Лікуємо головні болі (атеросклероз судин головного мозку, мігрень та ін.)

Головний біль - одне з найпоширеніших больових відчуттів людини. Мало знайдеться людей, які не знають, що це таке. Медики вважають, що у пацієнтів старшого та похилого віку найчастіше зустрічаються головний біль напруги, мігрень і судинні головні болі. Головний біль напруги

Це найпоширеніший вид головного болю, для якого характерно відчуття, ніби голова «затиснута в лещата», а череп «ось-ось розколеться на частини». Таке трапляється у 90% людей, більшість з яких жінки (75%), - незалежно від віку.
Фактори, що провокують головний біль напруги

 • Робота в задушливому приміщенні, зоровестомлення
 • Патологія хребта, особливо шийного відділу (що часто буває у людей похилого віку)
 • Стреси, депресія
симптоми:
 • раптовий початок, тривалість нападу від 30 хвилин до 5-7 днів;
 • характер болю давить, який стягує;
 • інтенсивність болю коливається протягом доби від незначної до нестерпної.
мігрень

Друге місце за поширеністю після головного болю напруги займає мігрень, від якої страждає близько 12% людства, причому у жінок вона спостерігається в 2-3 рази частіше, ніж у чоловіків. Найбільш схильні до цього виду головних болів відповідальні і обов'язкові люди, на відміну від тих, хто відноситься до життя досить легко. Напади мігрені можуть починатися в дитячому і підлітковому віці, але частіше за все - у віці від 20 до 30 років, і тривають потім, як правило, довгі роки. Схильність до мігрені може передаватися у спадок.
Що може викликати напад мігрені

 • Емоційний розлад, стрес; сильне фізичне напруження.
 • Виражені запахи, яскраве світло, раптова зміна погоди.
 • Алергія, підвищена чутливість до деяких видів їжі.
Основні симптоми:
 • Іноді мігрені передує т.зв. «Аура» - мелькають плями, що світяться або темних точки перед очима і т.п .; у жінок відзначається залежність від менструацій.
 • З'являється поступово, і частіше за все посилюється до непереносимості; триває від декількох годин до декількох днів.
 • Біль проявляється частіше з одного боку, іноді змінює своє розташування; зазвичай вона має пульсуючий характер, супроводжується нудотою і / або блювотою.
 • У нападі підвищена чутливість до світла, шуму і запахів, може бути порушений зір.

У якості першої допомоги при подібних головних болях рекомендується прийом комплексних гомеопатичних лікарських препаратів ЦЕФАЛІС ЕДАС-109 краплі або ЦЕФАЛУС ЕДАС-909 гранули, які допоможуть знизити інтенсивність болю і поліпшити психоемоційний стан. У випадках, коли головні болі (особливо в поєднанні з запамороченнями і нестабільним артеріальним тиском) є наслідком травми, необхідний АФОСАР ЕДАС-116 краплі або ЕДАС-916 гранули. Препарат знімає не тільки головний біль і запаморочення, а й допомагає при серцебитті, порушеннях сну, підвищеної дратівливості і почутті страху за своє здоров'я.

Особливий випадок - головний біль при гіпертонії і атеросклерозі

Серед судинних захворювань, основним симптомом яких є головний біль, одне з перших місць займає гіпертонічна хвороба (підвищення артеріального тиску). Мільйони людей на земній кулі страждають цим захворюванням. Найчастіше гіпертонічна хвороба розвивається при нервово-психічній напрузі, - при будь-якій стресовій ситуації тиск підвищується. Як правило, після закінчення дії стресу знижується і тиск. Вчені вважають, що, стабілізуючись після кожного хвилювання, артеріальний тиск встановлюється на трохи вищому, порівняно з вихідним, рівні. Саме з цієї причини особливо важливо лікувати не тільки безпосередньо гіпертонічну хворобу, а й стабілізувати стан нервової системи, у чому допоможуть препарати Пасифлора ЕДАС-111 краплі або ЕДАС-911 гранули та сироп ПАССАМБРА ЕДАС-306.

