місті, але в різних магазинах може досягати 500 рублів. В Італії в якості вирішення такої ситуації вводиться обмеження на кількість торгових точок в одному окрузі. У нашій країні цей варіант не буде «працювати».

Відкриваємо магазин нижньої білизни

Отже, що ж потрібно для відкриття магазину нижньої білизни? Для початку визначтеся з організаційно-правовою формою і «спеціалізацією» магазину. У першому випадку є два основні варіанти - зареєструвати як індивідуальний підприємець або як товариство з обмеженою відповідальністю. Для невеликого магазину краще варіант ВП.

Також ви можете вибрати варіант продажу дорого білизни, білизни середньої цінової категорії або дешевого білизни, нижньої білизни нестандартних розмірів, корсетного білизни, еротичного і т. Д. Фахівці рекомендують початківцям підприємцям віддати перевагу білизні середньої цінової категорії з оптимальним співвідношенням ціни і якості. Така білизна завжди користується попитом. Для його розміщення не потрібно багато місця на складі або на вітрині (в тому час як дорогу білизну вимагає розміщення на спеціальних манекенах). Воно продається з відчутною торговою націнкою, яка складає близько 100%. Націнка на дорогу білизну буде рази в три вище, але і витрати при цьому виявляться набагато відчутніше. Крім того, враховуйте, що білизна високої цінової категорії і класу люкс буде продаватися лише в великих містах.

На наступному етапі виберіть формат вашої роботи. Ви можете відкрити, наприклад, інтернет-магазин нижньої білизни. В цьому випадку не потрібно великих вкладень в оренду торгового приміщення або заробітну плату продавцям. Однак зовсім без стартового капіталу не обійтися. Виникає також проблема з вибором білизни: жінки вважають за краще вибирати його вживу, а не по фото в інтернет-магазині. Деякі магазини пропонують послугу примірки кількох комплектів білизни на дому у покупниці. Якщо жоден з них їй не підходить, вона оплачує тільки доставку. При здійсненні ж покупки доставка стає безкоштовною.

Магазин нижньої білизни може бути і в «традиційному» варіанті. Найменших вкладень в даному випадку зажадає торгова точка, розташована в людному місці і на жвавій вулиці або на ринку. Вартість оренди маленького «п'ятачка» порівняно невисока. Однак асортимент такої точки - це дешеве білизна китайського виробництва, так що її прибуток також буде не дуже велика.

Більш рентабельний, але при цьому і витратний варіант - окремий магазин нижньої білизни середньої і високої цінової категорії в торговому центрі з високою прохідністю. Мінімальна площа такого магазину має становити від 10 кв. метрів. Віддавайте перевагу закритому приміщенню, де є можливість розмістити манекени для білизни, стелажі та прилавки, дзеркала і касовий апарат. Чи потрібна примірочна в магазині білизни чи ні - питання відкрите. Звичайно, покупниці важливо переконатися, що обраний нею комплект білизни сидить ідеально, тим більше що куплене нижня білизна не підлягає за законом обміну та поверненню.

Однак якщо покупниця після примірки відмовилася від покупки і товар знову повертається на прилавок, це стане грубим порушенням санітарних норм. Хтось домовляється з перевіряючими інстанціями, хтось називає вдягнені, але не куплені речі «зразками», які нібито не надійдуть знову в продаж. Як краще вчинити в даному випадку, обладнати примірювальну з можливістю поміряти сподобався комплект чи ні, - вирішувати тільки вам. Торговельне обладнання для магазину загальною площею 10-15 кв. метрів обійдеться в суму близько 50-60 тисяч рублів. Сюди входить покупка підвісних манекенів, стелажів, вішалок, дзеркал ...

Рівень прибутковості магазину нижньої білизни

Рівень прибутковості магазину нижньої білизни безпосередньо залежить від обсягу його продажів, а на останнє, в свою чергу, впливає асортимент і розташування точки. Традиційно асортимент її на 90-100% складається з моделей жіночої нижньої білизни. Незначну його частину (не більше 10%) може становити додатковий асортимент - чоловічий або дитячий білизняний трикотаж. І в тому, і в іншому випадку є свої переваги і недоліки. З одного боку, жінки, як правило, купують білизна не тільки для себе, але і для своїх чоловіків та дітей. Чоловіки, звичайно, не підуть купувати собі білизну в магазин, де переважає жіночий асортимент. З іншого боку, в спеціалізованих магазинах з чоловічою білизною покупки роблять також прекрасні половини людства. Інше питання, що жінки, захоплені вибором білизни для себе коханих, можуть просто забути про інших членів своєї сім'ї. З цих причин, навіть якщо ви віддаєте перевагу змішаним асортиментом, частка чоловічого та дитячого білизни не повинна бути сильною великий.

