Як побудувати басейн для бізнесу

 1. Як побудувати басейн для бізнесу Каже Семенов Віктор, підприємець з Воронежа і за сумісництвом власник...
 2. Чим такий привабливий бізнес?
 3. Звідки береться прибуток?
 4. Чому саме басейн?
 5. Які бувають види басейнів?
 6. Де відкривати бізнес?
 7. Які потрібні дозволи?
 8. Яке необхідно обладнання для басейну?
 9. Як обслуговувати басейн?
 10. Відео: Бізнес-ідея - як відкрити басейн?
 11. Коли окупиться басейн?
 12. Хто потрібен з персоналу?
 13. Які можна зробити висновки?
 14. фінансові підсумки
 15. Як побудувати басейн для бізнесу
 16. Що на даний момент?
 17. Чим такий привабливий бізнес?
 18. Звідки береться прибуток?
 19. Чому саме басейн?
 20. Які бувають види басейнів?
 21. Де відкривати бізнес?
 22. Які потрібні дозволи?
 23. Яке необхідно обладнання для басейну?
 24. Як обслуговувати басейн?
 25. Відео: Бізнес-ідея - як відкрити басейн?
 26. Коли окупиться басейн?
 27. Хто потрібен з персоналу?
 28. Які можна зробити висновки?
 29. фінансові підсумки
 30. Як побудувати басейн для бізнесу
 31. Що на даний момент?
 32. Чим такий привабливий бізнес?
 33. Звідки береться прибуток?
 34. Чому саме басейн?
 35. Які бувають види басейнів?
 36. Де відкривати бізнес?
 37. Які потрібні дозволи?
 38. Яке необхідно обладнання для басейну?
 39. Як обслуговувати басейн?
 40. Відео: Бізнес-ідея - як відкрити басейн?
 41. Коли окупиться басейн?
 42. Хто потрібен з персоналу?
 43. Які можна зробити висновки?
 44. фінансові підсумки
 45. Як побудувати басейн для бізнесу
 46. Що на даний момент?
 47. Чим такий привабливий бізнес?
 48. Звідки береться прибуток?
 49. Чому саме басейн?
 50. Які бувають види басейнів?
 51. Де відкривати бізнес?
 52. Які потрібні дозволи?
 53. Яке необхідно обладнання для басейну?
 54. Як обслуговувати басейн?
 55. Відео: Бізнес-ідея - як відкрити басейн?
 56. Коли окупиться басейн?
 57. Хто потрібен з персоналу?
 58. Які можна зробити висновки?
 59. фінансові підсумки

Як побудувати басейн для бізнесу

Каже Семенов Віктор, підприємець з Воронежа і за сумісництвом власник плавального басейну: «Ще 7 років тому у мене з'явилося гостре бажання відкрити будь-якої розважальний центр, куди могли б ходити дорослі і діти. В кінцевому підсумку було прийнято рішення організувати басейн як бізнес. Чому б і ні? Напрямок дуже цікаве і, як показала практика, дуже затребуване ».

Що на даний момент?

По суті, в моєму розпорядженні комплекс з досить великим басейном, тренажерним залом, кафе, роздягальнями душовими кабінками, сауною та іншими принадами. Довжина басейну складає 50 метрів, шість доріжок.

Середня щоденна відвідуваність - від 500 осіб, оборот басейну - від 3 мільйонів рублів на місяць. На підтримку його працездатності йде від 500 тисяч рублів (знову-таки щомісяця).

Кількість персоналу - 20 осіб. В їх число входять тренера, фахівці з обслуговування басейнів, офіціанти, прибиральниці, два адміністратора та інший обслуговуючий персонал.

Загальна площа приміщення становить 2500 квадратних метрів. Коли дізнавався особливості послуг будівництва басейнів під ключ, ціна мене дуже зацікавила.

Для такого виду бізнесу витрати цілком прийнятні. У мене все обійшлося в суму близько двох мільйонів доларів США (це включаючи всі будівельні роботи, закупівлю необхідного обладнання і так далі).

На старті такої діяльності бізнес-план басейну обов'язково повинен бути на руках. В іншому випадку швидко прогоріть.

Чим такий привабливий бізнес?

Сьогодні складно знайти людину, яка хоча б раз в житті не був у басейні. І дійсно, як дорослі, так і маленькі діти дуже люблять вдосталь поплавати і просто добре провести час.

На цьому можна і потрібно зробити бізнес. По-перше, це корисна справа для людей, які отримують можливість з користю провести дозвілля. По-друге, ви отримуєте стабільний і досить високий заробіток.

Якщо правильно організувати діяльність, то можна домогтися гарної відвідуваності - від 300-350 осіб на добу, а з часом і більше. Все залежить від обсягу і якості послуг, що надаються.

Звідки береться прибуток?

Найцікавіше, що «левову частку» відвідувачів (майже половину) займають корпоративні клієнти. Отже, про сталість заробітку можна не переживати - фіксований прибуток буде завжди.

Природно, клієнтами басейну є дорослі з дітьми. Можна надавати басейн для підготовки спортсменів і здавати в оренду за домовленістю з керівниками шкіл та спортивних закладів. Власне, тут варіантів предостатньо.