Доведено також, що підвищення кров'яного тиску сприяє надмірна повнота. Вчені встановили, що для кровопостачання кожних 500 г жирових клітин потрібно близько 2 км капілярів. Наприклад, якщо людина набирає вагу 1 кг, його судинна мережа збільшується на 4 км. В результаті підвищується навантаження на серце, так як воно має сильніше і частіше скорочуватися, щоб під великим тиском «проштовхувати» кров до всіх органів і тканин, - а посилення серцевої діяльності призводить до стійкого підвищення артеріального тиску. Для того, щоб допомогти собі позбавитися від зайвих кілограмів, рекомендується одночасний прийом гомеопатичних комплексів ГРАЦІОЛА ЕДАС-107 краплі і АЛІПІД ЕДАС-907 гранули - їх дія спрямована на нормалізацію ліпідного (жирового) обміну речовин і на перешкоджання відкладень жиру, а також на поліпшення роботи кишечника.

Які заходи вжити при наявності головного болю у пацієнтів, які страждають на гіпертонічну хворобу? Звичайно, головний принцип - лікування основного захворювання, в т.ч. медикаментозними і гомеопатичними препаратами. При головних болях можна застосовувати, особливо в початкових стадіях гіпертонічної хвороби, КАРДІАЛГІН ЕДАС-106 краплі або ЕДАС-906 гранули. У I і II стадіях і головний біль, і цифри артеріального тиску часто досить легко стабілізуються призначенням заспокійливих препаратів, тому рекомендуються також Пасифлора ЕДАС-111 краплі або ЕДАС-911 гранули. Після прийому ліків постарайтеся поспати хоча б годину, а після сну погуляти на свіжому повітрі, бажано в парку або в лісі. Важливу роль для ефективного лікування грає також правильно підібрана дієта, спрямована на зниження ваги, і зменшення споживання солі.

Однією з частих причин судинної головного болю може бути атеросклероз, при якому на внутрішній поверхні судин мозку з'являються численні бляшки, що містять велику кількість жирових речовин, в основному холестерину і його ефірів. Це призводить до звуження просвіту артерій і утруднення кровотоку, стінки втрачають еластичність. Внаслідок цього виникає гіпоксія (недолік кисню) і виникає головний біль - як один з ранніх симптомів атеросклерозу судин головного мозку.

При значній вираженості атеросклерозу виникає хронічна недостатність кровопостачання головного мозку, і при незначному спазмі судин в тій чи іншій галузі артерій головного мозку може повністю припинятися кровотік і виникати гостра недостатність мозкового кровообігу типу судинних кризів та інсультів. У цих випадках для профілактики і лікування рекомендується АРНАУР ЕДАС-138 краплі ( ЕДАС-938 гранули), який допоможе зменшити головний біль з відчуттям оніміння кінцівок, зняти супутнє запаморочення і похитування і навіть, можливо, попередити розвиток паралічу кінцівок.

Елементарні засоби, які допоможуть зменшити головний біль
 • Настій собачої кропиви або валеріани (можна разом) по 1-2 ст. ложки 3 рази на день після їди.
 • Настій меліси лікарської: приблизно 15 г трави залити склянкою окропу, настоювати 30 хв., Процідити і приймати протягом дня.
 • Міцний зелений чай з додаванням замість цукру екстракту або сиропу шипшини.
 • Міцний чорний чай з цукром, шматочками лимона і апельсина.
 • Після миття голови ополіскування волосся теплим настоєм звіробою або материнки (4-5 ст. Ложок на 1 л води), потім тримати голову в теплі не менше 2-3 годин.

Може допомогти також домашня фізіотерапія:
гарячі ножні або ручні ванночки (температура 40-45 °, тривалість 10-20 хв);
гірчичник до потилиці; гірчичний «сухий» компрес до ніг (всипати суху гірчицю в шкарпетки і надіти їх, тримати 1-2 години).

Ще кілька порад для профілактики головного болю
 • Не забувайте снідати вранці, інакше можете спровокувати "голодні" головні болі.
 • Постарайтеся уникнути перевантажень - вчіться говорити "ні" і не звалювати на свої плечі більше того, що можете зробити.
 • Щогодини дозволяйте собі 2-3 хвилини повністю розслабитися: закрийте очі, відключіться від дійсності, розслабте м'язи і подумайте про що-небудь позитивне.
 • Не тримайте голову в одному положенні (особливо в нахилі) занадто довго, періодично робіть нею обертальні рухи.
 • Освітлення в приміщеннях повинне бути хорошим - недолік світла вимагає напруги зору і може тим самим викликати головний біль.
 • Не забувайте періодично перевіряти внутрішньоочний тиск! Іноді напад гострої глаукоми починається з сильного головного болю.
Які заходи вжити при наявності головного болю у пацієнтів, які страждають на гіпертонічну хворобу?