Лікування атеросклерозу судин переваги гомеопатичного методу

 1. Медикаментозна терапія АТЕРОСКЛЕРОЗА І ОЖИРІННЯ
 2. ОСОБЛИВОСТІ ДІЄТИ
Багато хто чомусь впевнені, що атеросклероз - захворювання людей похилого віку, і асоціюють хвороба з пенсіонерами, що відповідають невлад і все на світі забуває ... Це міф! Вчені-медики, вивчивши стан артеріальних судин людей у віці від 5 до 35 років з 18 країн світу, отримали сенсаційні дані: перші ознаки захворювання можуть виявлятися вже з 5 років, причому незалежно від статі, способу життя, національності, харчування та місця проживання.

Атеросклероз - це патологія, при якій стінки кровоносних судин поступово стають щільними і крихкими за рахунок відкладення на них специфічних холестеринових «бляшок». Просвіт в артеріях може при цьому звужуватися настільки, що серце і мозок перестають отримувати достатню кількість крові - з усіма наслідками, що випливають звідси наслідками: гіпоксією (кисневе голодування), стенокардією, інсультами та інфарктами. Особливо швидко рівень холестерину в крові підвищується у людей з надмірною вагою. Підвищена маса тіла - один з основних недуг XXI століття, ожирінням страждає майже половина населення земної кулі. Як жодне інше захворювання, воно сприяє швидкому розвитку атеросклерозу і є базою для розвитку багатьох хвороб: цукровий діабет, гормональні порушення, гіпертонічна хвороба і т.д. Через велику маси тіла збільшується протяжність капілярної мережі, що змушує серце і судини працювати з великим навантаженням, артеріальний тиск підвищується, і серцевий м'яз поступово гіпертрофується. Виникають такі патології, як ішемічна хвороба, інфаркт міокарда, інсульт та інші небезпечні для життя захворювання. За статистикою, люди з надмірною вагою помирають в 2 рази швидше, ніж мають нормальну вагу. У деяких західних країнах це навіть служить причиною, по якій страхові компанії відмовляються страхувати людей з ожирінням.

Медикаментозна терапія АТЕРОСКЛЕРОЗА І ОЖИРІННЯ

Ефективна корекція порушень ліпідного обміну можлива при здоровому способі життя і застосуванні певних лікарських препаратів. У відповідності до Національних рекомендаціями Всеросійського наукового товариства кардіологів, немедикаментозних профілактика атеросклерозу і серцево-судинних захворювань передбачає:

 • модифікацію дієти
 • корекцію маси тіла
 • підвищення фізичної активності
 • повна відмова від куріння

У США застосування подібних заходів протягом 20 років призвело до зниження смертності від серцево-судинних захворювань на 55%! Однак більшість пацієнтів з працею відмовляються від звичного способу життя і найчастіше зупиняють свій вибір на більш легкому шляху - не змінюючи звичайного режиму, обмежити лікування прийомом ліків, до яких в першу чергу відносяться т.зв. статини (ловастатин, симвастатин, Флувастатин, Аторвастатин, і ін.). Така терапія при видимої її комфортності має свої неприємні особливості:

 • приймати статини потрібно практично довічно, тому що при припиненні лікування холестерин майже відразу підвищується до колишнього рівня;
 • статини - синтетичні препарати, і їх тривале вживання створює умови для додаткової інтоксикації організму;
 • досить швидко можуть з'явитися побічні ефекти: біль у животі, метеоризм, запори, міалгії (болі в м'язах) і міопатії, аж до самого важкого ускладнення - рабдоміолізу (розм'якшення і розпад м'язової тканини);
 • вживання навіть невеликої кількості алкоголю на тлі прийому статинів може спровокувати у пацієнта міопатію або рабдоміоліз.

