Як оголосити себе банкрутом у США

The article has been automatically translated into English by Google Translate from Russian and has not been edited. The article has been automatically translated into English by Google Translate from Russian and has not been edited

фото depositphotos.com

Законодавство про неспроможність - це набір федеральних законів, що дозволяють звільнитися від боргів і почати з чистого аркуша. Важливо розуміти переваги і недоліки оголошення про неспроможність. ресурс WikiHow допомагає розібратися в тому, коли оголошувати себе банкрутом, які бувають види банкрутства і як отримати звільнення від сплати боргу.

Ухвалення рішення про банкрутство

 1. Обміркуйте всі варіанти. Оголошення себе банкрутом має бути використано тільки як крайній захід. Перш ніж подавати заявку, спробуйте інші способи погасити борги. Зв'яжіться зі своїми кредиторами і спробуйте умовити їх на погашення кредиту або реструктуризацію на менші платежі. Як варіант, можна спробувати продаж своїх активів без покриття тільки у разі, що це не збитковіше вашого кредиту. Або проконсультуйтеся з агентством з управління боргами, перш ніж оголошувати себе банкрутом.
 2. Проаналізуйте свій борг. Деякі борги не можна списати, навіть якщо ви оголосите про неспроможність. Згрупуйте свої борги за категоріями і підрахуйте, скільки потрапляє в ту категорію, яку не можна списати. Якщо там - бόльшая частина боргу, тоді банкрутство не вирішить вашу проблему. Врахуйте, що в кожному штаті свої правила того, які активи не потрапляють під можливість банкрутства. Перевірте закони штату, які регулюють це питання.

Заборгованості, зазначені нижче, не можна погасити за процедурою банкрутства:

 • аліменти
 • Допомога на дитину
 • Борги, що виникли після оголошення банкрутства
 • Деякі з боргів, придбаних за 6 місяців до оголошення банкрутства
 • Борги, придбані обманним шляхом
 • Борги, придбані через особисту травми при водінні в нетверезому стані
 • Борги через добровільного злочинного заподіяння шкоди людині або майну
 • Деякі студентські борги
 • деякі податки
 • Забезпечені кредити, оскільки кредитор має право звернути стягнення на капітал позичальника.
 1. Дізнайтеся, які активи не підлягають вилученню за процедурою банкрутства. За процедурою неспроможності у вас вилучать і продадуть все цінні активи, щоб сплатити борги кредиторам. Тим не менш, деякі активи захищені законами штату. Ця категорія залежить від типу банкрутства, який ви вибрали, і штату проживання. Активи можуть бути захищені повністю або частково, в межах певної суми. Наприклад, може бути виключення для автомобілів вартістю до $ 5 000. Це означає, що автомобіль за $ 4 000 ви зможете залишити, а за $ 20 000 - немає.

Як правило, закон захищає такі активи: автомобілі, обручки і ваш будинок, а в деяких штатах діє правило, що ви можете залишити собі цінності на певну суму.

Банкрутство по дозволяє вам залишити всі активи, але при цьому ви можете зменшити свою заборгованість перед кредиторами, продавши дорогі активи.

 1. Ви повинні розуміти, що банкрутство не скасовує обов'язок для ваших сопоручітелей. Сопоручітель - це особа, погоджується виплачувати ваш борг в разі, якщо ви стаєте неплатоспроможні. Наприклад, батько може соподпісать договір на кредитування автомобіля для дитини після його випуску з коледжу, оскільки у випускника ще немає кредитної історії (або її недостатньо). Якщо позичальник оголошує себе банкрутом, то людина, яка разом з ним підписував договір про позику, зобов'язаний за законом виплатити цей кредит. Тобто вантаж боргу за автомобіль ляже на батьків випускника, якщо той оголосить себе банкрутом.

