Банкрутство фізичних осіб

 1. Банкрутство фізичних осіб в 2019 році. Покрокова інструкція
 2. Реалізація майна фізособи при банкрутстві
 3. Чим загрожує банкрутство фізичній особі?
 4. Консультації юриста з питань банкрутства та представництво в суді
 5. Терміни та вартість послуг з банкрутства фізичних осіб в 2019 році

Під так званим законом про банкрутство фізичних осіб мається на увазі ФЗ від 29.12.2014 N 476-ФЗ «Про внесення змін до Федерального закону" Про неспроможність (банкрутство) "і окремі законодавчі акти РФ у частині регулювання реабілітаційних процедур, які застосовуються у відношенні громадянина-боржника» . Він вступив в чинності 1 жовтня 2015 року та дозволив ініціювати банкрутство не тільки юридичним особам і індивідуальним підприємцям, а й звичайним громадянам (див. Нижче покрокову інструкцію щодо процедури банкрутства фізичних осіб ).

Станом на квітень 2019 року основним критерієм для розгляду питання про банкрутство фізичних осіб є заборгованість понад 500 тисяч рублів, прострочена на період понад три місяці. Хоча згідно з Постановою Пленуму Верховного Суду РФ від 13.10.2015 N 45 «Про деякі питання, пов'язані з введенням в дію процедур, які застосовуються в справах про неспроможність (банкрутство) громадян» борг може бути і менше, якщо він не перевищує майна людини, яка претендує на неспроможність.

Порятунком закон про банкрутство фізичних осіб послужить, наприклад, для тих, кому борги дісталися у спадок. За новими нормами визнати неспроможним можна навіть померлого родича. Однак найбільш поширеними приводами вийти на процедуру банкрутства для фізособи є надмірне захоплення кредитами, заборгованість по податках або велика кількість прострочених штрафів, пені та неустойок.

Банкрутство фізичних осіб в 2019 році. Покрокова інструкція

ВАЖЛИВО: після введення процедури банкрутства фізична особа отримує імунітет від всіх кредиторів і колекторів!

Для позитивного результату справи доведеться запастися вагомими доказами: втрата стабільного заробітку, розлучення з розділом майна, знищення житла в результаті стихійного лиха та ін. В іншому випадку суд винесе постанову про реструктуризацію боргу - по суті, про розстрочення виплат за зобов'язаннями. Очевидно, що боржнику невигідно приходити до взаємної згоди з кредиторами і переглядати порядок виплати боргу, тому при правильній аргументації з боку громадянина (або його судового представника) суд визнає його неспроможним і неплатоспроможним і санкціонує процес продажу майна в рахунок погашення боргів.

Далі можливі різні сценарії розвитку подій в залежності від того, ліквідна чи власність банкрута і чи є вона у нього взагалі. Затверджений судом арбітражний керуючий складає звіт про фінансовий стан і господарської діяльності боржника і його дружина. Він направляє запити до уповноважених органів на предмет оцінки рухомого і нерухомого майна, а також наявності цінних паперів, часток у статутному капіталі компаній, сум на банківських рахунках і т.д. Крім того, перевіряються угоди і операції, здійснені за останні три роки, з метою виявлення навмисних дій, що призвели до банкрутства. Нарешті, до закінчення справи до керуючого повністю переходить право розпорядження усіма накопиченнями і майном боржника.

Реалізація майна фізособи при банкрутстві

При наявності майна керуючий організовує торги. Ліквідні об'єкти реалізуються протягом шести місяців в рахунок погашення зобов'язань перед кредиторами. Після закінчення зазначеного терміну або раніше, якщо керуючий переконує суд в неліквідності майна, незатребувані активи повертаються у власність громадянина. Суд виносить постанову про списання заборгованості в повному обсязі, і справа закривається.

