Банкрутство фізичних осіб і процедура банкрутства в Європі і США - Росбанкрот процедура банкрутства фізичних осіб повний супровід процедури банкрутства

 1. У США пройти процедуру банкрутства і отримати статус банкрута можна при сумі боргових зобов'язань в...
 2. Банкрутство фізичних осіб і процедура банкрутства в Англії грунтується на двох основних принципах:
 3. Підсумовуючи викладене, можна зробити висновок, що інститут банкрутства фізичних осіб вже отримав визнання,...

Банкрутство фізичних осіб і процедура банкрутства в Європі і США

Банкрутство фізичних осіб і процедура банкрутства в Європі і США  Банкрутство фізичних осіб в Європі і огляд процедури банкрутства в США, громадяни Росії мають загальне уявлення про процедуру банкрутства в Російській Федерації, в даній статті ми проведемо огляд банкрутства фізичних осіб і процедури банкрутства в країнах Євросоюзу та Сполучених Штатах Америки

Банкрутство фізичних осіб в Європі і огляд процедури банкрутства в США, громадяни Росії мають загальне уявлення про процедуру банкрутства в Російській Федерації, в даній статті ми проведемо огляд банкрутства фізичних осіб і процедури банкрутства в країнах Євросоюзу та Сполучених Штатах Америки.

Громадянина Німеччини знаходяться в складній фінансовій ситуації подають заяву в Insolvenzgericht Суд - курирує процедуру банкрутства і питання про банкрутство фізичних осіб . Для визнання боржника банкрутом складено досить докладний зразок заяви, в якому боржник надає повну інформацію про себе і своє матеріальне становище.

Для визнання себе банкрутом через німецький суд громадянин повинен надати наступні документи та інформацію:

- підтвердження наявності заборгованості із зазначенням повної суми основного боргу, всіх нарахованих відсотків, штрафів, пені та неустойок по кожному кредитору;

- документи, що підтверджують матеріальне становище, такі як довідки про доходи, документи про право власності на будь-яке майно, відомості про інші джерела доходів;

- інформація про пенсійні накопичення і їх розмірах, крім накопичувальних пенсійних договорах;

- відомості про дебетових рахунках громадянина, наявність банківських вкладів, депозитів і т.д.

- документи, що підтверджують наявність акцій у підприємствах та інші цінні папери;

Крім цього боржника в Німеччині доведеться направити на адресу всіх кредиторів лист з пропозицією зняти боргові зобов'язання. Відмова в задоволенні вищевказаної прохання служить підставою подачі заяви про банкрутство.

Процедура банкрутства в Німеччині проходить в кілька етапів.

Початковий - це оцінка і аналіз матеріального стану боржника спеціальним співробітником і дає висновок щодо легітимності заявлених судових вимог. Після їх підтвердження борги перерозподіляються в черговому порядку, після цього повинні бути вжиті заходи для укладення мирової угоди з кожним кредитором. При відмові останніх, починається судовий процес про визнання громадянина-підприємця банкрутом.

У самому процесі сам боржник або його адвокат повинні всіма законними способами винести постанову про присвоєння заявнику статусу банкрута.

Слід зауважити, що тільки при доході боржника до 989,99 євро, в місяць він може бути повністю звільнений від усіх кредитних зобов'язань. Якщо сума отримуваного доходу перевищує зазначений поріг, то частина одержуваних коштів буде направлена ​​на погашення боргів.

Наслідком процедури банкрутства в Німеччині стане те, що щорічно протягом шести років після порушення судового провадження у справі про банкрутство до громадянина буде приходити спеціальний адвокат і оцінювати його фінансовий стан, якщо будуть виявлені які-небудь приховані доходи або майно, то рішення суду буде переглянуто , а до боржника застосовуються відповідні санкції.

У США пройти процедуру банкрутства і отримати статус банкрута можна при сумі боргових зобов'язань в 250000 доларів без забезпечувальних заходів і сумі 750000 доларів, забезпеченої заставою. Крім цього, обов'язковою мірою буде надання боржником плану погашення, наявної заборгованості «якщо мова йде про перерахунок боргу, який надається фіз. особам зі стабільним невисоким доходом ».

