Банкрутство підприємств. Ліквідація через банкрутство.

Найбільш правильний варіант для компанії (при реальній загрозі накладення санкцій під час проведення аудиту), є її ліквідація, яка відбувається шляхом банкрутства. Даний спосіб законний і може використовуватися для захисту, як від кредиторів, так і для реструктуризації активів. Одним з зручностей даної процедури є те, що немає необхідності для проведення позапланової обов'язкової перевірки податковою інспекцією.
Банкрутство ТОВ, про АГАЛЬНІ переваги:
1) При визнання підприємства господарським судом банкрутом, не нараховується відсотки, неустойки та інші штрафні санкції, враховуючи всі види заборгованості компанії-банкрута;
2) При визнання підприємства господарським судом банкрутом знімають арешт з майна, а також інші обмеження, пов'язані з майном боржника;
3) При визнання підприємства господарським судом банкрутом не допускаються додаткові обмеження і арешти щодо розпорядження власністю збанкрутілого підприємства.

З чого починається процедура ліквідації ТОВ через банкроства?

ПЕРЕЛІК ДОКУМЕНТІВ

Ксерокопія паспорта і ксерокопія коду директора та засновників розорилася компанії; Ксерокопія паспорта і ксерокопія коду директора та засновників розорилася компанії;

Витяг про реєстрацію підприємства з ЄДРПОУ; Витяг про реєстрацію підприємства з ЄДРПОУ;

Довідка про статистику і свідоцтво про становлення на облік в податковій (4-ОПП); Довідка про статистику і свідоцтво про становлення на облік в податковій (4-ОПП);

Свідоцтво платника єдиного податку або ПДВ; Свідоцтво платника єдиного податку або ПДВ;

Інформацію про найманих працівників (якщо такі є); Інформацію про найманих працівників (якщо такі є);

Повідомлення про взяття на облік в фондах; Повідомлення про взяття на облік в фондах;

Штампи / друку; Штампи / друку;

Баланс, складений за останню, а також поточну дату з обов'язковими розшифровками всіх рядків; Баланс, складений за останню, а також поточну дату з обов'язковими розшифровками всіх рядків;

Інформацію про будь-яких видах заборгованості (перед бюджетом, фондами, із зарплати кредиторська заборгованість з переліком реквізитів кредиторів і сумою боргу); Інформацію про будь-яких видах заборгованості (перед бюджетом, фондами, із зарплати кредиторська заборгованість з переліком реквізитів кредиторів і сумою боргу);

Інформацію про дебіторську заборгованість (надати список дебіторів, де вказані їх реквізити, суми боргу і т Інформацію про дебіторську заборгованість (надати список дебіторів, де вказані їх реквізити, суми боргу і т.д.);

Інформацію про наявну власності; Інформацію про наявну власності;

Надати виписки по рахунках Надати виписки по рахунках.