Ще швидше визнання банкрутства фізичної особи відбувається, якщо майна немає взагалі або воно не підлягає реалізації. Адже згідно із законом банкрут не може позбутися:

 • єдиного житла разом з розташованим під ним земельною ділянкою;
 • єдиного транспортного засобу (якщо банкрут - інвалід, або якщо буде доведено, що воно призначене для отримання доходу);
 • предметів домашнього вжитку;
 • грошових коштів в розмірі прожиткового мінімуму (при цьому враховуються і утриманці);
 • домашньої худоби і господарських будівель для його змісту;
 • державних нагород, пам'ятних знаків, призів, виграшів і т. д.

Правда, при знаходженні нерухомості в іпотеку (заставі) вона реалізується на загальних підставах.

Чим загрожує банкрутство фізичній особі?

Факт списання боргів зовсім не означає, що можна знову безконтрольно брати кредити, - наступна процедура банкрутства громадянина допускається тільки через п'ять років. Крім того, збанкрутілий не матиме права займати високі посади, а також зобов'язаний повідомляти нових кредиторів про свій статус. Швидше за все, буде також діяти заборона на виїзд за кордон до закінчення провадження у справі (докладніше див. Плюси і мінуси банкрутства фізичних осіб )

Нарешті, необхідно враховувати витрати, які супроводжують банкрутство громадянина. Вони включають винагорода управителю - обов'язковому учаснику судового процесу, оплату мит і послуг судових представників. Втім, в будь-якому випадку вартість процедури банкрутства фізичної особи виявиться на порядок нижче витрат, пов'язаних з виконанням всіх кредитних, податкових і інших прострочених зобов'язань.

Консультації юриста з питань банкрутства та представництво в суді

Закон допускає участь в засіданнях громадянина-банкрута, який має право самостійно відстоювати свої інтереси при наявності достатнього досвіду, знань, навичок і переконливої ​​мови. Але на практиці вигоди від професійного судового представництва (адвоката) і можливості отримання консультацій персонального юриста з питань банкрутства незаперечні.

По-перше, грамотно вибудувавши лінію поведінки в суді, можна уникнути численних слухань і, як наслідок, скоротити судові витрати, які включають, в тому числі, витрати на послуги фінансового (арбітражного) керуючого. По-друге, професійний представник істотно заощадить час претендує на банкрутство людини. По-третє, - і це, мабуть, найголовніше - можна швидко повернути себе і свою сім'ю до спокійного життя, коли нарешті припиняються постійні дзвінки з банків і від інших кредиторів, а також зникають колектори, чиї методи роботи часто не відносяться до розряду гуманних .

Терміни та вартість послуг з банкрутства фізичних осіб в 2019 році

Вид послуги Вартість Термін виконання Консультації, експертиза документів безкоштовно від 1-го дня Ведення справи про банкрутство фізичної особи в арбітражному суді від 70 000 руб. - Держмито за розгляд справи про банкрутство 300 руб. для фізичних осіб

Окремо оплачуються послуги фінансового керуючого, публікації в газеті «Коммерсант» і ЕФРСБ, проведення електронних торгів по реалізації майна боржника (при необхідності), розсилка поштових повідомлень і т.д. Детальніше див. Розділ Скільки коштує процедура банкрутства фізичної особи .

У компанії «Юс Ліберум» працюють досвідчені юристи з питань банкрутства, які візьмуть на себе весь тягар відповідальності в якості представників боржника та зведуть до мінімуму кількість судових засідань, заощадивши час клієнта і посприявши якнайшвидшому завершенню справи. Супровід банкрутства - процес, що вимагає копіткої вивчення індивідуальних обставин в кожному конкретному випадку - сума і склад боргу, кількість кредиторів, майновий стан потенційного банкрута і його сім'ї і т.д. Відповідно до закону тільки до заяви про вступ у справу про банкрутство прикладається більше двох десятків різних документів , Не рахуючи документів, передбачених процесуальним законодавством. Всі вони будуть уважно вивчатися судом на предмет задоволення умовами, при яких допускається процедура банкрутства громадянина.

За більш детальною інформацією про процедуру банкрутства фізичних осіб, а також для отримання БЕЗКОШТОВНОЇ первинної консультації і експертизи документів звертайтеся до наших фахівців за телефонами: +7 (926) 011-50-75, +7 (495) 642-45-97.

Чим загрожує банкрутство фізичній особі?