В ході процедури банкрутства здійснюється відповідно до розділу 7 Кодексу про банкрутство США, відбувається звільнення боржника від зобов'язань за рахунок ліквідації майна боржника, за винятком майна, що не підлягає ліквідації. Боржники мають право заявити про певні види майна як про що не підлягають ліквідації. Таке майно визначається в федеральному законі. Однак слід зауважити, що в США існує не тільки федеральний перелік майна, що не підлягає ліквідації, але також такий перелік може бути і в кожному штаті; тому боржники можуть вибрати майно, виключати з ліквідації, відповідно до закону даного штату.

Через кілька днів після подачі заяви про банкрутство Служба федеральних керуючих призначає керуючого на цю справу. Саме він буде відповідати за ліквідацію всього майна боржника (крім виключеного з ліквідації) та за розподіл отриманих коштів між кредиторами. За деякими винятками, залишки боргів після розподілу всіх отриманих від ліквідації майна коштів «погашаються» або прощаються. Однак реальність така, що, як правило, більшість (понад 90%) боржників, які подають заяву про банкрутство, що не мають не виключається з ліквідації майна; тому такі справи про банкрутство називаються «справами без майна». У таких випадках борги боржника погашаються, навіть якщо кредиторам нічого не виплачується.

Кредитор, що має незабезпечене вимога, отримає хоч щось за рахунок майна боржника, який банкрутує за правилами глави 7, тільки в разі, якщо справа виявиться «з майном». При цьому умови кредитор повинен подати в суд з банкрутства заяву про свої вимоги.

Звільнення від боргової залежності можливо лише тільки при наданні достовірних даних, інакше процедура банкрутства може обернутися для боржника виникненням додаткових фінансових проблем. Повне списання боргу виражається в судовому наказі, який забезпечує захист від кредиторів, надає право боржнику не оплачувати незабезпечені борги, забороняє кредиторам робити спроби отримати борги.

Варто зауважити, що згідно з Bankruptcy Abuse Prevention and Consumer Protection Act of 2005 (Act of 2005) позов про банкрутство може бути подано виключно після тривалої бесіди з консультантом з кредитних питань, яка повинна бути проведена протягом 6 місяців до подачі відповідної заяви.

Як і в багатьох інших країнах банкрутство США передбачає можливість укладення мирової угоди між боржником і кредитором, до цієї сутність і прагнуть в своїй основі суди Сполучених Штатів.

Як і в багатьох інших країнах банкрутство США передбачає можливість укладення мирової угоди між боржником і кредитором, до цієї сутність і прагнуть в своїй основі суди Сполучених Штатів

Банкрутство фізичних осіб і процедура банкрутства в Англії грунтується на двох основних принципах:

 1. Принцип отримання можливості реабілітації фінансового стану за рахунок списання боргових зобов'язань
 2. Принцип переходу справ і майна боржника до Адміністратора банкрутства

Боржник може подати заяву про визнання себе банкрутом коли розуміє, що в силу свого матеріального становища він не зможе виплачувати, наявні борги, при цьому їх розмір значення не має.

Кредитні організації мають істотні обмеження для подачі заяви про визнання боржника банкрутом:

 1. Розмір боргу повинен перевищувати суму в 750 фунтів
 2. Борг не повинен бути нічим забезпечений і не повинен бути оскаржений боржником
 3. Необхідні докази відсутності можливості з боку боржника погашати заборгованість

Варто відзначити, що "відсутність можливості виплатити борг" є одним з ознак неплатоспроможності боржника. Рівну форму поняття «неплатоспроможність» набуває в разі, коли загальна вартість майна боржника нижче суми його боргів.

Судовий процес з банкрутства, як правило, триває 10-15 хвилин і проходить у відповідному юрисдикції суді з дотриманням принципів територіальності.

Зазвичай процедура банкрутства є останньою мірою, використовуваної кредиторами, для стягнення боргу. Виходячи з цього, заявник має достатньо часу, для того, що б врегулювати свої фінансові питання з кредиторами в позасудовому порядку. З іншого боку, якщо боржник приймає вольове рішення збанкрутувати, то кредитор не зможе перешкодити винесенню відповідного судового акта.

