АСТРОНОМІЯ ДЛЯ ВСІХ. ЗЕМЛЯ ПРОХОДИТЬ Офелія

04.07.2016 15:36

4 липня о 19:00 мск Земля проходить афелій. Інакше кажучи, наша планета виявиться в найдальшої від Сонця точці своєї орбіти на відстані приблизно 152 083 000 км. Слово афелій в буквальному перекладі з грецького означає «від Сонця». Цим словом астрономи позначають точку орбіти будь-якого небесного тіла, що рухається навколо Сонця, яка найдалі відстоїть від нашої зірки.

Цим словом астрономи позначають точку орбіти будь-якого небесного тіла, що рухається навколо Сонця, яка найдалі відстоїть від нашої зірки

Повний оберт навколо Сонця Земля робить за 365 днів 6 ч. 9 хв. 10 сек. Земля рухається навколо Сонця по еліптичній орбіті, з середньою швидкістю 29,765 км / сек. Найближча до Сонця точка орбіти Землі називається перигелієм. Земля проходить її на початку січня на відстані 147 117 000 км. Через те, що Земля в перигелії на 5 млн кілометрів ближче до Сонця, ніж в афелії, видимий розмір сонячного диска також змінюється. Ця відмінність не відчутно на око, але помітно на знімках, зроблених за допомогою телескопа і цифрового фотоапарата в дні перигелію і Офелія.

Роскосмос і Московський планетарій відкривають спільну рубрику «Астрономія для всіх». У ній розповідатиметься про Сонячну систему і її об'єктах, астрономічні явища і цікавих даних про безмежному космосі. Слідкуйте за астроновостямі на офіційних сайтах та сторінках Роскосмос і Московського планетарію у всіх популярних соціальних мережах (хештег # АстрономіяДляВсех ). Ми ЗА популяризацію астрономії і відродження інтересу до науки!