Але навіть якщо ваш асортимент обмежений виключно жіночими моделями, підібрати його буде непросто, якщо у вас немає досвіду роботи в цій області. В середньому ціновому сегменті найбільшим попитом користується латвійське білизна марок Rosme, Lauma, Juria, Roksa, білоруське Milavitsa, польське Atlantic і Key, італійське Comet, Lormar і Papillon, корейське Rosa, Rycier, Lolita і Val, а також деякі бренди німецького, французького та російського білизни. Але вибрати потрібно не тільки виробників, але і моделі і розмірний ряд. Найбільш ходовими вважаються розміри 75-85 В- D. Але в наявності в вашому магазині повинно бути білизна всіх розмірів, а ось кількість моделей одного розміру може різнитися. Якщо у вас немає досвіду оптових закупівель нижньої білизни, то асортимент по модельному ряду краще формувати в перший час, орієнтуючись на ваших прямих конкурентів.

Не забувайте, що більшість покупців бере нижню білизну комплектами. Лише близько 20-30% купують всі предмети окремо. Закуповуватися найзручніше на оптових базах вашого міста. Так вам буде простіше при необхідності докупити бракуючий розмір або предмет для повного комплекту. На закупівлю початкової партії товару буде потрібно мінімум 250-300 тисяч рублів. Обійтися можна і меншими вкладеннями, але будьте готові до частих поїздок до оптовикам. Найбільшою популярністю користуються комплекти вартістю від 350-400 до 1,5-2 тис. Рублів. Закуповувати більш дорогу білизну в великій кількості не має сенсу.

Білизна для магазину можна купувати і виробників безпосередньо. Ціни в цьому випадку будуть нижче, але вибір моделей не великий, адже у оптовиків представлений широкий вибір нижньої білизни відразу декількох торгових марок. Крім того, мінімальні партії товару у виробників будуть більше, ніж у оптовиків. Далеко не всі невеликі магазини «потягнуть» такі умови роботи.

З іншого боку, білизна - оптимальний товар, який не займає багато місця для перевезення і зберігання. Тут практично немає неліквідів: модні тенденції мало відбиваються на попиті на нижню білизну (тим більше, в нашій країні). Продажі нижньої білизни практично не залежать від сезону: попит на нього стабільно високий. Але все ж краще за все максимально себе убезпечити і відкривати відразу кілька невеликих точок по місту. В такому випадку ви знижуєте ймовірність виходу «в нуль» в несприятливий сезон. Втім, справа не тільки в сезонності. На продажу нижньої білизни впливає не тільки економічна ситуація або мода, а й ... розташування магазину. Бувалі підприємці відзначають, що один і той же товар може користуватися різними попитом в різних районах одного і того ж міста. Тому відкриття відразу двох або трьох точок дозволяє «скорегувати» ці перепади.

Особливості підбору персоналу

Особливу увагу варто приділити підбору персоналу, який буде працювати у вашому магазині. Перевагу зі зрозумілих причин віддається дівчатам. Однак до потенційних робітницям пред'являються додаткові вимоги - вміння на око визначити розмір, який підійде покупниці, підібрати потрібну модель (які розрізняються анатомічно), в тому числі і для конкретного випадку (під сукню певної моделі, для романтичного вечора або щоденного використання). Якщо магазин знаходиться в торговому центрі, то буде потрібно мінімум два продавці, які будуть працювати через день сім днів на тиждень.

Окремий напрямок для власного бізнесу - оптові продажі. На відміну від роздробу в цьому випадку якраз не варто робити ставку на нижню білизну популярних в нашій країні марок. Навряд чи ви зможете скласти конкуренцію вже існуючим фірмам. Спробуйте знайти нового виробника або виробників, чия продукція поки що не настільки популярна на російському ринку. При оптимальному поєднанні ціни і якості дефіциту клієнтів не буде. Але початкові вкладення виявляться набагато вище, ніж при роздрібній торгівлі. Для закупівлі партії товару для оптових продажів буде потрібно від 1,5-2 млн. Рублів, не рахуючи витрат на оренду складських приміщень і рекламну кампанію.

В якості найбільш ефективних засобів залучення клієнтів виступає зовнішня реклама, реклама на радіо, в друкованій засобах масової інформації і т. Д. Рекламний бюджет зазвичай становить близько 10% від загального обороту.

Мінімальний стартовий капітал для організації власного магазину нижньої білизни становить близько 400 тисяч рублів. Сюди входить оренда приміщення, закупівля торгового обладнання та першої партії товару, а також початкові витрати на рекламу. Терміни окупності такого бізнесу становлять від 6-7 місяців.

