Симптоми аутизму навчилися виявляти у двомісячних дітей

Як правило, діагноз аутизм ставлять дитині у віці 2-3 років. Коли малюк починає взаємодіяти з навколишнім світом, спілкуватися з дорослими та іншими дітьми, грати і дізнаватися нове, ознаки серйозного розладу вже нескладно виявити.

Але вчені стверджують: помітити перші симптоми даного захворювання можна набагато раніше - в двомісячному віці немовлята-аутисти уникають зорового контакту набагато частіше, ніж їх однолітки.

Уоррен Джонс ( Warren Jones ), Директор з досліджень з Центру вивчення аутизму імені Маркуса, і його колега Емі Клин ( Ami Klin ) Проводили експеримент за участю 110 дітей дитячого віку. У 59 з цих дітей спостерігався підвищений ризик розвитку аутизму, оскільки їх братам або сестрам раніше ставили такий діагноз, а 51 дитина ставився до групи зниженого ризику.

Дослідження проводилося "на злобу дня": згідно з останніми опитуваннями, проведеними Центрами США з контролю і профілактиці захворювань ( US Centers for Disease Control and Prevention ), Кожен 88 дитина в країні має ознаки розладів аутистичного спектру ( РАС ).

В рамках дворічного експерименту, який проходив в Медичній школі університету Еморі (Emory Schoolof Medicine http://www.med.emory.edu), вчені десять разів з регулярними інтервалами показували малюкам відеозапис про їхніх батьків або опікунів. Джонс і Клин використовували спеціальне обладнання, що відстежує, в якому напрямку дивиться дитина.

"Немовлята з'являються на світ спочатку схильними до зорового контакту. Зовсім маленькі діти найчастіше дивляться в очі людині, ніж на інші частини обличчя, і саме на особу, ніж на інші частини тіла", - пояснює Джонс в прес-релізі Центру імені Маркуса.

Дванадцять дітей з групи підвищеного ризику проявили ознаки РАС (десять хлопчиків, дві дівчинки), такий же діагноз поставили одному хлопчикові з групи зниженого ризику. У віковому періоді між двома і шістьма місяцями ці діти все менше і менше дивилися в очі оточуючим. Цікаво, що на самому початку експерименту вони підтримували зоровий контакт майже з тією ж частотою, що і здорові малюки. Джонс і Клин були здивовані такою тенденцією, оскільки спочатку вони вважали , Що ознаки аутизму проявляться у дітей відразу.

Джонс і Клин були здивовані такою тенденцією, оскільки спочатку вони   вважали   , Що ознаки аутизму проявляться у дітей відразу

Діагностування розлади в такому юному віці дозволить медикам розробити нові методи ранньої терапії , Які будуть ефективніше, ніж в тому випадку, якщо почати лікування в віці двох років.

Незважаючи на вражаючі результати роботи, назвати дослідження досить точним не наважуються навіть самі його автори.

"Наш невеличкий експеримент необхідно повторити в набагато більшому масштабі. В майбутньому ми плануємо повторити свою роботу, але запросити до участі в дослідженні набагато більшу кількість добровольців для отримання більш точних даних. Якщо висновки підтвердяться, то можна буде почати роботу зі створення нових методів терапії для немовлят з ознаками РАС ", - поділився планами Джонс, чия стаття недавно вийшла в журналі Nature.

Також по темі:
Вчені навчилися лікувати аутизм у мишей
Виявлено генетичні передумови п'яти головних психічних хвороб
Аутисти народжуються в Силіконовій долині
Відео: Здоров'я новонародженого визначать по його плачу
Дослідження: немовлята можуть читати думки