Якщо постанова про банкрутство було прийнято, боржник отримує легальну захист від усіх колекторських і судових дій юридичних та фізичних осіб щодо стягнення боргів. Постанова не впливає на права юридичних та фізичних осіб, кредити яких, забезпечені майном боржника. Постанова про банкрутство, також, не може вплинути на деяких постанов судів з кримінальною юрисдикцією і на права ряду інших кредиторів.

По закінченню всіх судових процесів з питань банкрутства справа передається спеціальному суб'єкту банкротних правовідносин - Адміністратору банкрутства, його основними функціями є:

 1. Ведення фінансових і майнових справ банкрута
 2. Управління активами і майном банкрута
 3. Звітність суду і кредитним організаціям

Як правило Адміністратор має термін в 1 рік для виконання накладених на нього завдань. У певних випадках цей строк може бути продовжений.

Так само статус банкрута накладає на громадянина певні обмеження:

Фінансові обмеження:

1) Відсутність можливості звертатися за отриманням нового кредиту, сума якого перевищує 500 фунтів без оповіщення кредитора про наявність статусу банкрута.

2) Замороження всіх банківських рахунків

3) Зберігання записи про статус банкрута в кредитному файлі протягом 6 років

Обмеження по бізнес і професійної діяльності:

 1. Відсутність можливості очолювати юридична особа, брати участь в його управлінні
 2. Відсутність можливості продовжувати ведення свого бізнесу під іншою назвою без розголошення того назви, яке носив бізнес в процесі розгляду заяви про банкрутство
 3. Відсутність можливості займатися певною професійною діяльністю. Так боржник не зможе стати поліцейським, суддею, військовослужбовцям.
 4. Неприпустимість зайняття посади в органах місцевого самоврядування.

Якщо член Британського Парламенту став банкрутом в Англії, він має право продовжувати свою законотворчу діяльність. Тільки в разі серйозних порушень в його діяльності до або під час банкрутства, він може втратити це право.

Головна задача банкрутства фізичних осіб в Латвії - захист фізичних осіб від фінансових проблем з різними кредиторами і отримання можливість після важкого періоду розплати за старими боргами повністю їх закрити цю тему і почати нове життя. Закон, так само як і в багатьох державах, адресований не тільки боржникам, а й кредиторам, які повинні зважати на те, що можуть і не отримати назад позичених коштів. Крім того, банки втрачають перевагу забезпеченого заставою кредитора, яке належало їм перш, і стають в загальну чергу за боргами, які виплачуються пропорційно до сум. Причому на їх рівномірне погашення йде все, що виручено від продажу заставленого майна.

Щоб скористатися банкрутством, дебітор повинен довести, що в даний момент не може виплатити борг як мінімум в 50 мінімальних зарплат або протягом наступного року не зможе погасити зобов'язання в розмірі понад 100 мінімальних зарплат.

Однак щомісячний гонорар самому адміністратору в розмірі трьох мінімальних зарплат порівняємо з виплатами по середньостатистичному кредиту, і навіть, мабуть, їх перевищує. Адміністратор неплатоспроможності повинен стежити, чи акуратно банкрут виконує свої зобов'язання перед кредиторами.

Крім того, потрібно домогтися, щоб суд затвердив план погашення 70% загальної суми боргу. А якщо уявити собі, що банкрут повинен втиснути в семирічний термін погашення 2/3 іпотечної позики, що видається, як правило, років на двадцять, то розумієш, що легше домовитися з банком.

До того ж не всякий боржник може розраховувати на заступництво Феміди, а тільки той, причиною руйнування якого не послужили умисел або груба неуважність.

Тобто якщо ви брали кредити направо і наліво, вам, швидше за все, відмовлять у праві оголосити себе неплатоспроможним.

Підсумовуючи викладене, можна зробити висновок, що інститут банкрутства фізичних осіб вже отримав визнання, має широке застосування в Світовому співтоваристві і активно впроваджується в Російську правову систему.

Отримати безкоштовну консультацію щодо процедури банкрутства фізичних осіб Ви можете звернувшись до Всеросійського Центр банкрутства фізичних осіб « РОСБАНКРОТ »За адресами: м Пенза, вул. Московська 29, офіс 616, тел .: 8 (8412) 220-280 м Саранськ, вул. Терешкової 7а, офіс 604, тел .: 8 (8342) 375-005


Рейтинг статті:

Завантажити ще