фото depositphotos.com

 1. Дізнайтеся більше про різні види банкрутства. Неспроможністю в США займається федеральний суд відповідно до Зводом законів США про банкрутство. У цьому Зводі прописано кілька різних видів неспроможності. Вони носять назву глави, в якій прописані.
 • Фізособи і компанії можуть оголошувати себе банкрутами по Главі 7 (див.нижче). В такому випадку ліквідується майно для погашення заборгованості перед кредиторами. Забезпечений борг можуть списати, або надати вам вибір: ваше майно конфіскують або ви виплатите кредитору разову суму, рівну поточної вартості майна. Щоб підпадати під дію Глави 7, ваші доходи повинні бути нижче певного рівня.
 • Глава 13, відома також як «банкрутство зі збереженням власності», дозволяє вам за умови наявності надійного джерела доходу, запропонувати своїм кредиторам план погашення на наступні 3-5 років. Ваш борг повинен бути нижче за $ 1 149 525 (забезпечений борг) і нижче $ 383 175 (незабезпечений борг). Врахуйте, що сума, яку отримають ваші кредитори, визначається на підставі ваших доходів після оголошення банкрутства, і вона не буде дорівнює сумі вашого поточного боргу.
 • Муніципалітети - міста, містечка, села, податкові округу, комунальні комунікації і шкільні округи - можуть проходити реорганізацію по Главі 9.
 • Компанії можуть санувати, як збиткові, по Главі 11 або ліквідуватися по Главі 7.
 • Глава 12 аналогічна Главі 13 (див.нижче). Вона призначена для компаній, чий борг на 80% отримано від операцій сімейної ферми або рибальства.
 1. Розумійте наслідки банкрутства. Дізнайтеся, які види заборгованості можуть бути списані, а які ні. Дізнайтеся, як вплине ваше банкрутство на тих, хто підписував разом з вами договору про кредити. Вирішіть, чи зможете ви жити далі з негативними наслідками банкрутства на вашій кредитній історії. Дізнайтеся, чи відповідаєте ви взагалі вимогам про банкрутство.
 • Вплив оголошення себе неспроможним на вашу кредитну історію спочатку визначається тим, наскільки вона хороша. Якщо у вас хороший кредитний бал, він, швидше за все, істотно впаде. Якщо ваш кредитний бал вже не дуже, банкрутство не сильно на нього вплине.
 • Чим більше рахунків пов'язане з подачею документів на банкрутство, тим більше це вплине на ваш кредитний бал.
 • Якщо ви оголошуєте себе неспроможним по Главі 7 або 11, це буде значитися в вашому кредитному звіті до 10 років. Якщо ви подаєте документи по Главі 13, то до семи років.
 • Банкрутство по Главі 11 фіксується в кредитному звіті компанії, а не фізособи, якщо воно оголошується для компанії.