Чому саме басейн?

Практика показує, що відкриття басейну - це один з найбільш високодохідних і перспективних видів бізнесу, де не буває великої конкуренції.

Сама держава йде назустріч підприємцям, влаштовуючи тендери і знижуючи податкові платежі до мінімуму.

Отже, можна окупити свої витрати протягом двох-трьох років, отримуючи в подальшому чистий прибуток.

У місті, де проживає близько 4-5 мільйонів чоловік має бути мінімум 150-160 басейнів.

Наприклад, в Москві їх близько 80 - це дуже мало. Що говорити про інших великих містах, де в цій сфері все набагато гірше.

У тому ж Воронежі до 10 басейнів. При цьому всі вони перевантажені і далеко не всім бажаючим вдається поплавати собі на втіху.

Які бувають види басейнів?

При організації такого бізнесу ви повинні знати про існування кількох різних форм басейнів. Вони бувають спортивними (фінансування найчастіше здійснюється з місцевого бюджету), комплексними (їх в нормальному стані підтримують підприємства або навчальні заклади) і приватними.

Іноді басейни відбудовують власники великих фітнес-центрів, банних комплексів або готелів в якості додаткової послуги. Ваш варіант - приватний басейн.

Де відкривати бізнес?

Як правило, коштів на будівництво басейну, вартість якого досить висока, може і не вистачити. Особливо, якщо ви тільки починаєте свій шлях у цьому виді бізнесу.

Отже, можна розглянути і інші варіанти. Наприклад, орендувати приміщення. Вартість таких послуг - від 1 000 доларів США на місяць. Тут багато що залежить від місця розташування, площі приміщення і його облаштування.

Якщо ж вас влаштовує вартість будівництва басейну під ключ, то можна скористатися існуючим типовим проектом або ж розробити свій. Є ще варіант - замовити проектування басейнів по СНИП можна за суму від 5 тисяч доларів США.

Буде дуже корисно перед цим підібрати і подивитися фото будівництва басейну, щоб зрозуміти, як і в якій послідовності відбувається процес і з чого починати самому.

При цьому вчіть, що площа майбутнього басейну повинна бути не менше 1500-1700 квадратних метрів. В іншому випадку можливість нормально розкрутити свій бізнес буде обмежена.

В іншому випадку можливість нормально розкрутити свій бізнес буде обмежена

Таблиця потенціалу споживачів послуг басейнів в Росії

Які потрібні дозволи?

Особливу увагу приділяйте проектування вентиляції басейну, його опалення, пожежної безпеки та іншим дуже важливим організаційним моментам. В іншому випадку з отриманням дозволу можуть виникнути проблеми.

Зокрема, знадобиться «добро» Комітету з архітектури та містобудування. Як правило, на це йде багато часу. Ще складніше - отримати дозвіл СЕС та Держпожнагляду.

Отже, уважно вивчайте норми проектування басейнів і чітко стежте за їх дотриманням. Обов'язковими є договори з постачальниками тепла, електроенергії і води.

Будьте готові внести в бізнес-план будівництва басейну питання дозволу згаданих вище питань. Тут витрати можуть вилитися в суму від 2 тисяч доларів США.

Яке необхідно обладнання для басейну?

Ще одна важлива стаття витрат при будівництві басейну - покупка допоміжних елементів: системи фільтрації води, підсвічування, підігріву, стартових тумбочок, розділових доріжок і так далі. На все це в кращому випадку доведеться витратити близько 60 тисяч євро.

Витрати на будівництво самого басейну багато в чому залежать від особливостей системи гідроізоляції, якості і товщини стін, вартості чаші басейну і так далі. Наприклад, чаша довжиною близько 25-30 метрів, глибиною до 2 метрів і шириною в 8-10 метрів з системою фільтрації та обігріву обійдеться в суму близько 50 тисяч євро. Якщо в приміщенні планується організувати лазню або сауну, то будуть додаткові витрати в розмірі 3-5 тисяч євро.

Як обслуговувати басейн?

Особливу увагу приділяйте якості води. Зокрема, повинна проводитися своєчасна заміна всіх інженерних складових і очищення води в басейні.

Якщо є можливість відмовитися від хлорування - зробіть це. Багатьох людей дратує запах хлору, який, до слова, може викликати алергію. В середньому на підтримку басейну в працездатному стані йде від 200 доларів США в місяць (без урахування заробітної плати персоналу).

Сюди входить чистка і заміна фільтрів, прання, покупка спеціальних виробів для мийки стінок басейну і так далі.

Відео: Бізнес-ідея - як відкрити басейн?

Відео: Бізнес-ідея - як відкрити басейн

Коли окупиться басейн?

Питання окупності даного виду бізнесу багато в чому залежить від обсягу і рівня пропонованих послуг, якості води в басейні, розташування корпусу, чистоти приміщень всередині, розміру чаші і так далі.

Найбільшою популярністю у людей із середнім заробітком користуються невеликі і, як наслідок, недорогі басейни з декількома доріжками довжиною близько 20 метрів. Спортсменам же необхідна велика довжина, як мінімум 50 метрів.

