ПУТІНА - Зимовий Каталог

Ледобур призначений для свердління отворів (лунок) в льоду і є одним з найнеобхідніших предметів на зимовій риболовлі. Існують льодобури ручні і мотоледобури. Мотоледобури призначені, в основному, для свердління льоду на великі глибини і з високою швидкістю, при цьому вони дороги, важкі і розполохують рибу. Оскільки в нашому регіоні лід рідко прівишаєт 30-40см, то використовувати мотоледобури не потрібно і з продажу вони виключені через низький попит. Ручні льодобури представлені вітчизняними виробниками - це традиційні металеві та титанові бури Північного Заводу (так звані "Ленінградські" бури), льодобури виробництва компанії Тонар (Барнаул), а так само новачки на ринку льодобури з Ростова Великого "НЕРО". Імпортні льодобури (Mora, Rapala) в продаж не надходять, оскільки не мають ніяких переваг перед вітчизняними, стоять в три рази дорожче, а фірмові ножі для них стоять в 6-10 разів дорожчі за вітчизняні. Більш доцільна трата грошей - покупка титанового льодобуру - міцного і дуже легкого.
Ледобур призначений для свердління отворів (лунок) в льоду і є одним з найнеобхідніших предметів на зимовій риболовліПо діаметру просвердлюють лунки льодобури можна розділити на "спортивні" (100мм), "звичайні" (130мм) і "Лещев" (150-180мм). Зі збільшенням діаметра збільшується ціна льодобуру, його розміри і вага, так що якщо ви не є завзятим лещатники, а ловите в основному окуня, плотву або корюшку, то цілком достатньо льодобуру 110-130мм.
Вага це другий істотний момент, коли спорядження багато, погода не радує, а йти далеко - кожен грам на рахунку. Звичайний металевий бур важить 2,2-2,6 кг, титановий близько 1,5 кг - різниця близько кілограма досить істотна, так що титанові льодобури можна щиро рекомендувати всім рибалкам. На наш погляд краще купити вітчизняний титановий бур, ніж за ці ж гроші "залізний" імпортний.
Ціна. В останні роки все льодобури вітчизняного виробництва практично зрівнялися в ціні і вона більше не є вирішальним фактором при виборі. Причому найчастіше ціна не є мірилом якості та довговічності вироби, а проростає з умов закупівлі, доставки, цінової політики виробника і продавця.