Банкрутство по Главі 7

 1. Подумайте про те, щоб найняти юриста, що займається питаннями банкрутства. Це необов'язково, але рекомендується. Подача документів для визнання неспроможності - дуже складний процес, і навряд чи ви досягнете успіху без допомоги юриста. Для тих, хто не може собі дозволити фахівця, є безкоштовна юридична допомога. Можна зв'язатися з Американською асоціацією юристів (American Bar Association) або Корпорацією з надання юридичної допомоги (Legal Services Corporation), щоб вони допомогли вам знайти юриста.
 • Подача документів без юриста називається pro se (за себе). Якщо ви вирішите подаватися pro se, суд може дозволити фахівцям без юридичної освіти допомогти вам. Вони, як правило, допомагають з документами, але не відповідають на юридичні питання і не надають юридичних послуг. Оскільки вони не уявляють вас, вони не можуть нічого підписувати від вашого імені або отримувати оплату за суднові послуги.
 • У США працює 90 округів з питань банкрутства, в кожному з яких є суд у справах про банкрутство. У кожному штаті є один або кілька округів.
 1. Дізнайтеся, чи відповідаєте ви вимогам Глави 7. Одне з основних вимог - ваш дохід повинен бути нижче певного рівня. Якщо після всіх щомісячних витрат у вас залишається частина доходу, ви повинні подавати заяву про неспроможність по Главі 13 і домовлятися про погашення боргу перед кредиторами. Щоб визначити, чи відповідаєте ви вимогам глави 7, пройдіть «тест щодо наявності коштів» ( 'means test'), що складається з послідовності декількох форм для заповнення.
 • Можливо, вам не доведеться заповнювати всі форми. Залежно від відповідей по першій формі, ви дізнаєтеся, чи потрібно заповнювати інші.
 • завантажте форму 22А-1 з веб американського суду. За цією формою ви підрахуєте свій дохід і порівняйте його з середнім доходом в вашому штаті для вашого розміру сім'ї. Якщо ваш дохід нижче середнього по штату, тоді ви підпадаєте під вимоги Глави 7. Якщо немає, переходите до форми 22А-2.
 • завантажте форму 22А-2 з веб американського суду. Ця форма глибше аналізує ваш дохід, щоб визначити, чи відповідаєте ви вимогам Глави 7.
 • завантажте додаткову форму 22А-1Supp . Вона визначає, чи можна звільнити вас від проходження тесту про наявність коштів, якщо більшість ваших боргів є бізнес-витратами або ви недавно проходили військову службу.
 1. Заповніть форми щодо банкрутства. У цих документах перераховується все ваше майно, борги, доходи і витрати на суд. Вам доведеться заповнити величезну кількість документів , В тому числі заяву про банкрутство, кілька графіків та інші форми. Їх усіх можна завантажити з сайту американського суду .
 • Щоб списати борги, їх потрібно врахувати у поданих документах. Якщо ви не вкажете борг, він буде значитися за вами після банкрутства.
 1. Заповніть форми з питань банкрутства. Подача форм є офіційним початком вашої справи. Якщо ви користуєтеся послугами адвоката, він або вона може подати форми від вашого імені. Якщо ви самі себе уявляєте, то самі відповідаєте за те, щоб принести документи з собою в суд.
 2. Отримайте керуючого майном. Після того, як ви подасте форми, суд призначить вам керуючого майном. Він буде працювати від імені ваших кредиторів і відповідати за те, щоб інформація в ваших документах по неспроможності відповідала дійсності. Ця людина також визначить, скільки свого майна ви зможете залишити собі. У кожному штаті є свої правила, які регламентують, скільки майна можна залишити при ліквідації по Главі 7.

Саме на вашу нагоди рішення приймає керівник. Він же вилучає майно, яке не підлягає виключенню.

Суддя у справах банкрутства є головою суду з питань банкрутства. Він або вона приймає рішення по вашій справі, що стосуються питань придатності і звільнень від сплати боргів. Боржнику, як правило, не потрібно йти в суд - процес носить адміністративний характер, і більшість питань вирішуються поза судом вашим керівником.

 1. Пройдіть кредитне консультування. Кожен, хто подає документи на неспроможність, повинен пройти курс кредитного консультування. Перш ніж з вас спишуть борги, ви повинні надати суду документ про проходження навчання, причому обов'язково від акредитованої організації (за програмою US Trustee Program).
 • Знайти акредитованої організації, яка надає кредитне консультування, допоможе міністерство юстиції.
 1. Відвідайте зустріч 341. Вам потрібно буде відвідати офіційну зустріч кредиторів, як правило, в офісі вашого керуючого майном. Ця зустріч має назву «зустріччю 341», за номером статті кодексу про банкрутство. На цій зустрічі позичальники безпосередньо спілкуються з кредиторами і відповідають на їхні запитання про борги та майно. Зустріч проходить, як правило, через місяць після подачі вами документів. Ваш керуючий майном питатиме вас про ваших заборгованості та причини подачі документів на оголошення неспроможності. На зустрічі будуть укладені домовленості про продаж вашого майна, яке не підлягає залишенню, а також домовленості про долю вашого майна, яке є заставою по забезпечених кредитах.