Існує альтернатива - препарати, які не роблять побічних дій навіть при тривалому прийомі і мають високу ефективність щодо корекції ліпідного обміну. Такими властивостями відрізняються комплексні гомеопатичні лікарські засоби ГРАЦІОЛА ЕДАС-107 краплі і АЛІПІД ЕДАС-907 гранули. Склади ГРАЦІОЛА і АЛІПІДА схожі, але не повністю ідентичні і доповнюють один одного. Тому, за рекомендаціями лікарів-фахівців компанії «ЕДАС», краплі потрібно приймати вранці і ввечері, а гранули 2-3 рази протягом дня в проміжках між їжею (допомагають знизити апетит і зменшити кількість їжі, що з'їдається). Препарати ефективні незалежно від віку, а відсутність побічних дій робить можливим їх застосування тривалими курсами, що при дотриманні рекомендованого режиму дозволяє знизити вагу на 5-15 кг. Лікування слід починати з детоксикації організму за допомогою препарату КАРСАТ ЕДАС-136 (Краплі) або ЕДАС-936 (Гранули). Для поліпшення дренажної функції печінки в курс лікування слід додати препарат Гепа ЕДАС-953 гранули, який сприяє інтенсивному виведенню шлаків з організму.

Крім того, при атеросклерозі у випадках з гіпертонічною хворобою будь-якого ступеня показано застосування ще деяких препаратів асортименту «ЕДАС», надають благотворну дію на серцево-судинну систему.

КАРДІОМІЛ ЕДАС-135 краплі ( ЕДАС-935 гранули) застосовуються при ішемічній хворобі серця, атеросклеротичному кардіосклерозі, атеросклерозі судин головного мозку, стенокардії, серцевої недостатності, гіпертонічної хвороби. Засіб має м'який седативну дію і сприятливо діє при ангионеврозах - знімає задишку, відчуття тяжкості і сорому в області серця, зменшує аритмії і екстрасистолії.

ВІСКУМЕЛ ЕДАС-137 краплі ( ЕДАС-937 гранули) рекомендуються при атеросклерозі, артеріальній гіпертонії. Препарат покращує кровообіг в серцевому м'язі, зміцнює судини, дозволяє позбутися від фізичної слабкості, головного болю, запаморочення, відчуття «іскор» перед очима і диплопии (двоїння в очах). Виявляє седативну (заспокійливу) дію. Ефективний при наслідки порушень мозкового кровообігу після перенесеного інсульту.

АРНАУР ЕДАС-138 краплі ( ЕДАС-938 гранули) застосовуються як основний засіб при всіх формах атеросклерозу судин серця і мозку, яке рекомендується при гіпертонічній хворобі, атеросклеротичної дисциркуляторної енцефалопатії, облітеруючому ендартеріїті (хронічне захворювання судин з переважним ураженням артерій ніг). Може застосовуватися для зниження ризику виникнення і розвитку порушень мозкового кровообігу (профілактика інсульту), для попередження вікової катаракти.

Успіх лікування стабільний в тих випадках, коли терапія проводиться комплексно: з призначенням низькокалорійної дієти, застосуванням дозованого фізичного навантаження і при психологічній підтримці пацієнта оточуючими його людьми.

ОСОБЛИВОСТІ ДІЄТИ

 • Обмеження споживання тваринних і рослинних жирів; повне виключення з раціону маргарину і кулінарних жирів.
 • Вживання фруктів і овочів в кількості не менше 400 г на добу (без картоплі).
 • Заміна жирного м'яса і ковбас на інші білкові продукти (бобові, горіхи, риба, птиця, телятина, м'ясо кролика).
 • Вживання молочних продуктів з низьким вмістом жиру і солі (кефір, кисле молоко, сир, йогурт).
 • Обмеження споживання цукру і солі - не більше 5-6 г (по 1 чайній ложці) на добу.
 • Вживання не рідше 2 разів на тиждень жирної морської риби (лосось, тунець, скумбрія); в цих сортах міститься необхідна кількість ω-З-поліненасичених жирних кислот, які відіграють важливу роль в профілактиці атеросклерозу.

Якщо хочете пожити довше, не захоплюйтеся жирним, смаженим і солодким! Їжте побільше яблук, риби, злаків (вівсяні пластівці, гречка, дикий рис) - вони «чистять» стінки судин і виводять з організму «поганий» холестерин. «Боротися» з атеросклеротичними бляшками допоможуть також морська і кольорова капуста, баклажани, черемша, волоські горіхи, інжир, родзинки, грейпфрути і кавуни.