Процедура банкрутства підприємства для кредиторів може бути вигідною. Так у них є можливість стягнення боргу. Якщо повернення заборгованості неможливий, кредитор, відповідно до закону, має право списувати як безнадійну заборгованість. Також у нього є шанс для зміни керівництва на підприємстві, яке має заборгованість.
При проведенні санації, реорганізації або ліквідації, необхідно правильно визначитися зі стратегією
Ключову роль відіграє вибір арбітражного керуючого. Від рівня його професіоналізму та компетентності, напряму залежить успіх.
Арбітражні керуючі, які працюють в нашій компанії, є висококваліфікованими фахівцями. Вони мають досвід і необхідний обсяг знань в сфері проведення процедур банкрутства фірм. Допоможуть визначитися з найбільш оптимальною стратегією і вибрати оптимальні умови для успішної ліквідації компанії. Всю бюрократичну тяганину - вони беруть на себе. Крім роботи з документами, наші арбітражні керуючі займаються узгодженням спірних питань зі спеціальними фондами та державною податковою службою, а також іншими процесуальними діями.
1. Які зміни за недавній час відбулися в процедурі банкрутства підприємств?
Щороку процедура ліквідації підприємства через банкрутство стає складніше. Зараз вона являє собою найбільш трудомісткий процес. Наприклад, в 2013 році, був скасований «експрес-метод», як «банкрутство відсутнього боржника». На це йшло від чотирьох до п'яти місяців. Крім цього, регламентована процедура більшою мірою, не Законом України, а судовою практикою Вищого господарського суду. Це значно ускладнює процес.
2. Хто має право починати процедуру банкрутства?
Дана процедура може бути ініційовано кредиторами і самою компанією, що має заборгованості. Для кредитора така процедура є його законним правом, а для боржника, якщо компанія неплатоспроможна, він зобов'язаний подати заяву про неплатоспроможність в суд, ст.95 Закону про банкрутство. Якщо цей обов'язок не буде виконана - власнику компанії загрожує солідна відповідальність.
3. Що повинен враховувати кредитор, який планує ініціювання банкрутство компанії-боржника?
Зобов'язання має бути засвідчено рішенням суду. Сума вимог повинна становити більше 300 мінімальних заробітних плат. Наша компанія пропонує кредиторам залучати до справи саме незалежних експертів і арбітражних керуючих. Можна скористатися правом оскарження сумнівних угод, які були здійснені боржником до моменту виявлення розорення підприємства.
4. На що варто звертати увагу, якщо ініціюється банкрутство самої компанією?
Не встановлено законодавством особливих вимог, щодо боргу. Сума може бути будь-яка, але підприємство не повинно мати можливості для погашення заборгованості. Важливо забезпечити керівників заборгував підприємства. Завдяки вмілій роботі з активами і пасивами компанії. Також, необхідно грамотно продумати план по взаємодії з кредиторами.
5. Ваша компанія займається питаннями банкрутства вже більше 5 років. Які основні поради ви можете нам дати, враховуючи ваш досвід і навички роботи в даній сфері?
Процедура банкрутства вже не є виключно технічною процедурою, яка широкодоступними не мають відповідної кваліфікації юристів. Цей процес став довготривалим і витратний. Будь-який промах може не просто «знищити» всі ваші старання, але і принести нові проблеми. Головна порада полягає в обдуманому підході. Необхідно прорахувати як в шахах, розвиток подій на кілька ходів вперед і тільки потім діяти.
Основні витяги з Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»
Банкрутство ТОВ, згідно Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» - це процедура визнання господарським судом неможливості боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди ліквідувати або погасити встановлені в законному порядку, визначені цим Законом, фінансові вимоги кредиторів або контрагентів, не інакше, як через застосування ліквідаційної процедури.
Процедура банкрутства підприємства регулюється Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Статтею 5 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» передбачено заходи, що зобов'язують керівництво і засновників ТОВ запобігти банкрутству ТОВ. У разі виникнення ознак банкрутства, директор ТОВ зобов'язаний відправити засновникам підприємства відомості щодо наявності ознак банкрутства. Засновниками ТОВ, яке має ознаки банкрутства можуть надати фінансову допомогу в розмірах, достатньої для погашення фінансових зобов'язань перед кредиторами, в тому числі, щодо виплати податків, пенсійних внесків і соціальних виплат. Гроші надійшли на підприємство у вигляді фінансової допомоги підлягають поверненню. Статтею 32 передбачено збільшення статутного капіталу ТОВ з метою відновлення платоспроможності боржника відповідно до плану санації.
Існує процедура відновлення платоспроможності ТОВ або санація. Ініціатором даної процедури може бути боржник або кредитори. Домовленість між боржником і кредитором щодо проведення відновлення платоспроможності боржника до відкриття справи про банкрутство може здійснитися як до, так і після виникнення заборгованості.
Згідно зі статтею 7 Закону «Про ліквідацію» щодо боржника застосовуються судові процедури банкрутства, це: Розпорядження майном боржника, мирова угода, санація, ліквідація. Заява про відкриття справи в суді про банкрутство може подати як боржник, так і кредитор в письмовому вигляді. До заяви додаються квитанція про сплату судового рішення, довіреність на представника, докази, що сума безспірних вимог кредитора або кредиторів в сумі складають не менше 300 розмірів мінімальної заробітної плати. Рішення суду про задоволення вимог кредиторів, що набуло законної сили. Постанова виконавчої служби про відкриття справи про вимогу кредиторів. Докази того, що сума вимог кредитора не забезпечена повністю заставою майна боржника. Господарський суд, при наявності зобов'язань боржника перед бюджетом, накладає мораторій на виплату заборгованості перед кредитором до погашення боржником зобов'язань по податках і зборах.
Над майном боржника встановлюється розпорядник. Розпорядження майном - це система заходів щодо нагляду та контролю за управлінням та розпорядженням майном боржника з метою забезпечення збереження та ефективного використання майнових активів боржника.
У разі неможливості проведення санації та погашення заборгованості перед кредиторами майном підприємства господарський суд приймає рішення про визнання боржника банкрутом. Банкрут - це боржник, неспроможність сплатити борги якого встановлена ​​в судовому порядку.
Юридичні наслідки визнання ТОВ банкрутом. У банкрута не виникає додаткових податкових зобов'язань по податках, зобов'язання перед кредиторами, крім витрат, пов'язаних з процедурою ліквідації підприємства. Припиняються калькуляції по нарахуванню неустойки, відсотків та інших санкцій за всіма видами заборгованості банкрута, призупиняється арешт, накладений на майно боржника чи інші обмеження щодо розпорядження майном.
Після проведення інвентаризації та оцінки майна ліквідатор проводить продаж майна банкрута через аукціон фізичним особам і юридичним особи щодо можливої ​​найвищою ціною. Виручені гроші розподіляються в такому порядку: виплачуються заробітні плати, соціальні і страхові виплати по співробітниках, вимоги кредиторів за договорами страхування, судові витрати, витрати на аудит, публікації про банкрутство та інші. Детальніше дивіться статтю 45 Закону. Після проведення розрахунків з кредиторами ліквідатор подає до господарського суду звіт та ліквідаційний баланс.
Можливо вам підійде послуга експрес ліквідація підприємства ?