Банкрутство по Главі 13

Банкрутство по Главі 13

фото depositphotos.com

 1. Перевірте, проходите ви за вимогами Глави 13. Компанії не можуть подаватися по Главі 13, навіть якщо ви є єдиним власником. Щоб проходити по Главі 13, вам потрібно: мати певний чистий дохід (після податків), мати не надто багато боргів. Ви не проходите по Главі 13, якщо ваші забезпечені борги перевищують $ 1 149 525. Ви також повинні не мати заборгованості по податках і довести, що здавали декларації про доходи в федеральні установи і на рівні штату за останні 4 роки.
 2. Заповніть всі документи. Вкажіть всі запитувані фінансові дані, в тому числі доходи. Оцініть своє майно. Пропишіть свій план виплати боргів. Форми по Главі 13 такі ж, як по Главі 7, їх можна завантажити з сайту американського суду.
 3. Подайте свої документи в суд. У вашій справі призначать керуючого майном, але ви повинні пам'ятати, що він або вона представляє не вас, а ваших кредиторів. Робота цієї людини полягає в тому, щоб перевірити надану вами інформацію, в тому числі на предмет шахрайства, і керувати процедурою банкрутства. Якщо вам потрібен представник в цій справі, найміть адвоката. Але це необов'язково.
 4. Відвідайте 2 слухання. Приблизно через місяць після подачі документів вам призначать зустріч з вашими кредиторами. Її проведе керуючий майном у вашій справі. Ви будете відповідати на питання про свій обов'язок і обговорювати умови його погашення. Незабаром після зустрічі вас запросять на слухання, де суддя з питань банкрутства затвердить ваш план погашення боргу.

Отримайте звільнення від сплати боргу

 1. Дізнайтеся, що таке звільнення від сплати боргу (звільнення від банкрутства). Якщо суд присудить вам звільнення від банкрутства, ви більше юридично не зобов'язані повертати деякі борги. Таке рішення має постійну силу. Кредитори більше не мають права подавати проти вас в суд або вимагати сплати боргу. Вони не мають навіть права спілкуватися з вами з приводу цього боргу.
 • Якщо проти звільнення від банкрутства ніхто не протестує, його надають автоматично. Кредитори, позичальники і їх адвокати отримують по примірнику документа про звільнення від сплати боргу.
 1. Дізнайтеся, коли очікувати рішення щодо звільнення від банкрутства. Як правило, час прийняття рішення залежить від типу банкрутства, на який ви подали документи. Суд може відмовити у звільненні від сплати боргів, якщо прохач не пройшов кредитне консультування. З цього правила можуть зробити виняток в деяких випадках: якщо боржник - людина з обмеженими можливостями або служить в армії.
 • У справі по Главі 7 звільнення від банкрутства може бути надано через 60 днів після першої зустрічі 341, тобто приблизно через 4 місяці після подачі документів на банкрутство. Цей процес може зайняти більше часу, якщо кредитор оскаржить звільнення від банкрутства або подасть заяву про закриття справи.
 • У справі по Главі 13 суд надає звільнення від сплати боргу, як тільки позичальник погасить всі узгоджені борги. Оскільки на це відводиться від 3 до 5 років, звільнення від банкрутства варто очікувати не раніше, ніж через кілька років після подачі документів.
 1. Підготуйтеся до того, що деякі борги не можна списати. Борги, які можна списати, залежать від виду банкрутства, на яке ви подали. Конгрес США визначає, які борги списанню не підлягають. Їх потрібно буде виплатити в будь-якому випадку.
 • Категорії боргів, що не підлягають списанню: деякі податки, допомога на дитину і аліменти, борги за шкоду здоров'ю особистості, студентські борги і борги за водіння в нетверезому стані.
 • Є борги, які можуть бути списані з Главі 13, а за іншими главам - немає. Сюди входять деякі податки, борги за шкоду здоров'ю, а також борги, отримані при поділі майна при розлученні. Заявник також може подати заяву про звільнення від відповідальності внаслідок надмірної обтяжливості, якщо він не справляється із запланованими платежами через причин, які він не контролює.
 1. Прийміть той факт, що борги можуть бути не списані. Кредитори можуть опротестувати списання боргів і подати скаргу в суд з питань банкрутства. Це називається позовне провадження. Суд може відмовити в списання боргу, якщо ви затримуєте процес або препятствуете йому. Наприклад, вам відмовлять у списанні, якщо ви не подасте потрібні документи, не пройдете консультування, навмисно знищите або вкриє дані про майно або дасте неправдиві свідчення.