Окупність з початку реалізації проекту становить від двох місяців, з урахуванням дисконтування - від двох років.

Хто потрібен з персоналу?

Для нормального функціонування об'єкта не обійтися без персоналу. Зокрема, при серйозному розмаху бізнесу бажано найняти чотирьох фахівців, які будуть стежити за безперебійністю роботи басейну, станом води і техніки.

Крім цього, знадобиться хоча б один гардеробник, 2-3 прибиральниці, 2-3 адміністратора, 2-3 тренера з плавання. Якщо проводяться курси з аквааеробіки, то можна найняти 1-2 інструкторів. При наявності тренажерного залу 2-3 тренера має бути і там.

Загальні витрати на оплату праці персоналу можуть становити від 10 тисяч доларів США на місяць.

Які можна зробити висновки?

Як показує практика, будівництво басейну складно назвати маловитратними бізнесом - доводиться вкладати великі гроші на відкриття та підтримання його працездатності, наймати персонал і оплачувати його роботу, витрачатися на підтримку басейну в нормальному вигляді і забезпечувати його рекламу.

Крім цього, ви отримуєте головний біль з отриманням дозволів, тому посібник з проектування басейнів необхідно знати мало не напам'ять. З іншого боку, при правильної організації все-таки можна розраховувати на гарний прибуток. Так що це той випадок, коли «шкурка варта вичинки».

фінансові підсумки

Отже, давайте коротко підведемо фінансові підсумки такого перспективного виду бізнесу:

 • загальні витрати на будівництво - від 1 мільйона доларів США;
 • щомісячні витрати (персонал, обслуговування, ремонт обладнання і так далі) - від 20 тисяч доларів США;
 • щомісячна чистий прибуток при відвідуваності від 300 осіб на добу становить - від 30 тисяч доларів США на місяць;
 • середня окупність бізнесу - 2-3 роки.

Як побудувати басейн для бізнесу

Каже Семенов Віктор, підприємець з Воронежа і за сумісництвом власник плавального басейну: «Ще 7 років тому у мене з'явилося гостре бажання відкрити будь-якої розважальний центр, куди могли б ходити дорослі і діти. В кінцевому підсумку було прийнято рішення організувати басейн як бізнес. Чому б і ні? Напрямок дуже цікаве і, як показала практика, дуже затребуване ».

Що на даний момент?

По суті, в моєму розпорядженні комплекс з досить великим басейном, тренажерним залом, кафе, роздягальнями душовими кабінками, сауною та іншими принадами. Довжина басейну складає 50 метрів, шість доріжок.

Середня щоденна відвідуваність - від 500 осіб, оборот басейну - від 3 мільйонів рублів на місяць. На підтримку його працездатності йде від 500 тисяч рублів (знову-таки щомісяця).

Кількість персоналу - 20 осіб. В їх число входять тренера, фахівці з обслуговування басейнів, офіціанти, прибиральниці, два адміністратора та інший обслуговуючий персонал.

Загальна площа приміщення становить 2500 квадратних метрів. Коли дізнавався особливості послуг будівництва басейнів під ключ, ціна мене дуже зацікавила.

Для такого виду бізнесу витрати цілком прийнятні. У мене все обійшлося в суму близько двох мільйонів доларів США (це включаючи всі будівельні роботи, закупівлю необхідного обладнання і так далі).

На старті такої діяльності бізнес-план басейну обов'язково повинен бути на руках. В іншому випадку швидко прогоріть.

Чим такий привабливий бізнес?

Сьогодні складно знайти людину, яка хоча б раз в житті не був у басейні. І дійсно, як дорослі, так і маленькі діти дуже люблять вдосталь поплавати і просто добре провести час.

На цьому можна і потрібно зробити бізнес. По-перше, це корисна справа для людей, які отримують можливість з користю провести дозвілля. По-друге, ви отримуєте стабільний і досить високий заробіток.

Якщо правильно організувати діяльність, то можна домогтися гарної відвідуваності - від 300-350 осіб на добу, а з часом і більше. Все залежить від обсягу і якості послуг, що надаються.

Звідки береться прибуток?

Найцікавіше, що «левову частку» відвідувачів (майже половину) займають корпоративні клієнти. Отже, про сталість заробітку можна не переживати - фіксований прибуток буде завжди.

Природно, клієнтами басейну є дорослі з дітьми. Можна надавати басейн для підготовки спортсменів і здавати в оренду за домовленістю з керівниками шкіл та спортивних закладів. Власне, тут варіантів предостатньо.

Чому саме басейн?

Практика показує, що відкриття басейну - це один з найбільш високодохідних і перспективних видів бізнесу, де не буває великої конкуренції.

Сама держава йде назустріч підприємцям, влаштовуючи тендери і знижуючи податкові платежі до мінімуму.

Отже, можна окупити свої витрати протягом двох-трьох років, отримуючи в подальшому чистий прибуток.

У місті, де проживає близько 4-5 мільйонів чоловік має бути мінімум 150-160 басейнів.

Наприклад, в Москві їх близько 80 - це дуже мало. Що говорити про інших великих містах, де в цій сфері все набагато гірше.

