АСТРОНОМІЯ ДЛЯ ЛЮБИТЕЛІВ І ПРОФЕСІОНАЛІВ

Наука і життя // Ілюстрації

<

>

Історія науки цікава і повчальна. Стрімко розвиваючись, наука створює гіпотези, покликані пояснити незрозумілі і таємничі явища природи, і в міру появи нових знань відкидає їх, щоб замінити на нові. Одна з найдавніших наук - астрономія в цьому відношенні представляє особливий інтерес. За час існування людської цивілізації вона пройшла величезний шлях від простого спостереження небесних тіл неозброєним оком до найточніших вимірювань із застосуванням наземних телескопів, орбітальних і міжпланетних дослідних лабораторій.

Знайомство з історією астрономії дозволяє дізнатися чимало цікавого і часом несподіваного про еволюцію методів пізнання Всесвіту, про можливості сучасної техніки спостереження об'єктів, що знаходяться в мільярдах світлових років від Землі. Безсумнівну допомогу в цьому відношенні надасть книга "Розширюючи кордони Всесвіту: історія астрономії в задачах", яку написали співробітники Державного астрономічного інституту ім. П. К. Штернберга (МДУ) Е. Б. Гусєв і В. Г. Сурдин.

Сурдин

Книга була задумана як навчально-методичний посібник для вчителів астрономії та фізики і студентів фізико-математичних факультетів вищих навчальних закладів. Але вона корисна також і просто любителям астрономії, та й всім тим, хто хоче розширити свій кругозір. Книга містить 126 запитань і завдань, що вимагають або тільки якісного відповіді, або нескладних математичних розрахунків. Наводимо кілька завдань з книги "Розширюючи кордони всесвіту", зберігаючи авторську нумерацію.

Див. В номері на ту ж тему

Е. Б. ГУСЄВ і В. Г. сурдини - Не тільки астрономія