Звільнення від боргів може бути скасовано, якщо суд встановить, що ви отримали його обманним шляхом. Як правило, це відбувається протягом року після присудження звільнення.

 1. Подумайте про виплату деяких списаних боргів. Ви можете погасити деякі зі списаних боргів добровільно, незважаючи на те, що їх не можуть стягнути з вас по закону. Наприклад, якщо ви повинні члену сім'ї, ви можете повернути борг. Або комусь, чиє думки для вас важливо. Або оплатити списаний борг за лікування сімейного лікаря.
 2. Зберігайте копії судових документів про звільнення від банкрутства. Вони стануть в нагоді вам для особової справи - наприклад, в разі, якщо кредитори спробують стягнути з вас старі борги.

Подолання наслідків банкрутства

Подолання наслідків банкрутства

фото depositphotos.com

 1. Складіть бюджет. Розробіть реальний фінансовий план своих витрат. Своєчасно сплачуй рахунки. Дотримуйтесь бюджету всіма можливіть силами. Не набирайте Нових боргів. Заснуваті резервний фонд, Який поможет вам покріваті непередбачені витрати.
 • Ви можете підключіті автоматичності оплату рахунків, Щоб не пропускаті ее.
 1. Живіть скромніше. Скоротіть свои витрати там, де це можливо. Менше платите за продукти и товари для дому. Робіть покупки только за готівку. Если ви подавали на банкрутство по Главі 13, тоді ви зобов'язані втрачають в рамках бюджету, запропонованого судом, на період, поки ви віплачуєте свои Борг. Ви не дадуть кредит на автомобіль або кредитну карту без Дозволу суду.
 2. Отримайте забезпечену кредитну карту. Таку карту видають під депозит певної суми на банківському рахунку. Цим також встановлюється ваш ліміт витрат. Кладіть невеликі суми на цей рахунок кожен місяць. Сплачуйте рахунки вчасно. Забезпечена кредитна карта допомагає відновити кредитний бал. За деякими картками за своєчасні погашення ліміт збільшується без додаткового депозиту.
 3. Розберіться в тому, як банкрутство вплине на ваш кредит. Відновлення кредитної історії після банкрутства може відбутися швидше, ніж ви припускаєте. Ви навіть можете отримати іпотеку від Федерального управління житлового будівництва. Вам будуть надходити пропозиції відкрити кредитні карти. Ви зможете отримувати інші кредити, в тому числі на автомобіль, під хороші відсотки. Банкрутство буде значитися в вашої кредитної історії ще 10 років, але кредитний бал можна відновити швидше, якщо здійснювати всі платежі своєчасно.
 4. Переглядайте свою кредитну історію. Щороку ви можете отримувати одну безкоштовну виписку по кредитній історії. Переглядайте її і перевіряйте на наявність помилок. Переконайтеся, що борги, які ви погасили (або списали), більше за вами не значаться. Шукайте помилки в балансах за рахунками. Перевіряйте на наявність боргів, які не ваші. Якщо знайдете помилку, подайте заяву в кредитне агентство, яке надало звіт.

Читайте також:

15 помилок з особистими фінансами, які здійснюють більшість американців

Як нерезиденту відкрити бізнес в США

Які податки ви платите зі своєї зарплати в США

Податковий лікнеп. Хто повинен подавати декларацію в США

Хочете более важлівіх и цікавіх новин про життя в США и імміграції в Америку? Підпісуйтесь на нашу сторінку в Facebook. Вибирайте опцію «Пріоритет в показі» - и читайте нас дерти. І не забудьте підписатися на ForumDaily Woman - там вас чекає маса позітівної информации.