У тому ж Воронежі до 10 басейнів. При цьому всі вони перевантажені і далеко не всім бажаючим вдається поплавати собі на втіху.

Які бувають види басейнів?

При організації такого бізнесу ви повинні знати про існування кількох різних форм басейнів. Вони бувають спортивними (фінансування найчастіше здійснюється з місцевого бюджету), комплексними (їх в нормальному стані підтримують підприємства або навчальні заклади) і приватними.

Іноді басейни відбудовують власники великих фітнес-центрів, банних комплексів або готелів в якості додаткової послуги. Ваш варіант - приватний басейн.

Де відкривати бізнес?

Як правило, коштів на будівництво басейну, вартість якого досить висока, може і не вистачити. Особливо, якщо ви тільки починаєте свій шлях у цьому виді бізнесу.

Отже, можна розглянути і інші варіанти. Наприклад, орендувати приміщення. Вартість таких послуг - від 1 000 доларів США на місяць. Тут багато що залежить від місця розташування, площі приміщення і його облаштування.

Якщо ж вас влаштовує вартість будівництва басейну під ключ, то можна скористатися існуючим типовим проектом або ж розробити свій. Є ще варіант - замовити проектування басейнів по СНИП можна за суму від 5 тисяч доларів США.

Буде дуже корисно перед цим підібрати і подивитися фото будівництва басейну, щоб зрозуміти, як і в якій послідовності відбувається процес і з чого починати самому.

При цьому вчіть, що площа майбутнього басейну повинна бути не менше 1500-1700 квадратних метрів. В іншому випадку можливість нормально розкрутити свій бізнес буде обмежена.

В іншому випадку можливість нормально розкрутити свій бізнес буде обмежена

Таблиця потенціалу споживачів послуг басейнів в Росії

Які потрібні дозволи?

Особливу увагу приділяйте проектування вентиляції басейну, його опалення, пожежної безпеки та іншим дуже важливим організаційним моментам. В іншому випадку з отриманням дозволу можуть виникнути проблеми.

Зокрема, знадобиться «добро» Комітету з архітектури та містобудування. Як правило, на це йде багато часу. Ще складніше - отримати дозвіл СЕС та Держпожнагляду.

Отже, уважно вивчайте норми проектування басейнів і чітко стежте за їх дотриманням. Обов'язковими є договори з постачальниками тепла, електроенергії і води.

Будьте готові внести в бізнес-план будівництва басейну питання дозволу згаданих вище питань. Тут витрати можуть вилитися в суму від 2 тисяч доларів США.

Яке необхідно обладнання для басейну?

Ще одна важлива стаття витрат при будівництві басейну - покупка допоміжних елементів: системи фільтрації води, підсвічування, підігріву, стартових тумбочок, розділових доріжок і так далі. На все це в кращому випадку доведеться витратити близько 60 тисяч євро.

Витрати на будівництво самого басейну багато в чому залежать від особливостей системи гідроізоляції, якості і товщини стін, вартості чаші басейну і так далі. Наприклад, чаша довжиною близько 25-30 метрів, глибиною до 2 метрів і шириною в 8-10 метрів з системою фільтрації та обігріву обійдеться в суму близько 50 тисяч євро. Якщо в приміщенні планується організувати лазню або сауну, то будуть додаткові витрати в розмірі 3-5 тисяч євро.

Як обслуговувати басейн?

Особливу увагу приділяйте якості води. Зокрема, повинна проводитися своєчасна заміна всіх інженерних складових і очищення води в басейні.

Якщо є можливість відмовитися від хлорування - зробіть це. Багатьох людей дратує запах хлору, який, до слова, може викликати алергію. В середньому на підтримку басейну в працездатному стані йде від 200 доларів США в місяць (без урахування заробітної плати персоналу).

Сюди входить чистка і заміна фільтрів, прання, покупка спеціальних виробів для мийки стінок басейну і так далі.

Відео: Бізнес-ідея - як відкрити басейн?

Відео: Бізнес-ідея - як відкрити басейн

Коли окупиться басейн?

Питання окупності даного виду бізнесу багато в чому залежить від обсягу і рівня пропонованих послуг, якості води в басейні, розташування корпусу, чистоти приміщень всередині, розміру чаші і так далі.

Найбільшою популярністю у людей із середнім заробітком користуються невеликі і, як наслідок, недорогі басейни з декількома доріжками довжиною близько 20 метрів. Спортсменам же необхідна велика довжина, як мінімум 50 метрів.

Окупність з початку реалізації проекту становить від двох місяців, з урахуванням дисконтування - від двох років.

Хто потрібен з персоналу?

Для нормального функціонування об'єкта не обійтися без персоналу. Зокрема, при серйозному розмаху бізнесу бажано найняти чотирьох фахівців, які будуть стежити за безперебійністю роботи басейну, станом води і техніки.

Крім цього, знадобиться хоча б один гардеробник, 2-3 прибиральниці, 2-3 адміністратора, 2-3 тренера з плавання. Якщо проводяться курси з аквааеробіки, то можна найняти 1-2 інструкторів. При наявності тренажерного залу 2-3 тренера має бути і там.

Загальні витрати на оплату праці персоналу можуть становити від 10 тисяч доларів США на місяць.