Замовити зараз Ліквідацію ТОВ

Працюючи з професіоналами - Ви гарантовано прийдете до успіху!

Я раджу цю компанію тим, хто хоче швидко ліквідувати свою компанію без проблем.

Григорій Іванович

Колишній директор компанії

Самі егістріровалі фірму в Печерську (дуже складно отримувати пдв). Спасибі юристу Сергію, за супровід в податковій та міліції - отримали з другої спроби ПДВ. Рекомендую. Розповіли про нові зміни в оподаткуванні.

Богдан Іванов

Директор Керівник Смарт Груп Інновації

Одна річ, яка мені найбільше сподобалася це оперативне вирішення всіх питань. Ми невірно відправили адресу по зміні юридичної адреси. Ну а помітили це тільки після перереєстрації, юристи Факторії Груп оперативно змінили інформацію в реєстрі.

Ілона Матвій

Перша фінансова компанія

З'явилася необхідність зареєструвати нову фірму в Києві і ліквідувати стару. Зробили все швидко. Допомогли вибрати оптимальну систему оподаткування. Дякуємо.

Дмитро Боч

директор

Побудували будинок в Шпитьках, Києво-Святошинського району, добре що відразу зробили будівельний паспорт. Ввели швидко в експлуатацію будинок за допомогою юристів Факторія груп. Допомогли з деякими питаннями по свердловині.

Досить швидко зробили для мого чоловіка іноземця ідентифікаційний код і зареєстрували компанію, а також допомогли визначитися з вибором системи оподаткування. Хороший бухгалтер відповів відразу на всі наші запитання. Дякую за швидкість у вирішенні питання.

Марина Лук'яненко

Реєстрував ФОП, все пройшло успішно, в обумовлені терміни. По телефону завжди адекватно відповідали на мої запитання. В цілому я залишився задоволений, зауважень немає. Так тримати, молодці!

Сергій Козаченко

Я вибрав цю компанію, тому що вартість мені здалася прийнятною і навіть не довелося їхати в офіс компанії, вирішили всі питання по телефону, а документи підписали поруч у нотаріуса і потім відправили кур'єром. Для мене це важливо, тому що не завжди є час і бажання на кататися по місту, та ще й в негоду. І вже через два дні були документи на нову фірму. Спасибі за оперативність.

Ілля

веб Імідж

Результати, які я отримала при оформленні будівельної ліцензії були наступні:

1) допомогли зібрати повний пакет документів для ліцензії без наявності необхідного обладнання;

2) прийнятна вартість послуг;

3) уважне ставлення персоналу;

4) відповідали відразу на всі питання;

5) документи надіслали кур'єром.

Жанна

Будівельна компанія БК Богдан

Компанія Факторія Груп допомогла мені встигнути укласти хороший контракт з іноземним інвестором і не упустити великий контракт. Оперативно підібрали хорошу фірму для покупки.

Василь Олексійович

ТОВ Подаруй посмішку

Вам буде цікаво почитати:

1. Які зміни за недавній час відбулися в процедурі банкрутства підприємств?
2. Хто має право починати процедуру банкрутства?
4. На що варто звертати увагу, якщо ініціюється банкрутство самої компанією?
Які основні поради ви можете нам дати, враховуючи ваш досвід і навички роботи в даній сфері?