Психологічний салон. Свою справу, що приносить радість, задоволення і солідний дохід

Психологічний салон "1000 ідей" - це унікальний формат своєї справи, що відкриває безмежні можливості для самореалізації в одній з найбільш затребуваних ніш сучасного бізнесу.

Продукти довголіття оптом і в роздріб

Іван чай Росії. Цілющі збори. Ноу-хау здоров'я. Еліксир життя.

Спецпроект Openbusiness.ru: ВСЕ ПРО ВІДКРИТТЯ пекарні

Юридичні аспекти, вибір обладнання, формування асортименту, вимоги до приміщення, виробничі процеси, збут. Повні фінансові розрахунки.

Спецпроект Openbusiness: Магазин чаю і трав

Все про відкриття бізнесу на продажу чаю і лікарських трав. Юридичні аспекти, формування асортименту магазину, вимоги до приміщення, реклама. Докладні фінансові розрахунки.

Безкоштовний додаток для самостійної розробки бізнес-плану

Хочете дізнатися, коли окупиться бізнес і скільки реально ви зможете заробити? Безкоштовний додаток "Бізнес-розрахунки" вже допомогло заощадити мільйони.

Свій бізнес: як відкрити зоомагазин

Зоомагазини були і залишаються однією з найбільш популярних ідей для малого бізнесу, з якої невеликі торгові точки ще можуть протиставити себе великим мережам. Що потрібно для старту?

Свій бізнес: магазин килимів

Якщо магазин килимів буде орієнтований на людей з низьким рівнем доходу, то за 100-200 тисяч рублів можна купити досить товару для гарної представленості, якщо брати до уваги людей середнього клас ...

Як відкрити магазин освітлювальних приладів

Необхідні кошти для відкриття магазину освітлювальних приладів - 470 тисяч рублів, щомісячні витрати - 100 тисяч рублів. Націнка на різні товари може бути абсолютно різною, на побутову дрібницю ...

Ялинковий бізнес: як заробити на продажу ялинок

Один з найпопулярніших способів заробити в Новий рік - продаж ялинок. Однак якщо ви думаєте, що достатньо закупити оптом ялинки і привести їх на машині в точку продажу, то ви помиляєтеся.

Своя справа: магазин автозапчастин

Для бізнесу з продажу автозапчастин характерний великий діапазон можливого стартового капіталу: при бажанні зовсім невеликий магазинчик можна відкрити, вклавши в нього близько 200 тисяч рублів. Якщо ж...

Як відкрити прибутковий букіністичний магазин: секрети успіху

Для початку букіністичного бізнесу і виживання (в даному випадку навіть не йде мова про високу прибутковість) потрібен не стільки великий стартовий капітал, скільки знання і досвід. Власник букіністичний ...

Бізнес-план спеціалізованого магазину ножів

Інвестиції у відкриття магазина ножів посилання - 1 785 000 руб. Етап підготовки до початку продажів складе 3 місяці, включаючи ремонт і оснащення приміщення, підбір персоналу, формування стартового ассортімен ...

Свій бізнес: магазин езотеричних товарів

Для відкриття невеликого магазинчика езотеричних товарів буде потрібно від 300 тисяч рублів, але, звичайно, ні про яке ексклюзив мова в цьому випадку не йдеться. Чи розраховуєте на хороший прибуток? Будьте ...

Свій бізнес: продаж керамічних ножів

При роботі з японськими ножами вигідніше закуповувати їх великими партіями безпосередньо від виробника і продавати в Росії через роздрібні мережі. Для організації бізнесу з продажу керамічних ножів потребують ...

Свій бізнес: як відкрити магазин канцелярських товарів

Для відкриття невеликого магазину канцелярських товарів буде потрібно від 400-450 тис. Рублів. Націнка на канцтовари досягає 200% для дешевої продукції і 50-70% для більш дорогих товарів. Терміни окупаємо ...

Свій бізнес: бутик елітної тютюнової продукції

Бутік елітної тютюнової продукції - досить дороге починання, за різними оцінками середня вартість його відкриття рідко становить менше одного мільйона рублів. При бажанні зовсім скромний магазин не ...

Свій бізнес: магазин годинників

Продаж годинників - це бізнес, який охоплює багато верстви населення незалежно від віку, соціального статусу і доходу. Для кожної такої сукупності знайдеться свій товар. Рівень конкуренції бу ...

Збережіть статтю, щоб уважно вивчити матеріал

зберегти

Ви можете зберегти цю сторінку за допомогою:

Що потрібно для старту?
Чи розраховуєте на хороший прибуток?