Які можна зробити висновки?

Як показує практика, будівництво басейну складно назвати маловитратними бізнесом - доводиться вкладати великі гроші на відкриття та підтримання його працездатності, наймати персонал і оплачувати його роботу, витрачатися на підтримку басейну в нормальному вигляді і забезпечувати його рекламу.

Крім цього, ви отримуєте головний біль з отриманням дозволів, тому посібник з проектування басейнів необхідно знати мало не напам'ять. З іншого боку, при правильної організації все-таки можна розраховувати на гарний прибуток. Так що це той випадок, коли «шкурка варта вичинки».

фінансові підсумки

Отже, давайте коротко підведемо фінансові підсумки такого перспективного виду бізнесу:

 • загальні витрати на будівництво - від 1 мільйона доларів США;
 • щомісячні витрати (персонал, обслуговування, ремонт обладнання і так далі) - від 20 тисяч доларів США;
 • щомісячна чистий прибуток при відвідуваності від 300 осіб на добу становить - від 30 тисяч доларів США на місяць;
 • середня окупність бізнесу - 2-3 роки.

Як побудувати басейн для бізнесу

Каже Семенов Віктор, підприємець з Воронежа і за сумісництвом власник плавального басейну: «Ще 7 років тому у мене з'явилося гостре бажання відкрити будь-якої розважальний центр, куди могли б ходити дорослі і діти. В кінцевому підсумку було прийнято рішення організувати басейн як бізнес. Чому б і ні? Напрямок дуже цікаве і, як показала практика, дуже затребуване ».

Що на даний момент?

По суті, в моєму розпорядженні комплекс з досить великим басейном, тренажерним залом, кафе, роздягальнями душовими кабінками, сауною та іншими принадами. Довжина басейну складає 50 метрів, шість доріжок.

Середня щоденна відвідуваність - від 500 осіб, оборот басейну - від 3 мільйонів рублів на місяць. На підтримку його працездатності йде від 500 тисяч рублів (знову-таки щомісяця).

Кількість персоналу - 20 осіб. В їх число входять тренера, фахівці з обслуговування басейнів, офіціанти, прибиральниці, два адміністратора та інший обслуговуючий персонал.

Загальна площа приміщення становить 2500 квадратних метрів. Коли дізнавався особливості послуг будівництва басейнів під ключ, ціна мене дуже зацікавила.

Для такого виду бізнесу витрати цілком прийнятні. У мене все обійшлося в суму близько двох мільйонів доларів США (це включаючи всі будівельні роботи, закупівлю необхідного обладнання і так далі).

На старті такої діяльності бізнес-план басейну обов'язково повинен бути на руках. В іншому випадку швидко прогоріть.

Чим такий привабливий бізнес?

Сьогодні складно знайти людину, яка хоча б раз в житті не був у басейні. І дійсно, як дорослі, так і маленькі діти дуже люблять вдосталь поплавати і просто добре провести час.

На цьому можна і потрібно зробити бізнес. По-перше, це корисна справа для людей, які отримують можливість з користю провести дозвілля. По-друге, ви отримуєте стабільний і досить високий заробіток.

Якщо правильно організувати діяльність, то можна домогтися гарної відвідуваності - від 300-350 осіб на добу, а з часом і більше. Все залежить від обсягу і якості послуг, що надаються.

Звідки береться прибуток?

Найцікавіше, що «левову частку» відвідувачів (майже половину) займають корпоративні клієнти. Отже, про сталість заробітку можна не переживати - фіксований прибуток буде завжди.

Природно, клієнтами басейну є дорослі з дітьми. Можна надавати басейн для підготовки спортсменів і здавати в оренду за домовленістю з керівниками шкіл та спортивних закладів. Власне, тут варіантів предостатньо.

Чому саме басейн?

Практика показує, що відкриття басейну - це один з найбільш високодохідних і перспективних видів бізнесу, де не буває великої конкуренції.

Сама держава йде назустріч підприємцям, влаштовуючи тендери і знижуючи податкові платежі до мінімуму.

Отже, можна окупити свої витрати протягом двох-трьох років, отримуючи в подальшому чистий прибуток.

У місті, де проживає близько 4-5 мільйонів чоловік має бути мінімум 150-160 басейнів.

Наприклад, в Москві їх близько 80 - це дуже мало. Що говорити про інших великих містах, де в цій сфері все набагато гірше.

У тому ж Воронежі до 10 басейнів. При цьому всі вони перевантажені і далеко не всім бажаючим вдається поплавати собі на втіху.

Які бувають види басейнів?

При організації такого бізнесу ви повинні знати про існування кількох різних форм басейнів. Вони бувають спортивними (фінансування найчастіше здійснюється з місцевого бюджету), комплексними (їх в нормальному стані підтримують підприємства або навчальні заклади) і приватними.

Іноді басейни відбудовують власники великих фітнес-центрів, банних комплексів або готелів в якості додаткової послуги. Ваш варіант - приватний басейн.

Де відкривати бізнес?

Як правило, коштів на будівництво басейну, вартість якого досить висока, може і не вистачити. Особливо, якщо ви тільки починаєте свій шлях у цьому виді бізнесу.

