Фрагменти з підручників і цілі статті: Яценюка звинуватили в плагіаті в дисертації (фото)

Арсеній Яценюк / REUTERS

Дисертація "Організація системи банківського нагляду і регулювання в Україні", з якою Арсеній Яценюк отримував вчений ступінь кандидата економічних наук за спеціальністю 08.04.01 - фінанси, грошовий обіг і кредит, і яку він захистив 3 червня 2004 року в Українській академії банківської справи міста Суми , містить фрагменти досліджень інших людей без відповідного позначення. Про це доктор філософських наук і завідувач кафедрою культурології Тетяна Пархоменко пише у своїй колонці на "Українській правді" .

Читайте також Український карикатурист зажадав вибачень від російського сенатора за плагіат

"Ознайомлення з повним текстом дисертації екс-прем'єра Яценюка дозволяє стверджувати: 70 сторінок (з яких 39 повністю або за винятком одного-двох пропозицій) її основної частини (с.4 -165) - містять тексти без посилань на їх справжніх авторів. І це - беручи до уваги 7 сторінок буквального перекладу з англійського оригіналу, наведеного з порушенням правил цитування: відсутність лапок при буквальному відтворенні тексту, з поодинокими посиланнями, в т.ч. фейковий ", - йдеться в матеріалі.

Фрагмент з буквальним перекладом без лапок / life.pravda.com.ua

Оскільки ці тексти були оприлюднені (захист дисертації є публічною процедурою) під ім'ям людини (А. Яценюка), який не є їх автором, то згідно ст.50 пункт в) Закону України "Про авторське право і суміжні права" вони підпадають під визначення плагіату .

Автор колонки помітила, що значну частину "текстів інших авторів без відповідного посилання" в дисертації екс-прем'єра представляють запозичення з навчального посібника "Банківська право. Українське та європейське" (К.: Атіка, 1999) і підручника "Національний банк і грошово-кредитна політика "(К .: КНЕУ, 1999). Другий підручник редагував А.М. Мороз - перший опонент Яценюка на захист.

Як зазначає Пархоменко, тексти з посібника "Банківська право. Українське та європейське" без посилань на авторів розмістилися на 18 сторінках дисертації, 14 з яких складаються з них повністю або за винятком одного пропозиції. Вони складають дві третини підрозділу 1.1. дисертації.

Тексти з посібника "Банківська право. Українське та європейське" без посилань на авторів / УП. життя

Практично повністю, разом з таблицями і графіками, перейшла в дисертацію Яценюка стаття А. Шлапака, В. Пушкарьова, Г. Карчеві "Фінансовий стан, тенденції та проблеми функціонування і розвитку банків у 2020 році", надрукована в Віснику НБУ №3 за 2003 рік . Вона склала майже весь підрозділ 2.2. "Організація попереднього контролю. Аналіз фінансово-економічної діяльності банківської системи України" (с. 65-84).

"Навряд чи Арсеній Петрович забув, що це не його тексти. Про це свідчать обороти, які їм або копіюються разом з запозиченими фрагментами:" на наш погляд "," на нашу думку ", або вставляються в чужі тексти:" на нашу думку " , маркіруючи таким чином його (псевдо) авторство ", - відзначає автор матеріалу.

Оборот "на наш погляд" був скопійований в дисертацію Яценюка разом з запозиченими фрагментами / УП. життя

Вчений виявила, що тексти "без посилань на авторів" наповнюють не тільки дисертацію, а й автореферат екс-прем'єра: "Вони присутні, наприклад, в його статті" Обгрунтування принципів і стандартів банківського регулювання і нагляду "- Вісник Української Академії банківської справи - 2003 - №1 - с. 3-7, яка майже повністю складається з уже відомих текстів допомоги "Банківська право. Українське та європейське "і підручника" Національний банк і грошово-кредитна політика "(1999)".

Пархоменко заявила, що після відвідування нею web-сторінки бібліотеки УАБС, на якій розміщувався збірник з цією статтею Яценюка, посилання була заблокована, а цю ж статтю, розміщену в Інтернеті було прибрано.

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter