Що шукають вчені в "урагані темної матерії"

Астрономи з Іспанії і Великобританії зробили висновок про те, що "ураган темної матерії" накрив Землю. Стаття опублікована в Physical Review D. Астрономи з Іспанії і Великобританії зробили висновок про те, що ураган темної матерії накрив Землю

Потік виник від зіткнення нашої галактики Чумацький Шлях і інший карликової галактики. Людина його органами почуттів не відчує, але для вчених з'явилася унікальна можливість пополювати за "чорною матерією" і перевірити вірність своїх математичних моделей.

"Нещодавно виявлений потік S1 проходить через околиці Сонця за низькою похилій орбіті. Попередником S1 є карликова галактика із загальною масою, порівнянної з сьогоднішнім карликом ФОРНАКС, тому очікується, що потік буде мати значний компонент темної матерії", - пишуть вчені.

Потік летить зі швидкістю близько 230 кілометрів на секунду, передбачається, що частки цієї матерії можуть подвоїти швидкість до 500 км / с, що "дає набагато більше шансів на виявлення темної матерії". Дослідження визнає, що сучасні детектори, ймовірно, "дуже слабкі", щоб зловити всі частинки, але ті, які спрямовані на виявлення "аксіон моделі темної матерії", можуть мати успіх.

Так як темна матерія теоретично складають близько 85 відсотків матерії у Всесвіті, виявлення її частинок може принципово змінити наш погляд на Всесвіт. Вченим мало що відомо про "темної матерії", є моделі її частинок, одна з них - вімпами (Wimp) модель. Якщо вімпи існують, то їх можна виявити через реєстрацію детекторами світла, що випромінює при їх розсіянні на атомних ядрах.

Друга модель - вже умомянутая аксіон (Axion).

Дані про потоці S1 зібрав космічний телескоп Gaia разом з наземним 2,5-метровим телескопом SDSS. Це не перший потік темної матерії в Чумацькому Шляху, відомий астрономам, однак S1 знаходиться дуже близько від Сонця і тому повинен впливати на параметри його супутників.

як повідомляється , Фізики з Інституту ядерних досліджень РАН довели, що темна матерія може об'єднуватися в своєрідні краплі розміром з зірку, якщо її частки досить легкі й пухнасті. Вибухи таких крапель можуть бути джерелами загадкових "радіосигналів прибульців", йдеться в статті, опублікованій в журналі Physical Review Letters.

Читайте по темі: Життя зародилося завдяки розширенню Всесвіту

Сибірські вчені пообіцяли знайти "темну матерію" в наступному десятилітті