Отже, можна розглянути і інші варіанти. Наприклад, орендувати приміщення. Вартість таких послуг - від 1 000 доларів США на місяць. Тут багато що залежить від місця розташування, площі приміщення і його облаштування.

Якщо ж вас влаштовує вартість будівництва басейну під ключ, то можна скористатися існуючим типовим проектом або ж розробити свій. Є ще варіант - замовити проектування басейнів по СНИП можна за суму від 5 тисяч доларів США.

Буде дуже корисно перед цим підібрати і подивитися фото будівництва басейну, щоб зрозуміти, як і в якій послідовності відбувається процес і з чого починати самому.

При цьому вчіть, що площа майбутнього басейну повинна бути не менше 1500-1700 квадратних метрів. В іншому випадку можливість нормально розкрутити свій бізнес буде обмежена.

В іншому випадку можливість нормально розкрутити свій бізнес буде обмежена

Таблиця потенціалу споживачів послуг басейнів в Росії

Які потрібні дозволи?

Особливу увагу приділяйте проектування вентиляції басейну, його опалення, пожежної безпеки та іншим дуже важливим організаційним моментам. В іншому випадку з отриманням дозволу можуть виникнути проблеми.

Зокрема, знадобиться «добро» Комітету з архітектури та містобудування. Як правило, на це йде багато часу. Ще складніше - отримати дозвіл СЕС та Держпожнагляду.

Отже, уважно вивчайте норми проектування басейнів і чітко стежте за їх дотриманням. Обов'язковими є договори з постачальниками тепла, електроенергії і води.

Будьте готові внести в бізнес-план будівництва басейну питання дозволу згаданих вище питань. Тут витрати можуть вилитися в суму від 2 тисяч доларів США.

Яке необхідно обладнання для басейну?

Ще одна важлива стаття витрат при будівництві басейну - покупка допоміжних елементів: системи фільтрації води, підсвічування, підігріву, стартових тумбочок, розділових доріжок і так далі. На все це в кращому випадку доведеться витратити близько 60 тисяч євро.

Витрати на будівництво самого басейну багато в чому залежать від особливостей системи гідроізоляції, якості і товщини стін, вартості чаші басейну і так далі. Наприклад, чаша довжиною близько 25-30 метрів, глибиною до 2 метрів і шириною в 8-10 метрів з системою фільтрації та обігріву обійдеться в суму близько 50 тисяч євро. Якщо в приміщенні планується організувати лазню або сауну, то будуть додаткові витрати в розмірі 3-5 тисяч євро.

Як обслуговувати басейн?

Особливу увагу приділяйте якості води. Зокрема, повинна проводитися своєчасна заміна всіх інженерних складових і очищення води в басейні.

Якщо є можливість відмовитися від хлорування - зробіть це. Багатьох людей дратує запах хлору, який, до слова, може викликати алергію. В середньому на підтримку басейну в працездатному стані йде від 200 доларів США в місяць (без урахування заробітної плати персоналу).

Сюди входить чистка і заміна фільтрів, прання, покупка спеціальних виробів для мийки стінок басейну і так далі.

Відео: Бізнес-ідея - як відкрити басейн?

Відео: Бізнес-ідея - як відкрити басейн

Коли окупиться басейн?

Питання окупності даного виду бізнесу багато в чому залежить від обсягу і рівня пропонованих послуг, якості води в басейні, розташування корпусу, чистоти приміщень всередині, розміру чаші і так далі.

Найбільшою популярністю у людей із середнім заробітком користуються невеликі і, як наслідок, недорогі басейни з декількома доріжками довжиною близько 20 метрів. Спортсменам же необхідна велика довжина, як мінімум 50 метрів.

Окупність з початку реалізації проекту становить від двох місяців, з урахуванням дисконтування - від двох років.

Хто потрібен з персоналу?

Для нормального функціонування об'єкта не обійтися без персоналу. Зокрема, при серйозному розмаху бізнесу бажано найняти чотирьох фахівців, які будуть стежити за безперебійністю роботи басейну, станом води і техніки.

Крім цього, знадобиться хоча б один гардеробник, 2-3 прибиральниці, 2-3 адміністратора, 2-3 тренера з плавання. Якщо проводяться курси з аквааеробіки, то можна найняти 1-2 інструкторів. При наявності тренажерного залу 2-3 тренера має бути і там.

Загальні витрати на оплату праці персоналу можуть становити від 10 тисяч доларів США на місяць.

Які можна зробити висновки?

Як показує практика, будівництво басейну складно назвати маловитратними бізнесом - доводиться вкладати великі гроші на відкриття та підтримання його працездатності, наймати персонал і оплачувати його роботу, витрачатися на підтримку басейну в нормальному вигляді і забезпечувати його рекламу.

Крім цього, ви отримуєте головний біль з отриманням дозволів, тому посібник з проектування басейнів необхідно знати мало не напам'ять. З іншого боку, при правильної організації все-таки можна розраховувати на гарний прибуток. Так що це той випадок, коли «шкурка варта вичинки».

фінансові підсумки

Отже, давайте коротко підведемо фінансові підсумки такого перспективного виду бізнесу:

 • загальні витрати на будівництво - від 1 мільйона доларів США;
 • щомісячні витрати (персонал, обслуговування, ремонт обладнання і так далі) - від 20 тисяч доларів США;
 • щомісячна чистий прибуток при відвідуваності від 300 осіб на добу становить - від 30 тисяч доларів США на місяць;
 • середня окупність бізнесу - 2-3 роки.

Як побудувати басейн для бізнесу

Каже Семенов Віктор, підприємець з Воронежа і за сумісництвом власник плавального басейну: «Ще 7 років тому у мене з'явилося гостре бажання відкрити будь-якої розважальний центр, куди могли б ходити дорослі і діти. В кінцевому підсумку було прийнято рішення організувати басейн як бізнес. Чому б і ні? Напрямок дуже цікаве і, як показала практика, дуже затребуване ».

Що на даний момент?

По суті, в моєму розпорядженні комплекс з досить великим басейном, тренажерним залом, кафе, роздягальнями душовими кабінками, сауною та іншими принадами. Довжина басейну складає 50 метрів, шість доріжок.

Середня щоденна відвідуваність - від 500 осіб, оборот басейну - від 3 мільйонів рублів на місяць. На підтримку його працездатності йде від 500 тисяч рублів (знову-таки щомісяця).

Кількість персоналу - 20 осіб. В їх число входять тренера, фахівці з обслуговування басейнів, офіціанти, прибиральниці, два адміністратора та інший обслуговуючий персонал.

Загальна площа приміщення становить 2500 квадратних метрів. Коли дізнавався особливості послуг будівництва басейнів під ключ, ціна мене дуже зацікавила.

Для такого виду бізнесу витрати цілком прийнятні. У мене все обійшлося в суму близько двох мільйонів доларів США (це включаючи всі будівельні роботи, закупівлю необхідного обладнання і так далі).

На старті такої діяльності бізнес-план басейну обов'язково повинен бути на руках. В іншому випадку швидко прогоріть.

Чим такий привабливий бізнес?

Сьогодні складно знайти людину, яка хоча б раз в житті не був у басейні. І дійсно, як дорослі, так і маленькі діти дуже люблять вдосталь поплавати і просто добре провести час.

На цьому можна і потрібно зробити бізнес. По-перше, це корисна справа для людей, які отримують можливість з користю провести дозвілля. По-друге, ви отримуєте стабільний і досить високий заробіток.

Якщо правильно організувати діяльність, то можна домогтися гарної відвідуваності - від 300-350 осіб на добу, а з часом і більше. Все залежить від обсягу і якості послуг, що надаються.

Звідки береться прибуток?

Найцікавіше, що «левову частку» відвідувачів (майже половину) займають корпоративні клієнти. Отже, про сталість заробітку можна не переживати - фіксований прибуток буде завжди.

Природно, клієнтами басейну є дорослі з дітьми. Можна надавати басейн для підготовки спортсменів і здавати в оренду за домовленістю з керівниками шкіл та спортивних закладів. Власне, тут варіантів предостатньо.

Чому саме басейн?

Практика показує, що відкриття басейну - це один з найбільш високодохідних і перспективних видів бізнесу, де не буває великої конкуренції.

Сама держава йде назустріч підприємцям, влаштовуючи тендери і знижуючи податкові платежі до мінімуму.

Отже, можна окупити свої витрати протягом двох-трьох років, отримуючи в подальшому чистий прибуток.

У місті, де проживає близько 4-5 мільйонів чоловік має бути мінімум 150-160 басейнів.

Наприклад, в Москві їх близько 80 - це дуже мало. Що говорити про інших великих містах, де в цій сфері все набагато гірше.

У тому ж Воронежі до 10 басейнів. При цьому всі вони перевантажені і далеко не всім бажаючим вдається поплавати собі на втіху.

Які бувають види басейнів?

При організації такого бізнесу ви повинні знати про існування кількох різних форм басейнів. Вони бувають спортивними (фінансування найчастіше здійснюється з місцевого бюджету), комплексними (їх в нормальному стані підтримують підприємства або навчальні заклади) і приватними.

Іноді басейни відбудовують власники великих фітнес-центрів, банних комплексів або готелів в якості додаткової послуги. Ваш варіант - приватний басейн.

Де відкривати бізнес?

Як правило, коштів на будівництво басейну, вартість якого досить висока, може і не вистачити. Особливо, якщо ви тільки починаєте свій шлях у цьому виді бізнесу.

Отже, можна розглянути і інші варіанти. Наприклад, орендувати приміщення. Вартість таких послуг - від 1 000 доларів США на місяць. Тут багато що залежить від місця розташування, площі приміщення і його облаштування.

Якщо ж вас влаштовує вартість будівництва басейну під ключ, то можна скористатися існуючим типовим проектом або ж розробити свій. Є ще варіант - замовити проектування басейнів по СНИП можна за суму від 5 тисяч доларів США.

Буде дуже корисно перед цим підібрати і подивитися фото будівництва басейну, щоб зрозуміти, як і в якій послідовності відбувається процес і з чого починати самому.

При цьому вчіть, що площа майбутнього басейну повинна бути не менше 1500-1700 квадратних метрів. В іншому випадку можливість нормально розкрутити свій бізнес буде обмежена.

В іншому випадку можливість нормально розкрутити свій бізнес буде обмежена

Таблиця потенціалу споживачів послуг басейнів в Росії

Які потрібні дозволи?

Особливу увагу приділяйте проектування вентиляції басейну, його опалення, пожежної безпеки та іншим дуже важливим організаційним моментам. В іншому випадку з отриманням дозволу можуть виникнути проблеми.

Зокрема, знадобиться «добро» Комітету з архітектури та містобудування. Як правило, на це йде багато часу. Ще складніше - отримати дозвіл СЕС та Держпожнагляду.

Отже, уважно вивчайте норми проектування басейнів і чітко стежте за їх дотриманням. Обов'язковими є договори з постачальниками тепла, електроенергії і води.

Будьте готові внести в бізнес-план будівництва басейну питання дозволу згаданих вище питань. Тут витрати можуть вилитися в суму від 2 тисяч доларів США.

Яке необхідно обладнання для басейну?

Ще одна важлива стаття витрат при будівництві басейну - покупка допоміжних елементів: системи фільтрації води, підсвічування, підігріву, стартових тумбочок, розділових доріжок і так далі. На все це в кращому випадку доведеться витратити близько 60 тисяч євро.

Витрати на будівництво самого басейну багато в чому залежать від особливостей системи гідроізоляції, якості і товщини стін, вартості чаші басейну і так далі. Наприклад, чаша довжиною близько 25-30 метрів, глибиною до 2 метрів і шириною в 8-10 метрів з системою фільтрації та обігріву обійдеться в суму близько 50 тисяч євро. Якщо в приміщенні планується організувати лазню або сауну, то будуть додаткові витрати в розмірі 3-5 тисяч євро.

Як обслуговувати басейн?

Особливу увагу приділяйте якості води. Зокрема, повинна проводитися своєчасна заміна всіх інженерних складових і очищення води в басейні.

Якщо є можливість відмовитися від хлорування - зробіть це. Багатьох людей дратує запах хлору, який, до слова, може викликати алергію. В середньому на підтримку басейну в працездатному стані йде від 200 доларів США в місяць (без урахування заробітної плати персоналу).

Сюди входить чистка і заміна фільтрів, прання, покупка спеціальних виробів для мийки стінок басейну і так далі.

Відео: Бізнес-ідея - як відкрити басейн?

Відео: Бізнес-ідея - як відкрити басейн

Коли окупиться басейн?

Питання окупності даного виду бізнесу багато в чому залежить від обсягу і рівня пропонованих послуг, якості води в басейні, розташування корпусу, чистоти приміщень всередині, розміру чаші і так далі.

Найбільшою популярністю у людей із середнім заробітком користуються невеликі і, як наслідок, недорогі басейни з декількома доріжками довжиною близько 20 метрів. Спортсменам же необхідна велика довжина, як мінімум 50 метрів.

Окупність з початку реалізації проекту становить від двох місяців, з урахуванням дисконтування - від двох років.

Хто потрібен з персоналу?

Для нормального функціонування об'єкта не обійтися без персоналу. Зокрема, при серйозному розмаху бізнесу бажано найняти чотирьох фахівців, які будуть стежити за безперебійністю роботи басейну, станом води і техніки.

Крім цього, знадобиться хоча б один гардеробник, 2-3 прибиральниці, 2-3 адміністратора, 2-3 тренера з плавання. Якщо проводяться курси з аквааеробіки, то можна найняти 1-2 інструкторів. При наявності тренажерного залу 2-3 тренера має бути і там.

Загальні витрати на оплату праці персоналу можуть становити від 10 тисяч доларів США на місяць.

Які можна зробити висновки?

Як показує практика, будівництво басейну складно назвати маловитратними бізнесом - доводиться вкладати великі гроші на відкриття та підтримання його працездатності, наймати персонал і оплачувати його роботу, витрачатися на підтримку басейну в нормальному вигляді і забезпечувати його рекламу.

Крім цього, ви отримуєте головний біль з отриманням дозволів, тому посібник з проектування басейнів необхідно знати мало не напам'ять. З іншого боку, при правильної організації все-таки можна розраховувати на гарний прибуток. Так що це той випадок, коли «шкурка варта вичинки».

фінансові підсумки

Отже, давайте коротко підведемо фінансові підсумки такого перспективного виду бізнесу:

 • загальні витрати на будівництво - від 1 мільйона доларів США;
 • щомісячні витрати (персонал, обслуговування, ремонт обладнання і так далі) - від 20 тисяч доларів США;
 • щомісячна чистий прибуток при відвідуваності від 300 осіб на добу становить - від 30 тисяч доларів США на місяць;
 • середня окупність бізнесу - 2-3 роки.
Чим такий привабливий бізнес?
Звідки береться прибуток?
Чому саме басейн?
Які бувають види басейнів?
Де відкривати бізнес?
Які потрібні дозволи?
Яке необхідно обладнання для басейну?
Як обслуговувати басейн?
Відео: Бізнес-ідея - як відкрити басейн?
Коли окупиться басейн?